Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:32:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Boratynki na aukcjach numizmatycznych  (Przeczytany 43132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Października 2020, 23:18:55 »
Licytowałem tą KK61 z violiti, ale bez ciśnienia. Odpuściłem o kilka groszy przed ceną sprzedaży. Liczę że trafi się ładniejsza  :)

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Października 2020, 23:52:15 »
Witam może Pan licytował i co dalej przecież wysyłka jest tylko na teren Ukrainy i nie wolno wysyłać zagranicę. Poszła za niecałą stówkę na polskie złotasy .
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2020, 00:03:36 wysłana przez Lord_S »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Października 2020, 09:29:51 »
Licytowałem tą KK61 z violiti, ale bez ciśnienia. Odpuściłem o kilka groszy przed ceną sprzedaży. Liczę że trafi się ładniejsza  :)

Szkoda, bo  w ostatnim czasie najładniejsza jaką widziałem
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Października 2020, 10:37:18 »
Rzeczywiście ładna boratynka. Jeden z sześciu roczników, których mi brakuje do domknięcia zbiorku.
Co do zakupów na wschodzie, rzeczywiście trzeba odebrać monetę w kraju sprzedawcy. Mam ten plus, że nie jest to dla mnie problemem.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Listopada 2020, 18:02:26 »
Za kilka dni kolejna 2 e-Aukcja WDA-MiM. Do sprzedaży będą dwa zestawy boratynek. I będzie pozytywnie :)
1/ dobre zdjęcia
2/ realna cena wyjściowa i estymacje
3/ gdyby tak jeszcze stan zachowania ocenili za 3/4, a nie 3/+3. to bym się nie miał do czego przyczepić ;)
https://onebid.pl/pl/auction/913718/1559/MONETY-POLSKA-1506-1795-Jan-II-Kazimierz-1648-1668?p=8
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Listopada 2020, 19:23:34 »
Witam dzisiaj na Violity aukcje jest boratynka z mennicy krakowskiej 1661w tej chwili za grosze i to bardzo rzadka niestety brak możliwości wysyłki do Polski co za ból.:(((https://auction.violity.com/105741936-solid-boratinki-1661-solidys-r-eg-pol/?utm_source=search_result&utm_medium=solid-boratinki-1661-solidys-r-eg-pol&utm_campaign=0uah

Sprzedała się na allegro https://allegro.pl/oferta/szelag-boratynka-solidvs-k61-1661-piekna-rzadkosc-9939107090
Pozdrawiam. zdzicho

Lord_S

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Szelągi Jana Kazimierza
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Listopada 2020, 19:42:48 »
Brałem udział w licytacji ale w ostatniej chwili nie udało się 😔😔.Taka sztuka może pojawi się na rynku pewnie za parę lat albo nigdy jest żal.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2020, 20:00:47 wysłana przez Lord_S »

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Listopada 2020, 20:21:59 »
Mi jak zwykle umykają najciekawsze boratynki na allegro. Nie widziałem jej, chociaż codziennie mam powiadomienia.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Listopada 2020, 12:08:09 »
Kolejna aukcja: https://onebid.pl/pl/auction/888560/1175/Monety-polskie-1492-1795-Dynastia-Wazow-1586-1668-Jan-II-Kazimierz-1648-1668?p=4
1/ Fajnie, że boratynki są.
2/Jeden przyzwoity egzemplarz z Ujazdowa 1660. Tylko ciągle się zastanawiam co te domy aukcyjne mają z tym stanem zachowania 2/2+. To jakaś fobia czy co.? Na rewersie tego egzemplarza korozja smacznie zjada monetę, a tu dumnie 2/2+ Przecież każdy widzi.
3/ Trzy zestawy pospolitych boratynek w obiegowym stanie zachowania czyli 4, a w opisie 2-/+3/3. Która z tych monet to 2-, bo jakoś nie widzę.
Zamiast takich wygibasów nie uczciwiej napisać "popularne odmiany w obiegowym stanie zachowania'?
Zamiast wydać kilkadziesiąt złotych / wyjściowa 50 + młotkowe/, lepiej kupić jedną ale przyzwoitą, która będzie cieszyć oczy w zbiorze
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Lutego 2021, 17:47:32 »
Wczoraj sprzedała się na allegro całkiem przyzwoita boratynka krakowska z 1661: https://allegro.pl/oferta/boratynka-1661-krakow-rzymska-i-w-dacie-10141656900  nie mogę wstawić zdjęć, bo sprzedawca tego zabronił  ??? W opisie można przeczytać, że moneta jest mennicza, ma gabinetową patynę i, że jest to bardzo rzadki wariant / nie mogę cytować, gdyż sprzedawca zabronił  ???/. Rzeczywiście moneta jest bardzo ładna, ale ze stanem menniczym ma niewiele wspólnego, na obrzeżu rewersu widać wżery, główne zdjęcie podkoloryzowane. Chyba prawdziwsze są te poniżej. Patyny nie widzę. No i na koniec najważniejsze, nie jest to bardzo rzadki wariant. To jedyna moneta krakowska z tym portretem, która nie ma R, pospolita. To wariant z krótką szyją i szerokim ogonem. Trochę rzadszym, ale tez bez R jest wariant z długą szyją i ogonem. Tak jak na zdjęciu poniżej. Dzięki kwiecistemu opisowi sprzedała się za 171,50 zł :o  mimo, że warta jest połowę tej sumy
 
a2.jpgBoratynki na aukcjach numizmatycznych
Pozdrawiam. zdzicho

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Lutego 2021, 18:27:32 »
Zaraz, zaraz... sprzedawca "zabronił"?? Czegoś tu nie rozumiem... Wystawia oficjalną aukcję na portalu aukcyjnym, ze zdjęciami, więc to nie jest korespondencja prywatna, a opublikowanie zdjęć na forum nie jest w celach komercyjnych - nikt na tym nie zarabia. Więc tu chyba jego zgoda nie jest potrzebna. Znam trochę artykułów popularnonaukowych i specjalistycznych (nie tylko internetowych), w których pojawiały się zdjęcia monet i z podpisem np. aukcja allegro + link lub data wystawienia - nie sądzę, aby każdy "wyrażał zgodę".  Widziałem nawet własne monety z podpisem (już nie pamiętam dokładnie): "fot domena publiczna". Oczywiście nikt mnie o zgodę nie pytał  :)
Więc jak to z tym jest? Czy mógłby to jakiś prawnik biegły w temacie wyjaśnić konkretnie? Myślę, że skorzystalibyśmy na tym wszyscy.

Przepraszam Kolegę za OT.

Pozdrawiam,
Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Lutego 2021, 18:50:01 »
Zaraz, zaraz... sprzedawca "zabronił"?? Czegoś tu nie rozumiem...
Wyjaśniam, że to ja jestem powodem focha strzelonego przez owego sprzedawcę. Opisałem bowiem na swoim blogu monetkę, którą sprzedawał i też pociskał bajki, ze jakoby to "ónikat" bo Pogoń w tarczy NIE MA MIECZA! :D Sęk w tym, że w tym roczniku i odmianie Pogoń NIGDY nie miała miecza. Sprzedający zrobił g*wnoburzę, zawiadomił nawet Digital Millennium Copyright Act (DMCA) o tym, że wykorzystałem jego zdjęcia. Niby nie (z prawnego punktu widzenia) musiałem ale wolałem nie kopać się z koniem... Przez tego gagatka prawdopodobnie mój blog też nie spełnia "norm społecznych" na facebooku ;) Ot smród na całego bo ktoś wytknął mu kłamstewko :P
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Lutego 2021, 20:33:52 »
Nie jest to rarytas, a popularna moneta i szkoda czasu i nerwów na przepychanki. Napiszę tak; sprzedawca przestrzegający dobrych praktyk kupieckich towaru się nie wstydzi. Być może ten sprzedawca woli aby o tej aukcji najszybciej zapomniano.
Pozdrawiam. zdzicho

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Lutego 2021, 21:18:21 »
Cytuj
Nie jest to rarytas, a popularna moneta i szkoda czasu i nerwów na przepychanki.
Ja tym bym się chciał dowiedzieć czy takie roszczenia mają rację bytu, bo z tego co czytałem to nie. Niestety mam kilkanaście zdjęć w katalogu w tej chwili, gdzie nie wiem kto jest autorem. Wiem, że były na allegro/ebay/violity albo po prostu były swego czasu umieszczone w Internecie. Stosując zasadę świętego spokoju musiałbym wykreślić monety z katalogu...

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Lutego 2021, 22:32:27 »
Abstrahując od tego czy można lub nie jeśli właściciel zdjęć wyraźnie napisał, że nie wyraża zgody na ich rozpowszechnianie, to należy ten fakt uszanować.
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet