Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:14:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Moje ciało należy do mnie"  (Przeczytany 17971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Listopada 2020, 13:26:48 »
Proszę zauważyć, że żadne z nich nie wyrządził szkody temu forum tak, jak pański temat. Są to bowiem wątki, które nie wzbudziły chórów protestu i oburzenia lub ewentualnie dotyczą tematów związanych z szeroko i błędnie rozumianą numizmatyką.

Rozumiem. Czyli nie agresywne "chóry protestu i oburzenia" tylko ten niedobry Stępniewski wyrządza szkodę forum. Naprawdę Pana zdaniem to ja mam odpowiadać za to, że paru masochistów lubi pojęczeć nad Stępniewskim i to nie siląc się nawet na pozór merytorycznej uwagi, zamiast po prostu mnie ignorować?

Rozbawiło mnie też to, że pamięci T. Kałowskiego nie uwłaczają tematy związane z "błędnie rozumianą numizmatyką". Bo o ile co do światopoglądu i upodobań Kałkowskiego możemy sobie gdybać (w każdym razie ja), o tyle w tym wypadku mamy chyba pewność, że to akurat jego numizmatycznym przekonaniom uwłacza. Nikt jednak nie zaczął wznosić jęków, nie poleciał do moderacji na skargę etc. Dlaczego? Kolejny przypadkowy gość zobaczy tytuł "Woreczki mennicze - problem z kupieniem", uzna (nie bez racji), że jest to temat akceptowany na tym forum i sam zacznie wypytywać, czy lepiej inwestować w jakiegoś bociana czy raczej w jastrzębia.

Może pan nie zauważył, ale te tematy koniec końców wyprowadzają ich autorów z błędnego rozumowania numizmatyki jako formy czysto inwestycyjnego mnożenia kapitału, czy też gałęzi promującej wyroby niby jubilerskie od NBP czy innych ''mennic". W tamtych przypadkach można było liczyć na szczęśliwe zakończenie. U pana natomiast nie ma nawet cienia nadziei.

Dalszą dyskusję uważam za zbędną. Wysłuchałem pana, sam powiedziałem co myślę i widzę że tutaj nie będzie ani happy, ani end'u.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:13:15 wysłana przez zenonmoj »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 253
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Listopada 2020, 14:28:13 »
Nieobecność kobiet i fakt, że w tym wątku można bez ryzyka zwrócić się do rozmówców per „Panowie” potwierdza, że dyskusja jest jak najbardziej numizmatyczna i dla numizmatyki symptomatyczna. Ujawnia bowiem jeszcze raz starą prawdę, że poza kilkoma wyjątkami, kobiety w numizmatyce są… na monetach.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Listopada 2020, 14:55:31 »
A jakież to tęgie dyskusje numizmatyczne Pan tutaj toczył (oprócz działu rzymskiego a zwłaszcza chwalebnego Not in RIC) z innymi tuzami numizmatyki, którzy widać teraz ucichli i boją się wygłosić swoje zdanie?
Drogi Panie, nie wiem czy to ja, czy kto inny Pana zdaniem ucichł i kogo w ten sposób wywołuje Pan do tablicy i prawdę mówiąc mało mnie to Pańskie wywoływanie interesuje. Właśnie dzięki takiemu waleniu pałką po głowie ten wątek jest ciężki do czytania. Widzi Pan post Pana Lecha na temat ogólny i od razu zaczyna się jazda ad personam. Stosowanie ostatniego, zdaje się trzydziestego drugiego, sposobu prowadzenia sporu według Schopenhauera, świadczy wyłącznie o Panu.

Proszę z łaski swojej nie odpowiadać na tego posta.
W sensie ja sobie pogadam a potem cisza. Nie ma tak łatwo. Odpowiem na tego posta.

Po pierwsze "atak personalny" jak to Pan ujął, niech będzie, że taki był, odnosił się do utyskiwań p. Lecha, że nikt go nie chce tutaj i podrzucał przy tym linki, gdzie ponoć się go "uciszało" a tym samym spadły statystki kliknięć i wyświetleń. Przywdział wilczek owczą skórkę i meczy "Beee, beee nikt mnie nie lubi, zewsząd mnie przeganiają". No faktycznie spokój jaki zapanował przez krótką chwilę był spokojem cmentarnym...
Po drugie chyba nie uważał Pan, że będę serio traktował i tak też odpowiadał na "zaczepki" dyżurnego satyryka forum? Litości... Równie dobrze, możemy poniżej założyć wątek o karze śmierci (jeśli już było to przez LS założone to przepraszam, nie sprawdzałem), etyce zawodowej, równości kobiet... wymieniać dalej? Owszem jest to "hydepark" ale jakbym chciał poczytać równie ciekawe tematy wszedłbym na forum onety albo wp...
 
Nieobecność kobiet i fakt, że w tym wątku można bez ryzyka zwrócić się do rozmówców per „Panowie” potwierdza, że dyskusja jest jak najbardziej numizmatyczna i dla numizmatyki symptomatyczna. Ujawnia bowiem jeszcze raz starą prawdę, że poza kilkoma wyjątkami, kobiety w numizmatyce są… na monetach.
Otóż to :)
"Zebrała się rada księży oraz sióstr i radzą jak usprawnić życie rodzinne w swojej gminie bo populacja spada i rozwody są." Eksperci od teorii. Tym samym z miłą chęcią będę dalej podbijał statystyki kliknięć co rusz zaglądając.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Listopada 2020, 14:57:07 »
Śledzę tę dyskusję od samego początku i przepraszam wszystkich, którzy ją zaraportowali, że nie zareagowałem. Wydawało mi sie bowiem, że, podobnie jak ujął to Zenon, nie wyrządza ona nikomu krzywdy. Owszem, Forum zostało zdominowane przez ten wątek, ale moim skromnym zdaniem jest to temat tak obecnie gorący, że nawet dziwne to było, że nie został poruszony wcześniej.
Pan Lech zaskoczył mnie trochę swoim comebackiem, ale nie nadzwyczajnie.
Problem z konstytucją i każdym innym prawem jest w mojej opinii taki, że ze swej natury musi być ono uogólnione.
Dla niektórych najważniejszym prawem jest dziesięć przykazan, z których piąte mówi "nie zabijaj". A tu nagle się okazuje, że w niektórych przypadkach wolno zabić, a nawet trzeba.
Dopiero szczegółowe nakazy i zakazy i przepisy przybliżają czyn do jakiegoś szablonu. Te szablony właśnie są według mnie źródłem konfliktu, gdyż każda grupa rządząca ma inne.
I tu pojawia się znów problem ze zrozumieniem pojęcia "demokracja", gdzie przynajmniej w założeniu rządy większości miały obowiązek chronić też interesy mniejszości.
Nie będę wkraczał w sferę swoich opinii na temat charakteru rządów obecnej ekipy. Myślę jedynie, i przepraszam za wygłoszenie prawdy oczywistej, że temat aborcji stał się jedynie bezpośrednią przyczyną protestów, które mają głębsze dno. Podobnie jak Boston Tea Party, które zaczęło się od podatku za herbatę a skończyło na powstaniu najwiekszej potęgi gospodarczej ubiegłych wieków.

P.S. Temat jest emocjonalny i poważny. Bardzo proszę o utrzymanie formy wypowiedzi w dobrym tonie i o nie prowadzenie wycieczek osobistych. W przeciwnym razie będę w obowiązku interweniować.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 15:07:34 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rom57

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 324
  • Legitymacja: 110
  • Zainteresowania: ZIIIW, boratynki i inne
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Listopada 2020, 15:01:45 »
Dwie sprawy 3 lata temu złożono pozew do TK, weźmy przykład z Chin, Indii czy Japonii, tam dzieci się opiekują starszymi i schorowanymi osobami. Państwo pomaga w wychowaniu chorych dzieci. Teraz to lobby  aborcyjne zaciera ręce. Na dziś (jak dobrze trafi Kobieta) zdiagnozują poprawnie uszkodzony płód a jak trafi na tzw. "wykształciuchach"  (jak mój kolega naukowiec często mówi to o "naukowcach" karierowiczach) woda na młyn dla biznesu który kwitnie w Czechach, z zazdrości rozpętali ten "pseudo majdan" . ak patrzę na tą młodzież która daje się manipulować z każdej strony to aż włos się jeży na głowie jakie elity intelektualne jako naród jesteśmy wychować i wykształcić. Podobało mi się powiedzonko "Matka Kurka"  co mają robić, pozamykali im szkoły, puby, dyskoteki, baseny to wyszli na ulicę tak dla hecy a cwaniacy dołączyli do tego ideologię. Zdzichu, przepraszam że wywołuję Cię, też opiekowałem się chorą babcią, teściową i uważam że tak nas wychowano, takie mamy zasady, tak wymaga od nas przyzwoitość wyniesiona z wychowania w tym kraju. Upadek moralny ostatnich dziesięcioleci (wyjazd młodych pokoleń za pracą na tzw. zachód) spowodował dziurę pokoleniową. Na dziś zostali dziadkowie, babcie i młodzież która już nie słucha nikogo bo zabrakło tych podstawowych autorytetów ojca czy matki, którzy uganiają się za kasą (już to przerabialiśmy za PRL-u).  Jak  społeczeństwo polskie się nie obudzi to będzie jak we Francji czy Niemczech gdzie społeczeństwo złożone jest w większości z emigrantów dążące do zmian kulturowych. Nigdy nie wierzyłem w jakąś globalną społecznością, demokracja  według mnie to demokracja kultur państwowych z wzajemną tolerancją.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Listopada 2020, 16:46:04 »
Panie Lechu, nihil novi. Te same tematy, te same klimaty. Proponuję zakończyć to użalanie się nad sobą, nawer ironiczne.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Listopada 2020, 16:48:24 »
Kłamczuszek zarzuca innym kłamstwo a sam nadal kłamie:
Otóż przy okazji uprzejmie informuję, że tego typu uwagi tak właśnie odtąd będę traktował, jak również tych, którzy je wypowiadają. Nie dam się też już więcej nabrać na sugestie, jakobym to właśnie ja swoimi "wypocinami" uniemożliwiał innym osobom wspaniałe dyskusje. Rezultat widać tutaj:

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,14709.0.html

Oszukać dałem się raz, ale więcej proszę na to nie liczyć.
Dwa razy zresztą było to wspominane. Ach biedny nabrany raz Pan Stępniewski. Ojej niemal mi Pana żal. Niemal.

Bardzo proszę o utrzymanie formy wypowiedzi w dobrym tonie i o nie prowadzenie wycieczek osobistych.

Ależ niech Pan nie będzie taki okrutny! Przecież dla paru osób JEDYNĄ przyjemnością w tym wątku jest nawrzucanie niejakiemu Stępniewskiemu. Na onet taki by nie wszedł, ale tu dzielnie wchodzi i wrzuca. Ot, choćby tak (świeża porcja):

Ale niech sobie łże dalej. Jak to mówią: widać musi, bo się udusi.
Mam inne przyjemności, nie wiem skąd to Panu przyszło do głowy. Dyskusja z Panem zresztą przypomina korzystanie z toalety w pociągu - niby człowiek nie chce ale czasem trzeba a przyjemności w tym żadnej. Poza tym bez Pana był jakiś czas spokój ale to widocznie Pan MUSIAŁ bo co? W lesie nie ma z kim porozmawiać?

Poza tym proszę powiedzieć po co ten wątek? Tak po prostu. Oczywiście odpowiedzi padają w tekście, są snute itd. ale chciałbym usłyszeć to od Pana.
Bo jeśli chodzi o "rozruszanie" forum to jak widać idzie świetnie. Burzliwe dyskusje, emocje bazujące na leciutko zmanipulowanych wypowiedziach, ach ach jakże pięknie wszyscy razem komentują i wymieniają się swoimi opiniami.
Tylko, że opinie każdy ma własne a wchodząc na forum numizmatyczne oczekuję dyskusji numizmatycznych. Owszem, zdaję sobie sprawy z istnienia czegoś takiego jak "hydepark" ale jak było to zauważone wyżej - w granicach dobrego smaku. Pan zaś zamienił ten dział w gówno. Gówno m.in. polityczne, które wylewa się z telewizji, gazet, stron internetowych aż strach otworzyć lodówkę.
Czy to chęć poznania opinii innych forumowiczów na gorące tematy w Polsce? Swoją opinię każdy ma, jest ona niczym odbicie lustrzane bo ciężko ją zmienić. I jakby mi zależało na poznaniu tych opinii to spytałbym je wybrane osoby poprzez pw, maila, rozmowę telefoniczną. A nie robił na forum gówno jak Pan.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:15:10 wysłana przez zenonmoj »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Listopada 2020, 16:52:02 »
Ale zdaje Pan sobie chyba sprawę, że są sprawy, w których Pana decyzja, gdy zyska poparcie większości, stanie się dla wielu opresją nie mniej dolegliwą niż to, co Pan nazywa dzisiejszą opresją państwa.
A co może być dolegliwego dla innych w moim prawie do godnej śmierci? Jest wybór.
Co jest dolegliwego dla innych w tym, że urna z prochami osoby mi bliskiej stoi na półce w moim domu? Jest wybór.
Co jest dolegliwego we wprowadzeniu podatku kościelnego na wzór niemiecki? Jesteś katolikiem bądź wyznajesz inną religię płacisz na swój kościół, Jesteś ateistą nie płacisz. Jest wybór. Jaka opresja? Chcesz religii w szkole dobrze zapraszamy do szkół katolickich, ale w szkole państwowej religii nie ma  tak jak we Francji Jaka opresja? Jest wybór. Teraz nie ma i dzieciaki w państwowej szkole decyzją miernoty otrzymują jako lekturę pisma Jana Pawła II. Niby jesteśmy państwem świeckim :(
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:15:27 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Listopada 2020, 17:11:37 »
''..Dzieciaki w państwowej szkole decyzją miernoty otrzymują jako lekturę pisma Jana Pawła II. Niby jesteśmy państwem świeckim :(''

Według pana jest to problem? Np. powieść ''Chłopi'' Reymonta też powinna zniknąć ze szkół, bo jest spod katolickiego pióra organisty kościelnego? A Pan Tadeusz napisany przez ucznia katolickiej szkoły podstawowej jest wart pozostawienia wśród lektur?
Tak będzie chyba najlepiej. Niech chirurdzy piszą książki dla chirurgów, chłopi dla chłopów, a uczniowie szkoły podstawowej  analogicznie...
Tak z ciekawości, przeczytał pan wspomniane pisma JPII?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 17:14:11 wysłana przez Mandaryn »

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Listopada 2020, 17:28:14 »
Chodzi panu o coś konkretnego?

Wydaje mi się, że p. Lech w sposób ironiczny doprowadził rozumowanie jednej ze stron konfliktu do logicznej ściany. A część z Państwa wzięła to za rzeczywiste poglądy Lecha Stępniewskiego i szczerze się oburzyła. Być może się mylę. Najlepiej byłoby dopytać autora wątku.

Szczerze mówiąc to odniosłem identyczne wrażenie.

P. S.
Z uwagi na fakt że jestem tu nowy, nie czuję się uprawniony do wyrażania opinii odnośnie starszego stażem koleżeństwa, opieram się wiec wyłącznie na swojej subiektywnej opinii, nie biorąc pod uwagę aspektów historycznych.
Carum est, quod rarum est.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Listopada 2020, 17:32:37 »
Początkowo i ja odniosłem takie złudne wrażenie. Po chwili dostrzegłem, że konstrukcja pana Lecha stoi na glinianym fundamencie.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Listopada 2020, 18:04:47 »
Fajna ta dyskusja, taka bardzo męska. Może teraz panowie skrzyżują miecze?

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Listopada 2020, 18:45:59 »
Mam do eutanazji mocno niekatolicki stosunek, ale nie uważam, że większa władza urzędników (choćby w lekarskich kitlach), to większa wolność jednostki
Czy naprawdę tak trudno jest Panu sobie wyobrazić, że ktoś może nie życzyć sobie, by państwo wiedziało, jaką on religię wyznaje, ile i na jaki kościół łoży etc.?

Przecież teraz ta władza urzędników /choćby w lekarskich kitlach/ też jest i pozwala na umieranie czasami w okropnych męczarniach. To teraz jest większa wolność? Możliwość wyboru to nie przymus.
Osoba wierząca wstydzi się swojej wiary? Zaskoczył mnie Pan. Ale nawet "tajny" katolik lub muzułmanin ma wybór. Ujawnia się i płaci oficjalnie lub się nie ujawnia i wspomaga parafię anonimowo ze swoich pieniędzy, a nie z moich. Jakoś Niemcy stosujący ten system od lat nie mają z nim większych problemów. To kościół katolicki taki podatek torpeduje. Bo taka deklaracja podatkowa pokaże  wprost w imieniu ilu Polaków kościół może się wypowiadać, a co ważniejsze finanse kościoła byłyby jawne i podlegające kontroli skarbowej.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:15:46 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Listopada 2020, 20:23:24 »
Pięknie Pan biega po opłotkach unikając jak ognia sedna sprawy. Ze wstydem przyznam, ze tak nie umiem.
Sednem sprawy jest możliwość wyboru. Możliwość wyboru nie jest opresją. Brak możliwości wyboru jest opresją.
Jestem zwolennikiem kremacji zwłok. Czy mój wybór jest dla zwolennika złożenia ciała do grobu opresyjny?
Czy np. pochowanie urny z prochami Piotra Staraka na terenie posiadłości rodziny Staraków jest dla kogoś opresyjny?
Mógłbym takich pytań postawić wiele. Demokracja, to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości, a nie "teraz k...wa my". Zgadza się Pan?
Pewnie Pan ucieknie od odpowiedzi wskazując, że  przepisy podatkowe, albo o ruchu drogowym nie dają wyboru. Może Pan wciągnie znowu wesela, albo innego królika z kapelusza. Obym się mylił. Ten brak możliwości wyboru rozwścieczył ludzi młodych i przy okazji wywalili wszystko co im lezy na wątrobie.  :)
Pozdrawiam. zdzicho

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: "Moje ciało należy do mnie"
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Listopada 2020, 20:42:00 »
Pięknie Pan biega po opłotkach unikając jak ognia sedna sprawy. Ze wstydem przyznam, ze tak nie umiem.
Ja też :D Lechu wybiera tematy wygodniejsze, zaś mniej wygodne pomija. Takich ludzi nazywa się "śliskimi". Facet byłby świetnym adwokatem, potrafi wciskać frazesy i przykłady tam, gdzie wcześniej nie było zdania na ten temat. Jednak gdybym miał pracować z takim w jednym zakładzie podejrzewam, że z miejsca poprosiłbym o przeniesienie :P
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2020, 20:45:11 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

 

R E K L A M A
aukcja monet