Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:25:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?  (Przeczytany 8309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« dnia: 18 Stycznia 2021, 11:00:28 »
Dziś dostałem maila od FedEx, że moja przesyłka z dwoma denarami republikańskimi będzie podlegała odprawie celnej oraz naliczeniu opłat celno-podatkowych.

Zobaczymy ile tego będzie ale to niestety chyba koniec kupowania monet w UK.

Zwolennikom brexitu dziękuję i gratuluję.

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Stycznia 2021, 11:34:00 »
Też właśnie dostałem i zastanawiam się co wpisać w określeniu rodzaju odprawy celnej (dopuszczenie do obrotu, cesja przesyłki, tranzyt, odprawa czasowa, uszlachetnianie bierne, uszlachetnianie czynne) ;) Nawet nie wiadomo, ile zapłacę :(

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Stycznia 2021, 11:55:44 »
Ja im wprost napisałem, że nie mam pojęcia co wpisać ale na pewno monet nie będę wprowadzał do obrotu.

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Stycznia 2021, 12:00:13 »
Dostałem dodatkowo takie coś: "Prosze takze o odpowuedz na ponizsze pytania: Co to jest za moneta - nazwa dla monet okolicznosciowych? Nominal, gramy, rok wybicia, proba? Czy jest biegowa czy nie? Z jakiego stopu jest wykonana?"

Nie jest mi to śmiechu, ale nie wiem czym jest moneta biegowa ani czy jak wpisze orichalcum to czy będzie ok.

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Stycznia 2021, 12:07:18 »
Co do rodzaju, to wydaje mi się, że trzeba wskazać "dopuszczenie do obrotu" - że nie chodzi o to, że Pan będzie obracał dalej, ale że po prostu trafia do Pana na obszarze RP. Ale nie jestem pewien.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Stycznia 2021, 12:12:32 »
No ogólnie cyrk.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Stycznia 2021, 17:45:55 »
Nie wiem czy Panowie/Panie dostali maila np. z CNG odnośnie przesyłek z USA przez UK po Brexicie. Pozwolę sobie go tutaj wkleić:

Happy New Year from CNG. We are all hoping 2021 brings us a return to more normal business practices. Unfortunately, 2020 ended with the Brexit agreement between the UK and the European Union. I say “unfortunately” because the consequences of the agreement are still being determined with respect to coin purchases which travel between the UK and EU. For the moment, we assume the following has changed.

Coin purchased from our auctions and online store by EU residents and shipped via our London offices will no longer be possible at the 5% UK import VAT rate. Residents of the EU who are taking shipment directly in their respective EU countries will now be required to pay import VAT on incoming shipments, either from the US or from the UK where applicable. The rate of import VAT will be dependent on the EU country where the coins are being shipped. For the time being, we see several options for our customers in the EU as follows:

Ship coins from our US office via courier (either DHL or Fed Ex) to your home address. You would then pay your home country VAT through the customs declaration once the coins arrive.
Coins could be held in the US at our Lancaster office for pickup by you or a designated agent. We can also ship to other US addresses as long as you have designated someone to receive the coins for you. There would be no VAT applied for this shipping method.
Ship to the London office of CNG where you can pick the coins up. As above, we can also ship to other UK addresses as long as you designate someone to receive the coins. This would result in a 5% import VAT as is required in the UK.
Ship lower value coins via the US Postal Service (USPS) directly to you. There is the possibility coins can be held up using this method until customs clears the shipment. The payment of import VAT tax will likely still be required.
We realize this will increase shipping costs for some of you. We will also offer the option to hold shipments to allow coins from several sales to be shipped in a single package. This might be useful for those of you that have lower value purchases so the shipping fees overall can be reduced.

This is an evolving situation and we are looking at various distribution solutions. We obviously hope that coins may get an exemption at some point in the near future. For now we are taking the cautious approach.

If you have already paid for purchases from CNG which have yet to ship, we will honor our pre-Brexit arrangement (charging only the 5.0% UK import VAT). We will either prepay the addressee delivery country import VAT or give your CNG account a credit to cover the applicable VAT. This will only work for payments received by December 31, 2020. Any purchases from CNG 482 and beyond, and any past purchases which are paid after December 31, 2020, which will be paid for post-Brexit, will be subject to the above restrictions unless rules change.

We ask you to please communicate with our London or Lancaster staff members to let us know your wishes.

Thank you for your continued support.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Napoleon North

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Stycznia 2021, 17:56:16 »
To ja tak może trochę z innej strony .Kiedyś kupiłem okaz zęba prymitywnego naczelnego z Eocenu  od sprzedającego z USA( paleontologia to moja główna pasja wraz z egiptologią ) kosztował  o ile pamiętam 150 $ .Cło  musiałem zapłacić 600 zł . Odpuściłem  , po czym okaz wylądował u handlowca z USA , który pewnie drugi raz  go sprzedał. Nie odzyskałem złamanego centa :(  taka historia...

A wiecie jak to jest z przesyłkami z Kanady ? Kupiłem właśnie oryginalny koralik ,,mumi" za całe 10 kanadyjskich dolarów .Za przesyłkę zapłaciłem ponad drugie tyle .Mam nadzieję że mnie nie oclą ...

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Stycznia 2021, 18:06:31 »
Nie wiem czy Panowie/Panie dostali maila np. z CNG odnośnie przesyłek z USA przez UK po Brexicie. Pozwolę sobie go tutaj wkleić:
...

Z Romy nie dostałem. Co więcej do zamówienia doliczono 20% ichniejszego podatku (na stronie była informacja, że to dotyczy także dostawy do UE). A teraz wynika, że sobie zapłacę dwa razy - najlepiej jeszcze raz VAT i cło :( Teraz widzę plus, że nie wylicytowałem jednej pozycji, bo bym popłynął :(

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Stycznia 2021, 18:25:19 »
Kolekcjonerzy europejscy sobie poradzą ale brytyjskie domy aukcyjne niezle dostaną po pupie.

oster

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Stycznia 2021, 18:37:32 »
Kolekcjonerzy europejscy sobie poradzą ale brytyjskie domy aukcyjne niezle dostaną po pupie.

Jeśli zauważą duże straty to pewnie otworzą 'biura' w którymś z państw Unii.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Stycznia 2021, 19:35:27 »
Kolekcjonerzy europejscy sobie poradzą ale brytyjskie domy aukcyjne niezle dostaną po pupie.

Jeśli zauważą duże straty to pewnie otworzą 'biura' w którymś z państw Unii.

Wystarczy w Irlandii Północnej.

oster

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Stycznia 2021, 20:22:43 »


Wystarczy w Irlandii Północnej.
[/quote]

Teoretycznie tak, ale szczerze wątpię, wrony tam zawracają. Prędzej Holandia, Belgia lub Niemcy, gdzie są duże rynki kolekcjonerskie.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Stycznia 2021, 20:28:41 »
Nie myślałem o otwarciu pełnoprawnej fili tylko jakiegoś punktu realizacji przesyłek. Irlandia Północna jest traktowana jak każdy kraj UE i stamtąd można by wysyłać bez przeszkód.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Brexit - koniec z kupowaniem z UK?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Stycznia 2021, 01:31:57 »
Wystarczy otworzyć coś ala filia, taka jak właśnie CNG ma w Londynie i licytujemy sobie normalnie, a wysyłka idzie z kraju EU z jakimś tylko dodatkowym procentem. Poza tym ja tam płakał nie będę, bo może będzie łatwiej wyrwać coś fajnego z Romy, bo ostatnio to była jakaś makabra (chyba wszyscy traktowali ostatnie przed Nowym Rokiem aukcje jako - last minute sale) :P
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet