Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 04:48:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Moje ciało należy do mnie"  (Przeczytany 18072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Listopada 2020, 12:42:47 »
... czyli to, co wkleiłem powyżej
Tośmy się pięknie zdublowali...  ;)
ZM

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Listopada 2020, 13:34:34 »
Bardzo kolegom dziękuję. To co starałem się wytłumaczyć językiem amatora fachowiec wytłumaczył jeszcze lepiej językiem konstytucjonalisty.
Po wyczerpującej intelektualnie dyspucie z panem Lechem regenerowałem umysł w parku w Zatoniu na obrzeżach Zielonej Góry.
Tutaj trochę o tym zespole parkowo pałacowym;
https://www.facebook.com/parkzatonie/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Zatoniu
Odbudowa pałacu jako trwałej ruiny i rewitalizacja możliwa była dzięki pieniądzom unijnym. Jak wiadomo" fachofcy" przez f z PIS powołali zespół do policzenia "strat, jakie ponosi Polska z tytułu członkostwa w UE"  :D :D
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-03-16/eurorealistyczny-nowy-zespol-w-sejmie-policzy-straty-jakie-ponosi-polska-z-tytulu-czlonkostwa-w-ue/
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Listopada 2020, 13:37:07 »
cd
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Listopada 2020, 13:43:15 »
Piękna jesień :)
Bywamy tam często na wiosnę i jesienią. Wiosną napawamy się oszałamiającymi zapachami kwitnącego czosnku niedźwiedziego :)
Dwa ostatnie zdjęcia to kwitnący czosnek niedźwiedzi
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Listopada 2020, 14:34:07 »
Panie Lechu.
Starałem się najlepiej jak potrafię Panu wytłumaczyć. Jeszcze lepiej wyjaśnił problem konstytucjonalista tutaj przywołany. Jeśli Pan dalej nie rozumie, to ja nic na to nie poradzę. Dałem Panu szansę zakończenia tego żenującego szamotania zmieniając temat na spacer po parku, a Pan dalej brnie szukając jakiejkolwiek deski ratunku, aby racja mojsza była lepsza niż twojsza :D Proponuję spacer. Piękną jesień mamy. Miłego dnia i dużo zdrowia życzę.
Pozdrawiam. zdzicho

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #80 dnia: 03 Listopada 2020, 14:46:31 »
Nie, panie Lechu. Nie. Nie tym razem.
ZM
PS. Ja też proponuję spacer.

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Listopada 2020, 15:50:03 »
... czyli to, co wkleiłem powyżej
Tośmy się pięknie zdublowali...  ;)
ZM

Ha, nie zauważyłem :) Widać nie tylko mnie od razu przyszedł do głowy się ten artykuł.

Przypomniałbym dobrą zasadę prawa rzymskiego, które jest ciągle podstawą cywilizacji, do której formalnie należymy.
Apices iuris non sunt iura (Sztuczki prawne to nie prawo.)
Jak widać na wielu płaszczyznach nasza przynależność do cywilizacji zachodniej staje się czysto formalna.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #82 dnia: 03 Listopada 2020, 16:07:00 »
Jaka to świetna rzecz wejść na forum numizmatyczne i poczytać o monetach, nie o aborcji.Wczoraj z lekka ruszyły typowe tematy, dziś jest jeszcze lepiej.
Vivat Numismatica!!!

rom57

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 324
  • Legitymacja: 110
  • Zainteresowania: ZIIIW, boratynki i inne
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #83 dnia: 03 Listopada 2020, 17:05:06 »
Wykurza mnie takie podeście prawa liberalnego, nic nie jest oczywiste. Zawsze spychanie na obywatela, (byłem urzędnikiem 17 lat) żeby cos zrobić to naginało się przepisy. Przykładów tego gównianego prawa ful np. interpretacje skarbowe, podatkowe, budowlane, sadownicze itd. Na końcu i tak ty odpowiadasz jak nie zabezpieczysz się "dupochronami' - tak będzie w tym przypadku, lekarze, urzędnicy zabezpieczą się, a zostanie jak zwykle sama sobie kobieta i jej problemy fizyczne i psychiczne.

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Listopada 2020, 19:48:42 »
        Megalomania. Przesadne skupienie na własnej doskonałości, samozadowoleniu oraz świadomości własnej wartości, znaczenia i możliwości prowadzące do zawyżenia samooceny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Megalomania

        Narcyzm. Zaburzoną osobowość narcystyczną cechuje przesadne zaabsorbowanie sobą, oraz nadzwyczajna wrażliwość na aprobatę i krytykę. Osoby o takich cechach poświęcają dużo uwagi wywoływanemu przez siebie wrażeniu, i jego publicznie widocznych podstawach: ... uznaniu osiągnięć, czy zewnętrznym, materialnym i niematerialnym, przejawom wyjątkowości. Mają tendencję do manipulowania i wykorzystywania innych; próbują rozpoznać, co robi wrażenie na rozmówcy, i postępują tak, aby uzyskać potrzebną uwagę czy podziw. Inni ludzie są dla nich ważni, ale instrumentalnie – osoby narcystyczne mogą w głębi serca pogardzać tymi, którzy je podziwiają, dlatego że „dali się nabrać i wykorzystywać".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Narcystyczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Listopada 2020, 20:42:34 »
Poli(tetrafluoroetylen), czyli teflon - Jedną z najważniejszych cech PTFE jest jego wyjątkowo mała swobodna energia powierzchniowa, dzięki czemu ma on dobre właściwości smarujące oraz nie przywierają do niego żadne zanieczyszczenia.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Listopada 2020, 15:16:41 »
Panie Lechu.
Zapraszam na spacer. Warto skorzystać z uroków  jesieni. Po wczorajszym odpoczynku w parku w Zatoniu dzisiaj spacer w lesie, a lasów u nas dostatek :) Przy okazji listopadowe grzybobranie.
Tak na marginesie bardzo proszę nie przypisywać mi opinii, których nie wypowiedziałem i nie napisałem. Nieładnie.
Zachęcam również do pogłębienia wiedzy w zakresie różnic miedzy obowiązkami obywatelskimi, a prawami człowieka. Miłego dnia
Pozdrawiam. zdzicho

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 058
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #87 dnia: 04 Listopada 2020, 15:42:05 »
Podgrzybki w listopadzie (musi co jeszcze cieple noce sa) ? zazwyczaj zbieralem juz tylko zielonki w tym czasie (jak juz zaczynaly sie przymrozki).

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #88 dnia: 04 Listopada 2020, 16:23:24 »
Podgrzybki w listopadzie (musi co jeszcze cieple noce sa) ? zazwyczaj zbieralem juz tylko zielonki w tym czasie (jak juz zaczynaly sie przymrozki).


Ja nawet w styczniu zbierałem zmrożone maślaki. Tylko musi być zima bez śniegu ;)

 
bauwan.jpg"Moje ciało należy do mnie"

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Listopada 2020, 17:37:24 »
Temperatura nocą nie padła poniżej 5-7 stopni. Zebraliśmy 3 maślaki, jednego prawdziwka, reszta to podrzybki. Unikamy skupisk ludzkich, ale żal siedzieć w domu jak na zewnątrz tak pięknie. Stąd odwiedzamy parki / fotorelację z Zatonia pokazałem wyżej/ i spacerujemy w lesie. Do lasu mam 2 kroki.
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet