Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:17:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne  (Przeczytany 4821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« dnia: 06 Listopada 2020, 17:08:36 »
Tu znajdował się wpis autora, którego imienia nie wolno wymawiać (zgodnie z jego żądaniem) na temat spraw, które mogą dziwić, bądź nie dziwić.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2020, 18:50:59 wysłana przez zenonmoj »

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopada 2020, 20:57:29 »
Mnie dziwi, że zakłada Pan takie wątki, chociaż obiecał ograniczyć aktywność do wątku NOT IN RIC.

Dziwi mnie też, że takie wątki, które w mojej ocenie mogą jedynie prowadzić do antagonizowania ludzi, co w mojej ocenie jest sprzeczne z regulaminem tego forum, nie są zamykane przez administrację.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopada 2020, 21:10:30 »
Chyba mamy tu swoją sytuację na topie. Każdy interpretuje sobie prawo- statut, jak mu się żywnie podoba. Jestem tego samego zdania co mój przedmówca. Takich rzeczy być nie powinno.
Proszę sobie wyobrazić sytuację w której każdy kto tu zagląda, wstawi raz dziennie tego typu wątek. Absurd.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopada 2020, 21:39:09 »
Zdziwienie to reakcja skrajnie subiektywna, toteż z cudzym zdziwieniem NIE dyskutujemy, a nawet go nie komentujemy.

Ja mam jedną skuchę, Pan ma jedną skuchę. Jest remis, można zamknąć wątek :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2020, 21:42:06 »
A mnie dziwi, ze ktoś jeszcze reaguje.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada 2020, 21:42:32 »
Proszę sobie wyobrazić sytuację w której każdy kto tu zagląda, wstawi raz dziennie tego typu wątek. Absurd.

Co jest absurdalnego we wstawianiu dowolnego wątku w dziale "Ogólnie o wszystkim i o niczym"?

Czy ja kogoś tu obraziłem? Czy używam wulgaryzmów? To za mną łazi kilku kolegów-masochistów, którzy powinni mnie ignorować, a uparcie chcą cenzurować.
To, że forum numizmatyczne będzie tylko z nazwy. Trochę tak, jak w podpisie pod wiadomościami któregoś z kolegów:
"Moneta kolekcjonerska jest jak świnka morska. Ani świnka, ani morska".

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopada 2020, 02:58:33 »
Cytuj
takie wątki (…) w mojej ocenie mogą jedynie prowadzić do antagonizowania ludzi
sprzeczne z regulaminem tego forum
Absurd
A mnie dziwi, ze ktoś jeszcze reaguje

Zadziwia mnie i zasmuca nieuzasadniona agresja skierowana przeciwko p. Lechowi Stępniewskiemu. Jestem w miarę aktywnym uczestnikiem tego forum od co najmniej 10 lat i – jak sięgnę pamięcią – zawsze był tu dział „dyskusje ogólne”. Od czasu do czasu pojawiały się tu wątki budzące duże emocje, co jest zupełnie naturalne. Ludzie mają bowiem różne poglądy na różne kwestie. Pamiętam jak kilka lat temu toczyłem spór z p. Lechem na temat Świętej Inkwizycji. (Tak na marginesie mam duży niedosyt. Jestem przekonany, że miałem rację, ale nie jestem szczególnie biegły w sztuce prowadzenia sporów, więc nie za bardzo tę rację umiałem wykazać). W każdym razie jakoś nikt wówczas nie protestował, że jest to spór „nienumizmatyczny” i należałoby zamknąć ten wątek.

I nagle, w zupełnie nie konfrontacyjnym wątku, gdzie autor zaznacza, że nie należy dyskutować ani komentować cudzych poglądów sugeruje się zamknięcie wątku. Pojawiają się insynuacje jakoby miał on antagonizować ludzi oraz nieprzyjazne komentarze, że jest czymś dziwnym  iż ludzie w ogóle reagują na ten wątek. Ja rozumiem, że możemy się nie lubić, ale szanujmy się i trzymajmy jakiś fason.

Numizmatycy nie żyją samą numizmatyką. Dział „dyskusje ogólne” wydaje mi się być potrzebny, pożyteczny i wartościowy. Jeśli jednak użytkownicy forum są zdania iż jest on zbędny, należałoby skierować postulat do „grupy trzymającej władzę”, czyli do triumwiratu, a nie reagować agresją wobec osób, które wykorzystują istniejący dział forum. Powtórzę coś, co kilka dni temu napisałem w innym wątki założonym przez p. Lecha. Nie mamy obowiązku zaglądania do wątku, który z jakichś powodów nam nie odpowiada.

Proszę nie traktować kilku powyższych zdań jako obrony Lecha Stępniewskiego – który z pewnością sam znacznie lepiej potrafi się bronić – lecz jako wyraz troski o poziom forum, z którym w jakimś sensie się utożsamiam i które pod wieloma względami stawiam za wzór. Zasmuca mnie, że w dobie ogólnego zdziczenia obyczajów nasze forum, przestaje być oazą dobrego smaku i kultury.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2020, 03:03:58 wysłana przez dariusz.m »

Pablo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopada 2020, 08:19:12 »
Może nie jestem tutaj aktywnym uczestnikiem dyskusji numizmatycznych ale na pewno od wielu lat jego bardzo aktywnym czytelnikiem i obserwatorem i podobnie jak Pan Dariusz uważam za niewłaściwe negatywne i personalne komentarze pod adresem autora wątku. To że ktoś nie podziela opinii i tez dyskutanta, które w tym przypadku nigdy personalnie nikogo nie obrażają i są prezentowane w naprawdę elokwentny sposób, nie oznacza że może żądać niejako cenzury wobec jego osoby i personalnie go deprecjonować. Dla mnie możliwość śledzenia argumentacji Pana Lecha to już naprawdę bardzo rzadka możliwość obcowania ze starą szkołą retoryki i duża wartość dodana i wyróżnik tego forum. Oczywiście do dyskusji potrzebna jest też druga strona z kontraargumentami ale na pewno nie są nimi hasła w stylu tych co ostatnio się dość często pojawiają na tzw. ulicy.

I tutaj wracając już do celu wątku dziwi mnie to, że jeszcze niedawno język wulgaryzmów był społecznie nieakceptowalny, a w szczególności w ustach kobiety był umniejszeniem jej kobiecpści i raczej był kojarzony z językiem kobiet ulicy, zajmujących się nierządem. A teraz zdaniem wielu język ten uszlachetnia i świadczy o europejskości...

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopada 2020, 08:36:02 »
Mnie w sumie to NIE DZIWI.
W dalszym ciągu język ów pozostaje językiem kobiet ulicy.

Zdrowia państwu życzę.
Carum est, quod rarum est.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopada 2020, 10:11:55 »
W pełni zgadzam się z kol. Dariuszem. Skoro mamy taki dział, w którym można pisać o wszystkim, również o alkoholu, to Pan Lech ma święte prawo pisać tutaj co chce. Nie ma obowiązku czytania, dyskutowania.
Mnie w sumie to NIE DZIWI.
W dalszym ciągu język ów pozostaje językiem kobiet ulicy.

raczej był kojarzony z językiem kobiet ulicy, zajmujących się nierządem. A teraz zdaniem wielu język ten uszlachetnia i świadczy o europejskości...

Nie wstyd wam panowie przyrównywać te setki tysięcy kobiet protestujących w całej Polsce do prostytutek? Użalacie się nad językiem? Lepiej pochylcie się nad tym co PIS kobietom przygotowuje. Nie wiecie, że bohaterscy mężczyźni, kulturalni, posługujący się językiem prof. Bralczyka, w przewadze po zrobieniu kobiecie dziecka odchodzą, a w szczególności jak się okazuje, że dziecko jest niepełnosprawne? Zostawiają je same i nawet alimentów na dziecko nie płacą. Rozum wam odjęło?
Język wam się nie podoba? A kto taki język wpuścił na salony? Jak lata temu marszałkowi Zychowi wyrwało się brzydkie słowo w Sejmie, to się wstydził i gęsto tłumaczył. Teraz facet z mównicy sejmowej wrzeszczy do posłów " zdradzieckie mordy" Jak można w Sejmie tak do posłów, to na ulicy też można ***** PIS. Coś w młodych ludziach pękło. Ktoś kiedyś powiedział, że jak ludzie mają dość, to przestają się bać i zaczynają się śmiać
https://polskatimes.pl/strajk-kobiet-hasla-na-protest-te-transparenty-to-prawdziwe-memy-ulicy-i-hity-internetu-najlepsze-slogany-i-banery-na-protestach/ga/c15-15263946/zd/46233616
Nie macie skojarzeń z Białorusią? Tam też główną siła protestu są kobiety. To PIS doprowadził do tego, że wielu ma dość. Lekarze, nauczyciele, rolnicy, młodzież i inni. Zbierają owoce swoich rządów. Nawet 1000 zł dla policjantów nie pomoże, bo też mają dość. Nawet Kościol nie pomoże, bo jego autorytet w wielu środowiskach sięgnął bruku. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1978132,1,watykan-karze-kard-gulbinowicza-ma-dosc-zmowy-milczenia.read
 
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopada 2020, 11:07:16 »
Jakie to proste... Zwalić wszystko na PiS, przyrównać do Białorusi, napisać jakie to kobiety są nieszczęśliwe i samotne. Ile z tych protestujących "oddolnie" to samotne matki z dziećmi, ile wychowuje upośledzone dzieci lub urodziły w skutek gwałtu? Tych kobiet tyczy się temat. Wszystkie inne wiedziały co robią. Narodowa hucpa stała się substytutem rozrywki. Co do wulgaryzmów- nie odnotowałem ani jednego.

Pablo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Listopada 2020, 11:21:41 »
Cytuj
Coś w młodych ludziach pękło. Ktoś kiedyś powiedział, że jak ludzie mają dość, to przestają się bać i zaczynają się śmiać
Ale czego nasza młodzież może mieć dość? Czy rzeczywiście w ostatnich latach jest szykanowana, nie ma wolności wypowiedzi, nie ma dostępu do edukacji, kariery zawodowej? Albo czy ta nasza młodzież żyła w ostatnich latach w strachu? Takie przejawy zbiorowisk polączene z dużą dozą agresji do pewnych środowisk to raczej nie wyraz uciemiezenia i braku poczucia wolnosci.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2020, 15:13:36 wysłana przez cancan62 »

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopada 2020, 12:28:48 »
Mam w rodzinie dwie kobiety popierające postulaty protestujących. Obie wklejają na fqcwbooku zdjęcia maseczek z piorunem i wypisują jaki to ucisk i niewola panuje w państwie PiS. Obie to młode matki. Mają mężów którzy utrzymują całą rodzinę. One do południa zamieszczają w sieci linki do nowych modeli tipsów albo odchudzających przepisów wegańskich. W głowach się poprzewracało od dobrobytu, nie od zniewolenia. Nauczyli się ludzie rozwiązywać problemy przez większość swojego życia, a teraz jak realnych zabrakło, chorobliwie wyszukują nowe. Im dalej na zachód, tym bardziej to szaleństwo jest widoczne. Białoruś to akurat protesty przeciwko dyktatowi a nie przejaw chorobliwego konsumpcjonizmu. Pozostałości z PRL widać aż nadto. "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" - Stefan Kisielewski. Obecni spadkobiercy tych ideałów wylewają się z każdej dziury medialnej. Skoro wolnoć Tomku w swoim domku, rozważę dodawanie conajmniej dziesięciu tematów dziennie, podobnych do tego.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopada 2020, 12:37:08 »
Jakie to proste... Zwalić wszystko na PiS, przyrównać do Białorusi, napisać jakie to kobiety są nieszczęśliwe i samotne. Ile z tych protestujących "oddolnie" to samotne matki z dziećmi, ile wychowuje upośledzone dzieci lub urodziły w skutek gwałtu? Tych kobiet tyczy się temat. Wszystkie inne wiedziały co robią. Narodowa hucpa stała się substytutem rozrywki. Co do wulgaryzmów- nie odnotowałem ani jednego.
1/ A na kogo? Znowu na Tuska i jego kumpli zajadających ośmiorniczki / w Biedronce po 20 złotych/? PIS rządzi od 5 lat. Na tym co się w kraju dzieje polega "Dobra zmiana"? Skromni i uczciwi: https://koduj24.pl/zona-posla-krzysztofa-sobolewskiego-z-pis-zasiada-w-kilku-radach-nadzorczych/.
Pamięta pan kto krzyczał do lekarzy w 2017 roku "niech jadą z a granicę"?  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-12/niech-jada-poslanka-pis-wysyla-lekarzy-rezydentow-za-granice/
2/ Samotne matki siedzą w domach i opiekują się dziećmi, bo tatuś zniknął i nawet alimentów nie płaci. Podobnie kobiety opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi i żyjące z głodowych zasiłków. Nie wpadło Panu do głowy, że te młode kobiety protestują, bo nie chcą być zmuszane do takiego życia? Smutne, że sprzeciw kobiet uważa Pan za rozrywkę.
3/ Gdyby Pan przez lata opiekował się 24 godziny na dobę osobą obłożnie chorą, zapomniał o wakacjach, spotkaniach z przyjaciółmi, musiał się zastanawiać nad wydaniem każdej złotówki, gdyby Pan musiał żebrać o pampersy, bo w ramach NFZ należy się miesięcznie 60 sztuk, to by Pan o rozrywce nie pisał
4/ Nawiązanie do Białorusi dotyczyło tego, że tam tez kobiety są siłą wiodącą protestów
5/ No właśnie PIS to socjalizm plus populizm. Najpierw tworzą problemy, a potem próbują bohatersko ale nieudolnie je rozwiązywać
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2020, 12:42:51 wysłana przez zdzicho »
Pozdrawiam. zdzicho

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Rzeczy dziwne: zabawne i smutne
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopada 2020, 12:44:39 »
Skoro uważa pan, że wszystkiemu winni są mężczyźni, to z pewnością tak jest. Jeżeli protesty poprawią stan państwa i stosunek do życia nienarodzonego- protestujmy. Ufam panu i się przyłączę. Zrównamy zabijanie nienarodzonych z wyciśnięciem pryszcza, a później wymyśliwy nowy powód do użalania się nad naszą władzą. Narazie protestujmy z kobietami przeciw wszystkim mężczyznom, a co tam, raz kozie śmierć.

 

R E K L A M A
aukcja monet