Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:56:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 brąziki do id.  (Przeczytany 2800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
2 brąziki do id.
« dnia: 19 Listopada 2020, 21:20:39 »
Poległem na nich
1- Prora ?
2- Jakiś król ,Tracja ?, Lyria  ?

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopada 2020, 09:09:35 »
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2020, 09:37:07 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopada 2020, 21:49:41 »
No niestety, nic z nimi nie wskórałem , muszą chyba poczekać ,aż się o nie przypadkiem gdzieś o nie potknę  ;). Tym razem mam coś większego do id. , przy 24mm i 13,9 grama , to chyba będzie tetradrachma , mam co do niej jakiegoś typa  :), ale też nic nie namierzyłem takiego ,wydaje mi się że Nike trzyma trofeum i wieniec , albo gałązkę ?

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopada 2020, 11:50:39 »
Jest to imitacja brązu Selukosa II z Antiochi, ale czy z epoki to musisz sobie odpowiedzieć sam porównując styl monet. Ja jestem pewien, że w epoce nikt by na takiego maszkarona się nie nabrał, dlatego sądzę, że jest to współczesne fałszerstwo.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopada 2020, 16:22:20 »
Dzięki Julek za kierunek , ale tu chyba popełniłeś błąd /zdarza się i najlepszym  ;)/ , ja celowałem trochę inaczej , mój typ to ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΠΥΡΡΟΥ , i chyba będzie właściwy , co do autentyczności , tu mam mieszane odczucia  :) , ogólnie moneta jest tylko podobna do statera z Syracus , ale jak da się zauważyć nie identyczna , Athena - to raczej nie jest , bardziej przypomina faceta  ;), jak by nie patrzył ta sama ręka nie robiła stempli , z drugiej strony patyna wydaje się być trwała , nie wspomnę o tej zieleninie która siedzi dość głęboko w metalu i nie tak łatwo się jej pozbyć , tak że na takie współczesne i prymitywne fałszerstwo to też nie wygląda , na rancie brąz w spękaniach młody nie wygląda .
https://www.acsearch.info/search.html?id=2288826
ps. podobno w Brit. Muz. jest jeszcze 1/2 statera z Artemis , ale nie widziałem tego egzemplarza.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopada 2020, 19:16:09 »
Masz racje, w tym przypadku poszedłam na łatwiznę, to rzeczywiście jest imitacja, a raczej jakieś fantazyjne wyobrażenie statera Pyrrusa.  Patyna i grynszpan to najmniejszy problem przy dzsiejszych technikach postarzania, zresztą może to być wyrób np, z XIX wieku. Samo spreparowanie krążka przypomina mi trochę fałszywe danary legionowe Marka , o których rozmawialiśmy w innym wątku. Oczywiście w tamtym przypadku styl był nienaganny, w przeciwieństwie do tego. Zresztą nie tylko styl, tutaj nic nie pasuje, ani waga, ani wymiary, nie mówiąc już o karykaturalnym wyglądzie Nike. 
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2020, 19:18:47 wysłana przez Julek C »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopada 2020, 11:53:14 »
Dziś trochę z innej bajki monetki , wczoraj palce mnie świerzbiły  ;), więc odklepałem je , Dalmatius stan nie najlepszy , mennica chyba będzie Cyzikus ?, druga monetka , fotki paskudne , raczej prowincjusz i pierwsza połowa 3 wieku ,chyba gdzieś tak od Diadumeniana trzeba by szukać , ale ten rewers mi nie pomaga , więc jak ktoś kojarzy to proszę o wsparcie.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopada 2020, 21:08:05 »
Witam
Dalamatius będzie RIC VII Cyzicus 145 ( ewentualnie 144 , jeśli popiersie jest drapowane )
Pozdrawiam
Karol

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopada 2020, 21:32:08 »
Pozdrawiam
Karol

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopada 2020, 21:51:03 »
Dziękuję kolego Bobek za Dalmatiusa, ale na 2kę muszę poczekać aż dotrze, faktycznie że będzie to jakiś  riverbog, tyle że na ile się zoriętowałem to trochę ich było , no i kilku cesarzy też wchodzi w rachubę, więc nie ma sęsu narazie psuć sobie oczy, tylko poczekajmy aż dotrą.
Pozdrawiam

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudnia 2020, 20:17:37 »
A to drugie , to będzie chyba Caracalla z bożkiem rzecznym ( tylko jakim ? ) :
https://www.acsearch.info/search.html?term=Caracalla+provincial+river-god+left&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=
Prosił bym o ostrzejsze zdjęcia.
Blisko , bo to Geta   ;), Caracalla nie bardzo mi się wpisywał w te literki , więc odpuściłem Antoninusów / bo to nie tylko Caracalla/ , wybrałem 3 podejrzanych , zacząłem od najmłodszego i w końcu bingo  ;D, w dodatku ciekawe miasto / mennica / - Augusta Traiana
https://www.acsearch.info/search.html?id=347391

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudnia 2020, 19:46:25 »
Witam
Wczoraj zlali mnie przy licytacji królów trackich , na prowincjuszu Aureliusza też byłem za krótki  ;), na pocieszenie weszło mi coś takiego  :) , i mam z nim problem z id. , zapewne któryś cesarz z I wieku , na rewersie wygląda mi na Zeusa patrzącego wprawo i chyba trzyma sceptr w lewej , ale co jest w prawej - thunderbolt ? :-\, tak na razie kręcę się koło Phrygii , ale nie jestem pewien czy to dobry kierunek? .
16 mm i 2,7 grama

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Grudnia 2020, 22:19:17 »
Kolego, a może by tak najpierw zajrzeć do katalogów i zdecydować się na jakiś kierunek zbieractwa - na chybił-trafił to w totolotku.
Owszem, zdarza mi się kupić coś nieznanego, "bo mi się podoba", ale wtedy staram się mieć satysfakcję z samodzielnej atrybucji.
Katalogi są dostępne w necie...

Zenon M.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudnia 2020, 16:24:47 »
Aj tam zaraz na chybił trafił  ;), przecież widzę że prowincjusz  :), i facjatka też wydaje się być znajoma , chociaż w tych kierunkach po samej fizjonomni to można się wyłożyć , wie to chyba każdy , kto się w to bawi .A że monetka nie do końca jest czytelna , co w antyku ani nie powinno dziwić , ani tym bardziej jej dyskryminować , jak też jej zakup i próbę id. , a że wrzuciłem ją tu , bo przecież podkategorii nie pomyliłem , a samodzielnie jak łatwo się domyśleć już trochę jej szukałem , co też  nie znaczy że od razu chciałbym gotowca na tacy , ale w tym dziale można ewentualnie liczyć na jakieś  wsparcie gdy ma się jakieś wątpliwości , lub idzie z id. w nie właściwym kierunku, lub choć by pospekulować co to może być za cesarz ?, lub podważyć mój  kierunek krainy w której na razie szukam .
Co do kierunku zbieractwa , to bez urazy , ale nie chciał bym tu o tym dyskutować , jest to tak indywidualna kwestia i w dodatku temat rzeka , jak choć by mój ostatni pomysł na zbieractwo monet powiązanych z drogą Via Egnatia , jeden powie że to głupi kierunek ,a innemu może się spodobać  ;), ale przecież nie o to chodzi aby się komuś coś podobał. A to że zamierzałem podkupić królów trackich , jak wcześniej nadmieniłem , to właśnie planowałem podciągnąć ich właśnie pod tą drogę , a Aureliusza z Emmaus to żal by było gdybym nie próbował  :)
   

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: 2 brąziki do id.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Grudnia 2020, 17:50:26 »
Wracając do tematu monetki , co sądzicie na taki typ rewersu , co do cesarza nie mam jeszcze wyrobionej opinii , nim w realu spojrzę na monetę , czy to August , czy ktoś pózniejszy ?
https://www.acsearch.info/search.html?id=7345401

 

R E K L A M A
aukcja monet