Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:13:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sprowadzanie z Ukrainy  (Przeczytany 14070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwietnia 2021, 15:05:37 »
.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2021, 03:02:25 wysłana przez patrykoz »

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwietnia 2021, 17:36:39 »
Na Państwa miejscu odpuściłbym zakupy w UA na jakiś czas. Aukcje BYĆ MOŻE są ustawkami SBU np. sprzedawcy mogli "zapomnieć" komu sprzedawali monety, więc służby mogły przejąć konta i sprawdzić kto kupuje. Wiem że brzmi to śmiesznie i za chwile ktoś mi zarzuci "życie to nie film", "za dużo się dżejmsa błonda naoglądałeś!!111oneone" , ale proszę mi zaufać że jest to wielce prawdopodobne.
Nawet jeżeli ma krótką pamięć to istnieje historia tranzakcji. Tam jest wszystko: imię, nazwisko itd. itp.....
Nasza policja jeżeli tylko chce nie ma problemu z dostępem do tych informacji. Wątpię w pana historię, ale kto wie... Może tak mają łatwiej?
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2021, 17:38:59 wysłana przez Szóstak »

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwietnia 2021, 18:30:00 »
Na Państwa miejscu odpuściłbym zakupy w UA na jakiś czas. Aukcje BYĆ MOŻE są ustawkami SBU np. sprzedawcy mogli "zapomnieć" komu sprzedawali monety, więc służby mogły przejąć konta i sprawdzić kto kupuje. Wiem że brzmi to śmiesznie i za chwile ktoś mi zarzuci "życie to nie film", "za dużo się dżejmsa błonda naoglądałeś!!111oneone" , ale proszę mi zaufać że jest to wielce prawdopodobne.

Rzeczywiście... to brzmi śmiesznie.
Carum est, quod rarum est.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwietnia 2021, 19:54:55 »
Ja mam wrażenie, że na podane adresy nie będą więcej dochodzić przesyłki z UA.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Kwietnia 2021, 20:14:06 »
Ja co do Ukrainy (Białorusi, Rosji itp.) stosuje takie same kryteria jak co do innych krajów 3 świata - nie wysyłam i nie kupuje z tych regionów - i mam spokój.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Kwietnia 2021, 21:50:14 »
Ja co do Ukrainy (Białorusi, Rosji itp.) stosuje takie same kryteria jak co do innych krajów 3 świata - nie wysyłam i nie kupuje z tych regionów - i mam spokój.
Zależy co się zbiera. Boratynek w Stanach, Francji itp nie kupię, bo to był pieniądz uznawany tylko na ziemiach polskich. Tę monetę kupiłem na Ukrainie za 4 złote. https://www.katalogmonet.pl/Newsy-numizmatyczne/Boratynki-warte-zachodu-13  Myślałem, że zaginęła, ale wszystko wskazuje na to, że zatrzymali. Sytuacja jest absurdalna. Wygląda na to, że powinienem otrzymać jakiś papier potwierdzający, że sprzedawca jest właścicielem tej monety i uzyskał zgodę ukraińskich służb konserwatorskich na jej wywóz. Wiadomo, że papier wszystko przyjmie. Na wszelki wypadek powinienem zwrócić się do ukraińskiego konserwatora o potwierdzenie takiej zgody bez gwarancji, że ktoś w ogóle zechce mi odpisać. Taki problem z monetą o wartości 4 złotych, której nikt nie chciał- byłem jedynym kupującym. Jako, że wszystkie moje monety są w internecie dostępne, piszę o nich artykuły, pokazuję na forach, to zawsze starałem się o to aby nikt formalnie nie mógł się do nich przyczepić. Przecież nie będę konspirował. Zawsze uważałem zbieranie boratynek, za fajną, ciekawą i miłą alternatywę. Teraz traci to sens, nie ma gdzie legalnie kupować. Wygląda na to, że moje zbieranie właśnie się kończy. Zostają aluminiowe zrywki na butelki po wódce, kapsle po piwie.  :(
Pozdrawiam. zdzicho

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Kwietnia 2021, 22:18:13 »
Ja co do Ukrainy (Białorusi, Rosji itp.) stosuje takie same kryteria jak co do innych krajów 3 świata - nie wysyłam i nie kupuje z tych regionów - i mam spokój.
Zależy co się zbiera. Boratynek w Stanach, Francji itp nie kupię, bo to był pieniądz uznawany tylko na ziemiach polskich. Tę monetę kupiłem na Ukrainie za 4 złote. https://www.katalogmonet.pl/Newsy-numizmatyczne/Boratynki-warte-zachodu-13  Myślałem, że zaginęła, ale wszystko wskazuje na to, że zatrzymali. Sytuacja jest absurdalna. Wygląda na to, że powinienem otrzymać jakiś papier potwierdzający, że sprzedawca jest właścicielem tej monety i uzyskał zgodę ukraińskich służb konserwatorskich na jej wywóz. Wiadomo, że papier wszystko przyjmie. Na wszelki wypadek powinienem zwrócić się do ukraińskiego konserwatora o potwierdzenie takiej zgody bez gwarancji, że ktoś w ogóle zechce mi odpisać. Taki problem z monetą o wartości 4 złotych, której nikt nie chciał- byłem jedynym kupującym. Jako, że wszystkie moje monety są w internecie dostępne, piszę o nich artykuły, pokazuję na forach, to zawsze starałem się o to aby nikt formalnie nie mógł się do nich przyczepić. Przecież nie będę konspirował. Zawsze uważałem zbieranie boratynek, za fajną, ciekawą i miłą alternatywę. Teraz traci to sens, nie ma gdzie legalnie kupować. Wygląda na to, że moje zbieranie właśnie się kończy. Zostają aluminiowe zrywki na butelki po wódce, kapsle po piwie.  :(

Trochę Pan dramatyzuje, tak na dobrą sprawę w Polsce mieszka oficjalnie 800 tyś. Ukraińców (a nieoficjalnie 2-3 razy więcej), więc statystycznie oni też w Polsce moga sprzedawać to co przywiozą ze sobą z Ukrainy (legalnie lub nie), plus mogą sprzedawać innym Ukraińcom, którzy będą tym handlować w Polsce. Inna sprawa że raczej wówczas za 4 złote to się tego kupić nie da :(
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Kwietnia 2021, 01:17:28 »
Myślałem że tylko w rapie jest underground. Może jeszcze narkofixy sprzedają w podziemiu.... Ale monety?
To nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Bo niby ludzie z wykrywaczami niszczą archeologiczne ślady minionych epok i zacierają świadectwo historii? To archeolodzy i państwowe muzea, piszę to z przykrością, robią to samo. Tysiące zalegających monet, nieopisanych przez dziesięciolecia. Proszę sobie wejść na stronę Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie to w muzeum wirtualnym można zobaczyć oryginalne boratynki opisane jako fałszerstwa. To nie pojedynczy przypadek, bo opisano tak jakieś 95% oryginalnych boratynek. Brzydka- fals, wytarta-fals, destrukt- fals. I kto tu fałszuje historię? Ehhhhhh...

No i cóż zbieraczu miły, piękne czasy się skończyły. Ciemną nocą z kolegami handlowałeś miedziakami :scyth:. To kamera w spożywczaku cię złapała nieboraku. Patrol w drodze-ty w potrzasku. To nie bajka, nie masz kasku. Wielka szkoda tej dziewczyny co śle listy z Ukrainy. Ich odbiorca już pojmany, w statystykach notowany. Adwokata bierz za darmo i znaj dobre serce pana :-*. Stój przy swoim zdaniu twardo, kiedy robią z ciebie drania. Polska to nie Ukraina- głód, korupcja zacofanie. Musi jeszcze wiele pojąć nim przy siostrze równo stanie. Na nic Unia, na nic Euro, wolny handel, płacz i lament :(. Prawo stoi tylko za tym, kto je tworzy. Amen.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2021, 09:40:22 wysłana przez Mandaryn »

Przeslaw

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Kwietnia 2021, 08:44:07 »
Może i mieszka w Polsce masa Ukraińców, ale nowe przepisy które wchodzą (nawet 2 lata więzienia) ostudzą wwożenie boratynek.
Ironia losu że moneta która była echem upadku Rzeczpospolitej staje się "dobrem luksusowym".

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Kwietnia 2021, 09:41:11 »
Trochę Pan dramatyzuje, tak na dobrą sprawę w Polsce mieszka oficjalnie 800 tyś. Ukraińców (a nieoficjalnie 2-3 razy więcej), więc statystycznie oni też w Polsce moga sprzedawać to co przywiozą ze sobą z Ukrainy (legalnie lub nie), plus mogą sprzedawać innym Ukraińcom, którzy będą tym handlować w Polsce. Inna sprawa że raczej wówczas za 4 złote to się tego kupić nie da :(
Obym niepotrzebnie dramatyzował. Tu nie chodzi o boratynkę za 4 złote, bo ja bym za nią dał i parę setek. Chodzi generalnie o zbieranie monet zdawkowych. Kolega w ubiegłym roku miał wizytę. Kupił na allegro grosza pruskiego z końca XVIII wieku. Sprzedawca oskarżony o nielegalne poszukiwania. Na szczęście policjanci wiedzieli dokładnie jaka monetę kupił i jaką ma wydać. Oddał, bo co miał zrobić. Kolekcjoner Urbański o którym było głośno stracił całą kolekcję i 3 rok walczy o zwrot. Nadinterpretacja pojęcia zabytek archeologiczny prowadzi do tego, że nikt nie może być spokojny. Jak boratynka jest cennym zabytkiem archeologicznym, to srebrne szelągi, grosze i półtoraki tym bardziej, że o monetach antycznych nie wspomnę
Pozdrawiam. zdzicho

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Kwietnia 2021, 11:29:18 »
Ja co do Ukrainy (Białorusi, Rosji itp.) stosuje takie same kryteria jak co do innych krajów 3 świata - nie wysyłam i nie kupuje z tych regionów - i mam spokój.
Zależy co się zbiera. Boratynek w Stanach, Francji itp nie kupię, bo to był pieniądz uznawany tylko na ziemiach polskich. Tę monetę kupiłem na Ukrainie za 4 złote. https://www.katalogmonet.pl/Newsy-numizmatyczne/Boratynki-warte-zachodu-13  Myślałem, że zaginęła, ale wszystko wskazuje na to, że zatrzymali. Sytuacja jest absurdalna. Wygląda na to, że powinienem otrzymać jakiś papier potwierdzający, że sprzedawca jest właścicielem tej monety i uzyskał zgodę ukraińskich służb konserwatorskich na jej wywóz. Wiadomo, że papier wszystko przyjmie. Na wszelki wypadek powinienem zwrócić się do ukraińskiego konserwatora o potwierdzenie takiej zgody bez gwarancji, że ktoś w ogóle zechce mi odpisać. Taki problem z monetą o wartości 4 złotych, której nikt nie chciał- byłem jedynym kupującym. Jako, że wszystkie moje monety są w internecie dostępne, piszę o nich artykuły, pokazuję na forach, to zawsze starałem się o to aby nikt formalnie nie mógł się do nich przyczepić. Przecież nie będę konspirował. Zawsze uważałem zbieranie boratynek, za fajną, ciekawą i miłą alternatywę. Teraz traci to sens, nie ma gdzie legalnie kupować. Wygląda na to, że moje zbieranie właśnie się kończy. Zostają aluminiowe zrywki na butelki po wódce, kapsle po piwie.  :(
Jeżeli naprawdę chce pan zbierać kapsle po piwie to proszę pamiętać by zbierać te współczesne. Wytłoczone przed rokiem 1989 są już własnością  Skarbu Państwa.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Kwietnia 2021, 16:23:42 »
Może i mieszka w Polsce masa Ukraińców, ale nowe przepisy które wchodzą (nawet 2 lata więzienia) ostudzą wwożenie boratynek.
Ironia losu że moneta która była echem upadku Rzeczpospolitej staje się "dobrem luksusowym".

Wwożenia papierosów i spirytusu jakoś specjalnie nie zatrzymały, to i inne "dobra" bez względu na sankcje karne znajdą drogę do Polski.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Kwietnia 2021, 16:44:15 »
A ja miałem kiedyś tyle kapsli, którymi grałem ...w kapsle.
Teraz pewnie są w muzealnych magazynach...
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Kwietnia 2021, 21:06:38 »
Ja mam wrażenie, że na podane adresy nie będą więcej dochodzić przesyłki z UA.

Ma pan racje!!!  Listy są nadawane z Gdańska, bądź Elbląga. 

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Sprowadzanie z Ukrainy
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Kwietnia 2021, 21:29:09 »
A ja miałem kiedyś tyle kapsli, którymi grałem ...w kapsle.
Teraz pewnie są w muzealnych magazynach...
Za chłopaka też się grało kapslami itp,teraz obserwuje jak te same kapsle na które wtedy sie nie zwracało uwagi,liczyła sie dobra zabawa teraz  schodzą po kilka stówek za sztuke

 

R E K L A M A
aukcja monet