Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:08:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Boratynki na aukcjach numizmatycznych  (Przeczytany 43125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Października 2020, 17:45:53 »
Myślę, że w tym przypadku nie dojdziemy do porozumienia :)
Moim zdaniem drugie uderzenie nastąpiło z niewielkim przesunięciem w górę i na prawo i nie ma związku z powstałym błędem. Zdwojenie nastąpiło na monecie, a kombinacje z imieniem króla na stemplu. Cały stempel jest wykonany niechlujnie. Zawsze trzymam się zasady, że zwykle najprostsze rozwiązanie jest trafne. Gdzieś już widziałem odcisk krawędzi puncy.Moim zdaniem owal jest większy od litery O i nie jest literą O. Być może źle nabito literę A i nie starczyło miejsca na N. Próbowano błąd poprawić zaklepując A aby ją przesunąć bliżej O. Pomylono punce i zamiast A nabito N I tak już zostało. Nie jest to pierwszy ani ostatni błąd na awersie boratynek. W artykule pokazałem więcej takich przypadków. Zdaję sobie sprawę, że można mieć inne zdanie, bo sam często widząc boratynkę mam problem z wyjaśnieniem co się stało, że wybito ją tak paskudnie :)
Pozdrawiam. zdzicho
Pozdrawiam. zdzicho

Samogitia

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 107
    • SpodStempla
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Października 2020, 17:57:59 »
Pewnie nie dojdziemy, ale sama polemika zawsze mnie czegoś nowego uczy ;)

Po prostu jako aukcjonariusz nie mogę przyjmować najkorzystniejszych dla mnie rozwiązań mając uzasadnione wątpliwości. Miłej niedzieli. /Marcin
Zbieranie monet uzależnia... https://spodstempla.pl/

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Października 2020, 18:11:37 »
Pewnie nie dojdziemy, ale sama polemika zawsze mnie czegoś nowego uczy ;)

Po prostu jako aukcjonariusz nie mogę przyjmować najkorzystniejszych dla mnie rozwiązań mając uzasadnione wątpliwości. Miłej niedzieli. /Marcin
Marcinku szkoda, że inne DA nie stosują tej metody...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Października 2020, 19:43:01 »
Pewnie nie dojdziemy, ale sama polemika zawsze mnie czegoś nowego uczy ;)

Po prostu jako aukcjonariusz nie mogę przyjmować najkorzystniejszych dla mnie rozwiązań mając uzasadnione wątpliwości. Miłej niedzieli. /Marcin
Ja również fajne dyskusje wielce sobie cenię. Pańskie stanowisko rozumiem i doceniam. Pozdrawiam serdecznie. zdzicho
Pozdrawiam. zdzicho

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Października 2020, 17:55:23 »
Witam wszystkich serdecznie na znanym portalu aukcyjnym znowu wystawione są przez IgorMDL  szelągi Jana Kazimierza rocznik 1663  w stanach menniczych czy według was są to stany mennicze ?

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Października 2020, 18:14:44 »
Witam wszystkich serdecznie na znanym portalu aukcyjnym znowu wystawione są przez IgorMDL  szelągi Jana Kazimierza rocznik 1663  w stanach menniczych czy według was są to stany mennicze ?
Swojego czasu sporo od niego kupywałem.Ten typ tak ma że większość widzi w stanach menniczych co nie zmiena faktu że sami możemy ocenić co i ile wnoszą jego opisy.Nie mniej jednak ma często ładne i ciekawe monety w ładnych stanach.

Pozdrawiam Maciej

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Października 2020, 18:25:17 »
Prawdą jest, że od czasu do czasu wystawia ciekawe boratynki. Natomiast jeśli chodzi o stan zachowania, to wystarczy powiększyć zdjęcie.
Wszystkie boratynki są wyczyszczone elektrolizą i następnie sztucznie patynowane jakimś ciemnym mazidłem. Od lat odradzam kupowanie boratynek od tego sprzedawcy. Tak pomalowane monety są złomem i moim zdaniem nie nadają się do kolekcji
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Października 2020, 22:28:32 »
Gdy zwróciłem uwagę na błędny opis monety (Ujazdów opisano jako Kraków) i że to nieuczciwe bo zdarza się notorycznie, zablokowano mi możliwość licytowania u tego sprzedawcy.
Boratynki w większości stany 3 lub 4 ale oczywiście "mennicze" bo pokolorowane.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Października 2020, 22:38:36 »
Gdy zwróciłem uwagę na błędny opis monety (Ujazdów opisano jako Kraków) i że to nieuczciwe bo zdarza się notorycznie, zablokowano mi możliwość licytowania u tego sprzedawcy.
Ja bym się z tego cieszył, bo przynajmniej Pana nie kusi kupowanie tego złomu :D
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Października 2020, 23:12:29 »
Licytowałem akurat coś innego. Tych boratynek to mi tylko żal.

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Października 2020, 13:26:01 »
Witam dzisiaj na Violity aukcje jest boratynka z mennicy krakowskiej 1661w tej chwili za grosze i to bardzo rzadka niestety brak możliwości wysyłki do Polski co za ból.:(((https://auction.violity.com/105741936-solid-boratinki-1661-solidys-r-eg-pol/?utm_source=search_result&utm_medium=solid-boratinki-1661-solidys-r-eg-pol&utm_campaign=0uah
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2020, 16:48:36 wysłana przez Lord_S »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Października 2020, 18:51:58 »
Bardzo ładnie zachowana, ale najpopularniejsza ze wszystkich solidvsów
http://www.katalogmonet.pl/Newsy-numizmatyczne/Boratynki-warte-zachodu-3
Pozdrawiam. zdzicho

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Października 2020, 19:58:39 »
Rozumiem przeczytałem artykuł że różnią się napisem otokowym kropkami itp .Dziwię się proszę Pana bo na onebid z rzadkością boratynki  tylko R1 poszła aż za kilkaset złotych ! taka sama w gorszym stanie 1661 Kraków .
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2020, 20:03:46 wysłana przez Lord_S »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Października 2020, 21:33:53 »
Mówi Pan o tej: https://aukcje.gndm.pl/pl/auction/740/lot/500/jan-ii-kazimierz-boratynka-koronna-1661-krakow
Moneta dostała dobrą cenę startową, jest warta ze 100, bo czytelna, nieczyszczona. Natomiast chętni w ferworze licytacji dają się często ponieść fantazji. Zazwyczaj po aukcji zdają sobie sprawę, że ich poniosło i przepłacili. Potem takie monety tułają się po różnych aukcjach, bo właściciele próbują
odzyskać pieniądze. Takie przykłady:
https://aukcje.gndm.pl/pl/auction/369/lot/2539/jan-ii-kazimierz-boratynka-koronna-1660-ujazdow  za 500, a tutaj: https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/212/jan-ii-kazimierz-szelag-litewski-1661-ujazdow-ngc-ms62-bn  o połowę mniej. Moneta jest warta z 50 złotych. Albo taka: https://aukcje.gndm.pl/pl/auction/369/lot/2542/jan-ii-kazimierz-boratynka-litewska-1661-ujazdow ostatnio: https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/212/jan-ii-kazimierz-szelag-litewski-1661-ujazdow-ngc-ms62-bn  na allegro ładniejsze można kupić za 20-40 zł
Licytować należy z rozwagą, ale jak ktoś koniecznie chce, bo w zbiorze nie ma, to zapłaci ile może :)
Pozdrawiam. zdzicho

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Października 2020, 22:57:48 »
Tak proszę Pana dokładnie z pierwszego linku monetka. Tak właśnie jak kogoś poniesie to licytuje ile fabryka dała :).Może mnie kiedyś poniesie  za jakąś krakowską nie ukrywam dałbym parę stówek za dobry stan z linku pierwszego może kiedyś się trafi :))bo coraz więcej ludzi zaczyna zbierać te piękne monetki zauważyłem . Dziękuję i Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet