Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:20:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Składki członkowskie  (Przeczytany 30410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Lutego 2010, 03:01:28 »
Drogi Mikolaju,

cieszy mnie emocjonalny wydzwiek Twoich slow - a nawet to, ze okreslone uwagi przyjales bardzo osobiscie. Dlatego pozwole sobie jeszcze raz zajac glos, aby sprostowac pewne nieporozumienia, ktorych wykladnie przedstawiles w swojej ostatniej wypowiedzi. Najbardziej istotne wydawaloby sie tutaj zrozumienie faktu, ze TPZN jako organizacja nie jest bynajmniej forum internetowym (popatrz np. jak nikly procent userow forum jest czlonkami TPZN!). Nasze aktualne forum jest tylko zgodna z naszymi wymogami statutowymi platforma do wymiany pogladow; o ile sie nie myle trzecia na wlasnej stronie - a zaczynalismy nasze dyskusje przeciez jeszcze na e-numizmatyka. Pod tym wzgledem masz racje, ze nasze forum jako strona internetowa podlega okreslonym ograniczeniom prawa narodowego i miedzynarodowego - ale idea TPZN jako organizacji tymze bezposrednio nie podlega! Oczywiscie, ze gdyby pojawily sie w naszym kregu przejawy jaskrawego lamania okreslonego prawa, moglibysmy liczyc sie z pewnymi sankcjami. Do takich sytuacji jak dotad nie doszlo i nie sadze, zeby kiedykolwiek doszlo. Ale rozpatrujac te sprawe nawet czysto teoretycznie: w danej chwili, gdyby udalo sie np. udowodnic ktoremus z naszych czlonkow aktywnosci sprzeczne z np. polskim prawem, represje z tym zwiazane moglyby co najwyzej uderzyc w dana konkretna osobe, albo w ekstremalnej sytuacji doporowadzic do zamkniecia serwera (ktory przeciez moznaby wkrotce zastapic innym). Ale nikt nie bylby w stanie rozgromic wspolnoty userow rozproszonych po calym swiecie i zwiazanych tylko elementarnym przebiegiem informacji (np adresy e-Mail). Co innego zarejestrowane stowarzyszenie - takie da sie w bardzo prosty sposob rozgonic w zaleznosci od widzimisie sprawujacych wladze. Od niego w bardzo prosty sposob mozna wymagac respektowania okreslonych bzdurnych przepisow etc. etc. Poniewaz Towarzystwo nasze (przynajmniej w postaci biernego oporu - w danym momencie) wyraza chocby sprzeciw wobec wypaczen w sterowanych w koncu przez panstwo praktykach odnosnie emisji pieniadza, ryzykowne byloby jakiekolwiek kolaborowanie z tym samym organizmem panstwowym.

Moje odwolanie sie do poczucia taktu mialo bardzo proste i logiczne podloze. Moznaby - jako abstrakcyjny przyklad - zalozyc stowarzyszenie, ktorego statutowym celem byloby kultywowanie muzyki rockowej. Czlonkowie tegoz stowarzyszenia mogliby dlugo i z powodzeniem dyskutowac np. na temat udoskonalania techniki i stroju gitar uzywanych w trakcie muzykowania. I poprawiac w tym kontekscie wlasny statut w kierunku jak najbardziej optymalnej formy. Ale gdyby w pewnym momencie pojawila sie frakcja nawolujaca do przeksztalcenia stowarzyszenia w etatowa orkiestre symfoniczna - to chyba logicznym byloby zwrocenie tej frakcji uwagi, ze w ten sposob rozsadzaja pryncypia kierujace idea stowarzyszenia! I ze jesli chca koniecznie orkiestry symfonicznej, to niech sobie ja po prostu zaloza...
Jak po raz kolejny podkreslam - poglad wyrazony przeze mnie w tym wzgledzie jest pogladem czysto osobistym. Jesli Ty i inni Koledzy prowadza w taki a nie inny sposob dyskusje majac na wzgledzie troske o przyszlosc naszego Towarzystwa, to chyba i mi bedzie wolno wyrazic te sama troske w sposob, jaki sam uwazam za stosowny. Nie jest tez absolutnie w tym kontekscie celowe zwracanie uwagi na to, kto byl prekursorem idei TPZN. Nawet jesli w pewnym dziejowym momencie rzucilem w przestrzen (internetowa!!!) wezwanie do proklamacji naszego Towarzystwa, to w zadynym stopniu nie zalozylem go sam. Wszelkie postanowienia statutowe byly jak dotad uchwalane na drodze demokratycznej dyskusji i glosowania czlonkow TPZN - owszem przyznaje, ze przykladalem aktywnie reke do kolejnych redakcji Statutu - ale tak samo mogl sie do nich przykladac kazdy inny z naszych szeregow (i wielu mozliwosc te bralo jak najbardziej powaznie). Nie wkladaj mi zatem prosze w usta negacji demokratycznych zasad naszego Towarzystwa, ani nie obruszaj sie na to, ze przeciwstawiam sie zmianom nie majacym de facto charakteru postepu, ale rewolucji. Jesli bowiem dialog aktualnie prowadzony uwazam za niezgodny z duchem pryncypiow TPZN, czuje sie w obowiazku przynajmniej sie do tych pryncypiow odwolac i zwrocic dyskutantom uwage na ich przynajmniej symboliczne (jako czlonkow TPZN) zobowiazanie do respektowania tychze pryncypiow. Co nadal nie zmienia istniejacej w kazdej chwili mozliwosci (na drodze demokratycznego glosowania) dokonania zupelnie oficjalnej korektury dotychczasowych pryncypiow. Jest naturalnie mozliwe, ze w wypadku dokonania za daleko idacej korektury tachze okreslone bardziej przywiazane do tradycyjnych wartosci osoby poczulyby, ze w szeregach Towarzystwa nie ma juz dla nich miejsca - ale przeciez znamy z historii liczne tego typu wypadki; traktowac takie zjawisko musimy zatem jako cos jak najbardziej naturalnego :)

Nawiasem mowiac w kontekscie Biuletynu mam wrazenie, ze opacznie sobie tlumaczysz cytat z Horacego. Jesli jego pomnik byl trwalszy niz "ryty w spizu", to z pewnoscia tez o wiele bardziej trwaly niz zadrukowane kartki... Wlasnie ten cytat dotyczy bezwzglednej wyzszosci samej idei nad jakiekolwiek proby utrwalania jej w materialny sposob. Aktualnie (w takich czasach zyjemy) idea moze zostac rozpropagowana w internecie w postaci durnego pliku pdf, byc powielana w tysiacach i milionach kopii na komputerach calego swiata i w ten sposob zostac skuteczniej ocalona od zapomnienia niz za pomoca 10 tys. wydrukowanych egzemplarzy, ktore po pol roku w 99% wyladuja na makulaturze... Biuletyn jest ponadto juz na trwale dostepny na stronie naszego forum - a jesli to jest niewystarczajace, to w bardzo prosty sposob mozemy jego prezencje internetowa udoskonalic.

Nie wiem dlaczego z moich slow wywnioskowales, ze pragnalbym akurat Ciebie odsunac od udzialu w rozwoju TPZN. Nic takiego nigdy nie napisalem. Tym niemniej zyczylbym sobie, zebys pod pojeciem "rozwoju TPZN" rozumial wszystko inne, ale nie rozsadzenie Towarzystwa od wewnatrz. Nie uwazam, zebysmy potrzebowali aktualnie wlasnie tego...

Pozdrawiam bardzo serdecznie!


Marek

PS: bardzo podobala mi sie najnowsza wypowiedz Prezesa - Jego teza na temat charakteru underground pokrywa sie calkowicie z moimi pogladami :)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Lutego 2010, 09:01:50 »
Drogi Marku,

bardzo dziękuję Ci za Twoją odpowiedź na moje słowa. Doceniam również niezwykle wyważony ton Twej wypowiedzi.
Nie ulega wątpliwości, że mamy odmienne spojrzenie na wiele kwestii. Szanuję to.
Wiem również, że nie jesteśmy w stanie nawzajem się przekonać. Wiele nas dzieli, numizmatyka zaś na pewno nas łączy.
Na tym stwierdzeniu pozwolę sobie zakończyć moją wypowiedź.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Lutego 2010, 09:36:19 »
Wydaje mi się, że odbiegliśmy trochę od podstawowej sprawy tego wątku. Finansowania. Utrzymanie Forum na serwerze kosztuje i myślę, że warto nad tym się zastanowić. Czy będziemy znowu organizować sprzedaż literatury, czy może w inny sposób zbierać pieniądze?
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Lutego 2010, 09:54:41 »
co my zaoferujemy takiemu Towarzystwu?

To co robimy - propagujemy numizmatykę w internecie. Większość stowarzyszeń działa lokalnie, na zasadzie osobistych spotkań. My mamy o wiele większy zasięg, nie dość, że z forum może skorzystać osoba mieszkająca w dowolnej części kraju, to przecież dostanie się tu ktoś nawet z Ameryki Południowej. Nas nie ogranicza czas (z forum można korzystać w środku nocy), ani odległości.

Jeśli dane stowarzyszenie wydaje jakiś periodyk - można dać im zezwolenie na przedruk dowolnego artykułu z Biuletynu (oczywiście po jego ukazaniu się). Można im zezwolić na wykorzystywanie zdjęć naszego autorstwa. Może być sytuacja, że będą potrzebować zdjęcia jakiejś monety, którą ma ktoś z nas i specjalnie na ich potrzeby zrobiłoby się zdjęcie. Możemy proponować zagadnienia do opisania.

Zresztą nie chodziło mi o stanie się częścią innego stowarzyszenia, tylko współpraca. I to niekoniecznie z jednym stowarzyszeniem, ba niekoniecznie ze stowarzyszeniem. Sponsoring serwera mogłaby zapewnić dowolna firma, nawet dowolna osoba (byleby była godna zaufania). Mogłaby to być jakaś instytucja kulturalna, muzeum, dom kultury, itp.


Co do serwera, to w tej chwili strona jest na moim serwerze. Wydzielone jest 1 GB na potrzeby TPZN, a serwer jest opłacony prawie do końca kwietnia 2011 roku. Zbliża się jednak konieczność przedłużenia domeny (trzeba opłacić do końca kwietnia), co będzie kosztować 122 zł.

Może ktoś jest chętny na maila w domenie @tpzn.pl? 12,20zł za rok? 10 chętnych i finansowanie domeny rozwiązane :-)
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2010, 09:59:58 wysłana przez Prankster »

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Lutego 2010, 11:22:33 »
Pomysł nowego stowarzyszenia jest jak najbardziej trafiony. Skostniałość innych organizacji numizmatycznych w naszym kraju jest nad wyraz rozwinięta i nie chodzi mi tylko i wyłącznie o kwestie internetowe. Marzy mi się organizacja traktująca wszystkich równo, taka gdzie jedynym celem będzie propagowanie prawdziwej numizmatyki, a nie komercja, kolesiostwo, czy realizacja innych nieczystych założeń. Jeśli kiedyś coś takiego powstanie, tu czy gdziekolwiek indziej, to ze szczerą chęcią pomoge pod każdym możliwym względem. Jeśli stare organizacje nie zreformują się to i tak kiedyś powstanie coś nowego, bardziej dostosowanego do potrzeb współczesnego kolekcjonera, bo forum to tylko forum i nic więcej.
Obawy twórców TPZN o nadmiar obowiązków związanych z założeniem nowego stowarzyszenia są absolutnie bezpodstawne. Jeśli powstałaby organizacja na kawnie tego forum to zapewne będzie to twór absolutnie samodzielny, złożony z tych którzy chcą, a nie tych którzy muszą. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, nikt na nikogo odpowiedzialności przerzucał nie będzie. Nieco zdziwiony jestem reakcją harpsycho i nabializm. Panowie Wasze dzieło dostaje nowych skrzydeł, wykracza poza internet, dostaje kopa, staje się ponadczasowe, a wszystko dla dobra numizmatyki. Czyż nie o to Wam chdziło? Nie to mieliście na myśli? Czy nie chcecie podzielić się Waszymi osiągnieciami z innymi? Nikt nie chce zawalać Was nowymi obowiązkami, nikt nie będzie obarczał Was odpowiedzialnością. Są osoby które chcą czegoś więcej, ale chcą nie przez Was tylko ewentualnie z Waszą pomoca albo tylko i wyłącznie z Waszym błogosławieńswem - nic więcej.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Lutego 2010, 12:13:35 »
(...) proponuje zalozyc po prostu nowe stowarzeszenie o nowej nazwie, zarejestrowac je formalnie i uksztaltowac po swojemu. Kto bedzie chcial, ten sie wpisze. (...) Wcale nie musialoby to tez oznaczac „wojny skloconych frakcji” – wrecz przeciwnie, TPZN w istniejacej formie mogloby kolaborowac z nowo utworzona organizacja na polach, ktore uznaloby za sensowne – a pewnie tez niejeden pozostalby czlonkiem obydwu towarzystw...
Jak wiec widzisz, drogi celtycki, zdania nasze na temat mozliwosci stworzenia nowej organizacji chyba bardziej sie pokrywaja niz wykluczaja :) Podkreslam tez raz jeszcze, ze ciesze sie z kazdej nowej inicjatywy, ktora wykwitla na bazie TPZN albo naszego forum internetowego. Rownoczesnie pragnalbym jednak zachowac globalny i wyjatkowy charakter naszej organizacji w tej postaci, jaka ma ona dzisiaj - jeszcze raz podkreslam tu bardzo wciaz spychany na margines miedzynarodowy aspekt. Pozwole sobie podzielic sie w tym kontekscie doswiadczeniami z zupelnie innego forum o odmiennej tematyce, gdzie zdobylem sobie swojego czasu kilku przyjaciol do licznych i intensywnych dyskusji przez wiele miesiecy. Dyskusji na temat wspolnych pasji - wprawdzie w tym przypadku innych niz numizmatyka, ale mechanizm byl naturalnie podobny. Wymienieni przyjaciele to byli: pewien Francuz z Rennes, pewien obywatel Slowenii, Palestynczyk mieszkajacy na stale w Oslo w Norwegii, jeden czlowiek z Kolumbii, doktor kardiologii z Ammanu w Jordanii i pewien Wloch - co ciekawe, tez doktor kardiologii (!) - z Genui. Ten ostatni (jako jedyny z powyzszego grona) odwiedzil mnie kilkakrotnie; z pozostalymi wymienialismy uwagi via internet, a czesto tez i listy. Wiem zatem, jaka radoscia jest spotkanie "w realu" (wzglednie w "biedronce"  8)) ludzi, ktorych poznalo sie w internecie - i ciesza mnie relacje ze "zjazdow" TPZN, o ktorych czytam czasami tu na forum. Wlasnie czytam - bo niestety nie jestem w stanie np. pokonac odleglosci 1500 km i zjawic sie od tak sobie w Warszawie. Jak wynika z niektorych uwag w niniejszej dyskusji i mniejsze odleglosci w granicach Polski moga stac sie w tym wzgledzie bariera... Zatem chec zintensyfikowania "namacalnej fizycznie" dzialalnosci w tej czy innej formie jest naturalnie chwalebna - ale z punktu widzenia pryncypiow TPZN jest to wciaz zjawisko uboczne - naczelna platforma dyskusyjna jest dla nas platforma internetowa. Wiadomo ze fakt poslugiwania sie w naszych dyskusjach jezykiem polskim jest dla cudzoziemcow bariera prawie nie do pokonania - ale niech przynajmniej Polacy rozproszeni po calym swiecie maja do tych dyskusji dostep. Zreszta problem jak Towarzystwo nasze bardziej otworzyc w wymiarze miedzynarodowym moze stac sie kolejnym tematem dyskusji - i bardzo bym sobie zyczyl, zeby to nastapilo! Natomiast postulaty skanalizowania TPZN w taka czy inna lokalna (np. ogolnopolska) forme i przesuniecia w ten sposob dominanty jego aktywnosci uwazam za wykroczenie wobec naszych podstawowych pryncypiow - slowa "wykroczenie" uzywam przy tym bynajmniej nie jako "inkwizytor" nawolujacy do swietej wojny, aczkolwiek tylko po to, aby jasno unaocznic, gdzie konczy sie jedno stowarzyszenie, a zaczyna inne...

Jestem przekonany, ze do konca kwietnia znajdziemy te czy inna metode na sfinansowanie domeny - akcja sprzedazy literatury z roku ubieglego moze tu byc wzorcowym, ale naturalnie nie jedynym mozliwym przykladem. W odroznieniu od np. regularnego pobierania skladek czlonkowskich tego typu jednorazowa akcja ma czysto prywatny charakter i na pewno nie "zaowocuje" zadnymi trudnosciami natury formalno-prawnej :)

Pozdrawiam serdecznie!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Lutego 2010, 13:56:52 »
Osobiście jestem bardzo zadowolony z TPZN, dlatego jestem tu częstym bywalcem. Każdego dnia kilkukrotnie odwiedzam nasze forum choć niezbyt często się udzielam, a to dlatego, że jeszcze dużo wiedzy mi brakuje i  wolę się uczyć niż nauczać. Tezy zawarte w statucie są mi bardzo bliskie jednak nie uważam, że zawiązanie stowarzyszenia w jakiś sposób je obala. Forum cały czas będzie naszą platformą komunikacyjną przede wszystkim z dwóch względów. Treści tu zawarte nie są ulotne i zawsze można do nich wrócić. Poza tym mamy możliwość swobodnego, nie ograniczonego kontaktu w każdej minucie. Spotkania "w biedronce" :) byłyby raczej okazją do napicia się wspólnie piwa niż do długich dyskusji o numizmatyce. Oczywiście, jakkolwiek potoczyłaby się ta dyskusja, nie zamierzam się obrażać i na pewno nie skorzystam z propozycji harpsycho: "proponuje zalożyć po prostu nowe stowarzyszenie o nowej nazwie, zarejestrować je formalnie i ukształtować po swojemu. Kto będzie chciał, ten się wpisze.". Zapoczątkowałem ten temat z myślą o poszerzaniu horyzontów, zdobywaniu nowych możliwości i nawet do głowy mi nie przyszło że mogłoby się to skończyć jakimś rozłamem.

Pozdrawiam,
Michał

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Lutego 2010, 11:38:54 »
Dyskusja jest po prostu wspaniala - jak widzimy w momencie kiedy zlikwidowalismy formalny twor zwany "Walnym Zgromadzeniem", kiedy sie za zadne skarby nie dawalo namowic ludzi do wymiany zdan, to mamy szanse, ze ot w pewnym momencie spontanicznie pojawia sie polemika taka jak ta teraz - ktorej zyczylibysmy sobie w trakcie dawniejszych zgromadzen...

Pozdrawiam!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Lutego 2010, 13:34:44 »
Cytuj
spontanicznie pojawia sie polemika taka jak ta teraz - ktorej zyczylibysmy sobie w trakcie dawniejszych zgromadzen...

Tak Marku, również cieszę się, że to teraz wypłynęło, było to kwestią czasu jak widać mamy większe zaplecze ludzi, należących do towarzystwa :) Mam wrażenie, że powoli oczekiwania co do formuły naszego forum kiełkowały u każdego inaczej, wizję mamy różne i kto wie czy na naszej platformie jaką jest TPZN w przyszłości nie ujawni się coś nowego w pozytywnym tego słowa znaczeniu podobnie jak my kiedyś zorganizowaliśmy się na e-numi.

Nasze forum jest medium przez które przechodzą początkujący jak i starzy wyjadacze, tak więc można to forum traktować jako tak zwany czyściec, miejsce zwrotne,  w którym doświadczeni urokiem monet starzy pasjonaci zaszczepiają młode raczkujące dusze, by zwróciły się w kierunku prawdziwej numizmatyki, to znaczy by wiedzieli co zbierają i dlaczego właśnie te monety są dla nich najważniejsze. Tu łączymy się z przedstawicielami różnych Towarzystw, i każdy zna w swoim regionie filie do których może się zapisać i tam działać, bowiem naszym zadaniem jest nieść zdrowe widzenie numizmatów, w sensie walorów kunsztu sztuki i co za tym idzie również, bagażu tajemniczej historii. Właśnie na naszym forum będącym platformą gdzie dowiadujemy się mnóstwa ważnych dla każdego rzeczy otwieramy możliwość wgłębienia się w interesujące nas temat i powędrowania tą ścieżką w nieznane rejony numizmatycznej przygody. Naszym zadaniem jest inspirować do działania i  każdą jednostkę pobudzać do samodzielnej pracy. Pamiętać należy, że propagowanie w naszym przypadku to nie narzucanie siłą, i nawracanie, mamy uświadamiać co jest warte zainteresowania, a co jest li tylko zastępczą świecącą kupką komercji.   
 
Pozdrawiam!   
Maciek
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Lutego 2010, 15:06:25 »
… obserwuję tą wymianę zdań na temat naszego forum oraz jego finansowania.
Zacznę od końca. Moim zdaniem, skoro udał się ubiegłoroczny system finansowania forum, tj.  aukcja literatury, to dlaczego nie skorzystać ze sprawdzonego wzoru także w tym roku ?! Osobiście, pomijając już zapisy naszego statutu, jestem zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek składkom.
… A co do aktualnej i ewentualnie przyszłej formy forum (sposobu naszego zrzeszenia się) … Sam zacząłem swoją przygodę z TPZN znajdując info na innych forach, z których wcześniej korzystałem (e-monety i e-numizmatyka). Od początku spodobała mi się panująca tu atmosfera, tj. m.in. kameralność tego forum, koleżeńskie układy, wzajemna życzliwość … Bez wątpienia była to zasługa ówczesnego Triumwiratu.  W efekcie nie tylko prawie przestałem zaglądać na inne fora, ale też zapisałem się do TPZN.
Wiem, że czasami brak "ruchu w przód" oznacza cofanie się, ale czy komuś tak naprawdę przeszkadza, że funkcjonujemy właśnie w taki, a nie w inny sposób ?  Czy i co jesteśmy w stanie zmienić i czy wyjdzie to z korzyścią dla TPZN ?
Osobiście nie sądzę, aby TPZN było w stanie przybrać inną formę organizacyjną, tj. konkurencyjną do funkcjonujących już ogólnopolskich i lokalnych związków i towarzystw numizmatycznych. Być może się mylę, ale siła TPZN to właśnie forum, jego cicha atmosfera i tworzące się za jego pośrednictwem koleżeńskie znajomości. Wreszcie obawiam się, że próba przerobienia TPZN (a co się z tym wiąże także tego forum) spowoduje, że straci ono swój dotychczasowy charakter, czyli to coś, co wielu z nas tu trzyma !

... Zapewne te tematy wrócą na naszym spotkaniu w Baryłce 27-go lutego. Już dziś jednak ze swojej strony chcę zaproponować, aby sprawdzianem na temat przyszłości TPZN i naszego forum stały się czekające nas już 1-go kwietnia wybory. Ich termin może być ogłoszony wcześniej, a ewentualni kandydaci na te "intratne posadki" mogą przedstawić swoją wizję, swoje plany i swoje zamierzenia !!! Za taki program można uznać zarówno moją obecną wypowiedź, jak też wcześniejsze wypowiedzi m.in. Marka, Mikołaja i Maćka, których przy okazji tej serdecznie pozdrawiam !

Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2010, 15:10:55 wysłana przez Wrocek »
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Lutego 2010, 15:23:06 »
Ups ! ! ! ! !  :(
Macku !  Chciałem zacytować - jako poparcie - część Twojej wypowiedzi, ale pokręciłem coś z klawiszami i chyba tylko wykasowałem ten fragment ...
PRZEPRASZAM ! ! !
W każdym razie było tam podobające mi się stwierdzenie, że nasze forum jest fajne dlatego, że jest właśnie takie !
Wszystkich, którzy nie zdążyli przeczytać tej wypowiedzi też bardzo przepraszam ! Tak to czasami bywa, jak komuś niezgrabnemu nasz Wielki Admin przyzna zbyt wiele uprawnień ...

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Stanis53S

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 259
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Lutego 2010, 18:22:07 »
Jestem tutaj na tym forum od początku.Maciek napisał wszystko z czym ja się zgadzam.To jest kwintesencja naszego forum.Co tu dużo pisać.:)

"
Nasze forum jest medium przez które przechodzą początkujący jak i starzy wyjadacze, tak więc można to forum traktować jako tak zwany czyściec, miejsce zwrotne,  w którym doświadczeni urokiem monet starzy pasjonaci zaszczepiają młode raczkujące dusze, by zwróciły się w kierunku prawdziwej numizmatyki, to znaczy by wiedzieli co zbierają i dlaczego właśnie te monety są dla nich najważniejsze. Tu łączymy się z przedstawicielami różnych Towarzystw, i każdy zna w swoim regionie filie do których może się zapisać i tam działać, bowiem naszym zadaniem jest nieść zdrowe widzenie numizmatów, w sensie walorów kunsztu sztuki i co za tym idzie również, bagażu tajemniczej historii. Właśnie na naszym forum będącym platformą gdzie dowiadujemy się mnóstwa ważnych dla każdego rzeczy otwieramy możliwość wgłębienia się w interesujące nas temat i powędrowania tą ścieżką w nieznane rejony numizmatycznej przygody. Naszym zadaniem jest inspirować do działania i  każdą jednostkę pobudzać do samodzielnej pracy. Pamiętać należy, że propagowanie w naszym przypadku to nie narzucanie siłą, i nawracanie, mamy uświadamiać co jest warte zainteresowania, a co jest li tylko zastępczą świecącą kupką komercji.  "
Wrocek napisał.
Moim zdaniem, skoro udał się ubiegłoroczny system finansowania forum, tj.  aukcja literatury, to dlaczego nie skorzystać ze sprawdzonego wzoru także w tym roku ?!
Ma rację , trzeba to powtórzyć a nawet należy.
Stanis - Siwa Głowa.

rademenes1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Lutego 2010, 22:07:59 »
Zgadzam się w całej rozciągłości z kolegą "Wrockiem".
Mawiają że lepsze jest wrogiem dobrego.
Uważam że obecna formuła działania jest właściwa.
Właśnie ta kameralność, życzliwość sprawia że dobrze czuję się wśród kolegów na forum.
Wypowiadam się niewiele, gdyż mam zbyt małą wiedzę. Nie mam zwyczaju mówić banałów, wypowiadam się wtedy gdy chcę wnieść coś do dyskusji.
Rejestracja stowarzyszenia wniesie tylko nowe obciążenia dla osób "ciągnących" nasze forum.
Walne zgromadzenia ( w kontekście choćby spotkania przy okazji aukcji WCN -gdzie oferowało się jakieś 7 osób) to na dzień dzisiejszy mrzonki.
Jeśli chodzi o finansowanie działalność: aukcja literatury sprawdziła się.
Osobiście nie mam  nic przeciwko składce, która pokryje koszty funkcjonowania serwera, pracę nad naszym Biuletynem, czy ewentualne spotkania (choć zapewne z braku czasu, sam w nich bym nie uczestniczył  :)).
Być może oprócz wystawienia pozycji książkowych, ktoś zechce zaoferować którąś ze swych blaszek, na potrzeby aukcji. Uzyskana kwota oczywiście na potrzeby TPZN.
TPZN 039
Allegro - rademenes 1976

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Składki członkowskie
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Marca 2010, 12:41:48 »
moi drodzy , zapisywanie sie do koła numizmatycznego lokalnego? nigdy w życiu - kolesiostwo , podkopywania, fanty dla wybranych itp- przeszedłem to w pzw , a nie sądzę żeby inaczej było w innych. co mnie skłoniło by wejść do waszej - chyba już naszej społeczności: ogromny zasób fachowej wiedzy u wielu osób , wzajemna życzliwość , dobre kontakty
co do finansowania sie stowarzyszenia : jestem za - obiema rękami i nogami . ustalmy jakis poziom , kwota np 250 zł / rok sądzę że na początek wystarczy a może i z górka , siedziba - przecież jakis pokoik w biurowcu  nie jest zbyt drogi i warto go wynająć no i kwestia opłacenia osoby , która będzie sie udzielać ; piszecie - biuletyn - ja jestem za , bardzo chetnie bede spijał mądrość z waszych warg , a w przyszłości byc może cos sam madrego napisze
myślę że ta forma - skupiania w jednym miejscu ludzi  ogromnej wiedzy i zapału jest celem naprawde , który warto docenic i zachować - nie ma tu "walki o ogień" bo taka funkcja prezesa to raczej wiecej obowiązków niż apanaży ( ok 0 ?) samofinansowanie : wydanie biuletynu tematycznego z ilustracjami dobrej jakości to pewnie niemały koszt - skład , papier , ale to można znaleźć cos naprawde niedrogiego i jesli wydawać to odpłatnie ze zniżka dla członków , nadwyżki możnaby wpuszczać np na allegro ; jest spora grupa osób odwiedzających to forum , może zaproponować przynajmniej części z nich członkowstwo informując o nabytych prawach i obowiązkach
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet