Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:46:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Lista ignorowanych  (Przeczytany 6736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aquilaspqr

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Zainteresowania: Wszystko sprzed 1900, ale głównie antyk
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopada 2020, 22:34:06 »
Jestem tu od paru dni, ale mam doświadczenie w tej sprawie z innego forum tematycznego na którym byłem moderatorem. Na forum było masę tematów politycznych, do tego stopnia dużo, że treści polityczne zaczęły zrównywać się z treściami tematycznymi. A do tego dochodziła zapiekłość ludzi ścierających się poglądów politycznych i czysta złośliwość, przez co najgorętszymi tematami były te pełne przepychanek. Dlatego podjęto decyzję o wywaleniu polityki z forum. Wielu się to nie spodobało, ale po pewnym czasie atmosfera się wyraźnie oczyściła.

Osobiście przybyłem tutaj aby czytać o numizmatyce, a nie o polityce czy innych tematach niezwiązanych z numizmatyką (na przykład jakiś tekst o polityce w starożytnym Rzymie w kontekście wybijanych monet bym z chęcią przeczytał).

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopada 2020, 23:57:16 »
Panowie, wystarczy nie zaglądać w tematy, które nas nie interesują, i to nie tylko polityczne.

Mnie np. zupełnie nie interesuje Starożytny Rzym i tam nie zaglądam.
Wydaje mi się panowie, że  robicie z igły widły, czyli sztuczny problem. Nie potrafię doprawdy zrozumieć jaka siła pcha panów w wątek polityczny, skoro jak sami panowie twierdzicie POLITYKA WAS NIE INTERESUJE.

Nie mam długiego stażu a tym forum ale nie zauważyłem aby wątki polityczne czy religijne zaśmiecały tematy numizmatyczne.
Jest jeden wydzielony ku temu dział i wystarczy się tego trzymać. Twierdzą panowie iż najlepszym lekarstwem jest brak reakcji na takowe wypowiedzi, po czym sami panowie, z uporem godnym lepszej sprawy wchodzicie i dajecie upust świętemu oburzeniu.

Naprawdę tak niewiele trzeba do zachowania spokoju, wystarczy postępować zgodnie z Państwa rekomendacjami.

Ps.
Co do sensu istnienia tzw. Hyde Parku, to mam biegunowo odmienne zdanie, a mianowicie, każde szanujące się forum tematyczne POWINNO POSIADAĆ takowy dział. Właśnie  po to aby porządek BYŁ, aby tematy spoza obszaru numizmatyki umieszczać tam Właśnie a nie w przypadkowych działach tematycznych, co też niechybnie miałoby miejsce.

PS.2
Nawet Elektroda.pl, czy tez Lotnictwo.pl, którego jestem aktywnym członkiem takowe dzialy posiadają.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2020, 00:05:55 wysłana przez wielkot »
Carum est, quod rarum est.

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopada 2020, 08:48:48 »
Panowie, wystarczy nie zaglądać w tematy, które nas nie interesują, i to nie tylko polityczne.

Mnie np. zupełnie nie interesuje Starożytny Rzym i tam nie zaglądam.


Porównywanie nieinteresującego mnie działu numizmatycznego z kontrowersyjnym tematem zupełnie niezwiązanym z tematyką forum uważam za manipulację. Już pomijam swoje indywidualne podejście do obecności tego typu tematów, jak polityka, czy religia, w obecnej sytuacji mogę sobie je odfiltrować, ale jak pisałem już wcześnej, uważam że dla powagi forum nie powinny być na wierzchu. Niezarejestrowany nowy użytkownik, czy osoba szukająca na forum numizmatycznym jednorazowo odpowiedzi na jakiś temat powinna widzieć jedynie tematy numizmatyczne, bo po to tu przychodzi.
Obecność działów pobocznych na forach tematycznych wzięła się stąd, że ich długoletni użytkownicy się znają, czasem również osobiście, i lubią sobie pogadać na inne tematy, często wątek główny przechodzi w dygresje nie na temat, wtedy się go tnie i przenosi część do działu luźnego. Po to, żeby nie trzeba było kasować tej pobocznej dyskusji, i żeby za kilka lat osoba szukająca treści merytorycznej nie musiała przedzierać się przez te dygresje. Tak widzę sens "hyde-parku", a nie jako areny do zakładania wątków niejako przeznaczonych do publicznego ogłaszania światu, że moja racja jest lepsza. Skoro jednak administracja dopuszcza takie wątki i chce je na bieżąco kontrolować i moderować (współczuję), to moim zdaniem powinny być dostępne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, bo niezalogowani nie mogą sobie ich odfiltrować.

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Listopada 2020, 08:53:50 »
Panowie, wystarczy nie zaglądać w tematy, które nas nie interesują, i to nie tylko polityczne.
(...)
PS.2
Nawet Elektroda.pl, czy tez Lotnictwo.pl, którego jestem aktywnym członkiem takowe dzialy posiadają.

Nie jest to prawdą, że forum tematyczne powinno posiadać dział polityczny czy światopoglądowy. Jest dokładnie na odwrót. Z różnych poradników ludzi zarabiających w necie wynika jeden wniosek. Żadnej dyskusji ideologicznej, posty w kosmos bo uciekają czytelnicy oraz reklamodawcy. Jak napisałem, podobne problemy widziałem na innych forach hobbystycznych i wniosek był również jednoznaczny, to psuje forum, wymaga ciągłej moderacji, rodzi konflikty i odstrasza ludzi.

Jeśli chodzi o podane przykłady
1. https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum19.html O to chodzi? To gdzie jest tam dyskusja na podobne tematy?
2. Chodzi o to forum? http://lotnictwo.net.pl/ Gdzie jest tam podobna dyskusja?
Szczerze, może nie potrafię znaleźć, proszę zalinkować podobny temat i dyskusję.

Tak, wyrobiłem sobie nawyk pomijania niektórych osób i nie zaglądania w posty. Tylko że patrząc na listę nowych postów walą w oczy irytujące tytuły, chwilami inna dyskusja się nie toczy. Jak mam odbierać to forum? Tak jak tvp czy tvpinfo, czyli nie zaglądać dla własnego spokoju? Czy każdy dorosły człowiek musi obnosić ze swoim światopoglądem, przekonaniami religijnymi w każdym możliwym miejscu?

Osobiście widzę to tak. Tak naprawdę problem nie dotyczy wolności słowa, wymiany poglądów, itd. Problem dotyczy jednego użytkownika Lecha Stępniewskiego, który postanowił wykorzystać forum do propagowania swojego światopoglądu. Przekształcając je w prawicowy ściek. I każdy, kto tu coś opublikuje w jakimkolwiek temacie, przyczynia się do popularności tego miejsca. Tym samym dokłada swoją cegiełkę do popularyzacji tych opinii.

Ok. teraz trzeba trochę odpocząć od tego miejsca.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Listopada 2020, 08:56:41 »
Wycinek z regulaminu działu Hyde Park z forum elektroda.pl:

Cytuj
3.
To jest punkt najważniejszy, za łamanie którego, bardzo szybko można dostać ostrzeżenie:

a). Nie rozmawiamy o polityce.

b). Nie poruszamy tematów religijnych.

c). Nie wdajemy się w dyskusję o uchodźcach.

d). Nie wypisujemy herezji o "płaskiej ziemi", "perpetuum mobile" i innych sprawach, które są od lat naukowo udowodnione i nie wymagają ponownej weryfikacji.
[\quote]

Rewizor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Listopada 2020, 09:10:56 »
Chyba wszyscy się zgodzą z tym, że to nie jest zwykłe forum tematyczne, ale forum firmowane przez Towarzystwo, które wykonało wysiłek, by sporządzić swój statut (i jak widać z ostatnich aktualizacji, wciąż nad nim pracować) i utrzymywać wysoki poziom merytoryczny. Czyli mamy do czynienia z czymś więcej niż przytoczona elektroda (choć to też wartościowe forum - nie raz korzystałem).

Podstawowym pytaniem zatem nie jest, czy można/powinno się akurat tu prowadzić dyskusje światopoglądowe, ale po co? ( to pytanie do członków TPZN).

Lista ignorowanych nie załatwia sprawy. Zdecydowania lepsze są grupy zamknięte, do których trzeba się zapisać (ale znów pojawią się pytanie - ale po co akurat tu?).

Możliwość wpisania na listę ignorowanych niektórych użytkowników (by nie czytać ich wynurzeń) przypomina sytuację ze szkół, gdzie trzeba się zadeklarować, że się nie będzie chodziło na religię, a nie odwrotnie.

I drugie pytanie - czy w sprawie charakteru forum nie powinni  decydować głownie (tylko?) członkowie TPZN?  Macie Państwo statut, wizje, wybrane władze, kawałek ładnej historii… Działajcie, bo to forum to Wasza wizytówka.

I tak na koniec prowokacyjnie.

Równie dobrze można by w ramach działu „Dyskusja ogólna” zacząć wprowadzać teksty dotyczące inwestowania w monety bulionowe i przedstawiać je jako swój światopogląd (można by go zwalczać zgodnie ze statutem, ale czemu kasować?)
Albo lekką erotykę - czemuż by nie. I na pewno kilku zwolenników i dyskutantów, by się znalazło.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopada 2020, 09:41:33 »
Panowie, wystarczy nie zaglądać w tematy, które nas nie interesują, i to nie tylko polityczne.

Postaram się wytłumaczyć najprościej jak potrafię.
Prywatnie może się Pan ubierać jak Pan chce. Natomiast jeśli zechce Pan pracować w firmie, w której obowiązuje dress code / zasady ubioru/, to musi się Pan dostosować albo zostanie Pan zwolniony. Jeśli zechce Pan pójść do prywatnego klubu w którym obowiązuje garnitur i krawat, to musi Pan tak się ubrać albo nie zostanie Pan wpuszczony. Nic nie pomoże powoływanie się na prawa mniejszości, na nic tłumaczenie, ze usiądzie Pan w kąciku, że przecież pozostali nie muszą na Pana patrzeć. Podobnie jest z forami, zazwyczaj prywatnymi. To prywatni właściciele decydują o treściach prezentowanych na forum. Do podanych wyżej przykładów tematów niemile widzianych na forach dodam forum Poszukiwanieskarbow: "11. Poruszanie tematów dotyczących bieżącej polityki, na forum PS uważane jest za niestosowne."
Cała awantura dotyczy jednej osoby. Nikt mu nie zabrania publikowania swoich poglądów w internecie czy gdziekolwiek indziej, ma nawet swoja stronę z Czytankami. Natomiast uważam za co najmniej niestosowne aby TPZN firmowało swoim logo te treści. Może to bowiem sugerować, że TPZN utożsamia się z nimi. Ba, może zaraz pojawią się zwolennicy skrajnej lewicy, faszyści, antyszczepionkowcy i inni ze swoimi poglądami i teoriami. Im też łaskawie udzielimy gościny? Emocje w kraju sięgają zenitu. Niech to forum będzie oazą spokoju i miejscem na miłe chwile z naszymi numizmatycznymi zainteresowaniami.
Jako użytkownik tego forum od 10 lat i członek TPZN mam prawo oczekiwać od administracji forum takiego spokoju. Jeśli administracja nie jest w stanie samodzielnie takiej decyzji podjąć, to powinna zapytać członków TPZN o zdanie w tej sprawie. Demokratyczną decyzję TPZN przyjmę z pokorą.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2020, 09:45:01 wysłana przez zdzicho »
Pozdrawiam. zdzicho

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Listopada 2020, 10:41:59 »
Koledzy,

Sprawa wątków religijno-polityczno-obyczajowych ma na forum pewną historie, którą nie wszyscy nowi użytownicy pamiętają.

Założyciel TPZN Harpsycho oraz Lech Stępniewski raczyli nas swoimi dyskusjami na te tematy przez długi czas. I nie powiem niektóre były całkiem
ciekawe i pouczające z nutką humoru i nikomu nieprzeszkadzającej ironii. Obaj mieli dużo czasu i ochoty na wyszukane rozmowy, ale w końcu doprowadziły one niestety do tego do czego wydaje się powoli zmierzały, czyli do awantury zakończonej odejściem Harpsycho z forum. Suma sumarum stracilismy na forum Kolegę Założyciela, ważną postać tego forum, czyli nie wyszło to na dobre.

Jakkolwiek takie rozmowy na forum TPZN nie są czymś nowym, być może brak takiej klasy adwersarza powoduje, że Lech Stępniewski generuje kolejne tematy w nadziei, że znajdzie się dyskutant, który  podejmie rękawicę.

Jako Prezes TPZN i jednocześnie Administrator, który zarządza serwerem i domeną oświadczam, że z własnej woli nie zmienię tych zasad zapoczątkowanych
kilkanaście lat temu.

Bardzo proszę o ignorowanie tematów które Was nie interesują o zapewniam, żę Lech Stępniewski nie będzie dyskutował sam ze sobą a zapewne też dyskusja z Kolegami myślącymi podobnie także nie będzie dla Niego ciekawa.

Jestem formalistą i poruszam się w zgodzie ze Statutem i Regulaminem.

Pozdrawiam,
jarek
jarek

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Listopada 2020, 14:13:02 »
Na 7 wątków, w dziale o którym mowa, Pan założył 6. Proste przypomnienie tego faktu unieważnia Pański dzisiejszy tryiumfik.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Listopada 2020, 15:08:45 »
W piórka obrońcy demokracji, wolności słowa stroi się człowiek piszący o sobie: " Autorowi bliskie są ideały radykalnej i skrajnej prawicy; takiej, co to powiada się, że na prawo od niej już tylko ściana... ". Tak na marginesie, to myślałem, że przy ścianie są faszyści.
Skrajna prawica podobnie jak skrajna lewica traktuje demokrację, tolerancję, wolność słowa, prawa obywatelskie czysto instrumentalnie do zdobycia władzy lub przynajmniej wpływu na władze. Jak już to osiągnie, to społeczeństwo o swoich prawach może zapomnieć. Warto o tym pamiętać.
Pozdrawiam. zdzicho

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Listopada 2020, 16:03:02 »
Jeden wąteczek (który wcześniej nikomu nie przeszkadzał) został dodany dla zachowania pozorów, że to jednak nie chodzi o Stępniewskiego, lecz o politykę.

Wie Pan doskonale jak powstał ten nowy dział i na jakiej zasadzie zostały wrzucone tam wątki. Pisanie o zachowaniu pozorów i "wąteczku" uważam za
bezpośredni atak na mnie oraz ordynarne kłamstwo.

« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:03:48 wysłana przez zenonmoj »
jarek

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Listopada 2020, 16:41:24 »
Sprawa wątków religijno-polityczno-obyczajowych ma na forum pewną historie, którą nie wszyscy nowi użytownicy pamiętają.

Założyciel TPZN Harpsycho oraz Lech Stępniewski raczyli nas swoimi dyskusjami na te tematy przez długi czas. I nie powiem niektóre były całkiem ciekawe i pouczające z nutką humoru i nikomu nieprzeszkadzającej ironii.
Ja to zapamiętałem nieco inaczej... Ta nutka humoru ze strony ojca założyciela coraz częściej oznaczała żarty w tematach religijnych (oczywiście nie islamskich bądź judaistycznych) na poziomie - nazwijmy to otwarcie - rynsztoka. Stąd też mój - i zapewne nie tylko mój - całkowity brak tęsknoty po Harpsycho.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Lista ignorowanych
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Listopada 2020, 16:55:26 »
Wie Pan doskonale jak powstał ten nowy dział i na jakiej zasadzie zostały wrzucone tam wątki. Pisanie o zachowaniu pozorów i "wąteczku" uważam za
bezpośredni atak na mnie oraz ordynarne kłamstwo.

Ordynarne kłamstwo? Atak na Pana? Czy Pan oszalał? Przecież dwukrotnie wprost wyrażałem uznanie dla Pana działalności. Tak, to ja w prywatnej korespondencji z Administracją nie miałem nic przeciwko dodaniu także innych wątków niż te, o które toczył się spór, więc niech będzie, że to ja pragnąłem zachować pozory. Nie zależało mi bowiem na tym, by wyglądało to na "sprawę o Stępniewskiego" i jakieś personalne rozgrywki.

Aczkolwiek prawdą jest, że polityka jakoś nie przeszkadzała póki była antypisowska, a zaczęła przeszkadzać, gdy wektor się nieco zmienił.

Zmusił mnie Pan do napisania tego i teraz już moi fanatyczni krytycy nie uwierzą, że nie jest Pan ze mną w zmowie.

Bardzo proszę odwołać to "ordynarne kłamstwo" albo opublikować tu in extenso naszą korespondencję. Ja nie mam nic do ukrycia.

Proszę bardzo:

Poprosiłem Pana ( jako eksperta w temacie wątków tu omawianych ) o poświecenie  trochę czasu i wyszukanie takowych wątków z działu Dyskusja Ogólna do nowego działu, tak aby opcja filtrowania miała sens. Nie miałaby sensu jeśli wszystkie wątki by tam były, bo dotyczyły zupełnie innych tematów.

Cytuję siebie :
"Chciałbym wyodrębnić wątki z Działu Dyskusja Ogólna dotyczące dyskusji polityczno-światopoglądowych, np. Cenzura w Trójce itp do odrębnego działu,
którego nazwę pozostawiam Panu. Chciałbym, żeby inne wątki w tym dziale pozostały np: "Dziwna zmiana w regulaminie Allegro" itp.

Czy podjąłby się Pan zrobienia listy takowych wątków z obecnego działu Dyskusji Ogólnej? Jeśli tak to przerzuciłbym te watki do nowego działu.

Wówczas mielibysmy 2 poddziały natury delikatnej : "Tematy religijne i antyreligijne" i ten nowy."

Pan odpowiedział:
"Proponuję, żeby do działu-dla-niektórych-drażliwego przesunąć teraz tylko tych kilka wątków z pierwszej strony (starymi chyba nikt się nie przejmuje) i ewentualnie potem dodawać inne na życzenie tych, którym one przeszkadzają i nie chcieliby ich oglądać. Mnie nie przeszkadza żaden, więc byłbym kiepskim selekcjonerem"

I jak w tym świetle moze obronić się Pana opinia z dzisiejszego dnia:

"Jeden wąteczek (który wcześniej nikomu nie przeszkadzał) został dodany dla zachowania pozorów"

Ciekaw jestem Pana interpretacji tej korespondencji.
Pozdrawiam



« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:03:15 wysłana przez zenonmoj »
jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet