Aktualności: Kalendarz TPZN 2021 - http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15351.msg115701.html#msg115701

• 29 Listopad 2020, 21:35:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 brąziki do id.  (Przeczytany 394 razy)

Bebek2006, budgie i 3 Gości przegląda ten wątek.

ram17

• Stały bywalec
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
2 brąziki do id.
« dnia: 19 Listopad 2020, 21:20:39 »
Poległem na nich
1- Prora ?
2- Jakiś król ,Tracja ?, Lyria  ?

Bebek2006

• Stały bywalec
  • Legitymacja: TPZN nr 122
  • Zainteresowania: Cesarstwo Rzymskie
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2020, 09:09:35 »
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2020, 09:37:07 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam - Karol

ram17

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2020, 21:49:41 »
No niestety, nic z nimi nie wskórałem , muszą chyba poczekać ,aż się o nie przypadkiem gdzieś o nie potknę  ;). Tym razem mam coś większego do id. , przy 24mm i 13,9 grama , to chyba będzie tetradrachma , mam co do niej jakiegoś typa  :), ale też nic nie namierzyłem takiego ,wydaje mi się że Nike trzyma trofeum i wieniec , albo gałązkę ?

Julek C

• Gaduła
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2020, 11:50:39 »
Jest to imitacja brązu Selukosa II z Antiochi, ale czy z epoki to musisz sobie odpowiedzieć sam porównując styl monet. Ja jestem pewien, że w epoce nikt by na takiego maszkarona się nie nabrał, dlatego sądzę, że jest to współczesne fałszerstwo.

ram17

• Stały bywalec
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad 2020, 16:22:20 »
Dzięki Julek za kierunek , ale tu chyba popełniłeś błąd /zdarza się i najlepszym  ;)/ , ja celowałem trochę inaczej , mój typ to ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΠΥΡΡΟΥ , i chyba będzie właściwy , co do autentyczności , tu mam mieszane odczucia  :) , ogólnie moneta jest tylko podobna do statera z Syracus , ale jak da się zauważyć nie identyczna , Athena - to raczej nie jest , bardziej przypomina faceta  ;), jak by nie patrzył ta sama ręka nie robiła stempli , z drugiej strony patyna wydaje się być trwała , nie wspomnę o tej zieleninie która siedzi dość głęboko w metalu i nie tak łatwo się jej pozbyć , tak że na takie współczesne i prymitywne fałszerstwo to też nie wygląda , na rancie brąz w spękaniach młody nie wygląda .
https://www.acsearch.info/search.html?id=2288826
ps. podobno w Brit. Muz. jest jeszcze 1/2 statera z Artemis , ale nie widziałem tego egzemplarza.

Julek C

• Gaduła
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2020, 19:16:09 »
Masz racje, w tym przypadku poszedłam na łatwiznę, to rzeczywiście jest imitacja, a raczej jakieś fantazyjne wyobrażenie statera Pyrrusa.  Patyna i grynszpan to najmniejszy problem przy dzsiejszych technikach postarzania, zresztą może to być wyrób np, z XIX wieku. Samo spreparowanie krążka przypomina mi trochę fałszywe danary legionowe Marka , o których rozmawialiśmy w innym wątku. Oczywiście w tamtym przypadku styl był nienaganny, w przeciwieństwie do tego. Zresztą nie tylko styl, tutaj nic nie pasuje, ani waga, ani wymiary, nie mówiąc już o karykaturalnym wyglądzie Nike. 
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2020, 19:18:47 wysłana przez Julek C »

ram17

• Stały bywalec
« Odpowiedź #6 dnia: Dzisiaj o 11:53:14 »
Dziś trochę z innej bajki monetki , wczoraj palce mnie świerzbiły  ;), więc odklepałem je , Dalmatius stan nie najlepszy , mennica chyba będzie Cyzikus ?, druga monetka , fotki paskudne , raczej prowincjusz i pierwsza połowa 3 wieku ,chyba gdzieś tak od Diadumeniana trzeba by szukać , ale ten rewers mi nie pomaga , więc jak ktoś kojarzy to proszę o wsparcie.

Bebek2006

• Stały bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 21:08:05 »
Witam
Dalamatius będzie RIC VII Cyzicus 145 ( ewentualnie 144 , jeśli popiersie jest drapowane )
Pozdrawiam - Karol

Bebek2006

• Stały bywalec
« Odpowiedź #8 dnia: Dzisiaj o 21:32:08 »
Pozdrawiam - Karol

R E K L A M A
aukcja monet