Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 15:57:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zimowy sezon łowiecki 2020/21  (Przeczytany 7933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Stycznia 2021, 07:50:25 »
To antoninian a nie sesterc...!
ZM

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Stycznia 2021, 09:46:28 »
To antoninian a nie sesterc...!
ZM
No , faktycznie bardziej przypomina antoniana  niż sesterca , 100% sprzedawca ,a tak przekłamał , pisząc że brąz i sesterc ?, a ja skupiony byłem na innej monetce i nie dopatrzyłem że ciut przy cienki ten sesterc .
W kwestii tytulatury , jak by mi brakowało IMP ?,

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Stycznia 2021, 10:36:06 »
A ja właśnie trafiłem takiego sesterca, podobno Volusiana , ale nie mogę się wczytać w tytulaturę, może ktoś ma lepsze oczy  ;) i pomoże .

Pan w totolotka gra ("trafiłem", "podobno" itd.), czy kupuje monety?

Po co kupować coś, czego samemu nie jest się w stanie odczytać ani zidentyfikować?

Po co wreszcie kupować od sprzedawców, którzy mylą sesterca z antoninianem?   

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Stycznia 2021, 12:34:31 »
A ja właśnie trafiłem takiego sesterca, podobno Volusiana , ale nie mogę się wczytać w tytulaturę, może ktoś ma lepsze oczy  ;) i pomoże .

Pan w totolotka gra ("trafiłem", "podobno" itd.), czy kupuje monety?

Po co kupować coś, czego samemu nie jest się w stanie odczytać ani zidentyfikować?
I po co te tendencyjne pytania ? , czy każdy na tym forum ,  musi być podporządkowany do czyichś zasad i kupować tylko to co się mieści w ściśle określonych kryteriach - samodzielnie zidentyfikowane , ładne , czytelne itp. , jak tak dalej ma to wyglądać ,to za chwilę się dowiem z jakimi kobietami ma chodzić do łóżka - bo takie są zasady na tym forum ;)

Po co wreszcie kupować od sprzedawców, którzy mylą sesterca z antoninianem?

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Stycznia 2021, 13:18:19 »
W nawiązaniu do "Ostatnia róża lata" Kolegi Zenonmoj, przyznam się, że byłem drugim licytującym, ale walczyłem dzielnie do 300 zł
Pasowałby ów Walerian do mojego Galiena ;) Tak czy inaczej piękna moneta. 

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Stycznia 2021, 09:54:31 »
A ja właśnie trafiłem takiego sesterca, podobno Volusiana , ale nie mogę się wczytać w tytulaturę, może ktoś ma lepsze oczy  ;) i pomoże .

Pan w totolotka gra ("trafiłem", "podobno" itd.), czy kupuje monety?

Po co kupować coś, czego samemu nie jest się w stanie odczytać ani zidentyfikować?
I po co te tendencyjne pytania ? , czy każdy na tym forum ,  musi być podporządkowany do czyichś zasad i kupować tylko to co się mieści w ściśle określonych kryteriach - samodzielnie zidentyfikowane , ładne , czytelne itp. , jak tak dalej ma to wyglądać ,to za chwilę się dowiem z jakimi kobietami ma chodzić do łóżka - bo takie są zasady na tym forum ;)

Po co wreszcie kupować od sprzedawców, którzy mylą sesterca z antoninianem?

Pytania nie są tendencyjne, ale rzeczowe i adekwatne do treści Pana postów. Szkoda że na żadne z nich nie odpowiedział Pan, tylko jak zwykle uciekł w niepotrzebnie dygresje i kuriozalne porównania. Czy tak trudno jest przedstawić i uzasadnić własne kryteria / zasady kolekcjonowania i zakupu numizmatów?

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Stycznia 2021, 10:47:47 »
Obserwuję wątki dotyczące sezonów łowieckich. Biorąc pod uwagę zdjęcia monet z aukcji na których dokonuje zakupów Kolega ram17 oraz stan części z zakupionych egzemplarzy, określenie ,,trafiłem" oraz ,,podobno" jest jak najbardziej na miejscu :)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Stycznia 2021, 10:56:33 »
Oj tam nie czepiajmy się :) Każdy kupuje to co chce i za ile chce. Żadnych wytycznych nikt nikomu nie daje, chyba, że z dobroci serca. Przynajmniej wiadomo, że to antoninian a gdzie indziej została "zdiagnozowana" też boratynka, czyli mamy progres w identyfikacji monet :)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Stycznia 2021, 15:25:02 »
Dzień dobry .Kolejna monetka z ostatnich zakupów. Luciusz Werus. Av. L VERVS AVG ARM PARTH MAX.  Rev .TRP VIII IMP IIII COS III ,Aequitas, Mennica Rzym 166 r.ne.? Pytanie ,czy to poprawna data emisji?

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Stycznia 2021, 15:28:46 »
Jednak raczej 167,oznaczenie COS III,konsul po raz trzeci wskazuje na tą datę.

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Stycznia 2021, 15:52:40 »
KARAKALLA, denar. Rev. INDVLG FECVNDAE ,matka cesarza Julia Domna przedstawiona jako INDVLGENTIA-łagodność? 211 r.ne .Pytanie do specjalistów od łaciny, jak przetłumaczyć rev.?

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Stycznia 2021, 13:15:42 »
"Ostatnia róża lata" - czyli niczego więcej już w roku mijającym nie ustrzelę...
Valerian z Samostaty z pięknymi detalami. Takie "prowincjonalne", "ludowe" wręcz przedstawienia postaci obu cesarzy wiele mówią o ówczesnych, burzliwych czasach...

Zenon M.

Wydaje mi się że  burzliwe czasy w tym przypadku nie miały wpływu na styl emisji wschodnich, mennice te miały swój niepowtarzalny, prowincjonalny styl już za poprzedników Waleriana, z pewnością to kultura oraz styl sztuki zatrudnionych w mennicy lokalnych rzemieślników, wpłyną na takie a nie inne przedstawienia władców na monetach. Kontynuacje tego stylu można doskonale zaobserwować w mennictwie uzurpatorów wschodnich ,Marciana i Quietusa  po klęsce Waleriana w wojnie z Sasanidami. Poniżej antoninian Waleriana ,mennica Rzym, z moich zbiorów, jedna z ostatnich emisji imperialnych, przed załamaniem systemu monetarnego ,starająca przedstawić portret cesarza z natury ,wybita w przyzwoitym srebrze. Tu rok 260 wpłynie na zbarbaryzowanie i kompletną denominacje emisji, burzliwe czasy .......

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Stycznia 2021, 19:41:28 »
Było ciężko ale udało się! Skompletowałem ciekawy zestawik  naśladownictw typu ONAV. Trzy takie  same awersy .Rewers podlega powolnej ewolucji(degradacji) aż staje się rzadko spotykaną  w tym typie imitacji samoróbką. Zniszczył się Gotom stempelek więc go poprawili... ;) Jak dojdą to opiszę dokładniej w wątku Germańskim.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Stycznia 2021, 19:58:44 »
Było ciężko ale udało się! Skompletowałem ciekawy zestawik  naśladownictw typu ONAV. Trzy takie  same awersy .Rewers podlega powolnej ewolucji(degradacji) aż staje się rzadko spotykaną  w tym typie imitacji samoróbką. Zniszczył się Gotom stempelek więc go poprawili... ;) Jak dojdą to opiszę dokładniej w wątku Germańskim.
Gratuluję nowych nabytków.
Doskonałe porównanie monetki z freskiem. 
Barbarzyńscy "poprawiacze" ciągle są wśród nas.  :D
Pozdrawiam
Karol

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Zimowy sezon łowiecki 2020/21
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Stycznia 2021, 20:18:56 »
Coś ten zimowy sezon mizerny, nikt się nie chwali , wiem że ostatnio jest dość drogo na różnych aukcjach , ale zapowiada się że nie będzie taniej , bo przebąkują że zamierzają opodatkować, od połowy roku Ebay ,allegro , i inne portale aukcyjne , a właściwie to kupujących.
Dla tego też odstrzeliłem sobie Arkadiusza Cyzicus Ric 15 S  i Konstantyna I Siscia Ric 31 R5 , tak mi się wydaj że dobrze typuje, bo z takim nochalem się nie spotkałem  ;)

 

R E K L A M A
aukcja monet