Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:51:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu jesiennego 2020  (Przeczytany 13018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JulianApostata

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Listopada 2020, 14:45:51 »
Moje ostatnie zakupy. Przepraszam za jakość.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Listopada 2020, 18:32:05 »
Bardzo ładnie zachowane monety, ale przydałoby się jeszcze zdjęcie rewersów.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Listopada 2020, 20:26:05 »
Gratuluję nowych , pięknych monetek.  :-*
Pozdrawiam
Karol

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Listopada 2020, 19:54:37 »
Powrót do Marka Aureliusza
Wojny Markomańskie
Rok 172  Expeditio Germanico Prima
W roku tym rozpoczęto kampanię przeciw Markomanom .Legiony dotarły aż do terytorium dzisiejszych Moraw. Rozstrzygająca bitwa ,która odbyła się w tych rejonach,musiała być wielkim zwycięstwem ,skoro Marek Aureliusz i jego syn Kommodus otrzymali tytuł Germanicus. Emitowano szereg monet by upamiętnić ten sukces.Jedna z nich jest dupondius z często już wcześniej spotykanym wyobrażeniem Romy trzymającej Wiktorię.
Marek Aureliusz RIC 1035
Moneta kupiona wczoraj.Ciekawe,że ktoś przerobił ją na zawieszkę.Zapewne w epoce.
Mam nadzieję ,że dobrze widzę TRP XXVI
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Listopada 2020, 20:29:00 »
Mam nadzieję ,że dobrze widzę TRP XXVI
Też tak mi się wydaje, na potwierdzenie na rewersie niemal na pewno jest [IM]P VI.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Listopada 2020, 20:48:03 »
Miłe monetki!
Ja już dawno się niczym nie chwaliłem, no to dziś przedstawię dwóch kolegów tetrarchów.
Obydwie monety z mennicy w Lugdunum (Lyons). Popiersia fikuśne: konsularne, Dioklecjan z globem w łapce, Maksymian z berłem ptaszkowatym...

ZM

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Listopada 2020, 12:55:57 »
Ja już dawno się niczym nie chwaliłem, no to dziś przedstawię dwóch kolegów tetrarchów.
Obydwie monety z mennicy w Lugdunum (Lyons). Popiersia fikuśne: konsularne, Dioklecjan z globem w łapce, Maksymian z berłem ptaszkowatym...

Gratulacje Zenon. Bardzo ładne i ciekawe popiersia!

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Listopada 2020, 11:23:10 »
Następne pozłacane naśladownictwo z kręgu kultury czerniachowskiej. Co prawda mam podobną monetę lecz w o wiele gorszym stanie.Bardzo ciekawy rewers sprawił ,że postanowiłem zdobyć lepszy egzemplarz.Dwa lata temu dyskutowaliśmy na jego temat.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Listopada 2020, 11:40:00 »
Fajna moneta, całkiem dużo złotka zostało. Jak się nie mylę to Anochin 131, ciekawe, że na egzemplarzu katalogowym dziurka na awesie jest doładnie w tym samym miejscu, ale tutaj za to pełna odwrotka ;). Moneta z allegro, bo już ją gdzieś widziałem? Gratuluję.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Listopada 2020, 15:59:20 »
Następne pozłacane naśladownictwo z kręgu kultury czerniachowskiej. Co prawda mam podobną monetę lecz w o wiele gorszym stanie.Bardzo ciekawy rewers sprawił ,że postanowiłem zdobyć lepszy egzemplarz.Dwa lata temu dyskutowaliśmy na jego temat.

Bardzo ładny „Probusik”:) gratuluje!

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Listopada 2020, 16:01:37 »
Dziękuję!  :)Tak Anochin odnotował ją dla tego typu awers/rewers pod nr 131 http://barbarous-imitations.narod.ru/index/1_131/0-197.Szkoda,że strona  nie jest aktualizowana.O ile zrozumiałem przejął ja UW no i tyle w temacie.Pan Anochin już tego nie uzupełnia.Moneta rzeczywiście ma dużo złocenia i sporo widocznych detali.Mnie najbardziej interesował rewers ze względu na domniemany contus(ręka,grzywa konia). Odwrotka to raczej mniej istotny szczegół.Naśladownictwo faktycznie pochodzi z Allegro.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2020, 16:06:55 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Listopada 2020, 13:38:49 »
Cytuj
Następne pozłacane naśladownictwo z kręgu kultury czerniachowskiej. Co prawda mam podobną monetę lecz w o wiele gorszym

Gratuluję kolejnego konika, który jest o niebo lepszy od poprzedniego :)

Ja osobiście od dłuższego czasu nie mogę trafić na nic nowego i kompletnie nic mi nie przybywa z tej kategorii. Nie mam tu oczywiście na myśli wysypu naśladownictw z aukcji Leu Numismatik, gdyż tam zapanowała totalna astronomia cenowa 8)

Mam jeszcze pytanie o ten nowy egzemplarz z konikiem. Czy ten niebieski kolor ze zdjęć występuje tam rzeczywiście w postaci błękitnych kryształków, czy jest to tylko przekłamanie kolorów? Jeśli są tam niebieskie naleciałości w takiej ilości jak widać to na fotkach, to los monetki jest raczej przesądzony :(   

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Listopada 2020, 14:10:11 »
Dziękuję!
"Koń jaki jest, każdy widzi" -niestety to nie przekłamanie.Natomiast mam trzy monety tego typu z podobnym nalotem i zachowują się w miarę stabilnie.Nie ma jakiejś galopującej degradacji.Zdążę się jeszcze nią nacieszyć.... ;)Na razie obserwuję i porównuję ze zdjęciami w dniu zakupu.Duża część oferowanych do sprzedaży egzemplarzy tak właśnie wygląda.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Listopada 2020, 17:40:25 »
Cytuj
-niestety to nie przekłamanie.Natomiast mam trzy monety tego typu z podobnym nalotem i zachowują się w miarę stabilnie.Nie ma jakiejś galopującej degradacji.Zdążę się jeszcze nią nacieszyć.... ;)Na razie obserwuję i porównuję ze zdjęciami w dniu zakupu.

Moneta to nie ciasto drożdżowe, więc postępu korozji nie zaobserwujemy z dnia na dzień. Radzę obserwować narastanie niebieskich "kryształków" i być przygotowanym na mały horror.

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2020
« Odpowiedź #74 dnia: 08 Grudnia 2020, 14:00:05 »
Dzień dobry ,dotarły nowe monety, poniżej te najciekawsze. Marek Aureliusz ,Viktoria krocząca w lewo. Pytanie do kolegów czy to 173 r.ne.?

 

R E K L A M A
aukcja monet