Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:08:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.  (Przeczytany 3696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Na najbliższej aukcji VII RDA w dniu 10-11 kwietnia 2021 r. pojawi się kolejna (druga) selekcja monet Probusa z mojej kolekcji, jak również selekcja moich monet Aureliana.

Poniżej link do katalogu aukcji na onebid:

https://rda.onebid.pl/pl/auction/1332380/1577/Monety-antyczne-Monety-z-kolekcji-znawcy-monet-Probusa-cz-II?fbclid=IwAR3R3FOivBxy1SOvkFHb1X7EzAIMi4Ab2msIjyvohu6asr117AwvIMEo7v0

Niebawem aukcja pojawi się również na serwisach numisbids i biddr.ch

Większość oferowanych egzemplarzy to naprawdę rzadkie lub bardzo rzadkie pozycje. Sporo egzemplarzy jest nienotowanych w RIC i/lub w pozostałych katalogach referencyjnych, a kilka sztuk to wręcz unikaty.

Zdecydowana większość oferowanych egzemplarzy jest w wyśmienitych stanach zachowania, o które co raz trudniej na rynku.

Zachęcam zatem do licytacji!

probus.jpgMoje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.

« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2021, 17:23:16 wysłana przez barnaba »

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Nie szkoda rozstawać się z takimi monetami?
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Nie szkoda rozstawać się z takimi monetami?

Oj, szkoda, szkoda. Jednakże każdy kolekcjoner prędzej czy później rozstaje się ze swoją kolekcją lub przynajmniej jej częścią z rozmaitych powodów i w różnych okolicznościach. Ja przynajmniej robię to na własnych warunkach i mam nad tym jakąś kontrolę.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2021, 07:12:32 wysłana przez barnaba »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Niebawem aukcja pojawi się również na serwisach numisbids i biddr.ch

Zgodnie z zapowiedzią aukcja jest już także dostępna na numisbids:

https://www.numisbids.com/n.php?p=sale&sid=4607&cid=141582

« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2021, 07:50:09 wysłana przez barnaba »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
i wreszcie zgodnie z zapowiedzią aukcja pojawia się także na biddr.ch:

https://www.biddr.com/auctions/rda/browse?a=1650&c=35345

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Genialne krążki! Szkoda że Pan się rozstaje z rzadkościami i unikatami, ale ma to jeden plus. My kolekcjonerzy będziemy mogli coś kupić, a myślę że każda monetka z tej aukcji będzie ozdobą, lub przynajmniej mocną pozycją w każdej kolekcji.
Oprócz ciekawych destruktów, moją uwagę zwróciła SISCIA PROBI AVG. To najpiękniejszy i najciekawszy egzemplarz jaki widziałem w sprzedaży. Moneta sama w sobie jest rzadka i zawsze wywołuje emocje, a tutaj mamy jeszcze unikalne (dla tego typu rewersu) popiersie.
 
https://rda.onebid.pl/pl/auction/1577/lot/1036/cesarstwo-rzymskie-probus-antoninian-siscia-rzadkosc w przypadku tej Victorii nie wiem po prostu co powiedzieć. Przepiękny rewers. Stan wyrzuca z butów, ale to nie stan gra tutaj pierwsze skrzypce. Zazdroszczę przyszłemu właścicielowi ;)

https://rda.onebid.pl/pl/auction/1577/lot/1056/cesarstwo-rzymskie-probus-antoninian-4-mennica-wschodnia - zawsze jak widzę 4tą wschodnią to zastanawiam się, czy kiedyś ustalimy jej dokładną lokalizację? Ciekawe czy Estiot się to kiedykolwiek uda.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Dziękuję za miłe słowa i życzę powodzenia w licytacji!

Ten egzemplarz Siscia Probi Avg z tym konkretnym wariantem ikonograficznym rewersu w połączeniu z popiersiem militarnym to faktycznie unikat wedle mojej wiedzy.

Ustalenie lokalizacji 4-ej mennicy wschodniej będzie niezmiernie trudne i możliwe jedynie w przypadku znalezienia co najmniej kilku dużych i dobrze udokumentowanych skarbów w bliskiej odległości o siebie, w których będą monety z tej właśnie mennicy (wyodrębnione przez Estiot głównie na podstawie analizy stylistycznej - te monety różnią się w stylu od wyrobów Antiochii czy Trypolis itd.).

Przy czym o takie dobrze udokumentowane skarby trudno, bo to rejon dzisiejszej Turcji, w tym pogranicza z Syrią. Sytuacja geopolityczna jest tam jaka jest i nie umożliwia spokojnego prowadzenia prac archeologicznych. Ponadto prawo tureckie - podobnie jak polskie - nie zachęca i nie motywuje do zgłaszania znalezisk odpowiednim instytucjom.

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Widzę że ta aukcja obfituje w monety z rewersami ze "zwierzątkami" - sporadycznie występujące na aukcjach a tu do wyboru do koloru. Myślę że osiągnięte ceny będą wyższe niż w przypadku poprzedniej aukcji  ;)
Swoją drogą to bardziej czekam na nową wersję RICa V cz.2 niż na odkrycie dokładnej lokalizacji 4-tej.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Swoją drogą to bardziej czekam na nową wersję RICa V cz.2 niż na odkrycie dokładnej lokalizacji 4-tej.

Ja też:) Niestety zapewne poczekamy jeszcze długo, bo prace nad aktualizacją tego tomu trwają od grubo ponad 15 lat i końca nie widać...:(

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Zacne monety, Barnabo!

Zenon M.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwietnia 2021, 20:19:52 »
Zacne monety, Barnabo!

Zenon M.

Dzięki Zenon! Zachęcam do licytacji i życzę powodzenia. Do aukcji już tylko 3 dni zostało...

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia 2021, 12:42:17 »
Aukcja już jutro! powodzenia!

LATARNIK

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Legitymacja: 127
  • Zainteresowania: Polska Średniowieczna, Jan III Sobieski, Denary Poznańskie i Wschowskie
Odp: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia 2021, 19:12:36 »
Z pewnością próbować będziemy, bo faktycznie egzemplarze przednie - pytanie tylko z jakim skutkiem  ;D

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Kwietnia 2021, 22:56:57 »
Może będzie pierwokup ze strony jakiegoś muzeum, jeżeli to takie unikaty.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Moje monety Probusa i Aureliana na aukcji VII RDA 10-11 kwietnia 2021 r.
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwietnia 2021, 08:08:49 »
Obawiam się ze polskie muzea nie są zbytnio zainteresowane monetami Probusa czy Aureliana, niezaleznie jak rzadkie miałyby być, a przynajmniej w stopniu uzasadniającym uruchomienie tak wyjątkowych działan, jak skorzystanie z prawa pierwokupu podczas aukcji.

 

R E K L A M A
aukcja monet