Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:44:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowa 5 zł według Burger Kinga  (Przeczytany 17553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Nowa 5 zł według Burger Kinga
« dnia: 09 Lutego 2010, 16:40:47 »
Jak donoszą dzisiejsze wiadomości mediarun.pl firma Amrest użytownik marki Burger King w Polsce zaczął kampanię mającą na celu wprowadzenie nowej 5 zł.

Cytuj
Burger King rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją o wprowadzenie do obiegu nowego wzoru monety pięciozłotowej.

- Akcja "Nowa Piątka" daje wszystkim Polakom możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać moneta, której potem będą na co dzień używać - przekonuje Anna Robotycka, PR manager marki Burger King.

Nowa wersja pięciozłotówki ma być jednocześnie przypomnieniem, że już za taką kwotę można kupić w restauracjach Burger King zestaw King Deal. - Taka wyjątkowa, okolicznościowa moneta to również prawdziwa gratka dla numizmatyków i kolekcjonerów niecodziennych produktów - dodaje Robotycka.

Swój podpis pod petycją o wprowadzenie do obiegu nowego wzoru monety pięciozłotowej można złożyć na stronie internetowej inicjatywy pod adresem www.nowa-piatka.pl. Akcja ma również swój fan page na Facebooku.

Monety będzie można obejrzeć w restauracjach Burger King na terenie całej Polski od 1 marca.

Petycja

Cytuj
Warszawa, 8 lutego 2010
Narodowy Bank Polski
Sławomir Skrzypek
Prezes Narodowego Banku Polskiego

Szanowny Panie Prezesie,
Apelujemy o wprowadzenie do obiegu powszechnego nowego wzoru monety pięciozłotowej, której projekt przesyłamy w załączeniu.

Korzystając z monet i banknotów na co dzień, większość z nas nie myśli o tym jak wyglądają i czy nam się podobają. Z biegiem lat przyzwyczailiśmy się do pieniędzy, które nosimy w portfelach i kieszeniach i nie zastanawiamy się, czy mogłyby one wyglądać inaczej.

Celem naszej inicjatywy jest chęć ubarwienia naszej codzienności, choćby w tym jej niewielkim fragmencie, jakim są monety. Nasza petycja o wprowadzenie nowego wzoru pięciozłotówki daje Polakom możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać moneta, której potem będą używali na co dzień. Poprzez wprowadzenie do obiegu nowej monety pięciozłotowej według naszego pomysłu, przypominamy również Polakom, że już tak niewielką kwotę, jak pięć złotych, można wymienić na porządny i sycący posiłek. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy uważnie oglądamy każdy pieniądz, zanim go wydamy. Wierzymy też, że nowa moneta pięciozłotowa może stać się łakomym kąskiem dla numizmatyków, którzy cenią sobie każdą oryginalność i unikatowość monet tworzonych w specjalnych okolicznościach.

Zrozumiemy, jeśli ta inicjatywa zostanie odebrana przez Pana Prezesa, jako bardzo odważna i kontrowersyjna. Pragniemy jednak podkreślić, że tylko takie pomysły zmieniają historię i wpływają na rzeczywistość, w której żyjemy.

Z poważaniem

Anna Robotycka
Przewodnicząca Inicjatywy „Nowa Piątka”
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lutego 2010, 16:47:39 »
Z jednej strony człowiek przyzwyczaił się do naszych monet obiegowych, z drugiej fajny pomysł na akcję marketingową.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


heniek151

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 509
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego 2010, 19:20:25 »
czego to madre nowoyuppiesy od markietyngu nie wymysla, zeby zwiekszyc sprzedaz i powlazic w dupsko szefowi...
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

Nowy katalog boratynek: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,18088.0.html

Cerberiusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2010, 21:10:55 »
Na całe szczęście ta akcja nie znajdzie szczęśliwego końca.
Pozdrawiam
Cerberiusz

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2010, 22:21:20 »
Nie byłbym taki pewien. Przynajmniej do pewnego stopnia.

Nie zdziwiłbym się, jakby się okazało za parę miesięcy, że powstanie "dukat lokalny" podobnie wyglądający, którym będzie można płacić w sieciach Burger King, Pizza Hut, KFC, Rodeo Drive, Starbucks (firma Amrest ma prawa do tych marek na terenie Polski). W końcu do tego "służą" te całe "dukaty" - żetony, którymi teoretycznie można płacić w określonych placówkach.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2010, 00:08:12 »
I tego rodzaju żetony będą numizmatami, podobnie jak żetony do kawiarni warszawskich z przełomu XIX/XX w.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

vdn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego 2010, 09:44:47 »
i tak NBP się nie zgodzi i tak..
Pozdrawiam, Michał,
TPZN 018

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lutego 2010, 14:09:37 »
A ja myslę, że tak naprawdę to nie chodzi o to co zrobi NBP (bo to generalnie jest niemal pewne) tylko o najzwyklejszy "chłyt marketindody". Przy okazji pewnie ktoś z tego właśnie powodu wybierze Burger Kinga zamiast McDonald's-a.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lutego 2010, 15:11:26 »
W całej Polsce BK ma raptem 17 restauracji, z czego 5 w Warszawie i 3 w Krakowie. Nawet gdybym chciał iść do nich zjeść, to nie pojadę przecież ponad 150 km.

Chociaż z drugiej strony - myślałem do tej pory, że mają tylko 1 restaurację :-).

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lutego 2010, 19:39:02 »
Reklama dźwignią handlu!
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lutego 2010, 22:03:15 »
Przy okazji pewnie ktoś z tego właśnie powodu wybierze Burger Kinga zamiast McDonald's-a.

McDonald's ma też swoją walutę, są to McCzeki o różnych nominałach. Spełniają podobną rolę do bonów Sodexo
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lutego 2010, 22:10:37 »
czyli walka konkurencji na nowym dziewiczym dla nich polu :)
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Kingi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lutego 2010, 12:26:36 »
i tak NBP się nie zgodzi i tak..

Ale zawsze warto spróbować:) Ja ogólnie jestem początkującym numizmatykiem i jeszcze może nie wiem co dobre ale lubię takie inicjatywy. Kto wie, może wyjdzie z tego coś fajnego:)

wordlord

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lutego 2010, 14:21:05 »

Ale zawsze warto spróbować:) Ja ogólnie jestem początkującym numizmatykiem i jeszcze może nie wiem co dobre ale lubię takie inicjatywy. Kto wie, może wyjdzie z tego coś fajnego:)


Nie miałbym nic przeciwko gdyby postanowili wprowadzić nowy projekt 5 złotówki, ale na pewno nie z takim wizerunkiem.
Wiem, że NBP wielokrotnie pokazywało jaką "poważną" instytucją jest, ale w tym wypadku nawet nie ma co debatować nad tym czy przyjęli by tą propozycję projektu. Ośmieszyliby się tym nie tylko w Polsce, ale na arenie międzynarodowej:D
Myślę, że nawet sami pomysłodawcy, nie dają sobie dużych szans na powodzenie akcji, a ten cały szum to tylko po to by o ich firmie zaczęło być głośno.
Mam jednak wrażenie, że prędzej czy później te 5 Burger Kingów trafia do "obiegu", ale jako dukaty lokalne...
Zbieram, więc jestem...

TZPN nr 067

Kingi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa 5 zł według Burger Kinga
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lutego 2010, 17:41:30 »
No i super nawet jeśli burger king wprowadzi to na zasadzie lokalnych dukatów. Tak jak już wspomniał jeden z przedmówców- Mikołaj, na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywano takie żetony w kawiarniach warszawskich ale nie tylko..
,,Żetony kelnerskie używane były od końca XIX wieku aż do lat 50-tych wieku XX. Podstawową ich funkcją było ułatwienie rozliczenia pomiędzy kelnerami a kasą lokalu gastronomicznego. Żetony te były w obiegu w niedużych kawiarniach, cukierniach, barach, a także w drogich restauracjach, czy też w tanich piwiarniach"
Więc co w tym złego aby burger king wprowadził taką nową monetę? Ja podpiszę petycję:D

 

R E K L A M A
aukcja monet