Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:59:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sprowadzanie z Ukrainy  (Przeczytany 14072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michalak007

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Sprowadzanie z Ukrainy
« dnia: 27 Września 2020, 11:04:25 »
Dzień dobry. Zaczynam nowy wątek, ponieważ te stare mogą być nieaktualne. Jak to jest ze sprowadzaniem monet, guzików, medalików itp. Z Ukrainy? Czy wysyłka pocztą jest bezpieczna? Podobno lepiej nie ryzykować i nie sprowadzać, ale na Allegro Ukraińcy sobie jakoś radzą z wysyłką.... Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Września 2020, 12:44:18 »
Witam
Według mnie zakup monet z Ukrainy nie jest bezpieczny , po pierwsze celnicy mogą zatrzymać paczkę ( kupującemu raczej nic nie grozi ), po drugie spredawca może nie wysłać paczki , a ze zwrotem pieniędzy może być ciężko ( ponieważ żadna organizacja typu allegro nas nie chroni i wszystko załatwiamy drogą mailową ze sprzedającym).
Ja sam nic od nich nie kupuję ( choć antyk z Bosporu i barbarzyńskie naśladownictwa mają wypasione) .
Najlepiej po prostu mieć kogoś zaufanego na miejscu , kto kupi zlecone przedmioty ( przez np. Violity  ) zapakuje i puści w świat .  ;)
Wtedy maleje szansa na to , że oszuka nas sprzedający .
Pozdrawiam
Karol

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Września 2020, 14:10:57 »
Jak kupowałem jeszcze na alledrogo to kilka razy od sprzedawcy z Ukrainy. Przesyłka szła długo (dwa - trzy tygodnie), przyklejone do kartonika z folią aluminiową, ale kilka razy dostałem gratisy w postaci wytartych monetek. Ostatnio słyszałem o ginących monetach ale już u nas w Polsce. Ogólnie wszystko zależy od człowieka. Można zostać oszukanym u nas.
Pozdrawiam

Obcy59

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Legitymacja: 123
  • Zainteresowania: Drobnica Zygmunta III Wazy ze wskazaniem na trojaki...
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2020, 20:00:36 »
Czekam na monety od listopada ubiegłego roku. Utknęły w rozdzielni w w Warszawie  :(.
Od tego czasu nic nie kupuję na Ukrainie choć czasami kusi.
...no wciągnęło mnie... :)

Germański Oprawca

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Monety z Ukrainy
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lutego 2021, 11:25:33 »
Dzień dobry, czy ktoś z państwa nabywał monety na aukcjach ukraińskich? Czy nie było problemów z otrzymaniem zakupionych monet?
Pozdrawiam.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Monety z Ukrainy
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lutego 2021, 11:57:14 »
Nie miałem problemów do listopada ubiegłego roku. Ostatnia moneta zaginęła w transporcie na Ukrainie. Sprzedawca zwrócił pieniądze tylko monety żal :(
Pozdrawiam. zdzicho

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marca 2021, 20:39:10 »
Igor właśnie mi napisał, że jest jakaś akcja i wszystkie listy z monetami haltują po stronie Ukraińskiej i szuka jakiejś alternatywy. Czyżby koniec zakupów na Ukrainie?

tekaen1

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marca 2021, 21:17:49 »
Ja też kupowałem z Ukrainy i do tej pory nie było żadnego problemu. Fakt czas oczekiwania co najmniej 3 tygodnie. Nadmienię , że to było przed 2021 rokiem. Nie wiem jak teraz to jest.

Janusz Kitowski

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Legitymacja: TPZN nr 125
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marca 2021, 06:28:26 »
Od Igora kupiłem 26 maja 2016 dwa półtoraki ZIIIW. Roczniki 1626 i 1622, mennica Bydgoszcz. Po tygodniu, 2 czerwca były już u mnie.
Koszt przesyłki z Kijowa do Zawiercia tylko 12,00 zł. Nie było żadnych problemów. Kilka przesyłek krajowych szło do mnie znacznie dłużej. Co to się teraz porobiło, aż strach robić zakupy.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marca 2021, 09:58:15 »
Handlujący na allegro chłopcy z Ukrainy wstrzymali sprzedaż. Teraz lepiej tam nie kupować, bo nie ma żadnej gwarancji dostawy
Pozdrawiam. zdzicho

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marca 2021, 19:39:58 »
Ja kupiłem 10 dni temu.. Wiadomość od Igora z wczoraj. Kasy poszło 300zł niby nie dużo, ale jeżeli nie dojadą to łezkę uronię.   

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marca 2021, 20:11:43 »
Mam podobną sytuację - pierwsza przesyłka wróciła do sprzedawcy odbita z granicy, teraz druga przeszła i od dwóch dni "Kontener z Twoją pocztą jest obsługiwany na lotnisku".

Rudobrody

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Zainteresowania: miedziane szelągi Jana Kazimierza, papierowy pieniądz zastępczy Ząbkowic Śląskich

Mariusz75

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 171
Kłopoty sprzedawców z Ukrainy
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Marca 2021, 19:33:20 »
Koledzy z Ukrainy sprzedający na naszym allegro drobnicę mają niemałe kłopoty. Efektem tego jest ich zniknięcie z allegro. Tamtejsze służby "wzięły się" za nich (ukraińska pandora), zatrzymały dużą część przesyłek do Polski a teraz stawiają im zarzuty, jak napisał jeden z Ukraińców "zarzut kontrabandy" zagrożony od 3-7 lat...

a to pewnie Panowie widzieli- sukces KAS- zatrzymali 16 talarów  :)

https://www.zwiadowcahistorii.pl/kierowca-probowal-przemycic-w-portfelu-16-srebrnych-monet/

 

R E K L A M A
aukcja monet