Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:45:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ceny książek numizmatycznych i co czytać  (Przeczytany 19634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Września 2020, 10:04:44 »
narzędzie (...) google docs (...) github (...) markdown (...) pull requesty (...) Jekyll (...)
Panowie, nie chcę Was zniechęcać, ale zdecydowanie ważniejsze od tego, CZYM się coś robi, jest to CO się robi. Jako informatyk starej daty widziałem już tyle przemijających mód i tyle położonych projektów opartych o "magicznie-narzędzie-które-samo-wszystko-zrobi", że podchodzę do każdej nowej mody z baaardzo dużą ostrożnością. Narzędzia za parę lat przestaną być dostępne albo nowa wersja nie będzie w pełni supportować tego, co żeście zrobili, albo przy jakimś uprgadzie do nowej super-wersji część lub całość pracy pójdzie Wam w piach... Im prościej tym lepiej.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #91 dnia: 17 Września 2020, 10:40:24 »
narzędzie (...) google docs (...) github (...) markdown (...) pull requesty (...) Jekyll (...)
Panowie, nie chcę Was zniechęcać, ale zdecydowanie ważniejsze od tego, CZYM się coś robi, jest to CO się robi. Jako informatyk starej daty widziałem już tyle przemijających mód i tyle położonych projektów opartych o "magicznie-narzędzie-które-samo-wszystko-zrobi", że podchodzę do każdej nowej mody z baaardzo dużą ostrożnością. Narzędzia za parę lat przestaną być dostępne albo nowa wersja nie będzie w pełni supportować tego, co żeście zrobili, albo przy jakimś uprgadzie do nowej super-wersji część lub całość pracy pójdzie Wam w piach... Im prościej tym lepiej.
Jeśli będzie treść, forma jej wyrażenia na pewno łatwo się znajdzie.

Paweł81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Września 2020, 18:25:52 »
narzędzie (...) google docs (...) github (...) markdown (...) pull requesty (...) Jekyll (...)
Panowie, nie chcę Was zniechęcać, ale zdecydowanie ważniejsze od tego, CZYM się coś robi, jest to CO się robi. Jako informatyk starej daty widziałem już tyle przemijających mód i tyle położonych projektów opartych o "magicznie-narzędzie-które-samo-wszystko-zrobi", że podchodzę do każdej nowej mody z baaardzo dużą ostrożnością. Narzędzia za parę lat przestaną być dostępne albo nowa wersja nie będzie w pełni supportować tego, co żeście zrobili, albo przy jakimś uprgadzie do nowej super-wersji część lub całość pracy pójdzie Wam w piach... Im prościej tym lepiej.

Ale o czym Pan mówi, git to rozproszony system kontroli wersji, ( czyli i ma Pan dane lokalnie i na serwerze i u kolegi ) zazwyczaj są tam zwykłe pliki tekstowe/obrazki, jak przestanie się używać gita to można te pliki tekstowe zabrać. A kontrola wersji to ważna sprawa. Markdown to bardzo prosty tekstowy standard formatowania, to nie jest żadna technologia, która może przemijać.
Zawsze są pliki tekstowe, które można dowolnie przetworzyć do html do pdf czy do latex i stamtad już można drukować katalog. Tak więc zgadzam się narzędzia do przewarzania samego tekstu mogą zniknąć, ale to można je zastąpić inną ot tak (pstryk)

Google docs na dobrą sprawę jakby się miał zamykać to także będzie możliwość wyeksportowania. Proszę nie demonizować:) to dużo bardziej bym się martwił, że forum z dnia na dzień przestanie istnieć, bo admin zapomniał zrobić backupu i całą wiedza pójdzie w tzw. piach.

Zresztą na samym początku przeglądałem zacną idee katalogu zrobionego w forumowym wątku. Niestety nieistniejące linki do obrazków i brak organizacji psują całą ideę. A więc narzędzia są bardzo istotne. Oczywiście wiedza i chęci są na pierwszym miejscu.







Paweł81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Września 2020, 18:59:36 »
Fajnie byłoby zebrać 10 osób, tak jak rozmawiałem z Panem Mandaryn.

Manager/Redaktor Naczelny, ktoś to ma poważanie wśród Panów i by mógł mieć pieczę nad projektem, czyli byłby też administratorem danych.
Potrzebny jest ktoś od technologii, ja chętnie wezmę w tym udział, czyli potem z tego możemy stworzyć stronę i mogę służyć dobrą radą itp.
Osoba z pojęciem prawniczym. Listy do Domów aukcyjnych, użycie zdjęć, Jakieś kwestie własności. Może jakąś formę prawną.
Potrzebna osoba, która się zna na robieniu zdjęć i obróbce.
I oczywiście co najważniejsze ludzie z wiedzą i chęciami do tworzenia, czegoś pięknego. Co może przetrwać wiele lat.

Jak zbierzemy ekipę to mogę przeprowadzić szkolenie online w zakresie używania narzędzi. Myślę że można zacząć od google docs, w razie czego mogę zawsze przenieść dane do innego medium. To żaden problem.

Kto zainteresowany nie założy sobie konto na https://accounts.google.com/signup?hl=pl.

Może niech ktoś z z większym stażem tutaj zaproponuje jak możemy zebrać ekipę. Z mojej strony chętnie służę Panom pomocą.

Tutaj przyda się też bardziej dynamiczne medium do szybkiej komunikacji. I pewnie też trzeba się będzie czasem spotkać online i przegadać szczegóły.
Czyli potem się spotykamy, piszemy tzw "actionable" czynności do wykonania przypisujemy osobę i spotykamy się za 2-3 tygodnie.


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2020, 19:03:04 wysłana przez Paweł81 »

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Września 2020, 19:52:01 »
Witam
Śledzę wątek od początku i mam nadzieję , że coś z tego będzie.  :)
Ciekawy jestem co Państwo myślicie o tym żeby zrobić taki wątek w którym każdy będzie mógł  zaproponować jakąś monetę do katalogu ( coś a'la wątek nir-owy ), wkońcu masa ciekawych monet nie pojawiła się na aukcjach internetowych , tylko w sprzedaży "twarzą w twarz" na wszelakiej maści targowiskach i bazarach.
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2020, 20:04:06 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Września 2020, 19:59:12 »
Taki model jest jak najbardziej porządany. Czekamy chyba tylko na osobę z doświadczeniem numizmatycznym, być może nawet mającą na koncie publikacje. Jest ktoś taki? Proszę się nie wstydzić😉. Dwóch odważnych też będzie ok. Co najmniej jeden  autorytet jest niezbędny by myśleć o powodzeniu.

Paweł81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #96 dnia: 17 Września 2020, 20:07:58 »
Zbliża się weekend, spróbuję stworzyć lub użyć jakieś narzędzie, które pozwoli ludziom mniej zaangażowanym na kontrybucje.
I to narzędzie zdefiniuje jakieś minimum jakościowe, licencyjne.

Może zrobimy to na jakiejś otwartej Licencji typu Creative Commons, muszę więcej o tym poczytać. Może ktoś ma też tutaj jakieś propozycje.

Ja na pewno z mojej strony coś zacznę, myślę, że jak ludzie zobaczą rezultaty to sami chętnie dołączą.

Paweł81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Odp: Ceny książek numizmatycznych i co czytać
« Odpowiedź #97 dnia: 17 Września 2020, 20:25:41 »
Może zamknijmy ten wątek i przenieśmy dyskusję na ten temat tutaj http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15179.0.html

 

R E K L A M A
aukcja monet