Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:42:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny  (Przeczytany 6075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« dnia: 15 Listopada 2020, 18:00:51 »
Tu znajdował się wpis autora, którego imienia nie wolno wymawiać (zgodnie z jego żądanieniem)
z okazji ukazania się książki "Czuły narrator"
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2020, 18:48:29 wysłana przez zenonmoj »

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopada 2020, 20:45:21 »
"Większość mieszkańców kraju"? Czy Pani Oldze się to podoba czy nie - jednak mniejszość. Argumentami tej mniejszości - aby odsunąć obecnych rządzących - są właśnie słowa na "w" czy "j".

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopada 2020, 22:46:45 »

albo cyniczna. Osoba pierwszego przewodniczącego wskazywałaby na to drugie.

Skłaniał się bym jednak ku innemu przymiotnikowi: oportunistyczna.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:50:43 wysłana przez zenonmoj »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada 2020, 10:11:12 »
Tolerowanie takich zachowań zawsze źle się kończy dla wszystkich
Pozdrawiam. zdzicho

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2020, 12:28:35 »
Tolerowanie takich zachowań zawsze źle się kończy dla wszystkich

Zwłaszcza gdy są one firmowane przez profesorów, noblistów i inną „elitę”, a nie tylko przez lokalną żulernię.

Czyż nie lepiej pójść do „wózkowni w bloku Mikołaja” i tam rozładować intelektualne frustracje?
(Znalezione na fb, na stronie Regnum Barbaricum).

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2020, 16:24:25 »
"Nie chciałem zabawy w przedszkole, ale jeśli dla kogoś jest to jedyny zrozumiały poziom społecznych kontrowersji, to bardzo proszę, niech zajmie się wertowaniem Internetu i zrelacjonuje, co było przed /.../

tolerować
1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk»  https://sjp.pwn.pl/slowniki/tolerowanie.html
Przykład:
"13 lutego 2020, podczas 5. posiedzenia Sejmu IX kadencji, Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w kierunku ław opozycji /.../Gest Joanny Lichockiej doprowadził 24 lipca 2020 do jej odwołania z funkcji wiceszefowej Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Komisja na posiedzeniu 6 sierpnia ponownie wybrała Joannę Lichocką na zastępcę przewodniczącego. Dzień później Komisja Etyki Poselskiej podjęła decyzję o ukaraniu posłanki Lichockiej naganą za wykonanie obraźliwego gestu podczas obrad Sejmu /.../ 3 września 2020 Prezydium Sejmu głosami Elżbiety Witek, Małgorzaty Gosiewskiej i Ryszarda Terleckiego anulowało karę posłanki Lichockiej" https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Lichocka
 
gest.jpgSmutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny

Skoro można pobłażać takiemu zachowaniu, to i takiemu też /na skutek interwencji Prokuratury Krajowej ten bandyta atakujący kobietę jest na wolności/.
 
atak.jpgSmutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny

Pozdrawiam. zdzicho

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2020, 16:12:33 »
To ta przemiła pani o nietuzinkowej urodzie, również aspiruje do Nobla??
Z literatury... ??
Carum est, quod rarum est.

opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopada 2020, 19:13:26 »
"Nie chciałem zabawy w przedszkole, ale jeśli dla kogoś jest to jedyny zrozumiały poziom społecznych kontrowersji, to bardzo proszę, niech zajmie się wertowaniem Internetu i zrelacjonuje, co było przed /.../

tolerować
1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk»  https://sjp.pwn.pl/slowniki/tolerowanie.html
Przykład:
"13 lutego 2020, podczas 5. posiedzenia Sejmu IX kadencji, Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w kierunku ław opozycji /.../Gest Joanny Lichockiej doprowadził 24 lipca 2020 do jej odwołania z funkcji wiceszefowej Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Komisja na posiedzeniu 6 sierpnia ponownie wybrała Joannę Lichocką na zastępcę przewodniczącego. Dzień później Komisja Etyki Poselskiej podjęła decyzję o ukaraniu posłanki Lichockiej naganą za wykonanie obraźliwego gestu podczas obrad Sejmu /.../ 3 września 2020 Prezydium Sejmu głosami Elżbiety Witek, Małgorzaty Gosiewskiej i Ryszarda Terleckiego anulowało karę posłanki Lichockiej" https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Lichocka
 
gest.jpgSmutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny

Skoro można pobłażać takiemu zachowaniu, to i takiemu też /na skutek interwencji Prokuratury Krajowej ten bandyta atakujący kobietę jest na wolności/.
 
atak.jpgSmutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny

Panie Zdzichu NAPWRADĘ, uważa Pan, że pokazanie środkowego palca to to samo co zaatakować i przewrócić kobietę ??????
Pozdrawiam.
Krzysiek

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopada 2020, 19:52:41 »
A gdzie ja napisałem, że to to samo? Obawiam się, że Pan nie zrozumiał mojej wypowiedzi, która poświęcona była tolerowaniu przez władzę chamskich zachowań i dawaniu złych przykładów.
Jeśli posłanka PIS Pani Pawłowicz krzyczy z ławy sejmowej do przemawiającego posła" sp.....laj" i zamiast być potępiona, to awansuje do Trybunału Konstytucyjnego, jeśli posłanka PIS Lichocka na sali sejmowej pokazuje posłom opozycji środkowy palec oznaczający potocznie "pier...cie się" i włos z głowy jej za to nie spadł, jeśli bandyta atakuje kobietę na demonstracji i zamiast być aresztowany, to decyzją Prokuratury Krajowej pozostaje na wolności, to to jest właśnie pobłażanie nagannym zachowaniom i dawanie złego przykładu.
Kto sieje wiatr ten zbiera burze.
Teraz wielkie oburzenie wobec kobiet, które odpowiadają PIS tym samym językiem. Trzeba było walczyć z chamskim zachowaniem we własnych szeregach.
Pozdrawiam. zdzicho

opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopada 2020, 20:42:01 »
II WŚ wybuchła bo było złe słowo powiedziane przez Polaka !!!!
Pozdrawiam.
Krzysiek

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopada 2020, 23:32:28 »
Po żadnej stronie nie ma miejsca na chamstwo i wulgarność. Takie zachowanie w moich oczach dyskredyruje czy to jednych, czy drugich. Podobnie ze sługami słusznie minionego systemu. I nie ma to dla mnie znaczenia po której stronie taki człowiek się znajduje. Może jestem samolubny, ale patrzę na siebie, za której władzy lepiej mi się żyje, bo chcąc czy nie, nie mam za dużego wpływu na zachowania tam "na górze".

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2020, 13:11:59 »
Polska prawica zawsze ma kłopot z wybitnymi Polakami, którzy nie mieszczą się w schemacie "prawdziwy" Polak, katolik, zwolennik prawicy.
Prawica ma na swoim sumieniu zamordowanie Prezydenta Narutowicza. W czasach nam współczesnych prawica opluwała poprzednich polskich noblistów /Miłosza i Szymborską/. Tak że to co wyczynia prawica z Tokarczuk mnie nie dziwi. To taka choroba nienawiści.
- radny Sejmiku Dolnego Śląska Tytus Czartoryski z PIS :" Uważam, że nagroda Nobla już dawno przestała być nagrodą prestiżową.A pani Olga Tokarczuk niszczy porządek moralny i obraza mój naród". https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C723795%2Colga-tokarczuk-zapowiedziala-ze-nie-przyjmie-tytulu-honorowego-obywatela
-Noworudzcy patrioci" z senatorem PIS Bonkowskim domagali się odebrania Oldze Tokarczuk tytułu Honorowego Obywatela Nowej Rudy
sylwetka senatora tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Bonkowski
-W internecie „patrioci” Nowej Rudy ostrzegali pisarkę, że nigdy nie będzie czuła się bezpiecznie w swoim kraju. Pisali o niej „żydowska szmata” i „ukraińska k...”. Wzywali do linczu: „za antypolonizm – Tokarczuk na pal!”. Jeden z internautów związanych z narodowcami zachęcał: „Może ktoś by ją odwiedził? Mieszka koło Nowej Rudy” (podał nazwę wsi, w której stoi dom pisarki). Śledztwo w sprawie agresji wobec Tokarczuk zostało umorzone.
Mając świadomość kto założył ten wątek nie jestem zdziwiony. Prawica ma to do siebie, że potrafi tylko niszczyć. Niczego dobrego nie zbudowała
Pozdrawiam. zdzicho

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopada 2020, 13:31:48 »
Nie podobają mi się wszelkie przejawy agresji, także werbalnej, niezależnie od tego KTO JE STOSUJE.
Jednakże chcąc być konsekwentnym należałoby poważniej się zastanowić czy przykłady, które Pan przytoczył nie są jedynie "ekspresyjnym wypowiadaniem emocji".

Nie jest właściwym postawa, gdzie co rusz wytykamy źdźbło w oku drugiej strony niedostrzegając jednocześnie belki w swoim.

Pewnie wsadzę kij, lub kijek, w mrowisku, ale zapytam się przewrotnie,
Co takiego zbudowała lewica, czy tez inne twory dzisiejszej opozycji?
Carum est, quod rarum est.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopada 2020, 16:18:38 »
Nie podobają mi się wszelkie przejawy agresji, także werbalnej, niezależnie od tego KTO JE STOSUJE.
Jednakże chcąc być konsekwentnym należałoby poważniej się zastanowić czy przykłady, które Pan przytoczył nie są jedynie "ekspresyjnym wypowiadaniem emocji".
Nie jest właściwym postawa, gdzie co rusz wytykamy źdźbło w oku drugiej strony niedostrzegając jednocześnie belki w swoim.
Pewnie wsadzę kij, lub kijek, w mrowisku, ale zapytam się przewrotnie,
Co takiego zbudowała lewica, czy tez inne twory dzisiejszej opozycji?
Fajnie, że przynajmniej zgadzamy się w jednym, że nie zgadzamy się na chamstwo i agresję.
Ekspresyjne wypowiadanie emocji jest wtedy kiedy się Pan walnie młotkiem w palec, anie wtedy kiedy ktoś domaga się wbicia noblistki na pal.
Ja tam żadnej belki w oku nie mam. Dostrzegam natomiast fałsz i obłudę rządzących, którzy oburzają się na język demonstrantów. Przecież to PIS wprowadził taki język na salą sejmową.
To nie miejsce na nauczanie historii, ale podpowiem, a Pan doczyta Ignacy Daszyński, Jędrzej Moraczewski, Józef Piłsudski /tak, tak, też z PPS i to jeden z przywódców/. A wie Pan kto zlikwidował w Polsce analfabetyzm i umożliwił bezpłatna naukę aż po studia wyższe? A wie Pan , że Miller i Kwaśniewski z SLD wprowadzali Polskę do Unii?  Proszę tez doczytać o tym co mówiła prawica o Unii. A wie Pan, że PIS powołał swego czasu zespół sejmowy do zbadania strat jakie Polska poniosła w związku z wejściem do Unii? :D
Ponad 100 mld euro z Unii netto, swoboda przemieszczania się po Europie, swoboda w wyborze miejsca pracy i zamieszkania, swobodny wybór miejsca kształcenia, otwarcie rynków, napływ technologii, a ci o stratach. Ręce opadają.
Pozdrawiam. zdzicho

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Smutne, gdy Olga Tokarczuk opowiada androny
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopada 2020, 17:54:52 »
Pamiętam nasze wejście do Unii i Millera, który robił wszystko co mógł aby utrzymać się na stołku, aby to wejście wydarzyło się za jego kadencji, bo po latach nikt nie będzie pamiętał jak był skompromitowany.
A tu piosenka Kazika z tamtych czasów: https://youtube.com/watch?v=1tngk9RmYE0

 

R E K L A M A
aukcja monet