Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:20:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Boratynki na aukcjach numizmatycznych  (Przeczytany 43115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

avgrexpo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #300 dnia: 06 Stycznia 2023, 16:01:53 »
Całkiem ciekawy zestaw boratynek i cena atrakcyjna do zrobienia makiety. W młodości zajmowałem się modelarstwem i widzę spory potencjał wykorzystania tak zniszczonych monet. Kompozycja mogłaby przedstawiać wyłaniający się z ziemi rozbity dzban z wysypującymi się monetami. Dobrze zrobiona byłaby nie lada ozdobą. Jeszcze ciekawsza byłaby amfora z monetami antycznymi.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #301 dnia: 09 Stycznia 2023, 17:02:01 »
Pierwsze boratynki wystawione przez GNDM mnie zasmuciły i dałem temu wyraz w postach powyżej, ale dzisiaj jestem uśmiechnięty :) GNDM dodał sporo boratynek i to jakich!!! Oferta napawająca optymizmem na ten rok: https://onebid.pl/pl/auction/1455555/2342/Polska-1506-1795-Jan-II-Kazimierz-1648-1668-Szelagi
Bardzo ładnie zachowane egzemplarze z różnych mennic. Sporo rzadkości; kilka monet z mennicy krakowskiej, polecam jedyną monetę z Oliwy nie dość, że rzadką, to jeszcze na dodatek pięknie - jak na tę mennicę -wybitą. Zerknijcie na ładnie zachowaną monetę z Ujazdowa 1659 i z 1663 grubym orłem na rewersie, kilka świetnych portretów królewskich z Ujazdowa 1660, jest ładnie zachowany Malbork, dwie monety z Kowna z rzadkimi główkami jelenia. Wszystkich monet nie sposób wymienić, ale jest w czym wybierać. W tych ponurych dla kolekcjonerów boratynek czasach jest rzadka okazja do uzupełnienia zbioru :)
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #302 dnia: 10 Stycznia 2023, 11:33:52 »
SNMW uzupełnił ofertę na najbliższą aukcję o 5 ładnych boratynek z kolekcji kol. Dariusza Marzęty: https://onebid.pl/pl/auction/1465446/2788/MONETY-POLSKI-KROLEWSKIEJ-Polska-krolewska-1506-1795-Jan-II-Kazimierz-1648-1668.
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #303 dnia: 22 Stycznia 2023, 10:30:09 »
Numimarket oferuje do sprzedaży 2 ładne boratynki: https://onebid.pl/pl/auction/1462436/4293/Polska-Krolewska-Jan-II-Kazimierz i na dodatek z przyzwoitą. cena minimalną
Pozdrawiam. zdzicho

Rudobrody

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Zainteresowania: miedziane szelągi Jana Kazimierza, papierowy pieniądz zastępczy Ząbkowic Śląskich
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #304 dnia: 29 Stycznia 2023, 08:13:08 »
Numimarket oferuje do sprzedaży 2 ładne boratynki: https://onebid.pl/pl/auction/1462436/4293/Polska-Krolewska-Jan-II-Kazimierz i na dodatek z przyzwoitą. cena minimalną

Obie aukcje zakończone, cena sprzedaży obu to 140 zł i tutaj zastanawia mnie sens pakowania monet o takiej wartości w slab.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #305 dnia: 29 Stycznia 2023, 08:45:24 »
Numimarket oferuje do sprzedaży 2 ładne boratynki: https://onebid.pl/pl/auction/1462436/4293/Polska-Krolewska-Jan-II-Kazimierz i na dodatek z przyzwoitą. cena minimalną

Obie aukcje zakończone, cena sprzedaży obu to 140 zł i tutaj zastanawia mnie sens pakowania monet o takiej wartości w slab.

nie było magicznego emesa na który liczyli.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #306 dnia: 29 Stycznia 2023, 09:04:51 »
Numimarket oferuje do sprzedaży 2 ładne boratynki: https://onebid.pl/pl/auction/1462436/4293/Polska-Krolewska-Jan-II-Kazimierz i na dodatek z przyzwoitą. cena minimalną

Obie aukcje zakończone, cena sprzedaży obu to 140 zł i tutaj zastanawia mnie sens pakowania monet o takiej wartości w slab.

A jest jakiś sens pakowania do slabów drobnicy staropolskiej?
Pozdrawiam. zdzicho

Rudobrody

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Zainteresowania: miedziane szelągi Jana Kazimierza, papierowy pieniądz zastępczy Ząbkowic Śląskich
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #307 dnia: 29 Stycznia 2023, 09:22:50 »
Odpowiem, że żaden w tym sens, ale sami wiemy, że nie zawsze należy się dopatrywać sensu

https://onebid.pl/pl/archive/1/0/0/0/boratynka%20ngc

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #308 dnia: 29 Stycznia 2023, 10:27:21 »
Swoją drogą kariera boratynki jest zadziwiająca. Można powiedzieć, że jak od pucybuta do milionera. Najpierw 100 lat obiegu, potem jak każdy inny śmieć rzucona na kupę gnoju/ dla niezorientowanych obornika/ w chłopskiej zagrodzie, a następnie rozrzucona z tym nawozem po polach. Po kolejnych 260 latach leżakowania w ziemi uznana za niezwykle cenny zabytek archeologiczny, a jej podniesienie z pola zagrożone jest 2 latami więzienia. I dzięki temu mamy w kraju dziesiątki, a może i setki tysięcy cennych zabytków archeologicznych. To jeszcze nie koniec, bo obecnie boratynka podróżuje do Ameryki gdzie ją pakują do eleganckich pudełek. Te jeszcze nie zapakowane coraz częściej widzę dotykane rękami w rękawiczkach lub trzymane pęsetą. No, bo przecież cennych zabytków nie dotykamy paluchami. O myciu, kąpaniu i perfumowaniu nie wspominam, bo to przecież oczywiste dla każdej damy ;)
Pozdrawiam. zdzicho

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Ja, biedny facet.
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #309 dnia: 30 Stycznia 2023, 00:13:26 »
oczywiscie boratynki sa tak rzadkie , ze nalezy je jako rzadkoosc pod zabytek skonfiugowac . Mamy te same prawa. co przed 1990 nam nasza wolnosc ograniczaly.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2023, 00:24:55 wysłana przez behemot »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #310 dnia: 30 Stycznia 2023, 08:44:48 »
Mamy te same prawa. co przed 1990 nam nasza wolnosc ograniczaly.

I tu się Pan myli. PRL, to był raj dla kolekcjonerów i poszukiwaczy. Dopiero od 2018 roku za boratynkę grozi więzienie. W PRL-u jak już, to można było dostać mandat.
Pozdrawiam. zdzicho

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Ja, biedny facet.
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #311 dnia: 30 Stycznia 2023, 12:16:14 »
I tu się Pan myli. PRL, to był raj dla kolekcjonerów i poszukiwaczy. Dopiero od 2018 roku za boratynkę grozi więzienie. W PRL-u jak już, to można było dostać mandat.
Musze przyznac Panu racje. Ale przypuszczam , ze w PRLu wiele praw i zarzadzen bylo na papierze, ale instancje wykonawcze (ludzie) byli bardziej ludzcy. Teraz mam wrazenie , ze kraj zmienia sie w kraj policyjny. Mamy policje od zabytköw, smieci, piecöw i kominöw, szamb itd. a i wielu godziwych obywateli czuje sie w obowiazku... Po prostu homo homini lupus. Pozdrawiam

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #312 dnia: 04 Lutego 2023, 11:33:54 »
Stary Sklep oferuje jedną boratynkę na najbliższej Aukcji: https://onebid.pl/pl/monety-jan-ii-kazimierz-szelag-koronny-1663-tlb-ujazdow/1559385
Gdybym mógł, to bym pochwalił fachowca z NGC za zauważenie, że moneta była czyszczona, ale jednocześnie bym zapytał uprzejmie, które detale tej monety są w stanie UNC, bo jakoś nie mogę dostrzec :D
Osobiście do kolekcji proponuje zbierać takie:
 
1663 por.jpgBoratynki na aukcjach numizmatycznych


Pozdrawiam. zdzicho

Lulu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #313 dnia: 04 Lutego 2023, 13:29:01 »
Witam
UNC DETALS oznacza monetę czytelną ale poza kwalifikacją.
Moneta tak oznaczone była:  prana ,trawiona ,myta, czyszczona, skorodowana - do wyboru.
Jest to zresztą zaznaczone w drugim rzędzie - CLEANED
Pozdrawiam

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Boratynki na aukcjach numizmatycznych
« Odpowiedź #314 dnia: 04 Lutego 2023, 13:42:54 »
Wyjaśnienie ze strony NGC.
Czyli moneta może być skorodowana, później wyczyszczona ale nie może mieć uszkodzeń spowodowanych obiegiem.
Czy ten szeląg trzeci warunek spełnia? Zdaniem gradera tak. Jak rozróżnić drobne wytarcia z obiegu od drobnych wytarć wynikłych z czyszczenia?
Ja nie wiem. Może dlatego nie jestem graderem NGC.

Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

 

R E K L A M A
aukcja monet