Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 09:53:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Numisbalt  (Przeczytany 3124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Numisbalt
« dnia: 23 Września 2020, 00:23:53 »
Licytowałem trzy monety na Onebid.
Według Onebid wszystkie licytacje przegrałem.
A na maila dostałem info o wygraniu aukcji i fakturę do opłacenia.
Przepraszam za "hasłową" wypowiedź, ale ciężko pisać z telefonu.
Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim?

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Września 2020, 01:03:52 »
Może tego kto wygrał odrzucili z jakichś powodów (?) albo zrezygnował?
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Września 2020, 08:57:39 »
Raczej trzeba pytać admina Onebid dlaczego tak jest. Onebid w tym przypadku nie był platformą aukcyjną tylko pośrednikiem.
Ja złożyłem limit przez onebid, został on potwierdzony i monetę też najprawd. wygrałem. Oczywiście nie jest oznaczona jako wygrana.
Za to pisząc wiadomość do organizatora (przez onebid) dostałem informację, że wygrałem i mam czekać na informację.

Z tym, że na razie cisza.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Września 2020, 10:40:04 »
Byłem zainteresowany pozycją, która była licytowana trzeciego dnia i chciałem brać udział w licytacji na żywo. Niestety po pierwszym dniu aukcja zniknęła z Onebid. Nie zależało mi tak mocno, więc odpuściłem licytowanie bezpośrednio na ich stronie. Nie mniej jednak zaskoczyło mnie takie zniknięcie aukcji.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Września 2020, 12:55:16 »
Byłem zainteresowany pozycją, która była licytowana trzeciego dnia i chciałem brać udział w licytacji na żywo. Niestety po pierwszym dniu aukcja zniknęła z Onebid. Nie zależało mi tak mocno, więc odpuściłem licytowanie bezpośrednio na ich stronie. Nie mniej jednak zaskoczyło mnie takie zniknięcie aukcji.

o ile kojarzę przez onebid można było złożyć tylko limity. Licytacja online tylko na stronie sklepu.


Odpowiedź z onebid

Dzień dobry,

W przypadku tej aukcji nasz serwis był tylko miejscem gdzie można złożyć limity, a te zostaną przekazane do organizatora aukcji. Niestety nie mamy z tego tytułu żadnej informacji zwrotnej czy dany limit wygrał licytację czy też nie (ta sama zasada dotyczy także innych serwisów zbierających limity na aukcje).

Informację na temat wygranych lub przegranych powinien Pan otrzymać bezpośrednio od organizatora aukcji. Jeśli nie otrzymał Pan żadnej wiadomości proszę wysłać wiadomość do Numisbalt ponieważ my niestety nie posiadamy żadnej wiedzy na temat wygranych pozycji.
« Ostatnia zmiana: 23 Września 2020, 14:03:52 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Września 2020, 14:32:06 »
Byłem zainteresowany pozycją, która była licytowana trzeciego dnia i chciałem brać udział w licytacji na żywo. Niestety po pierwszym dniu aukcja zniknęła z Onebid. Nie zależało mi tak mocno, więc odpuściłem licytowanie bezpośrednio na ich stronie. Nie mniej jednak zaskoczyło mnie takie zniknięcie aukcji.

Dokladnie taka sama sytuacja :-) Aukcja zniknela, wiec dalem sobie spokoj,

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Września 2020, 14:45:27 »
Byłem zainteresowany pozycją, która była licytowana trzeciego dnia i chciałem brać udział w licytacji na żywo. Niestety po pierwszym dniu aukcja zniknęła z Onebid. Nie zależało mi tak mocno, więc odpuściłem licytowanie bezpośrednio na ich stronie. Nie mniej jednak zaskoczyło mnie takie zniknięcie aukcji.

o ile kojarzę przez onebid można było złożyć tylko limity. Licytacja online tylko na stronie sklepu.


Odpowiedź z onebid

Dzień dobry,

W przypadku tej aukcji nasz serwis był tylko miejscem gdzie można złożyć limity, a te zostaną przekazane do organizatora aukcji. Niestety nie mamy z tego tytułu żadnej informacji zwrotnej czy dany limit wygrał licytację czy też nie (ta sama zasada dotyczy także innych serwisów zbierających limity na aukcje).

Informację na temat wygranych lub przegranych powinien Pan otrzymać bezpośrednio od organizatora aukcji. Jeśli nie otrzymał Pan żadnej wiadomości proszę wysłać wiadomość do Numisbalt ponieważ my niestety nie posiadamy żadnej wiedzy na temat wygranych pozycji.

Miałem podobna sytuacje,złożyłem limit przez platforme aukcyjna.Została przyjeta ,dostałem potwierdzenie zgłoszenia i numer refernencyjny.Powinni przekazac do domu aukcyjnego.Z moim limitem aukcje wygrałem,jednak faktura nie przychodziła wiec sie zainteresowałem.Okazało sie że nie przesłano do domu aukcyjnego mojego limitu bądz dom aukcyjny go nie przyjął.Przepychanki między nimi jakiś czas trwały aż temat zamilkł.Zostałęm z sytuacją gdzie wygrałem aukcję (zakładając swój limit) a de facto nie byłem zwycięzcą.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Września 2020, 15:04:36 »
Ja wciaż czekam na fakturę....

Z jednej strony :
Cytuj
Numisbalt E-Live auction Nr.7 with 1856 Lots of World, Baltic states, Poland, Russian silver and gold coins, medals and badges (17/09/2020)

Twoje limity zostały zaakceptowane.

No   Name   Limit   
588   Poland 1/24 Thaler 1614 Sigismund III Vasa (1587-1632) - Crown coins 1614 Bydgoszcz...   105   EUR
Sum: 1

I dostałem tez odpowiedź
Cytuj
Numisbalt

Witam. Jak zostaną mi przesłane informacje na temat płatności za aukcję ?

2 dni , 21:01

Dear Adam,

You will receive invoice in few days.

Artur
370611 11166



Niezależnie od wszystkiego jeśli jeszcze bedzie coś interesujacego to chyba lepiej licytować bezpośrednio na ich stronie.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Września 2020, 15:53:26 »
Ja fakturę otrzymałem wczoraj i do wczoraj nie byłem pewien czy wygrałem aukcję.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Września 2020, 16:17:05 »
Dobra puściłem oficjalnego maila przez ich stronę.
Zobaczymy co za odpowiedź dostanę.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Września 2020, 17:04:59 »
Byłem zainteresowany pozycją, która była licytowana trzeciego dnia i chciałem brać udział w licytacji na żywo. Niestety po pierwszym dniu aukcja zniknęła z Onebid. Nie zależało mi tak mocno, więc odpuściłem licytowanie bezpośrednio na ich stronie. Nie mniej jednak zaskoczyło mnie takie zniknięcie aukcji.

o ile kojarzę przez onebid można było złożyć tylko limity. Licytacja online tylko na stronie sklepu.


Odpowiedź z onebid

Dzień dobry,

W przypadku tej aukcji nasz serwis był tylko miejscem gdzie można złożyć limity, a te zostaną przekazane do organizatora aukcji. Niestety nie mamy z tego tytułu żadnej informacji zwrotnej czy dany limit wygrał licytację czy też nie (ta sama zasada dotyczy także innych serwisów zbierających limity na aukcje).

Informację na temat wygranych lub przegranych powinien Pan otrzymać bezpośrednio od organizatora aukcji. Jeśli nie otrzymał Pan żadnej wiadomości proszę wysłać wiadomość do Numisbalt ponieważ my niestety nie posiadamy żadnej wiedzy na temat wygranych pozycji.

To, że w tym wypadku Onebid jest tylko podmiotem przekazującym limity nie zostało dostatecznie dobrze zaznaczone. Przynajmniej ja tej informacji nie zauważyłem. Jak widzę także kilku innych kolegów miało podobne wrażenie.

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Września 2020, 19:19:13 »
Wszystko to prawda, natomiast zdziwiło mnie to, że po wejściu w aukcję danej monety widzę kwoty wyższe od złożonych przeze mnie limitów a pomimo tego wygrałem.
Conajmniej dziwna sytuacja.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Września 2020, 19:26:53 »
Firma krzak, nie tykam długą tyczką.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Września 2020, 19:49:02 »
Zdziwiło mnie również, że monety będą wysłane pocztą litewską bez ubezpieczenia - takie tylko za dodatkową opłatą.
Koszt tej zwykłej przesyłki 15 EUR.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Numisbalt
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Września 2020, 20:51:14 »
Firma krzak, nie tykam długą tyczką.

A dlaczego taka zla opinia ? Do tej pory jeszcze nic u nich nie kupilem, ale - opis monet staranny, nie przesadzony (choc stanu nie podaja), jesli moneta miala slady ingerencji - to nie ukrywaja tego, zdjecia przyzwoite  - czyli calkiem porzadnie.

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

 

R E K L A M A
aukcja monet