Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:00:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2pf 1926 WMG ogradowane przez PCGS - cele dydaktyczne  (Przeczytany 6053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
2pf 1926 WMG ogradowane przez PCGS - cele dydaktyczne
« dnia: 03 Lutego 2010, 20:58:39 »
Tak przeglądałem sobie monetki w poszukiwaniu WMG w gradingu PCGS w celach dydaktycznych :) A mianowicie zastanawiało mnie czy tylko NGC gradowało falsy z WMG czy PCGS też mógł się walnąć. Wiem, że PCGS ma naprawdę dobrego specjalistę od monet niemieckiech (chociaż nie zajmuje się już gradingiem jako takim), naturalnie szeroko rozumianych - w interesującym mnie przypadku WMG zaliczam do takich monet. Ciekawi mnie Wasza opinia odnośnie tej monetki, bo mnie naszły wątpliwości (nie chce ich przedstawiać, żeby nic nie sugerować) i to, żeby było śmieszniej w dwie strony :) Jeśli też Wam coś się nie spodoba to napiszcie co - ciekawe czy pokryje się z moimi wątpliwościami. Oto link: http://cgi.ebay.co.uk/1926-DANZIG-2-PFENNIG-PCGS-MS64-RB_W0QQitemZ270524294528QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3efc812580
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: 2pf 1926 WMG ogradowane przez PCGS - cele dydaktyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego 2010, 16:22:47 »
Moim zdaniem to nie jest fals.
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: 2pf 1926 WMG ogradowane przez PCGS - cele dydaktyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego 2010, 17:03:05 »
Też sądzę, że jest OK (?!).
Kiedyś miałem nawet sporo monet WMG, ale zrezygnowałem z ich "trzymania", bo wkurzało mnie, że co druga osoba podważała ich autentyczność !

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: 2pf 1926 WMG ogradowane przez PCGS - cele dydaktyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego 2010, 17:11:56 »
Właśnie w tym sęk że przez te wszystkie podejrzenia można nabawić się manii prześladowczej i szukać dziury gdzie jej nie ma. To był jeden z powodów dla, których wysunąłem zbieranie monet niemieckich na plan pierwszy kosztem II RP zsuwając ją na drugi plan - co nie znaczy, że zaprzestałem jej zbierania (jedynie odsunąłem w czasie uzupełnienie zbioru o najdroższe egzemplarze). Niestety ale rodzimi fałszerze to od lat mistrzowie w swym fachu i to nie tylko monet ale i banknotów :(  Chociaż w jednym jesteśmy dobrzy, szkoda tylko że my kolekcjonerzy nie możemy się z tego cieszyć.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet