Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 14:51:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dział Dyskusja ogólna.  (Przeczytany 12454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Dział Dyskusja ogólna.
« dnia: 07 Listopada 2020, 14:28:14 »
Jednoosobowo postanowiłem dać odpocząć wszystkim użytkownikom od tego działu.
Kolega Mandaryn orzymuje ostrzeżenie za generowanie postów oraz podnoszenie ciśnienia i tak już wysokiego.

Polaryzacja w społeczeństwie jest wystarczająco duża i nie potrzebujemy tego powielać na forum.

Proszę bardzo nie pisać postów na tematy ogólne w innych działach. Takie wiadomości będą kasowane.

Pozdrawiam i  życzę spokoju ducha i wytchnienia, a może przy okazji mozna sięgnąć za aparat i zrobić fajne fotki do Kalendarza.

jarek

Paweł Hobby

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopada 2020, 14:35:06 »
Nie jestem członkiem TPZN, więc mój głos liczy się mało bądź wcale, jednak chciałbym aby zostało odnotowane: w pełni zgadzam się z decyzją.

Pozdrawiam,
Paweł
Pozdrawiam,
Paweł

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopada 2020, 15:21:48 »
Dzień dobry,
człowiek się nawet porządnie wyspać nie może a tu taka impreza.
Czemu mnie nikt mnie wcześniej nie obudził, bo tu chyba niejedna flaszka pękła?

Popieram Prezesa. Proszę wszystkich o wyluzowanie i powrotu do meritum, czyli numizmatyki.

Już był taki wierszyk: Pawel i Gaweł Aleksandra Hrabiego Fredry, wiec proszę mi nie mówić, ze mam wolność mieszkać w pięknym domu, na którym ktoś namazał graffiti.
Jeśli mi przeszkadza, to mam zamknąć oczy otwierając drzwi?

"Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna Twoja!"

To jest z zasady Forum Numizmatyczne i takie powinno zostać.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopada 2020, 15:46:55 »


Popieram Prezesa. Proszę wszystkich o wyluzowanie i powrotu do meritum, czyli numizmatyki.




Wielka szkoda, a było tak ciekawie, Koledzy spontanicznie i emocjonalnie dzielili się poglądami na ważkie tematy dnia powszedniego, rozumiem, że wracamy  do fundametalnych pytań: kupiłem potworka, cóż to może być?

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopada 2020, 16:53:13 »
Pan Lech ma słuszność.
To już nie będzie to forum, jakie było przed laty. Pragnę jednak przypomnieć, ze ono już jest inne i na dodatek tamtego Triumwiratu tez już tu nie ma.
Kiedyś dyskusja ogólna była marginalna, przeważała numizmatyka, teraz ta proporcja się zmieniła. I ta zmiana Panu Lechowi odpowiada. Mnie nie.
Nie wiem ilu członków i użytkowników pozostało od "tamtych lat" wiernymi temu forum. Jeśli są, to jaki jest cel ich wizyt na Forum TPZN? Nie podejrzewam, żeby to były ploteczki i dywagacje na tematy nie-numizmatyczne.
Do niedawna Forum TPZN było uznawane za jedno z najlepszych, a może nawet najlepsze numizmatyczne forum w Polsce. Obawiam się, ze ten pogląd się zmienia na niekorzyść.
Myślę, ze zmiana, jaka pojawiła się za sprawą Pana Lecha jest szkodliwa dla reputacji Forum TPZN i nie służy celowi Towarzystwa.

Może Pan Lech powinien otworzyć swoja stronę http://www.notinric.lechstepniewski.info/ dla użytkowników i tam salonowo brylować? Jak na razie to nie widzę tam możliwości umieszczenia komentarzy w inny sposób niż wysłanie Mu emaila. Tam biznes toczy się lekko i bez fal a tu... sami wiecie co mam na mysli.

Bede wielce zasmucony, jeśli ktoś uzna, ze forum numizmatyczne nie powinno skupiać się na numizmatyce a na dyskusjach ogólnych i zechce je opuścić, ale nie zgodzę się na zrobienie z niego PUDELKA!
Podoba mi się i popieram propozycję Pana Lecha, by zmienić regulamin i wykluczyć lub moderować działy nie-numizmatyczne.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopada 2020, 16:53:49 »
Widzi Pan, jeden drink jeszcze wytrzymam. Po dziesięciu jest mi niedobrze. Zewsząd ten polityczny opar. Dusi to, wytchnąć nie daje. Co za dużo to nie zdrowo! Jako winny tego zamieszamia gratuluję decyzji prezesowi. Skłamałbym pisząc, że na to nie liczyłem. Teraz co niektórzy mający konto na forum numizmatycznym, mogą zacząć się zastanawiać do czego ono służy. Przepraszam tych którzy publikowali tematy rzeczowe. Bez medialnej politycznej papki... Decyzja prezesa wynika wyłącznie z mojej arogancji. Tak- jestem samolubem. Tak- nie będzie kolejnych rekordów wiadomości pod tematami drażliwymi.
 Jeżeli kogoś zastanawia finał tej akcji, to niech przez chwilkę pomyśli, jakie powody kierowały inicjatorami nowych tematów z działu ogólnego. Czemu miało to służyć?
Raz jeszcze powtórzę- moja wina. Wszystko to moja wina. Tylko moja.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopada 2020, 17:03:43 »
Popieram Prezesa. Proszę wszystkich o wyluzowanie i powrotu do meritum, czyli numizmatyki.

Wielka szkoda, a było tak ciekawie, Koledzy spontanicznie i emocjonalnie dzielili się poglądami na ważkie tematy dnia powszedniego, rozumiem, że wracamy  do fundametalnych pytań: kupiłem potworka, cóż to może być?

Panie Kolego, nie będzie mi Pan wmawiał, ze nie kreci Pana numizmatyka! ;)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopada 2020, 17:51:49 »


Panie Kolego, nie będzie mi Pan wmawiał, ze nie kreci Pana numizmatyka! ;)

Oczywiście, że kręci, ale kręci mnie także sport, film, muzyka, teatr, piekne kobiety, dobre jedzenie... kręci mnie życie, szczególnie po przechorowaniu Covid 19. Szanowni Koledzy, szkoda życia na kłótnie, jakieś przepychanki, kto jest ważniejszy, już nikt nikogo nie przekona, bo jak można zantagonizować społeczność już zantagonizowaną. Ogólnie uważam, że Pan Lech ma rację, w pięknym stylu obdziera hipokryzję z szat politycznej poprawności i z mojego punktu widzenia, jego teksty są wartością dodaną tego forum.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopada 2020, 18:13:38 »
Panie Lechu Stępniewski

Forum jest pewnie i to samo ale zdecydowanie mamy inną sytuację i w kraju i na świecie.

Rozmowy o drinkach to nie to samo co rozmowy o polityce czy aborcji.

Generowanie kontrowersyjnych wątków - nawet z  adnotacją o niekomentowanie jeśli ktoś nie jest zainteresowany - moim zdaniem może obecnie zaszkodzić forum.
W czasach pandemii i niespotykanej wręcz polaryzacji społeczeństwa wszyscy jesteśmu narażeni na negatywne emocje.
Dlatego ukryłem ten dział na jakiś czas w nadziei, że te emocje trochę opadną.

Pozdrawiam
jarek
jarek

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 743
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopada 2020, 20:04:38 »
Tak sobie czytam ten wątek i zastanawia mnie jedno. Skoro ludzie (w tym przypadku my) nie potrafią spokojnie przeczytać czudzej opinii, bez względu na to czy się z nią zgadzają czy też nie i od razu atakować kogoś ad personam, to po co nam demokracja lub wolność słowa? Skoro nasze społeczeństwo do tego nie dorosło, aby racjonalnie podchodzić do czudzych poglądów (nawet jeśli byśmy mieli je uznawać za całkowicie irracjonalne z naszego punktu widzenia), to może czas przywrócić cenzurę prewencyjną (ale zaraz - kolejny problem połowie podejmowane przez cenzora decyzje będą się podobać a drugiej już zupełnie nie), albo wprowadzić kary więzienia za poruszanie wątków w sferze publicznej, które komuś się nie podobają?
Panowie czy naprawdę nie przesadzamy, nie jesteśmy w końcu zgrają kompletnie niedoświadczonych życiowo nastolatków, dla których wyznacznikiem tego co jest cool, a co nie - jest jakiś patostreamer albo jakaś niby wschodząca gwiazdka, dla której szczytem osiągnięć, było pokazanie gdzieś gołego tyłka. Chyba każdy z nas powinien mieć na tyle rozumu, żeby nie próbowac na siłę kogoś (a już zwłaszcza w sieci zbawić albo oświecić). Dyskusje są po to aby je prowadzić na każdy temat, ale to od nas zależy czy będą one mimo nawet najbardziej kontrowersyjnych tematów stały na poziomie, czy też zamienią sie szybko w "śmierdzącą kloakę". Wycieczki personalne w stosunku do innych użytkowników są niedopuszczalne i to one w pierwszym rzędzie powinny być piętnowane, nie zaś same tematy - czy też dział. Forum to jest przede wszystkim forum numizmatycznym, ale też wszyscy jesteśmy ludźmi i możemy normalnie ze sobą porozmawiać na każdy temat, bez chamstwa i wzajemnego obrażania. Nie trzeba się z kimś zgadzać, ale przede wszystkim nie wolno go obrażać tylko dlatego, że nie myśli tak jak inni. Gdyby wszyscy myśleli tak samo to nadal byśmy mieszkali w jaskiniach i okładali się wzajemnie maczugami (teraz możemy słownie, więc postęp nastąpił).
Jestem przeciwny jakiejkolwiek cenzurze czy odcinaniu możliwości wypowiedzi (poza kwestiami złomu numizmatycznego i jego promocji), natomiast jestem za tym ażeby pilnować kultury wypowiedzi. Jak kogoś nosi bo ktoś coś napisał, a nie wpisuje się to w nasz szablon ideowy, to zamiast tej osobie wymyślać, powinniśmy jej odpowiedzieć normalnie to co myślimy i dlaczego. Jeśli natomiast ktoś tego nie potrafi to najlepiej niech nie czyta i nie wypowiada się albo tylko nie wypowiada, no bo po co się denerwować? Dyskusja polega na wymianie argumentów, a nie wzajemnych "kurtuazji".
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2020, 20:10:37 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopada 2020, 20:15:28 »
Jak kogoś nosi bo ktoś coś napisał, a nie wpisuje się to w nasz szablon ideowy, to zamiast tej osobie wymyślać, powinniśmy jej odpowiedzieć normalnie to co myślimy i dlaczego. Jeśli natomiast ktoś tego nie potrafi to najlepiej niech nie czyta i nie wypowiada się albo tylko nie wypowiada, no bo po co się denerwować?
Zgadzam się w stu procentach, tylko co zrobić, kiedy niemal identyczne prośby odmieniane przez wszystkie przypadki były ponawiane zarówno przez Pana Lecha, jak i innych panów nastawionych na rzeczową wymianę argumentów, a znalazły tyle zrozumienia, że - cytując klasyka - effectus był nullus?

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Listopada 2020, 20:25:27 »
Oczywiście, że kręci, ale kręci mnie także sport, film, muzyka, teatr, piekne kobiety, dobre jedzenie... kręci mnie życie, szczególnie po przechorowaniu Covid 19. Szanowni Koledzy, szkoda życia na kłótnie, jakieś przepychanki, kto jest ważniejszy, już nikt nikogo nie przekona, bo jak można zantagonizować społeczność już zantagonizowaną. Ogólnie uważam, że Pan Lech ma rację, w pięknym stylu obdziera hipokryzję z szat politycznej poprawności i z mojego punktu widzenia, jego teksty są wartością dodaną tego forum.
Przede wszystkim gratuluję powrotu do zdrowia.

A ja jestem inżynierem, którego głównym zadaniem (i obsesją) jest zabezpieczenie instalacji petrochemicznych i kotłowych, żeby pracowały bezpiecznie i kiedy chcę o tym cos napisać, czy poczytać, to znajduję odpowiednie forum, czy stronę i tam prowadzę rozważania na ten temat.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 783
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopada 2020, 20:36:56 »
Krok szanownego administratora uważam za zbyt daleko idący.
To przecież cenzura prewencyjna.
Ja do wątków pana Lecha w dziale "dyskusja ogólna" nie zajrzałem ani razu. Bo nie chciałem, ani tym bardziej, nie musiałem.
Czytam prawie wszystkie posty na tematy numizmatyczne. Prawie, bo pewne działy naszego ulubionego hobby są zbyt odległe od moich zainteresowań. Ale zdarza się, że i w takie miejsca zaglądam, bo jestem z gatunku czytelników. Jak nie było pod ręką żadnej książki, to czytałem przy jedzeniu etykiety ze słoików z dżemem (niekiedy niezwykle pouczające).
Odwiedzałem też, dopóki był dostępny, dział dyskusji ogólnych. Też zawsze wybiórczo. Po latach uczestnictwa w życiu forum TPZN znam, albo tylko mi się wydaje, że znam, zapatrywania dużej części bywalców w sprawach nienumizmatycznych. Widząc tytuł wątku i nick autora podejmuję decyzję - czytam, albo nie czytam. To MOJA decyzja i chciałbym, że by tak pozostało.
Każde forum wymaga moderacji. Coś o problemach z tym związanych wiem, bo zajmowałem się kiedyś forum e-numizmatyki. Bywało, że "krew się lała strumieniami". Taki już los administratora/moderatora, że musi czytać wszystko. Nawet, jeśli ma pomocników, to prędzej, czy później, żeby zadecydować, musi przeczytać sam.
Jestem sobie w stanie wyobrazić irytację sz. p. qucho wywołaną lekturą treści niezgodnych z jego widzeniem świata, ale nie akceptuję użycia siekiery. Skalpelem trzeba, a nie maczetą. Nie ma kłamstwa, nie ma obrażania, poniżania, dyskryminacji - nie ma interwencji.
Zbyt dobrze pamiętam czasy, kiedy o wolności słowa można było tylko marzyć, żebym teraz zakceptował, że ktoś ma za mnie decydować o czym mam pisać i co mogę czytać.
 

Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 956
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopada 2020, 21:55:33 »
Popieram Pana Jerzego w 100%. Oczywiście można czytać forum od deski do deski, i chwała tym, którzy tak robią. Lecz jeśli mnie coś nie interesuje lub mi nie odpowiada pomijam to. Staram się wypowiadać w wątkach w których mogę coś wnieść od siebie. Nie interesują mnie już "pyskówki" ani przekomarzanie lub podnoszenie ciśnienia. Każdy ma swoje zdanie i chwała mu za to. Lecz wydaje mi się, iż powoli idea tego forum odchodzi do przeszłości. Jestem członkiem PTN. Prezes mojego koła jest już człowiekiem wiekowym, lecz jak był młody, był członkiem koła krakowskiego, a wtedy prezesem koła krakowskiego był Pan Kałkowski. On w nim zaszczepił miłość do numizmatyki. Janek (mój prezes) przekazał mi dużo z tego podejścia do tej pasji, gdyż dla mnie jest to coś więcej niż hobby. Dlatego badajmy monety, dzielmy się swoją wiedzą, podziwiajmy kolekcje czy aukcje a politykę zostawmy politykom gdyż my jesteśmy NUMIZMATYKAMI.
Qui Non Proficit, Deficit.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Dział Dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopada 2020, 22:01:02 »
Panie Jerzy,

Cenię sobie Pana zdanie i proszę mi wierzyć, że za moją decyzją nie stały moje przekonania ani to, czy zgadzam się z tezami Pana Lecha czy nie.
Staram się być "obiektywny" i nie wypowiadać się w tego typu wątkach. Wśród moich znajomych a nawet przyjaciół mam osoby zarówno
z prawej jak i lewej strony barykady i wspaniale nam sie gaworzy o rowerach, astronomii czy ogrodzie, ale za każdym razem kiedy dyskusja schodzi na tematy
polityczne to czuję, że więcej tracimy niż zyskujemy.   


Sprawa tego działu będzie rozwiązana niebawem tak, żeby każdy mógł się tam wypowiadać w zgodzie z naszym regulaminem i Statutem.

jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet