Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:25:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: GNDM 12  (Przeczytany 10119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
GNDM 12
« dnia: 22 Września 2020, 08:07:01 »
Długo trwało opisywanie przedmiotów, ale w końcu na 11 dni przed aukcją katalog on-line w pełni dostępny. Na plus trzeba dodać, że same zdjęcia były dużo wcześniej do obejrzenia.

https://aukcje.gndm.pl/pl/aukcje/-/996?p=1

Na pewno bogaty przekrój walorów, a już literatura... echh;)
Norbert

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Września 2020, 18:20:09 »
Ponieważ nikt nie zechciał podzielić się odczuciami, to napiszę pierwszy. ;)
Wczoraj kurier dostarczył przesyłkę z katalogiem i dodatkiem, którym jest książeczka znanego na naszym forum Pana Juliana jmskelnik. Obie pozycje zostały wydane przez organizatora aukcji i naprawdę jakość zdjęć, papieru cieszy.

 
gndm12.jpgGNDM 12



Dodatek to praca pt. - Medal Virtuti Militari. Można to porównać do książki na temat studukatówki. Czyli też zawiera tło historyczne, omówienie istniejących egzemplarzy. Jednak w tym przypadku mamy też próbę rekonstrukcji listy osób, które otrzymały ten medal. Nie jest to jedynie alfabetyczny spis, ale przy części osób mamy możliwość przeczytanie krótkiej notki na ich temat. Pomimo, że zupełnie nie interesuję się tematem medali, to muszę przyznać, że z niekłamaną przyjemnością w wolny wieczór usiądę i dokładnie przeczytam całość. Ponieważ historia to piękno przeszłości :)
Panie Julianie wielkie pokłony :)

Panie Damianie dziękuję za prezent i pomoc w wydaniu tej ciekawej pozycji. Marcinie, świetne zdjęcia, a strona tytułowa powala swoją prostotą i pięknem!  :)
Norbert

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Września 2020, 20:24:45 »
A na katalog to jakieś zapisy są czy co? Jak go można dostać?
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Września 2020, 20:41:46 »
Dodatek to praca pt. - Medal Virtuti Militari. Można to porównać do książki na temat studukatówki. Czyli też zawiera tło historyczne, omówienie istniejących egzemplarzy. Jednak w tym przypadku mamy też próbę rekonstrukcji listy osób, które otrzymały ten medal. Nie jest to jedynie alfabetyczny spis, ale przy części osób mamy możliwość przeczytanie krótkiej notki na ich temat. Pomimo, że zupełnie nie interesuję się tematem medali, to muszę przyznać, że z niekłamaną przyjemnością w wolny wieczór usiądę i dokładnie przeczytam całość. Ponieważ historia to piękno przeszłości :)

Dziękuję za miłe słowa i chętnie poznam zdanie innych kolegów z forum na temat broszury. Doskonale odgadł Pan skąd wzięła się inspiracja. Kiedy czytałem książkę p. Dariusza Jaska pomyślałem, że dla mnie taką studukatówką jest właśnie medal Virtuti Militari. Pomyślałem, że warto "kiedyś" zrobić coś podobnego o własnym obiekcie marzeń kolekcjonerskich. Kiedy dowiedziałem się od Damiana Marciniaka, że jeden z medali będzie na jego aukcji, zdradziłem się ze swoim małym marzeniem. Szczęśliwie, za co bardzo mu dziękuję, zostałem kopnięty w tyłek i z tego "kiedyś" zrobiło się "do 10 września". Z tego powodu w tekście mogą się pojawić drobne błędy. Już teraz okazało się, że w jednym miejscu generał Wielhorski został generałem Wielkorskim. Z góry przepraszam i daję słowo, że o wypełnienie całości treścią walczyłem dosłownie do ostatnich godzin przed oddaniem tekstu do druku.

Próba rekonstrukcji osób wyróżnionych medalem nie była początkowo planowana. Jak zresztą zaznaczyłem w tekście, to jest fragment który najszybciej będzie wymagał uzupełnienia. Idealnie było by zrobić przy każdym notkę biograficzną, ale na to było zbyt mało czasu. Zastanawiam się, czy tej listy nie umieścić na swojej stronie w internecie i nie uzupełniać systematycznie o nowe informacje. Szukam jeszcze pomysłu, ale niewątpliwie czuję niedosyt jeśli chodzi o tą część, więc pewnie coś z tym zrobię.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Września 2020, 20:42:21 »
Ja tez nigdy nie dostałem..
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Września 2020, 22:41:53 »
Dziękuję za miłe słowa i chętnie poznam zdanie innych kolegów z forum na temat broszury.

Proszę nie umniejszać swojej pracy, bo ta broszura to mimo wszystko 70 stron, z czego większość to tekst.  :)

Cytuj
zdradziłem się ze swoim małym marzeniem

Czyli warto rzucać na głos swoje marzenia, bo dzięki temu w jakiejś części się spełniają. Tym bardziej słowa uznania dla GNDM za taką działalność . Nie tylko propagowanie wykładów, ale też pomoc w wydaniu pracy.

Próba rekonstrukcji osób wyróżnionych medalem nie była początkowo planowana. Jak zresztą zaznaczyłem w tekście, to jest fragment który najszybciej będzie wymagał uzupełnienia. Idealnie było by zrobić przy każdym notkę biograficzną, ale na to było zbyt mało czasu. Zastanawiam się, czy tej listy nie umieścić na swojej stronie w internecie i nie uzupełniać systematycznie o nowe informacje. Szukam jeszcze pomysłu, ale niewątpliwie czuję niedosyt jeśli chodzi o tą część, więc pewnie coś z tym zrobię.

Jak najbardziej jest to dobry pomysł i proszę w wolnej chwili go zrealizować. Z czasem może Pan dodawać kolejne osoby, czy notki biograficzne o nich.

A na katalog to jakieś zapisy są czy co? Jak go można dostać?

Ja tez nigdy nie dostałem..

To już właściciel powinien się wypowiedzieć ;)
Jednak z doświadczenia wiem, że osoby uczestniczące w aukcjach - kupujące, wstawiające lub możliwe, że w jakiś sposób zaprzyjaźnione, otrzymują darmowe katalogi. Myślę, że jest to forma podziękowania, a jednocześnie chęć pokazania nowej oferty.
Kiedyś kupiłem parę monet na 15 aukcji PDA i gdy po kilku latach firma wznowiła prowadzenie aukcji to otrzymałem darmowy katalog PDA 16.
Podobnie było z WCN, gdy po jakiś zakupach dostałem kilka kolejnych katalogów.  ;)

Norbert

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Września 2020, 23:50:45 »
A na katalog to jakieś zapisy są czy co? Jak go można dostać?

Albo się go dostaje za dość duże zakupy (na tą aukcję katalogu nie otrzymałem, na poprzednie już tak).
Albo część można kupić na allegro. Ostatnia możliwością było pojechanie na aukcję i odbiór na miejscu, ale tym razem utrudnia to koronaświrus.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Września 2020, 09:20:47 »
Albo się go dostaje za dość duże zakupy (na tą aukcję katalogu nie otrzymałem, na poprzednie już tak).
Czyli od 1k, 2k, 5k wzwyż? :D Na 11-tce zostawiłem u nich sporo hajsu a katalogu ni ma :D
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Września 2020, 09:40:31 »
Ja dostałem katalog wczoraj w drugiej połowie dnia, więc może po prostu jest jeszcze w drodze.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Września 2020, 11:46:59 »
Ja dostałem katalog wczoraj w drugiej połowie dnia, więc może po prostu jest jeszcze w drodze.

Zwykle dostawałem powiadomienie sms, że coś idzie z Wawy a tym razem nic.
A Ty Sławek dostałeś coś?
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Września 2020, 15:44:26 »
A nie lepiej pobrac sobie katalog w PDF-ie, zamiast trzymac te ciezkie/duze ksiegi na polkach i zbierac kurz ?

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Września 2020, 23:58:33 »
Odpowiadając na sugestię Pana Tomasza, powiem tylko, że PDF nie zastąpi zapachu papieru, szelestu kartek. Oczywiście sam katalog wygodniej oglądać on-line, bo od razu można na komputerze robić porównania, archiwizować zdjęcia. Jednak sedno przesyłki tkwi w książeczce o medalu Virtuti. Tego nie ma w PDF. ;)

Wartość numizmatyki to przede wszystkim historia, a Pan Julian w piękny sposób opowiedział historię medalu. Wieczór, lampka wina i dzięki napisanym słowom mogę przeżywać przeszłość, poczuć wyobraźnią ten czas. :)

Panie Damianie, jeśli to nie tajemnica... czy mógłby Pan podzielić się informacją - Jaki był koszt wydania tej książeczki?


Norbert


Damian Marciniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Nie sprzedajemy tego, czego byśmy sami nie kupili
    • Marciniak - Dom Aukcyjny
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Września 2020, 11:01:56 »
... jeśli to nie tajemnica... czy mógłby Pan podzielić się informacją - Jaki był koszt wydania tej książeczki?

Dzień dobry,
Cieszymy się, że nasz zestaw aukcyjny spotyka się z pozytywnym przyjęciem, niemniej w kwestii technicznej i kosztów to te kwestie w firmie zachowujemy dla siebie nie upubliczniając takich danych.

Z założenia, od samego początku prowadzenia aukcji w formie Live i stacjonarnej, część prowizji aukcyjnej jest przeznaczana na działania ogólne, promujące i rozwijające numizmatykę i ogólnie kolekcjonerstwo. 

Z tego budżetu są organizowane właśnie sesje numizmatyczne "W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz", obecnie już VII. Stad choćby obecne wydawnictwo o Virtuti, ale równolegle pracujemy obecnie jeszcze nad dwoma projektami.

Pierwszy z nich - duży - nad którym w zarysie pracujemy już od ponad roku stanowi nie lada wyzwanie. Obecnie jednak jesteśmy już gotowi by przedstawić go Państwu, co uczynimy podczas najbliższej sesji VII. Realizacja mam nadzieję że uda się do końca 2021 - przynajmniej taki deadline sobie określiliśmy.

Drugi zrodził się spontanicznie, przy pracy nad bieżąca aukcją i jak się uda to może ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku :)

Pozdrawiam
Damian Marciniak
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2020, 19:47:28 wysłana przez GNDM »
Pozdrawiam - Damian

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: GNDM 12
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Września 2020, 13:03:14 »
... jeśli to nie tajemnica... czy mógłby Pan podzielić się informacją - Jaki był koszt wydania tej książeczki?

Dzień dobry,
Cieszymy się, że nasz zestaw aukcyjny spotyka się z pozytywnym przyjęciem, niemniej w kwestii technicznej i kosztów to kwestie w firmie zachowujemy dla siebie i upubliczniając takich danych.

Z założenia, od samego początku prowadzenia aukcji w formie Live i stacjonarnej, część prowizji aukcyjnej jest przeznaczana na działania ogólne, promujące i rozwijające numizmatykę i ogólnie kolekcjonerstwo. 

Z tego budżetu są organizowane właśnie sesje numizmatyczne "W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz", obecnie już VII. Stad choćby obecne wydawnictwo o Virtuti, ale równolegle pracujemy obecnie jeszcze nad dwoma projektami.

Pierwszy z nich - duży - nad którym w zarysie pracujemy już od ponad roku stanowi nie lada wyzwanie. Obecnie jednak jesteśmy już gotowi o przedstawić go Państwu, co uczynimy podczas najbliższej sesji VII. Realizacja mam nadzieję że uda się do końca 2021 - przynajmniej taki deadline sobie określiliśmy.

Drugi zrodził się spontanicznie, przy pracy nad bieżąca aukcją i jak się uda to może ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku :)

Pozdrawiam
Damian Marciniak

Proponuję też zmotywować Marcina do jakiegoś katalogu groszy ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet