Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:12:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Orty Zygmunta III Wazy  (Przeczytany 1252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koala

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 189
Orty Zygmunta III Wazy
« dnia: 23 Stycznia 2021, 11:48:22 »
Witam.
Przeglądając forum doszedłem do wniosku, że przydałby się wątek dotyczący ortów, szczególnie Zygmunta III Wazy, biorąc po uwagę ilość odmian (szczególnie bydgoskich) mam wrażenie, że przydałoby się miejsce do pokazania nowych odmian (łupów), co pozwoliłoby mam poszerzyć naszą wiedzę, a i trochę się pochwalić (a co do chwalenia to poniżej zdjęcia mini-kolekcji ortów z jednego -wg mnie- stempla awersu na różnych etapach eksploatacji). Co wy na to Panowie.
Pozdrawiam
Paweł

Piotr_k84

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Portal Numizmatyczny
Odp: Orty Zygmunta III Wazy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia 2021, 22:15:44 »
Dzisiaj zakończona aukcja WCN - ładny nienotowany ort bydgoski 1622, ale chyba kogoś nieco poniosła fantazja :) 1950 PLN + oplata aukcyjna.

https://wcn.pl/eauctions/210128/details/154532/Polska-ort-1622

Gilward

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zainteresowania: Powstanie listopadowe, WMK, WMG
Odp: Orty Zygmunta III Wazy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2021, 08:44:27 »
Wystarczy dwóch chętnych :) co ciekawe obaj licytujący dali tą samą kwotę.

A jeśli chodzi o to, że poniosła kogoś fantazja - czym jest te 1950 zł przy niedawno zakończonej aukcji 1 feniga 1923 WMG w gradingu w kolorze RD gdzie trafiło się "tylko" dwóch licytujących tak bardzo zdeterminowanych, że moneta poszła za 10 000 zł !!! https://onebid.pl/pl/auction/1177/lot/704/wolne-miasto-gdansk-1-fenig-1923-menniczy-kolor-rd
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2021, 08:49:45 wysłana przez Gilward »
Pozdrawiam,
Bartosz

satte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
  • Zainteresowania: Orty Bydgoskie
Odp: Orty Zygmunta III Wazy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Września 2021, 20:52:02 »
Witam. W zupełności się zgadzam i popieram. Panie Koala....bardzo fajny pomysł. Odmian jest bardzo wiele i często zdarza się a to nie opisana korona a  to hybryda a to ręka króla z krzyżyków itd itp. Na marginesie.....,czy widzieliście orta bydgoskiego który na awersie w napisach otokowych zamiast kropek jako znaków interpunkcyjnych ma krzyżyki i tylko krzyżyki?Zadnej kropki.Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet