Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 09:42:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Moje ciało należy do mnie"  (Przeczytany 17969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopada 2020, 01:28:32 »
Nie robię tego zazwyczaj w kwestiach politycznych, ale zrobię wyjątek i przedstawię mój punkt widzenia. Zrobię to w trzech punktach. I tak:

1.
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/40-dni-walki,192,3303

2. https://www.tvp.info/50518456/scheuringwielgus-zycie-zaczyna-sie-gdy-zaczyna-bic-serce

3. Proszę odnaleźć wątek numizmatyczny w tym miejscu:
http://aborcyjnydreamteam.pl/wasze-aborcje/

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopada 2020, 01:47:38 »
Cytuj
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.
Panie Lechu może lepiej skupic się na numizmatyce,swietnie to Panu wychodzi w przeciwieństwie do Pana najnowszych wypocin
Zamiast prowadzić dyskusje o monetach prowadzimy dyskusje w nic niewnoszącym temacie
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.

Chciałbym uprzejmie zauważyć, że:
•   dział „dyskusja ogólna”, w którym został zamieszczony ten wątek, z definicji nie dotyczy numizmatyki. Istnieje bowiem inny dział – „Dyskusje numizmatyczne”.
•   nie mamy obowiązku zaglądania do wątku, który z jakichś powodów nam nie odpowiada.
•   odnoszę niestety wrażenie, że ofensywa skierowana przeciw p. Lechowi wynika z niezrozumienia pierwszego wpisu.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 01:58:25 wysłana przez dariusz.m »

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopada 2020, 02:09:08 »
Nic nie będę pisał ale pozwolę sobie zamieścić taki krótki filmik: https://www.sadistic.pl/apel-do-protestujacych-vt527921.htm
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopada 2020, 02:14:54 »
Cytuj
No bez żartów, zgłoszone do moderacji.
Panie Lechu może lepiej skupic się na numizmatyce,swietnie to Panu wychodzi w przeciwieństwie do Pana najnowszych wypocin
Zamiast prowadzić dyskusje o monetach prowadzimy dyskusje w nic niewnoszącym temacie
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.

Chciałbym uprzejmie zauważyć, że:
•   dział „dyskusja ogólna”, w którym został zamieszczony ten wątek, z definicji nie dotyczy numizmatyki. Istnieje bowiem inny dział – „Dyskusje numizmatyczne”.
•   nie mamy obowiązku zaglądania do wątku, który z jakichś powodów nam nie odpowiada.
•   odnoszę niestety wrażenie, że ofensywa skierowana przeciw p. Lechowi wynika z niezrozumienia pierwszego wpisu.

Chodzi panu o coś konkretnego? Może o prowokacyjne sparowanie poczęcia życia ludzkiego z np. Wirusem różyczki?
Skoro wolno wszystko, to po co są administratorzy? Czy taki kształt forum był zamysłem jego obecnego patrona?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 02:20:22 wysłana przez Mandaryn »

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopada 2020, 04:00:01 »
Panowie, jak to czytam to Panów wypowiedzi wyglądają tak - nie będę się wypowiadał ale coś napiszę, najlepiej na nie...

Sednem jest ustawa zasadnicza i jej zgodność z ustawami.W tym przypadku nie ma żadnej dyskusji. Chciałbym usłyszeć od przywołanego niejednokrotnie do tablicy przez środowiska lewicowe Prof.Rzeplińskiego że według niego ustawa o aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest zgodna z Konstytucją.Takiej odpowiedzi ne dostaniemy...Możemy dostać odp porównującą osoby protestujące do hołoty z Francji niszczącej nasze wspólne mienie.

Rozmawiałem o tym z żoną - co byśmy zrobili w przypadku gdyby badania wykazały że nasze dziecko może urodzić się chore.Mamy w Niemczech przecież pełen wachlarz możliwości.Nadal mam łzy w oczach bo odpowiedz była jednoznaczna - te małe coś to będziemy my...

Rząd w Polsce musi pokazać że obejmie specjalna opieką rodziny wychowujące chore dzieci.W każdym innym przypadku to bicie piany w teoretycznych wyborach.



zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopada 2020, 10:11:46 »
Chciałbym prosić Moderację, żeby posprzątała ten syf i wywaliła ten beznadziejny wątek w kosmos.
Z góry dziękuję.

Waldemar

Wątek jest w dziale "Ogólnie o wszystkim i o niczym / Dyskusja ogólna", który powstał na tym forum właśnie po to, aby móc dyskutować o różnych, także kontrowersyjnych tematach.
Początkowy wpis pana Lecha jest komentarzem do sytuacji obecnej, a z tego co widzę, nikogo nie obraża i nie narusza "dobrych obyczajów". Przedstawione są w nim różne tezy / argumenty do dyskusji - w sposób sarkastyczny / ironiczny / nieco prowokujący, czyli w stylu, który pan Lech często stosuje (Jego prawo...!). Sam temat jest wysoce "śliski", kontrowersyjny i wzbudzający ogromne emocje - co i tu widać.
Wątku nie usunę. Proszę uczestników dyskusji o unikanie niesmacznych i agresywnych "wycieczek osobistych"!!!

Zenon M. (admin)

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopada 2020, 10:35:51 »
Proszę sobie teraz wyobrazić, że każdy uczestnik tego Forum poczuje chęć wyrażenia swojej opinii na kontrowersyjne tematy np. polityczne, społeczne czy światopoglądowe. Bo przecież wolno.... Chciałby Pan zrobić z forum TPZN takie forum Onet, czy innego Pudelka? Nie łudźmy się, nikt po pewnym czasie nad tym nie zapanuje.... Przecież każdy, kto chce się "poudzielać" na takie tematy bez problemu znajdzie takie forum: historyczne czy inne. Wartością dodaną naszego forum dotychczas było to, głównie dzięki "samodyscyplinie", takiej niepisanej zasadzie uczestników, że można było wejść tu z kawą i spokojem i chociaż tu oderwać się od nerwowej rzeczywistości za oknem i poczytać bardzo ciekawe dyskusje numizmatyczne.

Nie psujmy tego.

Waldek 
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopada 2020, 11:14:03 »
Proszę sobie teraz wyobrazić, że każdy uczestnik tego Forum poczuje chęć wyrażenia swojej opinii na kontrowersyjne tematy np. polityczne, społeczne czy światopoglądowe. Bo przecież wolno.... Chciałby Pan zrobić z forum TPZN takie forum Onet, czy innego Pudelka? Nie łudźmy się, nikt po pewnym czasie nad tym nie zapanuje.... Przecież każdy, kto chce się "poudzielać" na takie tematy bez problemu znajdzie takie forum: historyczne czy inne. Wartością dodaną naszego forum dotychczas było to, głównie dzięki "samodyscyplinie", takiej niepisanej zasadzie uczestników, że można było wejść tu z kawą i spokojem i chociaż tu oderwać się od nerwowej rzeczywistości za oknem i poczytać bardzo ciekawe dyskusje numizmatyczne.

Nie psujmy tego.

Waldek


Popieram w pełni. Dodam tyle, że na wielu forach tematycznych istnieją różne "bocznice", czy "hyde parki", ale dobrym obyczajem jest tam zakaz poruszania tematów "wysoce śliskich", ewentualnie ukrycie dostępu do postów tego typu wyłącznie dla zainteresowanych. Jeżeli natomiast po otworzeniu strony głównej forum numizmatycznego widzi się się, że głównym tematem ostatniego czasu jest tam aborcja, to jakie świadectwo sobie takie forum wystawia? Ja np. bardzo lubię korzystać z pola "centrum informacji", żeby na szybko sprawdzić aktualne tematy, a obecnie wygląda ono tak:

 
bez tytułu.jpg"Moje ciało należy do mnie"

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopada 2020, 11:32:35 »
Chodzi panu o coś konkretnego?

Wydaje mi się, że p. Lech w sposób ironiczny doprowadził rozumowanie jednej ze stron konfliktu do logicznej ściany. A część z Państwa wzięła to za rzeczywiste poglądy Lecha Stępniewskiego i szczerze się oburzyła. Być może się mylę. Najlepiej byłoby dopytać autora wątku.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopada 2020, 12:21:49 »
Tak pan to widzi. Ja widzę inaczej.
Autor sobie gdyba, zakłada to, czy tamto, wkłada w głowy ogółu swoje prywatne przemyślenia i wizje. Pisze niby o wszystkich, a w rzeczywistości przedstawia tylko swój punkt widzenia. I tak np.
"Wszyscy pewnie wiedzą, co dzieje się na ulicach...", - Nie, ja nie wiem.
"Ktoś mógłby zauważyć, że..."- Kto konkretnie? Bo nie ja...
"Z obywatelskiego punktu widzenia..."- Czymże jest obywatelski punkt widzenia? Mój punkt widzenia jest inny, czy znaczy to, że już nie jestem obywatelem?

Pisze pan, że autor tematu nikogo nie obraża. Otóż ja czuję się obrażony mnogością wycieczek personalnych zawartych w pierwszym wpisie.
Jako człowiek, ponieważ: ,,"wartości humanistyczne" (też czysto ludzki wymysł)''
Jako chrześcijanin, ponieważ: ,,Bo jakiś tam wymyślony Bóg tego nie lubi?''
Jako użytkownik i członek forum Towarzystwa Przeciwników Złomu Numizmatycznego, ponieważ: Tam, gdzie kończy się wolność słowa, dobre obyczaje, kultura oraz szacunek do osoby patrona wszystkich(?) tematów na tym forum,
tam zaczynają się zainteresowania i poglądy pana Lecha.

Z mojego punktu widzenia (nieczyjegoś tam, nieobywatelskiego w ogóle), mojego- konkretnie, są to wpisy, które należy traktować jako reklamę, rozpaczliwe łapanie zasięgów w sieci.

Na koniec proszę o zabranie głosu jedną osobę z forum TPZN (nie wliczając autora wątku), która z czystym sumieniem przyzna, że tego typu tematy są objęte szczególnym patronatem T. Kałkowskiego. Wtedy rozważę uznanie wszelkich uraz za zgodne ze statutem. To byłaby dopiero ściana logiczna...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopada 2020, 12:26:32 »
A jakież to tęgie dyskusje numizmatyczne Pan tutaj toczył (oprócz działu rzymskiego a zwłaszcza chwalebnego Not in RIC) z innymi tuzami numizmatyki, którzy widać teraz ucichli i boją się wygłosić swoje zdanie?
Drogi Panie, nie wiem czy to ja, czy kto inny Pana zdaniem ucichł i kogo w ten sposób wywołuje Pan do tablicy i prawdę mówiąc mało mnie to Pańskie wywoływanie interesuje. Właśnie dzięki takiemu waleniu pałką po głowie ten wątek jest ciężki do czytania. Widzi Pan post Pana Lecha na temat ogólny i od razu zaczyna się jazda ad personam. Stosowanie ostatniego, zdaje się trzydziestego drugiego, sposobu prowadzenia sporu według Schopenhauera, świadczy wyłącznie o Panu.

Proszę z łaski swojej nie odpowiadać na tego posta.


pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopada 2020, 12:48:00 »
Wydaje mi się, że p. Lech w sposób ironiczny doprowadził rozumowanie jednej ze stron konfliktu do logicznej ściany. A część z Państwa wzięła to za rzeczywiste poglądy Lecha Stępniewskiego i szczerze się oburzyła. Być może się mylę. Najlepiej byłoby dopytać autora wątku.
Odniosłem podobne wrażenie. Wpis autora wątku był faktycznie kąśliwy, ale nie ubliżający nikomu. Treści poza numizmatyczne pana Lecha często są zawadiackie i z wtykaniem kija w mrowisko.  Taka jest specyfika rozmów na tematy drażliwe (a światopogląd takim zagadnieniem dla wielu jest).

Na forum numizmatycznym nie znajdziemy definicji istoty ludzkiej. Nikt nikogo do niczego nie przekona, kiedy w grę wchodzą przekonania religijne, kulturowe, duchowe, ideologiczne. Nie będzie konsensusu w odpowiedzi na pytania: „kiedy płód zamienia się w człowieka”,  „czy układ nerwowy to już życie”? Oczywiście, są jakieś medyczne definicje, naukowe wyjaśnienia, analizy, opracowania, artykuły, książki, panele, wywiady, itd. Stanowiska zawsze będą dwa. Jedno naukowe, drugie duchowe. Nawet gdyby nauce udało się taką wiarygodną definicję początku życia stworzyć, to i tak nie przekona do tego części osób, właśnie z powodów religijno-światopogladowych.

Rozwiązaniem jest szukanie kompromisu, bo żyjemy na jednej planecie (póki co), w jednym świecie - ludzi wierzących i niewierzących i trzeba się jakoś dogadać. To „jakoś” jest na tyle trudne, że nie uda nam się tego tu dokonać. Pan Lech o tym wie, ale lubi (tak sądzę) temperaturę tego rodzaju ciekawych dyskusji.

Jedyne co jeszcze mógłbym dodać, to jaką drogą podążać do tego kompromisu. Najlepsza jest chyba taka zasada – druga strona sporu widzi coś, czego ja nie dostrzegam. Miarą naszej dojrzałości jest podjęcie tego wysiłku i przyznania sobie czasem nawzajem racji.
Ancora imparo

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopada 2020, 12:51:26 »
Nie przyznam, że te tematy są objęte szczególnym patronatem- dzięki Bogu!
Proszę zauważyć, że żadne z nich nie wyrządził szkody temu forum tak, jak pański temat. Są to bowiem wątki, które nie wzbudziły chórów protestu i oburzenia lub ewentualnie dotyczą tematów związanych z szeroko i błędnie rozumianą numizmatyką. Napisałem szkody, bo w miejsce kolejnych odpowiedzi na pańską prowokację, czytałbym zapewne o ortach, boratynkach lub zbliżającej się aukcji.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopada 2020, 13:01:09 »
Wydaje mi się, że p. Lech w sposób ironiczny doprowadził rozumowanie jednej ze stron konfliktu do logicznej ściany. A część z Państwa wzięła to za rzeczywiste poglądy Lecha Stępniewskiego i szczerze się oburzyła. Być może się mylę. Najlepiej byłoby dopytać autora wątku.
Odniosłem podobne wrażenie. Wpis autora wątku był faktycznie kąśliwy, ale nie ubliżający nikomu. Treści poza numizmatyczne pana Lecha często są zawadiackie i z wtykaniem kija w mrowisko.  Taka jest specyfika rozmów na tematy drażliwe (a światopogląd takim zagadnieniem dla wielu jest).

Na forum numizmatycznym nie znajdziemy definicji istoty ludzkiej. Nikt nikogo do niczego nie przekona, kiedy w grę wchodzą przekonania religijne, kulturowe, duchowe, ideologiczne. Nie będzie konsensusu w odpowiedzi na pytania: „kiedy płód zamienia się w człowieka”,  „czy układ nerwowy to już życie”? Oczywiście, są jakieś medyczne definicje, naukowe wyjaśnienia, analizy, opracowania, artykuły, książki, panele, wywiady, itd. Stanowiska zawsze będą dwa. Jedno naukowe, drugie duchowe. Nawet gdyby nauce udało się taką wiarygodną definicję początku życia stworzyć, to i tak nie przekona do tego części osób, właśnie z powodów religijno-światopogladowych.

Rozwiązaniem jest szukanie kompromisu, bo żyjemy na jednej planecie (póki co), w jednym świecie - ludzi wierzących i niewierzących i trzeba się jakoś dogadać. To „jakoś” jest na tyle trudne, że nie uda nam się tego tu dokonać. Pan Lech o tym wie, ale lubi (tak sądzę) temperaturę tego rodzaju ciekawych dyskusji.

Jedyne co jeszcze mógłbym dodać, to jaką drogą podążać do tego kompromisu. Najlepsza jest chyba taka zasada – druga strona sporu widzi coś, czego ja nie dostrzegam. Miarą naszej dojrzałości jest podjęcie tego wysiłku i przyznania sobie czasem nawzajem racji.

Logicznej ściany opartej na takich niby-tezach:
''Bo jakiś tam wymyślony Bóg tego nie lubi? Albo jakieś "wartości humanistyczne" (też czysto ludzki wymysł) tego zabraniają? Bądźmy poważni i odpowiedzialni!''


zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopada 2020, 13:24:15 »
Gdzie jest granica między heroizmem a egoizmem? Skoro możemy decydować w najważniejszych sprawach życia i śmierci, to chyba możemy także w tych mniej ważnych. Bo czemu nie?
Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Najgorszą sprawą jest ustanawianie takiej granicy przez Państwo czego skutki widzimy na ulicach. A może tak aby obywatel nie musiał wybierać czy ma być herosem lub egoistą? Chcesz się opiekować ciężko chorą osobą? Państwo to docenia i jest wdzięczne, bo oszczędza dużo pieniędzy. W zamian doceniając wysiłek  przyznaje opiekunom 2 tygodnie urlopu rocznie i w tym czasie przejmuje opiekę / hotelowy dom opieki/ Chcesz pójść do kina albo na kolację z żoną, nie ma problemu, przyślemy opiekunkę na te 3 godziny. Fantazja ? Nie tak w innych krajach państwo pomaga. Przerywanie ciąży jest złe, a więc edukujmy seksualnie młodzież, dopuśćmy środki antykoncepcyjne/ w tym tabletki "Dzień Po"/ aby do niechcianej ciąży nie doszło. Nie prawo represyjne, a spolegliwe. Tak, to widzę.
Tak, nie Państwo jest decydentem, a obywatele. W wielu krajach pięknie rozwinięty jest system referendalny. Nie rozumiem dlaczego mam prawo decydować tylko o 1% swoich podatków/, a o reszcie jakaś miernota intelektualna zwana ministrem./ jest mała jaskółka w postaci budżetów obywatelskich w gminach- przyznaję/. Dlaczego nie ma u nas podatku kościelnego i z moich podatków utrzymuję facetów w czarnych sukienkach. Ja chcę decydować kogo utrzymuję.Dlaczego odmawia się osobom nieuleczalnie chorym, cierpiącym, prawa do godnej śmierci? Czytam właśnie, że Nowa Zelandia w referendum takie prawo przyjęła. Dlaczego nie mogę urny z prochami bliskiej osoby postawić na półce w domu, albo pochować na terenie mojej posiadłości?/ czytam o cmentarnych lasach w Niemczech, gdzie mogę rozsypać prochy, albo je zakopać/. Tak ja chcę o tych i innych sprawach decydować, a opresyjne Państwo mi to uniemożliwia
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:13:01 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet