Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 11:15:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Holdery czy klasery  (Przeczytany 57397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawełł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #90 dnia: 25 Marca 2021, 23:50:12 »
Na str. 5 ma pan rozwiązanie jakie ja obecnie stosuję przy kapslach lub holderach trzymanych w albumie. Opisy są na osobnej karcie.

Opisy są umieszczone na karcie od holderów? Czy są jakieś specialne karty, cieńsze, na same opisy, tak aby przez opisy nie uciekło zbyt dużo miejsca w segregatorze?

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Marca 2021, 10:42:22 »
Karta taka jak do holderów mieści kartki z opisami. Jest na tyle cienka że nie zabiera jakoś dużo miejsca w klaserze. Preferuję klasery A4 ze względu na pojemność.
Moim zdaniem też dobre rozwiązanie to palety. Monetę można wziąć w rękę bez dodatkowego zabiegu wyjmowania z kapsla.

Mariusz75

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #92 dnia: 26 Marca 2021, 10:53:28 »
Ja to robię tak, trochę pracochłonne ale daje satysfakcję dłuższego obcowania z monetką. Stosuję holdery samoprzylepne, niestety jednorazowe. Przy pomyłce nie da się monetki poprawić. Karteczkę kleję peerelowskim klejem biurowym, nie jest agresywny. Może koś kiedyś wymyśli holdery z klejem takim jak stosuje się w żółtych karteczkach- moim zdaniem byłby HIT... albo drukarkę do holderów 8)

jankes_02

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Maja 2021, 15:44:10 »
Dzień dobry
Rozpocząłem swoją przygodę z kolekcjonowaniem monet Polski królewskiej i zdecydowałem się na holdery. Z rozrostem kolekcji pojawiła się kwestia ich uporządkowania i przechowywania. Zdecydowałem się na  holdery przechowywane w klaserach i zakupiłem testowo kartę na holdery firmy Leuchtrum do wpięcia do albumu. Z jednej strony karta posiada przezroczystą folię, natomiast na drugiej stronie jest "marmurkowata faktura", która utrudnia przeglądanie monet. Czy jest to standard, czy są może jakieś karty na holdery z przezroczystą folią po obu stronach?

Pozdrawiam

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 518
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Maja 2021, 00:53:57 »
Oczywiście, że są. Ja swój segregator na boksery kupiłem na allegro.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 737
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #95 dnia: 07 Maja 2021, 05:37:30 »
Przepraszam, proszę mi wybaczyć ignorancję, co to są "boksery"?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 518
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Maja 2021, 10:05:49 »
Przepraszam, proszę mi wybaczyć ignorancję, co to są "boksery"?
Autokorekta Androida. Holdery.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 737
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #97 dnia: 07 Maja 2021, 15:33:26 »
Dzięki. Właśnie się zastanawiałem co to. :)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

pietrz44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Maja 2021, 22:40:34 »
Ja to robię tak, trochę pracochłonne ale daje satysfakcję dłuższego obcowania z monetką. Stosuję holdery samoprzylepne, niestety jednorazowe. Przy pomyłce nie da się monetki poprawić. Karteczkę kleję peerelowskim klejem biurowym, nie jest agresywny. Może koś kiedyś wymyśli holdery z klejem takim jak stosuje się w żółtych karteczkach- moim zdaniem byłby HIT... albo drukarkę do holderów 8)

Drukarkę do holderów też bym chętnie kupił.

pietrz44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Maja 2021, 22:53:22 »
Dzień dobry
Rozpocząłem swoją przygodę z kolekcjonowaniem monet Polski królewskiej i zdecydowałem się na holdery. Z rozrostem kolekcji pojawiła się kwestia ich uporządkowania i przechowywania. Zdecydowałem się na  holdery przechowywane w klaserach i zakupiłem testowo kartę na holdery firmy Leuchtrum do wpięcia do albumu. Z jednej strony karta posiada przezroczystą folię, natomiast na drugiej stronie jest "marmurkowata faktura", która utrudnia przeglądanie monet. Czy jest to standard, czy są może jakieś karty na holdery z przezroczystą folią po obu stronach?

Pozdrawiam

Karty LEUCHTTURM M20K to rzeczywiście porażka. Oglądanie monet włożonych w karcie od strony "marmurkowatej" nie ma sensu bo słabo widać. Nie rozumiem jak producent mógł wypuścić taki bubel.

Ale nie jest sam. Próbowałem karty na 20 monet Hartbergera. Tu kieszonki są albo lekko za wąskie albo za niskie i cały holder się nie mieści w kieszonce i część wystaje. Kolejna sytuacja nie do przyjęcia.

Nie wiem czy mogę podać sprzedawcę na Allegro - marcia_com_pl . Tu karty mają odpowiedni rozmiar i przejrzystość. Niepokój budzi brak dokładnych informacji o kartach. Kupiłem rok temu na próbę 10 sztuk i monetom nic się złego nie dzieje. Nie mam do końca pewności ale mam około 50 kart z monetami od kilku lat i to są chyba te same karty i monetom też się nic nie dzieje.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 870
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #100 dnia: 19 Maja 2021, 09:46:37 »
Cytuj
Ale nie jest sam. Próbowałem karty na 20 monet Hartbergera. Tu kieszonki są albo lekko za wąskie albo za niskie i cały holder się nie mieści w kieszonce i część wystaje. Kolejna sytuacja nie do przyjęcia.

Nie mieszczą się dlatego, że holdery jaki i kieszonki Hartnergera mają minimalnie inne wymiary niż holdery i kieszonki Leuchtturm.
Janek

pietrz44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #101 dnia: 19 Maja 2021, 22:18:08 »
Cytuj
Ale nie jest sam. Próbowałem karty na 20 monet Hartbergera. Tu kieszonki są albo lekko za wąskie albo za niskie i cały holder się nie mieści w kieszonce i część wystaje. Kolejna sytuacja nie do przyjęcia.

Nie mieszczą się dlatego, że holdery jaki i kieszonki Hartnergera mają minimalnie inne wymiary niż holdery i kieszonki Leuchtturm.

Próbowałem holdery Hartbergera i też wystają. Jak się u góry da opis na holderze to część jest poza kieszonką i wygląda to słabo.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Holdery czy klasery
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Maja 2021, 18:13:15 »
Kupuję karty i klasery na allegro u sprzedawcy MARCIA i jestem z nich zadowolony. Najstarsze mają około 3 lata i wszystko jest ok. Moje holdery to leuchtturm.

 

R E K L A M A
aukcja monet