Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:11:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witajcie - Gilward  (Przeczytany 1020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilward

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zainteresowania: Powstanie listopadowe, WMK, WMG
Witajcie - Gilward
« dnia: 27 Stycznia 2021, 11:49:11 »
Cześć,
zarejestrowałem się miesiąc temu ale dopiero teraz dotarłem na "dół" forum... A zatem witajcie :)

Numizmatyką interesuję się od dzieciństwa, zajmuję od kilkunastu lat a swój obecny zbiór/kolekcję buduję na poważnie od 6 lat. W zakresie moich zainteresowań jest okres od Zygmunta Starego do końca II RP a także monety Cesarstwa rzymskiego ( + mały zbiorek monet japońskich okresu Meiji ). Jednak najbardziej lubię okres Powstania Listopadowego i WMK - wąski fragment burzliwej historii ale jakże piękne monety.

W dużej mierze do mojego (zapewne nie tylko mojego) zainteresowania numizmatyką przyczynił się Pan Jerzy Chałupski i jego ciekawe felietony a później blog za co należą mu się serdeczne podziękowania ! 

Jak zapewne większość z Was, na początku ograniczony byłem w kwestiach zakupowych do kilku aukcji stacjonarnych w ciągu roku i aukcji na Allegro, ale odkąd pojawiło się przeogromne bogactwo ofert na OneBid i wręcz nieograniczona dostępność do aukcji na całym świecie i sklepów z każdego zakątka, problemem nie jest już znalezienie brakującej monety ale sfinansowanie jej zakupu ;) 

Życzę zatem sobie i Wam aby rok 2021 przyniósł uspokojenie tego galopującego wzrostu cen, który z aukcji na aukcję przybiera na sile.
 
Pozdrawiam,
Bartosz

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Witajcie - Gilward
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2021, 13:34:17 »
Witam i życzę wielu owocnych dyskusji :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Witajcie - Gilward
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia 2021, 13:39:38 »
Witam serdecznie!
Okres od Zygmunta starego do końca II RP to bardzo szeroki zakres, wystarczy na całe życie.
Okres Meiji jest bardzo ciekawy w historii Japonii, dużo ładnych monet. Zresztą Japonia w XIX i XX wiekach miała ładne wzornictwo nie tylko monet, ale według mnie i banknotów. Wciąż pamiętam "ichi mon yen" banknot.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Gilward

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zainteresowania: Powstanie listopadowe, WMK, WMG
Odp: Witajcie - Gilward
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia 2021, 15:16:28 »
Witam serdecznie!
Okres od Zygmunta starego do końca II RP to bardzo szeroki zakres, wystarczy na całe życie.

I taki właśnie jest plan :)
Pozdrawiam,
Bartosz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Witajcie - Gilward
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Stycznia 2021, 18:31:36 »
Podoba mi się ta odpowiedz.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Gilward

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zainteresowania: Powstanie listopadowe, WMK, WMG
Odp: Witajcie - Gilward
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Stycznia 2021, 10:41:49 »
Okres Meiji jest bardzo ciekawy w historii Japonii, dużo ładnych monet. Zresztą Japonia w XIX i XX wiekach miała ładne wzornictwo nie tylko monet, ale według mnie i banknotów. Wciąż pamiętam "ichi mon yen" banknot.

Co do monet japońskich poniżej  mój ostatni nabytek - niby nic wielkiego, ale w takim stanie zachowania aż miło na nią patrzeć :)
Pozdrawiam,
Bartosz

 

R E K L A M A
aukcja monet