Aktualności: Kalendarz TPZN 2021 - http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15351.msg115701.html#msg115701

• 29 Listopad 2020, 21:34:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne  (Przeczytany 1116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pablo

• Użytkownik
  • **
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad 2020, 11:21:41 »
Coś w młodych ludziach pękło. Ktoś kiedyś powiedział, że jak ludzie mają dość, to przestają się bać i zaczynają się śmiać
Ale czego nasza młodzież może mieć dość? Czy rzeczywiście w ostatnich latach jest szykanowana, nie ma wolności wypowiedzi, nie ma dostępu do edukacji, kariery zawodowej? Albo czy ta nasza młodzież żyła w ostatnich latach w strachu? Takie przejawy zbiorowisk polączene z dużą dozą agresji do pewnych środowisk to raczej nie wyraz uciemiezenia i braku poczucia wolnosci.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2020, 15:13:36 wysłana przez cancan62 »

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Legitymacja: 121
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad 2020, 12:28:48 »
Mam w rodzinie dwie kobiety popierające postulaty protestujących. Obie wklejają na fqcwbooku zdjęcia maseczek z piorunem i wypisują jaki to ucisk i niewola panuje w państwie PiS. Obie to młode matki. Mają mężów którzy utrzymują całą rodzinę. One do południa zamieszczają w sieci linki do nowych modeli tipsów albo odchudzających przepisów wegańskich. W głowach się poprzewracało od dobrobytu, nie od zniewolenia. Nauczyli się ludzie rozwiązywać problemy przez większość swojego życia, a teraz jak realnych zabrakło, chorobliwie wyszukują nowe. Im dalej na zachód, tym bardziej to szaleństwo jest widoczne. Białoruś to akurat protesty przeciwko dyktatowi a nie przejaw chorobliwego konsumpcjonizmu. Pozostałości z PRL widać aż nadto. "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" - Stefan Kisielewski. Obecni spadkobiercy tych ideałów wylewają się z każdej dziury medialnej. Skoro wolnoć Tomku w swoim domku, rozważę dodawanie conajmniej dziesięciu tematów dziennie, podobnych do tego.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad 2020, 12:37:08 »
Jakie to proste... Zwalić wszystko na PiS, przyrównać do Białorusi, napisać jakie to kobiety są nieszczęśliwe i samotne. Ile z tych protestujących "oddolnie" to samotne matki z dziećmi, ile wychowuje upośledzone dzieci lub urodziły w skutek gwałtu? Tych kobiet tyczy się temat. Wszystkie inne wiedziały co robią. Narodowa hucpa stała się substytutem rozrywki. Co do wulgaryzmów- nie odnotowałem ani jednego.
1/ A na kogo? Znowu na Tuska i jego kumpli zajadających ośmiorniczki / w Biedronce po 20 złotych/? PIS rządzi od 5 lat. Na tym co się w kraju dzieje polega "Dobra zmiana"? Skromni i uczciwi: https://koduj24.pl/zona-posla-krzysztofa-sobolewskiego-z-pis-zasiada-w-kilku-radach-nadzorczych/.
Pamięta pan kto krzyczał do lekarzy w 2017 roku "niech jadą z a granicę"?  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-12/niech-jada-poslanka-pis-wysyla-lekarzy-rezydentow-za-granice/
2/ Samotne matki siedzą w domach i opiekują się dziećmi, bo tatuś zniknął i nawet alimentów nie płaci. Podobnie kobiety opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi i żyjące z głodowych zasiłków. Nie wpadło Panu do głowy, że te młode kobiety protestują, bo nie chcą być zmuszane do takiego życia? Smutne, że sprzeciw kobiet uważa Pan za rozrywkę.
3/ Gdyby Pan przez lata opiekował się 24 godziny na dobę osobą obłożnie chorą, zapomniał o wakacjach, spotkaniach z przyjaciółmi, musiał się zastanawiać nad wydaniem każdej złotówki, gdyby Pan musiał żebrać o pampersy, bo w ramach NFZ należy się miesięcznie 60 sztuk, to by Pan o rozrywce nie pisał
4/ Nawiązanie do Białorusi dotyczyło tego, że tam tez kobiety są siłą wiodącą protestów
5/ No właśnie PIS to socjalizm plus populizm. Najpierw tworzą problemy, a potem próbują bohatersko ale nieudolnie je rozwiązywać
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2020, 12:42:51 wysłana przez zdzicho »

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2020, 12:44:39 »
Skoro uważa pan, że wszystkiemu winni są mężczyźni, to z pewnością tak jest. Jeżeli protesty poprawią stan państwa i stosunek do życia nienarodzonego- protestujmy. Ufam panu i się przyłączę. Zrównamy zabijanie nienarodzonych z wyciśnięciem pryszcza, a później wymyśliwy nowy powód do użalania się nad naszą władzą. Narazie protestujmy z kobietami przeciw wszystkim mężczyznom, a co tam, raz kozie śmierć.

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2020, 12:49:08 »
Jest potrzeba wypełnić pustkę- wypełniają.
 "Gdy dorosła głównie marszczy brew
Wtedy woja jest i (psika krew)
Wojna to sport, a sport to zdrowie
Skoki do gardła i rzuty ołowiem
Zawsze jest powód do użycia noża (płock żąda dostępu do morza)
Żołnierz na wojnie gnije w okopie
Żona pisze: brzuch duży i mały kopie".

Pablo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Listopad 2020, 12:53:56 »
Nie wpadło Panu do głowy, że te młode kobiety protestują, bo nie chcą być zmuszane do takiego życia? Smutne, że sprzeciw kobiet uważa Pan za rozrywkę
Co do rozrywki to nie generalizując nie jest ona rzadkim zjawiskiem na tych zgromadzeniach. Niżej pod linkiem jest w artykule kilka ciekawych nagrań które to dobrze pokazują (pomijam sam artykuł).

https://www.tvp.info/50574384/strajk-kobiet-alkohol-muzyka-i-tance-czyli-wielka-impreza-mlodziezy

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Listopad 2020, 13:22:16 »
Nie przyszło panu do głowy że może jednej na tysią protestujących tyczy się rzecz? Jak poprzednia władza się pod tym podpisała było o. K. Kiedy druga to egzekwuje, to się obudziły. Dziadek mi mówił że samowola jest zabroniona nawet w piekle. A jak ktoś jest postępowy i w piekło nie wierzy, to ma dobry przykład tu i teraz. Proszę mi powiedzieć, co to za kobiety? Zbierają się w każdym mieście w setkach a nawet tysiącach i wyrażają zbiorową chęć do usuwania ciąży. Dla pana może i to są ludzie normalni, godni powierzenia odpowiedzialności za następne pokolenie (o zgrozo). Nie mam nic przeciwko tym protestującym, których dotknęło nieszczęście i zostały pozostawione sobie. Państwo opiekuńcze osiąga nowe apogeum każdego dnia. Jestem przeciwko wyolbrzymiianiu problemu. Jak pan widzi, najgłośniej krzyczą ci, których rzecz się nie tyczy. Nie przedstawiajmy problemów grupy jako problem ogółu. Demokracja to większość. Albo się to rozumie, albo akceptuje. Przejawy agresji fizycznej w obie strony są dla mnie niezrozumiałe. Pseudo-pucze jednych, skazywanie matek na męczeńskie wychowywanie dzieci przez drugich... Punkt widzenua zależy od punktu siedzenia. Ja na ten przykład nie głosuję na nikogo. Nie znam tych ludzi wystarczająco dobrze, by podpisać się nazwiskiem pod ich obietnicami. Można powiedzieć że jest z boku, obserwuję. Z moich obserwacji wynika to co przedstawiłem. Przecież to kobieta wybiera tego czy innego m~żczyznę. Kobieta godzi się na stosunek który może zaowocować powstaniem nowego życia. Wszystko to dzieje się świadomie. Chyba nikt nie powie że kobieta nie wiedziała, że dziecko może się urodzić chore. Skoro to takie potencjalne matki, co kochają tylko te zdrowe dzieci, to może i lepiej będzie jak dostaną bilet na darmową aborcję w pakiecie z uczelnianym dyplomem. Miały wybór, a kiedy los okazał się nie po myśli, wymyśliły sobie że trzeba zmienić zasady gry. Chcesz usuwać- usuń! Zrób to sama lub duecie z mężem. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2020, 13:39:24 wysłana przez Mandaryn »

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Listopad 2020, 15:44:02 »
1/Nie przyszło panu do głowy że może jednej na tysią protestujących tyczy się rzecz?  Chyba nikt nie powie że kobieta nie wiedziała, że dziecko może się urodzić chore.
Żadna kobieta nie wie w momencie poczęcia czy urodzi dziecko zdrowe czy nie. Świat w którym żyjemy, zanieczyszczenie środowiska, wszechobecna chemia w pożywieniu, stresujące życie itp mają niestety wpływ na jakość płodu i na możliwość zajścia w ciążę. To czy płód jest zdrowy czy nie można stwierdzić dopiero w czasie badań prenatalnych. Kobiety protestują nie dlatego, że ich problem dotyczy, a dlatego, że może ich dotyczyć.
2/Jak poprzednia władza się pod tym podpisała było o. K.
 3 wyjątki dopuszczające aborcję  istnieją od 1997 roku i żadna dotychczasowa władza ich nie zmieniała, nawet wtedy kiedy SLD miało w sejmie więcej posłów niż obecnie PIS. Nawet PIS w czasie swoich pierwszych rządów tego nie zrobił gdyż Prezydent Lech Kaczyński się nie zgadzał.
3/ wyrażają zbiorową chęć do usuwania ciąży.
Nieprawda. Domagają się prawa do samodzielnego decydowania. Prawo wyboru nikogo nie zmusza. Katolicy i katoliczki nie muszą, a nawet nie powinni z tego prawa korzystać. Natomiast nie wszyscy podzielają zdanie kościoła w tej sprawie.
4/Państwo opiekuńcze osiąga nowe apogeum każdego dnia.
Nie ma Pan żadnej wiedzy na ten temat.Kobieta zmuszona do zaprzestania pracy zawodowej i opiekująca się niepełnosprawnym dzieckiem otrzymuje 620 zł miesięcznie. Zasiłki na dziecko z różnych źródeł sięgają niewiele ponad 2000 tys. Za te pieniądze trzeba opłacić rachunki za mieszkanie, kupić żywność, leki, środki opatrunkowe, pampersy, cewniki i inny sprzęt niezbędny dla kalekiego dziecka. Takie rodziny żyją w biedzie, a samotne matki w nędzy.
5/Demokracja to większość.
Nie zna Pan nawet definicji demokracji. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem prawa, w tym praw mniejszości
6/ Chcesz usuwać- usuń! Zrób to sama lub duecie z mężem
To co Pan napisał jest tak obrzydliwe, że tylko tak mogę to skomentować

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Listopad 2020, 16:42:34 »
Dalszy ciąg zdziwień protestowych

Najpierw zdziwiłem się, że tego wcześniej nie zauważyłem, bo przecież znajduje się to niejako przed oczami, ale podobno pod latarnią najciemniej.

Otóż twarzą strony sprzeciwiającej się zabijaniu wybrakowanych dzieci nie jest (jak się może niektórym wydaje) Jarosław Kaczyński z kotem, ale Kaja Godek, matka dziecka z zespołem Downa. W sporej liczbie właśnie o te dzieci chodzi, nie zaś o "zmuszanie do rodzenia trupów". Ciężkie uszkodzenia płodu (nie mówiąc już o prawdziwych trupach) to niemal z reguły zagrożenie życia matki, a rodzenia mimo zagrożenia życia matki nikt się nie domaga.

Jakich by jednak nie mieć poglądów na całą kwestię, widać, że obecność Kai Godek w tym sporze jest niejako logiczna. Wystarczy minimum empatii, by przyznać, że ta kwestia dotyka jej spraw życiowych. Że matkę dziecka z Downem może boleć sytuacja, w której dzieci podobne do jej dziecka można legalnie zabić. Bo to niemal tak, jakby pokazać palcem na jej dziecko i powiedzieć - takie coś jest do wyskrobania.

Natomiast twarzą kobiet pragnących prawa do zabijania (między innymi) dzieci z zespołem Downa jest Marta Lempart, zdeklarowana lesbijka, która dzieci nie lubi i w ogóle nie zamierza ich mieć. Tu stosowny fragment z jej wywiadu dla Gazety Wyborczej:

Lempart.jpgRzeczy dziwne: zabawne i smutne

Cała ta kwestia zatem w ogóle jej nie dotyczy. Nawet w najmniejszym stopniu. To ona właśnie jest w tym wypadku takim "Jarosławem Kaczyńskim z kotem", osobą, która chce urządzać życie innym w dziedzinach spoza jej życiowego horyzontu.

Parę uwag pobocznych. O ile wiem, na Białorusi protesty odbywają się bez zbiorowego wykrzykiwania wulgaryzmów. Tam zdaje się nawet nikt nie bazgrał po czym popadnie. Przeciwnie, demonstranci wchodząc na ławki zdejmowali buty. Ale może u nas jest większa opresja władzy, więc ludzie mają bardziej dość.

Proponowałbym nie sugerować, że "zdradzieckie mordy" (nie pochwalam) to rzekomo porównywalny poziom wulgarności, co j**** p** albo wyp*******ć, bo brzmi to żałośnie.

Istotna różnica polega też na tym, że nie chodzi w tym wypadku o jednostki, bo jednostkowe anegdotyczne przykłady można znaleźć wszędzie, ale o tłum demonstrantów wyjący wyp***. Czasem wygląda to zarazem groteskowo, gdy wulgaryzmy wykrzykiwane są cienkimi dziewczęcymi głosikami.

https://twitter.com/OzdobaJacek/status/1321540067001860103

O ile pamiętam, nie było za rządów Tuska podobnych pisowskich demonstracji. Nawet w budzącej wielkie emocje sprawie przyjmowania tzw. uchodźców, tłum nie wył "uchodźcy wyp***". Jeśli się mylę i jednak istniały masowe demonstracje, na których skandowano podobne wulgaryzmy, to proszę mnie poprawić. Najdrastyczniejsze było chyba "Tusk matole, twój rząd obalą kibole". No i to kibole krzyczeli, grupa uważana dotąd za statystycznie daleko bardziej zdemoralizowaną niż przeciętne kobiety. Dziś natomiast nawet w niegdyś poważnej (to nie ironia!) Gazecie Wyborczej można przeczytać taki tytuł: "Wesprzyj "Wyp....ć", kup prenumeratę dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet". To jednak jest zdecydowanie wyższy poziom zdziczenia.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2020, 16:47:18 wysłana przez Lech Stępniewski »
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Listopad 2020, 18:09:43 »
Bądźmy precyzyjni
1/ W sporej liczbie właśnie o te dzieci chodzi
Dysponujemy oficjalnymi statystykami. W 2019 roku dokonano w Polsce 1110 aborcji z czego zespół Downa bez współistniejących wad somatycznych 271 i w 164 przypadkach z wadami somatycznymi. Trzeba przypomnieć, że Zespół Downa ma różne oblicza:
Ze względu na nasilenie, wyróżnia się niepełnosprawność intelektualną w stopniu:
Lekkim - poziom intelektualny takiej osoby jest zbliżony do poziomu 10-12 latka. Chorzy nie rozwijają myślenia abstrakcyjnego, jednak są samodzielni i dobrze funkcjonują w społeczeństwie.
Umiarkowanym - poziom intelektualny zbliżony do poziomu 6-9 latka. Występuje opóźniony rozwój motoryczny oraz trudności z nabywaniem reguł społecznych.
Znacznym - poziom rozwoju 3-6 latka. Znaczne opóźnienie rozwoju psychofizycznego, chorzy wymagają opieki i nie są zdolni do wyuczenia się zawodu.
Głębokim - chorzy z ciężkimi wadami neurologicznymi i fizycznymi. Wymagają stałej opieki. Nie przekraczają poziomu funkcjonowania odpowiadającego 3-latkowi.
2/a rodzenia mimo zagrożenia życia matki nikt się nie domaga.
Bądźmy precyzyjni. Kaja Godek i jej środowisko polityczne się tego domaga:
"/.../ Ufam, że przepis o usuwaniu ciąży z gwałtu też zostanie zniesiony/.../Jeżeli kobieta ma zagrożone życie, a jest w ciąży, to ratuje się oboje do końca. Nie zabija się dziecka, aby leczyć matkę." https://www.wprost.pl/kraj/10380219/kaja-godek-dziecko-ktore-poczelo-sie-z-gwaltu-rowniez-jest-ofiara-gwaltu.html
3/Proponowałbym nie sugerować, że "zdradzieckie mordy" (nie pochwalam) to rzekomo porównywalny poziom wulgarności, co j**** p** albo wyp*******ć, bo brzmi to żałośnie.
A słowa skierowane przez jeszcze wtedy posłankę Pawłowicz di innego posła na sali sejmowej "sp......aj" to też żałosne porównanie? https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/poslanka-do-posla-w-sejmie-spierdalaj-poslanka-pawlowicz-mowi-spierdalaj-w-sejmie/k89cvbm#slajd-3
Trzeba pogodzić się z tym, że niestety , ale to ta opcja wprowadziła taki język do debaty publicznej i teraz zbiera owoce
4/ nie było za rządów Tuska podobnych pisowskich demonstracji.
Tak, bo nikt tak jak PIS nie potrafi ludzi rozjuszyć. Taki maja talent

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Listopad 2020, 18:55:41 »
I jak tu z Panem rozmawiać? Przypomina ni Pan znajomego księdza z którym najlepiej mi się rozmawiało po wypiciu sporej ilości alkoholu. No, ale z Panem na odległość się nie napiję. Pomysły na fajną rozmowę mi się skończyły, to i rozmowę ostatecznie zakończę. Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam. Koniec

Myślałem, że u Pana przynajmniej "Koniec" znaczy "Koniec". Zdecydowanie zachęcam do rozmów ze znajomymi księżmi nie stroniącymi od alkoholu. Nie wątpię, że w dyskusjach z nimi może Pan - jakby powiedział Kolega cancan62 - brylować.

Ze mną miał już Pan szansę brylować w innym wątku, ale uparcie odmawiał Pan odpowiedzi na moje pytania. Tutaj najprawdopodobniej skończyłoby się tak samo, więc nie warto nawet zaczynać. To ostatni mój post do Pana.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Listopad 2020, 20:16:59 »
Oj przepraszam ;D Dla mnie Koniec oznaczał koniec rozmowy w innym wątku, bo Pan Lech Stępniewski oczekiwał precyzyjnych odpowiedzi , a sam na pytania odpowiadał pytaniami. Ale zrozumiałem i się dostosuję z przyjemnością :)
W mojej wypowiedzi w tym wątku starałem się uzupełnić wypowiedź mojego przedmówcy o fakty.
Uznałem, że skoro w tym wątku autor polemizuje z moimi wypowiedziami, to powinienem się do tego odnieść. Jeśli autor tego wątku nie życzy sobie tutaj mojej obecności, to uprzejmie proszę nie przywoływać moich wypowiedzi. Rozumiem, ze tak jest najłatwiej, ale nieelegancko. Dużo zdrowia życzę

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Heroizm. Kolejne zdziwienie
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Listopad 2020, 21:43:22 »
Wprawdzie dalej nie wiem, gdzie postawić granicę między heroizmem a egoizmem, ale granica ta niewątpliwie istnieje.

O tym, że jest jednak bardzo trudna do uchwycenia, świadczy następujący zadziwiający obyczaj.

Otóż jednym z argumentów przeciwko zakazowi zabijania wybrakowanych dzieci, między innymi takich z zespołem Downa, jest stwierdzenie: "Nikogo nie wolno zmuszać do heroizmu". Twierdzenie prawdziwe, ale przy tym jakby już milcząco zakłada się, że urodzenie dziecka z Downem to bez dwóch zdań heroizm. Toteż matkę, która zdecyduje się na usunięcia takiej ciąży, uważa się za jakoś usprawiedliwioną.

Jeśli jednak zdecyduje się ona takie dziecko urodzić, natomiast jej mąż zbrzydzony tym dzieckiem zdecyduje się rodzinę porzucić, nikt nie mówi, że to w porządku, bo przecież "nikogo nie wolno zmuszać do heroizmu". Przeciwnie, traktuje się go jako obrzydliwego egoistę, z którego w najgorszym razie trzeba wydusić jak największe alimenty. Choć przecież w tym wypadku on mógł akurat być od początku przeciwny urodzeniu takiego dziecka.

Sytuacja wydaje się symetryczna, bo chyba nikt nie lokuje heroiczności wyboru w samym akcie porodu, czyli w tym, co specyficznie kobiece, lecz w gotowości do wieloletniej (dożywotniej) opieki nad dzieckiem z Downem. Dlaczego gdy tej opieki odmawia kobieta, jest to jej prawo do odmowy heroizmu, a gdy odmawia jej mężczyzna, jest to zwyczajny egoizm?

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Brednie
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Listopad 2020, 21:58:39 »
Nie masz pan najmniejszego pojęcia o emocjach związanych z donoszeniem dziecka, które w kilka dni po urodzeniu umiera. Pańskie teoretyzowanie jest wyrazem arogancji i egoizmu połączonego z megalomanią i ignorancji.
I powiedz mi pan, że jest inaczej, ze miałeś pan takie doświadczenie w swoim życiu i wiesz o czym piszesz.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2020, 22:22:56 wysłana przez cancan62 »
"Moneta kolekcjonerska" to jak "świnka morska", ani świnka, ani morska.

Pozdrowienia.
Jacek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Brednie
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Listopad 2020, 22:41:57 »
Nie masz pan najmniejszego pojęcia o emocjach związanych z donoszeniem dziecka, które w kilka dni po urodzeniu umiera. Pańskie teoretyzowanie jest wyrazem arogancji i egoizmu połączonego z megalomanią i ignorancji.
I powiedz mi pan, że jest inaczej, ze miałeś pan takie doświadczenie w swoim życiu i wiesz o czym piszesz.

Rzeczywiście, nie mam "pojęcia o emocjach związanych z donoszeniem dziecka", które wynikałoby z osobistego doświadczenia. Jakiegokolwiek dziecka. Jeśli Pan rodził dziecko, to rzeczywiście nie mogę się z Panem równać.

Dzieci z zespołem Downa, bez dodatkowych wad (a o takich była wyżej mowa) rzadko umierają w kilka dni po urodzeniu.

A tak w temacie ma Pan coś do powiedzenia? Bo sądząc po reakcji, wzburzył się Pan jeszcze zanim zdążył Pan doczytać i pomyśleć. Czy mężczyzna też ma prawo zostawić kobietę z kalekim dzieckiem zgodnie z zasadą "nikogo nie wolno zmuszać do heroizmu"? A zostawienie to jednak jakby nie było łagodniejsza reakcja niż zabicie.

P.S. Skoro już administracja pozwala sobie bez żadnego skrępowania na takie wiązanki "Pańskie teoretyzowanie jest wyrazem arogancji i egoizmu połączonego z megalomanią i ignorancji", to w istocie czasy zmieniły się bardziej niż myślałem.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2020, 22:47:46 wysłana przez Lech Stępniewski »

R E K L A M A
aukcja monet