Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 25 Kwietnia 2024, 07:04:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam forumowiczów!  (Przeczytany 1206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

VanMauzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • "Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi" - J.W.Goethe
  • Legitymacja: PTN nr 015
  • Stowarzyszenie: PTN o. Jasło
  • Zainteresowania: Monety Polski Królewskiej i ziem z nią związanych
Witam forumowiczów!
« dnia: 14 Października 2020, 20:08:10 »
Witam, na imię mam Radosław (oficjalnie w papierach) a Radek (dla wszystkich ;) wiek 33 lata, bywałem czasem jako gość na forum, ale dopiero teraz odważyłem się dołączyć. Monetami interesuje się od dziecka, ale nigdy nie interesowało mnie inwestowanie. Razem z kolegą zaczynając zbierać monety najbardziej nas kręciło w nich że po za wiekiem (no bo przecież stare) mają też swoją historię... Że ktoś nimi płacił, kupował jedzenie, a może i piwo w karczmie bądź innym szynku :P że mieli je w rękach mieszczanie, rycerze jak i pospolite chłopstwo... Zbierałem właściwie wszystkie monety, potem skupiłem się na Monetach Polskich, niemieckich, rosyjskich, u.s.a oraz austro-węgierskich (bo z takiego zaboru pochodzę ;) starych i współczesnych, potem doszły także banknoty. Zacząłem także zbierać Srebro z NBP, ale gdy przyjrzałem się planom emisyjnym i dotarło do mnie jaki chłam zastępczy biją, to ręce opadły mi po kostki... Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że muszę wrócić do korzeni i całą uwagę skupiam teraz na monetach naprawdę wartościowych dla mnie jak i większości kolekcjonerów - Polski Królewskiej. Zaopatrywałem sie na giełdach i bazarach staroci jak i na alledrogo. Jednak ostatnimi czasy studiując dogłębnie tematy na forum dotarło do mnie że jestem zielony jak trawa na wiosne! Do głowy mi nie przyszło że falsy osiągnęły już taki poziom perfekcji że nawet renomowane Antykwariaty mają z nimi problem, a bezczelność sprzedawców sięgneło apogeum.. Dlatego liczę na pomoc kolegów z większym doświadczeniem, a jeśli będę mógł, na pewno się odwdzięczę ;) to tyle o mnie, jeśli ktoś dotrwał do końca tych wypocin, to serdecznie pozdrawiam i gratuluję :)

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 341
Odp: Witam forumowiczów!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Października 2020, 20:57:31 »
Dziękuję za gratulacje i gratuluje miłego dla serca pierwszego wpisu:)

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 949
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Witam forumowiczów!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Października 2020, 21:35:15 »
Witam i ja , oraz życzę  Koledze wielu owocnych dyskusji.  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Października 2020, 21:38:07 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

jmskelnik

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Witam forumowiczów!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Października 2020, 21:46:18 »
Miło, że kolega szeroko opowiedział o swoich zainteresowaniach i motywacjach kolekcjonerskich. Z pewnością będziemy mieli wiele okazji do rozmów.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Witam forumowiczów!
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Października 2020, 13:35:08 »
Witam na forum!
Każdy chyba musiał przejść przez objawienie dotyczące "monet kolekcjonerskich".
Uzmysłowił mi Kolega, że rzeczywiście stajemy się może bardziej detektywami niż numizmatykami w naszych ocenach autentyczności monet.
Mam nadzieję, że znajdzie tu Kolega okazję do poszerzenia swojje wiedzy i podzieli się swoją.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 879
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Witam forumowiczów!
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Października 2020, 19:06:42 »
Witamy :)
Janek

 

R E K L A M A
aukcja monet