Aktualności: Kalendarz TPZN 2021 - http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15351.msg115701.html#msg115701

• 29 Listopad 2020, 21:05:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Moje ciało należy do mnie"  (Przeczytany 3558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Październik 2020, 23:28:39 »
Po tym co osobiście przeżyłem nigdy nie śmiem komuś nakazać aby się opiekował niepełnosprawnym człowiekiem. Nigdy nie śmiem komuś kazać rodzic lub nie. To jest decyzja matki i ojca i nikogo więcej.

Szanowny panie Zdzisławie,

mam dla Pana i Pana Żony wielki szacunek. Trochę wiem o tym, co Pan przeszedł, aczkolwiek u nas trwało to krócej, nie był to postawny mężczyzną, lecz kurcząca się staruszka i demencja prawie do końca nie była pełna.

Owszem, nie można nikomu nakazać heroizmu, bo wtedy przestaje być on heroizmem, a staje się najgorszym rodzajem zniewolenia. Jednak z drugiej strony zapewne i Pan słyszał wypowiedzi: "Ja to bym z takim kalekim dzieckiem tygodnia nie wytrzymała. Najlepiej takie od razu wyskrobywać i już". Dlatego właśnie napisałem, że problem jest boleśnie realny.

Gdzie jest granica między heroizmem a egoizmem? Między ofiarą a wygodnictwem i niefrasobliwością? Każdy sam ma sobie ustalać? To może tak zrobimy konsekwentnie we wszystkich dziedzinach? Jesteśmy dorośli, mamy swój rozum etc. Skoro możemy decydować w najważniejszych sprawach życia i śmierci, to chyba możemy także w tych mniej ważnych. Bo czemu nie?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Październik 2020, 23:32:51 »
A jakież to tęgie dyskusje numizmatyczne Pan tutaj toczył (oprócz działu rzymskiego a zwłaszcza chwalebnego Not in RIC) z innymi tuzami numizmatyki, którzy widać teraz ucichli i boją się wygłosić swoje zdanie?

Pańskie brzęczenie nie robi na mnie wrażenia, ale mam jedną prośbę: czy mógłby charkać Pan tylko na mnie? Niech Pan stara się dokładnie celować. Bo ma Pan śliny tyle, że dostaje się także moim Bogu ducha winnym forumowym kolegom. Dziękuję.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

modsog

• Gaduła
    • Blog o półtorakach
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik 2020, 23:40:31 »
Miło słyszeć, że z takim ciepłym uczuciem przyjął Pan moje słowa :) Otóż moje brzęczenie (całkiem miło to brzmi) tyczy się nie tylko Pana. Nikogo nie pomijam - można powiedzieć demokracja w 100% - jeśli chcę o nim wspomnieć i jakoś nikt (no może jedna czy dwie osoby, ale to praktycznie błąd statystyczny) nie miał nigdy o to wyrzutów. To jakoś Pan jest skrzywiony ale mi to nie przeszkadza. Każdy ma swojego Wertera a Pan tu cierpi za miliony. Więc z miłą chęcią będę czytał Pana kolejne - jakże wiele wnoszące w rozwój dyskusji na tym forum wypowiedzi i co jakiś czas - za Pana przyzwoleniem - skomentuję to. Charknąwszy wyłącznie na Pana (obiecuję!).
P.S. dziękuję za troskę o moje ślinianki. Mają się dobrze i pozdrawiają.
(...) Bogu ducha winnym (...)
Mówi Pan o jakimś konkretnym b/Bogu? Zna ich Pan więcej? Wyznaje? Chętnie poczytam co na ten temat Pan myśli... temat ciekawy i w sumie na czasie. Pandemia, protesty, przydałoby się rozerwać jakąś fajną dyskusją.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2020, 00:08:52 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

husyta74

• Stały bywalec
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2020, 23:48:09 »
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.
Z góry dziękuję.

Waldemar
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

modsog

• Gaduła
    • Blog o półtorakach
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2020, 23:53:53 »
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.
Widzi Pan, z jednej strony zgadzam się z Panem. Z drugiej strony jestem ciekaw jakby to było wypuścić Pana Lecha "na wolność". Znowu. Dać mu miejsce, gdzie czułby się jak ryba w wodzie, gdzie inicjowałby kolejne dysputy na mniej lub bardziej ciekawe tematy. Dać mu takie Forum Romanum. Myślę, że "Ogólnie o wszystkim i o niczym" idealnie się w to wpasowuje. Póki co zostawmy to jak jest. A jak ktoś upuści krwi to wtedy się zamknie. O.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Legitymacja: 121
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Październik 2020, 23:59:01 »

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2020, 01:28:32 »
Nie robię tego zazwyczaj w kwestiach politycznych, ale zrobię wyjątek i przedstawię mój punkt widzenia. Zrobię to w trzech punktach. I tak:

1.
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/40-dni-walki,192,3303

2. https://www.tvp.info/50518456/scheuringwielgus-zycie-zaczyna-sie-gdy-zaczyna-bic-serce

3. Proszę odnaleźć wątek numizmatyczny w tym miejscu:
http://aborcyjnydreamteam.pl/wasze-aborcje/

dariusz.m

• Gaduła
    • Blog Numizmatyczny
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad 2020, 01:47:38 »
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.
Panie Lechu może lepiej skupic się na numizmatyce,swietnie to Panu wychodzi w przeciwieństwie do Pana najnowszych wypocin
Zamiast prowadzić dyskusje o monetach prowadzimy dyskusje w nic niewnoszącym temacie

Chciałbym uprzejmie zauważyć, że:
•   dział „dyskusja ogólna”, w którym został zamieszczony ten wątek, z definicji nie dotyczy numizmatyki. Istnieje bowiem inny dział – „Dyskusje numizmatyczne”.
•   nie mamy obowiązku zaglądania do wątku, który z jakichś powodów nam nie odpowiada.
•   odnoszę niestety wrażenie, że ofensywa skierowana przeciw p. Lechowi wynika z niezrozumienia pierwszego wpisu.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2020, 01:58:25 wysłana przez dariusz.m »

borsuk1977

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad 2020, 02:09:08 »
Nic nie będę pisał ale pozwolę sobie zamieścić taki krótki filmik: https://www.sadistic.pl/apel-do-protestujacych-vt527921.htm
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad 2020, 02:14:54 »
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.
Panie Lechu może lepiej skupic się na numizmatyce,swietnie to Panu wychodzi w przeciwieństwie do Pana najnowszych wypocin
Zamiast prowadzić dyskusje o monetach prowadzimy dyskusje w nic niewnoszącym temacie

Chciałbym uprzejmie zauważyć, że:
•   dział „dyskusja ogólna”, w którym został zamieszczony ten wątek, z definicji nie dotyczy numizmatyki. Istnieje bowiem inny dział – „Dyskusje numizmatyczne”.
•   nie mamy obowiązku zaglądania do wątku, który z jakichś powodów nam nie odpowiada.
•   odnoszę niestety wrażenie, że ofensywa skierowana przeciw p. Lechowi wynika z niezrozumienia pierwszego wpisu.

Chodzi panu o coś konkretnego? Może o prowokacyjne sparowanie poczęcia życia ludzkiego z np. Wirusem różyczki?
Skoro wolno wszystko, to po co są administratorzy? Czy taki kształt forum był zamysłem jego obecnego patrona?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2020, 02:20:22 wysłana przez Mandaryn »

zmeczony

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad 2020, 04:00:01 »
Panowie, jak to czytam to Panów wypowiedzi wyglądają tak - nie będę się wypowiadał ale coś napiszę, najlepiej na nie...

Sednem jest ustawa zasadnicza i jej zgodność z ustawami.W tym przypadku nie ma żadnej dyskusji. Chciałbym usłyszeć od przywołanego niejednokrotnie do tablicy przez środowiska lewicowe Prof.Rzeplińskiego że według niego ustawa o aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest zgodna z Konstytucją.Takiej odpowiedzi ne dostaniemy...Możemy dostać odp porównującą osoby protestujące do hołoty z Francji niszczącej nasze wspólne mienie.

Rozmawiałem o tym z żoną - co byśmy zrobili w przypadku gdyby badania wykazały że nasze dziecko może urodzić się chore.Mamy w Niemczech przecież pełen wachlarz możliwości.Nadal mam łzy w oczach bo odpowiedz była jednoznaczna - te małe coś to będziemy my...

Rząd w Polsce musi pokazać że obejmie specjalna opieką rodziny wychowujące chore dzieci.W każdym innym przypadku to bicie piany w teoretycznych wyborach.

zenonmoj

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad 2020, 10:11:46 »
Z góry dziękuję.

Waldemar

Wątek jest w dziale "Ogólnie o wszystkim i o niczym / Dyskusja ogólna", który powstał na tym forum właśnie po to, aby móc dyskutować o różnych, także kontrowersyjnych tematach.
Początkowy wpis pana Lecha jest komentarzem do sytuacji obecnej, a z tego co widzę, nikogo nie obraża i nie narusza "dobrych obyczajów". Przedstawione są w nim różne tezy / argumenty do dyskusji - w sposób sarkastyczny / ironiczny / nieco prowokujący, czyli w stylu, który pan Lech często stosuje (Jego prawo...!). Sam temat jest wysoce "śliski", kontrowersyjny i wzbudzający ogromne emocje - co i tu widać.
Wątku nie usunę. Proszę uczestników dyskusji o unikanie niesmacznych i agresywnych "wycieczek osobistych"!!!

Zenon M. (admin)

husyta74

• Stały bywalec
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopad 2020, 10:35:51 »
Proszę sobie teraz wyobrazić, że każdy uczestnik tego Forum poczuje chęć wyrażenia swojej opinii na kontrowersyjne tematy np. polityczne, społeczne czy światopoglądowe. Bo przecież wolno.... Chciałby Pan zrobić z forum TPZN takie forum Onet, czy innego Pudelka? Nie łudźmy się, nikt po pewnym czasie nad tym nie zapanuje.... Przecież każdy, kto chce się "poudzielać" na takie tematy bez problemu znajdzie takie forum: historyczne czy inne. Wartością dodaną naszego forum dotychczas było to, głównie dzięki "samodyscyplinie", takiej niepisanej zasadzie uczestników, że można było wejść tu z kawą i spokojem i chociaż tu oderwać się od nerwowej rzeczywistości za oknem i poczytać bardzo ciekawe dyskusje numizmatyczne.

Nie psujmy tego.

Waldek 
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

khubeo

• Stały bywalec
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopad 2020, 11:14:03 »
Proszę sobie teraz wyobrazić, że każdy uczestnik tego Forum poczuje chęć wyrażenia swojej opinii na kontrowersyjne tematy np. polityczne, społeczne czy światopoglądowe. Bo przecież wolno.... Chciałby Pan zrobić z forum TPZN takie forum Onet, czy innego Pudelka? Nie łudźmy się, nikt po pewnym czasie nad tym nie zapanuje.... Przecież każdy, kto chce się "poudzielać" na takie tematy bez problemu znajdzie takie forum: historyczne czy inne. Wartością dodaną naszego forum dotychczas było to, głównie dzięki "samodyscyplinie", takiej niepisanej zasadzie uczestników, że można było wejść tu z kawą i spokojem i chociaż tu oderwać się od nerwowej rzeczywistości za oknem i poczytać bardzo ciekawe dyskusje numizmatyczne.

Nie psujmy tego.

Waldek

Popieram w pełni. Dodam tyle, że na wielu forach tematycznych istnieją różne "bocznice", czy "hyde parki", ale dobrym obyczajem jest tam zakaz poruszania tematów "wysoce śliskich", ewentualnie ukrycie dostępu do postów tego typu wyłącznie dla zainteresowanych. Jeżeli natomiast po otworzeniu strony głównej forum numizmatycznego widzi się się, że głównym tematem ostatniego czasu jest tam aborcja, to jakie świadectwo sobie takie forum wystawia? Ja np. bardzo lubię korzystać z pola "centrum informacji", żeby na szybko sprawdzić aktualne tematy, a obecnie wygląda ono tak:

bez tytułu.jpg"Moje ciało należy do mnie"

dariusz.m

• Gaduła
    • Blog Numizmatyczny
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopad 2020, 11:32:35 »
Chodzi panu o coś konkretnego?

Wydaje mi się, że p. Lech w sposób ironiczny doprowadził rozumowanie jednej ze stron konfliktu do logicznej ściany. A część z Państwa wzięła to za rzeczywiste poglądy Lecha Stępniewskiego i szczerze się oburzyła. Być może się mylę. Najlepiej byłoby dopytać autora wątku.

R E K L A M A
aukcja monet