Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 16:15:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Moje ciało należy do mnie"  (Przeczytany 17977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
"Moje ciało należy do mnie"
« dnia: 31 Października 2020, 18:15:39 »
Tu znajdował się wpis autora, którego imienia nie wolno wymawiać (zgodnie z jego żądaniem) na temat aktualnych protestów ulicznych.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2020, 18:53:47 wysłana przez zenonmoj »

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października 2020, 18:48:30 »
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2020, 19:03:54 »
Panie Lechu może lepiej skupic się na numizmatyce,swietnie to Panu wychodzi w przeciwieństwie do Pana najnowszych wypocin

LATARNIK

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Legitymacja: 127
  • Zainteresowania: Polska Średniowieczna, Jan III Sobieski, Denary Poznańskie i Wschowskie
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2020, 20:25:02 »
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.

Każdy może mieć swoje spojrzenie na określone kwestie, niekoniecznie tylko poprawne społecznie czy politycznie. A, że Panu Lechowi udało się napisać to bardzo inteligentnie i lekko, to tym bardziej stanowi argument do przeczytania wpisu. Tolerancja i wolność? Prawo wyboru? No właśnie... jak już to dla wszystkich stron polemiki.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2020, 21:00:32 »
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.

Każdy może mieć swoje spojrzenie na określone kwestie, niekoniecznie tylko poprawne społecznie czy politycznie. A, że Panu Lechowi udało się napisać to bardzo inteligentnie i lekko, to tym bardziej stanowi argument do przeczytania wpisu. Tolerancja i wolność? Prawo wyboru? No właśnie... jak już to dla wszystkich stron polemiki.

Ani to inteligentnie ani lekko,więc i ja ani inteligentnie ani lekko napiszę że akapitowanie o zabijaniu kalekich dzieci nie jest ani smieszne ani przystoi temu forum.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2020, 21:28:46 »
Myślałem, że na tym forum nie przystoi raczej wspominać o tzw. prawie Poego. Inteligentni forumowicze mogliby się obrazić.

"Prawo Poego (ang. Poe's law) – internetowe[a] porzekadło opisujące sytuacje, w których bez oczywistych wskazówek co do intencji autorów czytelnicy nie są w stanie odróżnić, czy opinie autorów są ekstremizmami, czy parodiami ekstremizmu."

Widzi Pan byc może o to chodzi.Pan taki swiatowy ,ja skromny chłopak,słabo wyuczony i niedoświadczony z centrum Polski.Pan uzywa takich doniosłych,zagranicznych słów i zwrotów,nie znam ich znaczenia.Nie wiem czy Pan mnie nimi nie obraża. :nerd:


Pozdrawiam Maciej
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:12:10 wysłana przez zenonmoj »

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2020, 21:30:11 »
Nie znam Pana Lecha, ale od razu pomyślałem że jest to "bait" oraz zarzutka (rodzaj humoru). Po Państwa komentarzach pomyślałem "Hmm... a może autor ma faktycznie takie poglądy?". Mimo wszystko...przykro patrzeć jak "bracia i siostry" w obliczu kryzysu w państwie obracają się przeciwko sobie..

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Października 2020, 21:40:23 »
Nie znam Pana Lecha, ale od razu pomyślałem że jest to "bait" oraz zarzutka (rodzaj humoru). Po Państwa komentarzach pomyślałem "Hmm... a może autor ma faktycznie takie poglądy?". Mimo wszystko...przykro patrzeć jak "bracia i siostry" w obliczu kryzysu w państwie obracają się przeciwko sobie..

Właśnie próbuje na to zwrócic uwage.Zamiast prowadzić dyskusje o monetach prowadzimy dyskusje w nic niewnoszącym temacie wywołującym gównoburzę zamierzona czy tez nie która jednak jest faktem

Pozdrawiam i bez odbioru.Duzo zdrówka

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2020, 22:41:20 »
Nie jestem zwolennikiem aborcji. Ale, to tylko w wystąpieniach polityków, duchownych i młodych ludzi krzyczących na ulicach temat jest prosty i oczywisty, jestem przeciw albo za. Teoretycy z każdej ze stron. Ja napiszę o swoich doświadczeniach w opiece nad osoba niepełnosprawną. W 2013 stwierdzono u mego Taty początki demencji. Silny i postawny mężczyzna lat 83. Decyzja była dla mnie i mojej żony oczywista. Tata zamieszka z nami. Zamknąłem firmę i zdecydowałem się na opiekę z pomocą żony. Wiecie jak to jest użyć siły aby obezwładniać Ojca aby mu podać leki? Przychodzili lekarze zapisywali leki, ale na co dzień byliśmy sami. Wiecie jak to jest z higieną leżącej osoby/ mycie, zmiana pampersa itp/? Wiecie ile razy wymiotowałem zanim się przyzwyczaiłem? Trwało to w sumie 7 lat. Przez te 7 lat nie wychodziliśmy razem z zoną na dłużej niż godzinę. Odszedł w ubiegłym roku. We wrześniu 2019 pierwszy raz od 7 lat zrobiliśmy sobie wakacje. Taki był mój/nasz/ wybór. Po tym co osobiście przeżyłem nigdy nie śmiem komuś nakazać aby się opiekował niepełnosprawnym człowiekiem. Nigdy nie śmiem komuś kazać rodzic lub nie. To jest decyzja matki i ojca i nikogo więcej. Ani polityków, ani księży, którzy jednego dnia grzebią w majtkach dzieci, a drugiego prawią morały. Wiecie o czym marzą kobiety opiekujące się zazwyczaj samotnie niepełnosprawnym dzieckiem? Aby dziecko umarło jako pierwsze, bo co z nim będzie. A tych.... niech piekło pochłonie jeśli jest za to co z nami wyprawiają
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Października 2020, 23:03:40 »
Od pewnego czasu nie zwracam uwagi na tego typu "poważne" demonstracje. Z jednej strony może to i źle, bo sprawy dotyczą nas wszystkich. Z drugiej zaś strony, muszę przyznać, że mam więcej czasu na sprawy które JA uznam w danej chwili za ważne dla MNIE. Może to egoistyczne, krótkowzroczne, ale jeżeli protestujący geje, przeciwnicy ACTA czy inni oburzeni ustawą 357 nie wchodzą mi w życie, nie zajmują czasu, to czuję się czysty na umyśle. Zauważyłem znaczną poprawę stanu zdrowia psychicznego a co za tym idzie, również fizycznego. Mam niewiele ponad 30 lat. Zdążyłem oswoić się z przeświadczeniem, że świata nie zmienie, a nawet mi na tym nie zależy. Jak już powiedziałem, trochę egoistycznie, ale zdrowo! Oczywiście mam swoje zdanie jak większość obywateli (może z wyjątkiem Arnolda Boczka), ale nawet nie próbuje go upublicznia, bo tak jest... ZDROWO!
P. S. A ja palę papierosy i tak to sobie równoważę.
Owocnej dyskusji panowie ;).
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2020, 23:07:06 wysłana przez Mandaryn »

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Października 2020, 23:08:37 »
A jakież to tęgie dyskusje numizmatyczne Pan tutaj toczył (oprócz działu rzymskiego a zwłaszcza chwalebnego Not in RIC) z innymi tuzami numizmatyki, którzy widać teraz ucichli i boją się wygłosić swoje zdanie? Siedzę na tym forum raptem niecałe 5 lat - wiem, ot chwila, mgnienie - więc widocznie przepadły mi arcyciekawe batalie na słowa, argumenty, tezy, antytezy, syn... dobra wystarczy. Proszę wskazać te eksplozje merytorycznych pojedynków na słowa, które wygasły niczym knot świecy zgaszony butem wikińskiego wojownika w Lindisfarne 793 A.D...
Nie rozumiem tego ciągłego wypominania, że 'ktoś' (już 2 raz podał Pan link) nie chce tu Pana wypowiedzi. Ile ma Pan lat? Widocznie tak korciło Pana, żeby założyć kolejny wątek, że Pan nie wytrzymał i wrócił, gdzie (ponoć) czuł się jak persona non grata. Rozumiem, że to jakiś przymus by nawet na forum numizmatycznym - jak dla mnie będącym największą ostoją w Internecie - wciskać 3 grosze polityczno-poglądowe i szturchać kijem innych, żeby zobaczyć co z tego będzie. Jak Pan chce to mogę dostarczyć przedniej jakości kijek. Taki dębowy. Albo z jesionu. Więc?
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Października 2020, 23:40:31 »
Miło słyszeć, że z takim ciepłym uczuciem przyjął Pan moje słowa :) Otóż moje brzęczenie (całkiem miło to brzmi) tyczy się nie tylko Pana. Nikogo nie pomijam - można powiedzieć demokracja w 100% - jeśli chcę o nim wspomnieć i jakoś nikt (no może jedna czy dwie osoby, ale to praktycznie błąd statystyczny) nie miał nigdy o to wyrzutów. To jakoś Pan jest skrzywiony ale mi to nie przeszkadza. Każdy ma swojego Wertera a Pan tu cierpi za miliony. Więc z miłą chęcią będę czytał Pana kolejne - jakże wiele wnoszące w rozwój dyskusji na tym forum wypowiedzi i co jakiś czas - za Pana przyzwoleniem - skomentuję to. Charknąwszy wyłącznie na Pana (obiecuję!).
P.S. dziękuję za troskę o moje ślinianki. Mają się dobrze i pozdrawiają.
(...) Bogu ducha winnym (...)
Mówi Pan o jakimś konkretnym b/Bogu? Zna ich Pan więcej? Wyznaje? Chętnie poczytam co na ten temat Pan myśli... temat ciekawy i w sumie na czasie. Pandemia, protesty, przydałoby się rozerwać jakąś fajną dyskusją.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 00:08:52 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Października 2020, 23:48:09 »
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.
Z góry dziękuję.

Waldemar
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Października 2020, 23:53:53 »
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.
Widzi Pan, z jednej strony zgadzam się z Panem. Z drugiej strony jestem ciekaw jakby to było wypuścić Pana Lecha "na wolność". Znowu. Dać mu miejsce, gdzie czułby się jak ryba w wodzie, gdzie inicjowałby kolejne dysputy na mniej lub bardziej ciekawe tematy. Dać mu takie Forum Romanum. Myślę, że "Ogólnie o wszystkim i o niczym" idealnie się w to wpasowuje. Póki co zostawmy to jak jest. A jak ktoś upuści krwi to wtedy się zamknie. O.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Października 2020, 23:59:01 »
Że co? Że już?

 

R E K L A M A
aukcja monet