Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:30:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Deklaracja członkowska TPZN  (Przeczytany 1718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Deklaracja członkowska TPZN
« dnia: 06 Grudnia 2021, 02:26:28 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie  :)

składam niniejszym deklarację o chęci (ponownego) wstąpienia w szeregi TPZN. Zobowiązuję się do poszanowania Statutu i - rzecz oczywista - regulaminu Forum.
Deklarację postanowiłem złożyć na osobnym wątku, bo aktualna sytuacja na Forum nie jest pod tym względem jednoznaczna. Ani dział "Powitajmy nowych członków", ani wątek "Jak zostać członkiem TPZN" nie wydaje mi się w 100% adekwatną platformą. Wnioskuję z tego, że większość kandydatów preferuje w chwili obecnej drogę prywatnych wiadomości na ręce Prezesa. Ja jednak wychowałem się w czasach, kiedy deklaracje tego typu składało się publicznie, poniekąd w uroczysty sposób - co niniejszym czynię :)
Jestem obecny na Forum od samego początku, choć się na nim w ostatnich latach nie udzielałem. Tym niemniej posiadam pewien skromny dorobek postów (uprawniający mnie do noszenia tytułu "Gaduły") - liczę zatem, że spełniam pod tym względem aktualne wymagania Statutu. Mam też wielką nadzieję na poparcie Triumwiratu dla mojej deklaracji. Nie jestem pewien co do aktualnego Pana Prezesa, ale pozostali Triumwirowie na pewno sobie moją skromną osobę przypomną. I właśnie dlatego, że ją sobie przypomną, chciałbym nadmienić jeszcze jedno: czasy kiedy "harpsycho produkował ferment" należą już do odległej przeszłości. Zamierzam aktualnie skoncentrować się tutaj wyłącznie na numizmatyce i pracy dla dobra Towarzystwa. Dla prowokacyjnych gierek innego rodzaju wystarczy mi w zupełności FB. Czasy się też bardzo zmieniły i coś, co 7 lat temu mogło jeszcze (przy akceptacji określonego punktu widzenia) uchodzić za dobry dowcip, dziś stanie się aferą i wywoła zażartą polemikę w dostatecznie już podzielonym społeczeństwie. I co potem? Ot weźmy choćby przykład mojego starego przyjaciela i zajadłego partnera w dyskusjach, który - jak się zorientowałem - wskutek pewnej afery z trzaskiem opuścił niedawno Forum i zatarł ślady swojej bytności. Szkoda - bo przecież była to osoba o imponującym dorobku numizmatycznym. Dlatego bardzo pozdrawiam fakt, że uchwalony został regulamin Forum, który w klarowny sposób określa ramy dopuszczalnej dyskusji  :)

Dlaczego zatem "powrót syna marnotrawnego" (w danym kontekście może nawet bardziej "ojca marnotrawnego"...) - i dlaczego teraz? Powody są dwa - jeden osobisty, jeden ogólny. Powód osobisty zasadza się  na stwierdzeniu faktu, że numizmatyka jest w moim życiu pasją, która fascynuje mnie odkąd skończyłem 8 lat - ale pasją, która przychodzi i odchodzi falami. Już kilka razy w życiu sprzedawałem cały zbiór i rzucałem wszystko w diabły - żeby
potem zaczynać od nowa... Właśnie teraz zacząłem ponownie. Mam pewną nadzieję, że tym razem ta faza już mnie nie opuści. Być może z TPZN będzie tak samo. Po założeniu Towarzystwa byłem w nim przez 7 lat bardzo aktywny - to było "7 lat tłustych". Potem - dokładnie 7 lat temu - opuściłem szeregi TPZN. To było "7 lat chudych", które właśnie dobiegają końca... Muszę stwierdzić, że z radością i dumą obserwuję to, co zbudowaliście w międzyczasie. TPZN ze swoim Forum zdobyło niezwykle wysoką renomę, zrzesza najznakomitszych polskich numizmatyków i  w zasadzie nie ma tematu, w którym nie znaleźlibyśmy tutaj eksperta! Ja sam miałem parę dni temu problem na polu monety SAP (jest to obszar, o którym nie mam zielonego pojęcia) - i co zrobiłem? Po prostu wyszukałem na Forum TPZN wybitnego specjalistę w tej dziedzinie (zapewne domyślicie się, kogo) i od razu problem miałem rozwiązany 😀
Powód ogólny wyjaśnić prosto - na wiosnę przyszłego roku TPZN odchodzić będzie 15-lecie swojego istnienia. Bardzo chciałbym być w tym czasie z Wami 😀

Pozdrawiam serdecznie!

Marek Wysocki  - harpsycho
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2021, 03:58:20 »
Szanowny Panie Marku,
Pojawienie się Pana na forum wcześniej dziś przyjąłem z pewnym niedowierzaniem ale też i z przyjemnością.
Jeśli idzie o publiczne deklaracje chęci przystąpienia do Towarzystwa, to praktykujemy je nadal w wymienionym przez Pana wątku "Jak zostać członkiem TPZN". Jest tez opcja robienia tego gdzie indziej, ale wciąż publicznie.
Nikogo nie wyklucza się z Forum, jednak prosimy o przestrzeganie przyjętego regulaminu i netykiety.
Jeśli przeczytał Pan ponownie statut oraz regulamin, to wie Pan, ze Triumwirat opiniuje każdego nowego członka. Pańską kandydaturę stawiam natychmiast pod glosowanie Triumwiratu.
Decyzję przekażę Panu natychmiast po jej podjęciu.

Pozdrawiam i witam serdecznie (choc praktycznie był Pan cały czas Użytkownikiem).
Prezes Jacek
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia 2021, 09:06:49 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie  :)


Witam Cię Marku równie serdecznie. Co prawda już nie jako Prezes ale administrator - a i to pewnie niedługo się skończy, ale cieszę, się, że doczekałem Twojego powrotu.
U mnie te chude lata właśnie się zaczęły, kto wie ile potrwają... Najważniejsze, że są ciągle pasjonaci, którzy chcą ciągnąć ten wózek i Twoje dziecko a mój wychowanek
ciągle ma się dobrze.
Pozdrawiam,
jarek
jarek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2021, 09:21:33 »
Serdecznie witam z powrotem!!!
Cóż mogę więcej powiedzieć.
Co do spraw przeszłych - w niektórych sytuacjach nie ma dobrych rozwiązań: są tylko złe i jeszcze gorsze... A czasem, mimo chęci, by nie było jeszcze gorzej, i tak dochodzi do sytuacji nad wyraz paskudnych.

Pozdrawiam
Zenon M.

PS. Nadal antyk, czy coś innego???

Stanis53S

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 259
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudnia 2021, 10:17:45 »
Witam serdecznie .
Stanis.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudnia 2021, 14:41:16 »
Serdecznie dziękuję Panu Prezesowi i drogim Kolegom za tak miłe powitanie 😀
Ze swojej strony pozdrawiam bardzo serdecznie z powrotem ❤
Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudnia 2021, 14:49:07 »
PS. Nadal antyk, czy coś innego???
Nie, Zenonie, nie antyk, bo antyk nigdy nie leżał w zakresie moich zainteresowań. Mylisz mnie chyba z byłym Prezesem Maćkiem "nabializm". Moje domeny to nadal konsekwentnie średniowiecze okresu groszowego, II RP i PRL 😀
Pozdrawiam serdecznie!
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudnia 2021, 15:00:30 »
Dzień dobry,
Triumwirat zadecydował przyjąć kol. harpsycho ponownie do grona członków TPZN. Jednocześnie uznając Jego zasługi w powstaniu TPZN, przyznaje mu się legitymację z numerem 1, który miał oryginalnie. Stosowne zmiany zostaną dokonane wkrótce. Legitymację wyślę emailem.

Witamy ponownie w gronie członków TPZN.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Deklaracja członkowska TPZN
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudnia 2021, 12:47:42 »
Witam 😀

serdecznie dziękuję Panu Prezesowi i Kolegom z Triumwiratu za poparcie mojej kandydatury członkowskiej ❤
Czuję się też niezmiernie i miło wzruszony faktem, że zdecydowali się Koledzy przywrócić mi pierwotny numer
Legitymacji. To bardzo sympatyczny gest - zwłaszcza że podejmując taką decyzję zmuszeni byliście nieco "nagiąć" Statut 🙂 Ale sam kiedyś jeszcze będąc Prezesem TPZN pozwoliłem sobie na tego typu krok - kiedyś Kol. Ziemniok zrezygnował z członkowstwa TPZN i wkrótce potem pożałował swojej decyzji i zapragnął wrócić. Przywróciłem mu wtedy pierwotny numer Legitymacji. I nikt mi nigdy tego nie wyrzucał.
Kto wie - może energia wysłana niegdyś w przestrzeń, kiedyś do człowieka wraca... 🙂

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę miłej niedzieli 😀

Marek
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2021, 00:43:53 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet