Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 03:19:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dukat 1598  (Przeczytany 3483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jarecki22

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Października 2020, 21:08:00 »
Moim zdaniem można mieć pretensje ponieważ "W koncu decydowałem się na sprzedaż zalegających staroci.Wszystkie zostały wyciągnięte z klaserów lub pudelek.Niektore są bardziej zniszczone,niektóre mniej. Będe je systematycznie wystawiać w miarę opłacalności pojedyńczo lub w zestawach.Brak jest rachunkow,paragonow i certyfikatow dlatego wszystko wystawiam w tej kategorii jako kopia.Opisuje monetę z opakowań lub z napisów jakie widnieją na nich.Wiec w razie pomyłki proszę o wybaczenie błędów"
Cała aukcja jest skonstruowana tak jakby faktycznie wyglądało to na okazję, gra światłem przy robieniu zdjęć, jednym słowem jawne wprowadzanie w błąd w celu uzyskania korzyści finansowych.
Właśnie odsyłam jutro mu tą monetę, mam nadzieję że zwróci pieniądze za które kupię sobie coś wartościowego.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Października 2020, 21:34:43 »
Nie można mieć pretensji do sprzedawcy, że sprzedaje falsyfikaty w dziale na taki złom przeznaczonym.
To kupujący w tej kategorii wykazują się, delikatnie mówiąc, dużą niefrasobliwością.

Mozna, mozna, i odeslanie mu tego zlomu to najlepsze rozwiazanie,

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Października 2020, 03:50:55 »
I slusznie
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Października 2020, 09:25:46 »
Moim zdaniem można mieć pretensje ponieważ "W koncu decydowałem się na sprzedaż zalegających staroci.Wszystkie zostały wyciągnięte z klaserów lub pudelek.Niektore są bardziej zniszczone,niektóre mniej. Będe je systematycznie wystawiać w miarę opłacalności pojedyńczo lub w zestawach.Brak jest rachunkow,paragonow i certyfikatow dlatego wszystko wystawiam w tej kategorii jako kopia.Opisuje monetę z opakowań lub z napisów jakie widnieją na nich.Wiec w razie pomyłki proszę o wybaczenie błędów"
Cała aukcja jest skonstruowana tak jakby faktycznie wyglądało to na okazję, gra światłem przy robieniu zdjęć, jednym słowem jawne wprowadzanie w błąd w celu uzyskania korzyści finansowych.
Właśnie odsyłam jutro mu tą monetę, mam nadzieję że zwróci pieniądze za które kupię sobie coś wartościowego.
Życzę Panu aby odzyskał Pan pieniądze tym bardziej, że to pierwsza moneta i szkoda aby się Pan zraził do numizmatyki.
Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy, bo wyraźnie napisał: "Brak jest rachunków,paragonów i certyfikatów dlatego wszystko wystawiam w tej kategorii jako kopia. Opisuje monetę z opakowań lub z napisów jakie widnieją na nich".
Następnym razem zanim Pan monetę kupi proszę rozejrzeć się w internecie ile taka moneta kosztuje i jak wygląda. Zawsze może Pan zapytać u nas na forum. Proszę pamiętać, że na allego ro nie ma takich okazji aby złotą monetę kupić 10 razy taniej. Wszelkie aukcje z marnymi zdjęciami, z opisami po dziadku, zmarłym tatusiu, znalezione na strychu, w piwnicy z opisem, że sprzedawca się nie zna, nie wie co sprzedaje należy omijać z daleka. Otrzymał Pan brutalna lekcję i radzę ją zapamiętać. Proszę dać znać czy otrzymał Pan zwrot pieniędzy
Pozdrawiam. zdzicho

Jarecki22

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Października 2020, 19:12:41 »
Narazie czekam,na szczęście nie jest to duża kwota, zastanawiam się nad zbieraniem talarów, zacznę od numimarket, na tym serwisie chyba ciężko o falsyfikaty.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Października 2020, 10:28:36 »
Narazie czekam,na szczęście nie jest to duża kwota, zastanawiam się nad zbieraniem talarów, zacznę od numimarket, na tym serwisie chyba ciężko o falsyfikaty.

W tym serwisie monety wystawiają firmy numizmatyczne i ma Pan u nich paragon i gwarancję.
Janek

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Października 2020, 13:04:19 »
Cytuj
Otrzymał Pan brutalna lekcję i radzę ją zapamiętać. Proszę dać znać czy otrzymał Pan zwrot pieniędzy

125 złotych to brutalna lekcja?

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Października 2020, 13:06:23 »
Zawsze to 125 złotych wyrzucone w błoto + karmimy złodziei zachęcając ich do kolejnych bajeczek w stylu "znalezione w dziadkowej szufladzie". Oczywiście mogło być gorzej. W tym przypadku koszt nauki nie był zbyt wysoki.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Października 2020, 14:45:29 »
Cytuj
Otrzymał Pan brutalna lekcję i radzę ją zapamiętać. Proszę dać znać czy otrzymał Pan zwrot pieniędzy

125 złotych to brutalna lekcja?
Przecież nie chodzi o wysokość kwoty, a o to, że ktoś kupuje pierwszą monetę, która okazuje się falsem.
Pozdrawiam. zdzicho

Jarecki22

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Października 2020, 19:54:00 »
No niestety nie udało się odzyskać pieniędzy, co ciekawe sprzedający ma prawo odmówić zwrotu, jednym słowem raj dla oszustów, dziwne że allegro z tym nic nie robi.
No trudno 120 zł to nie dużo, dałem mu negatywa, mam nadzieję że chociaż nie uda mu się więcej nikogo nabrać.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Dukat 1598
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Października 2020, 20:20:15 »
Niestety oszuka zapewne jeszcze trochę osób zanim mu się skończą chińskie podróbki.

Na pocieszenie: 125 zł to niewygórowana cena za tak ważną lekcję :)

 

R E K L A M A
aukcja monet