Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:41:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!  (Przeczytany 4628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« dnia: 04 Maja 2021, 11:13:27 »
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,

z przyjemnością informuję, że udało się przełamać przedłużające się milczenie i wiosenna edycja TWNA powraca, choć, niestety, w formie e-konferencji na MS Teams. Zainteresowanych uczestnictwem proszę o przesłanie maila na mój adres: bartosz.awianowicz@umk.pl, bym mógł Państwa dodać do zespołu.

A oto program:

21 MAJA / MAY 21ST: GODZ. 15.30 – 19.00 / 3:30 PM – 7 PM: CZĘŚĆ ARCHEOLOGICZNA                                       / AN ARCHEOLOGICAL PART
- KIRILL MYZGIN, WARSZAWA: „Wtórne wykorzystanie monet rzymskich w Barbaricum” – 1 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- ARKADIUSZ DYMOWSKI, GDYNIA: „Monety antyczne w kontekstach średniowiecznych i nowożytnych” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji

22 MAJA / MAY 22ND: GODZ. 10.00 – 14.00 / 10 AM – 2 PM: CZĘŚĆ GRECKO-PROWINCJONALNA                        / A GRAECO-PROVINCIAL PART
- YANNIS STOYAS, ATHENS: “Presentation of the KIKPE Numismatic Collection” – 15 min. + 15 min. discussion
- YANNIS STOYAS, ATHENS: “Reflections of epidemics and pests on ancient Greek and Roman Provincial coins” – 25 min. lecture + 15 min. discussion
-  BARTOSZ AWIANOWICZ, TORUŃ: “Healing gods on Roman provincial coins under the Severan dynasty”  – 40 min. lecture + 10 min. discussion.
- JAROSŁAW BODZEK, KRAKÓW: „Aleksander i aleksandryny” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji

22 MAJA / MAY 22ND: GODZ. 14.00 – 15.30 / 2 PM – 3:30 PM: PRZERWA OBIADOWA / A LUNCH BREAK
22 MAJA / MAY 22ND: GODZ. 15.30 – 19.30 / 3:30 PM – 7:30 PM: CZĘŚĆ RZYMSKA / A ROMAN PART
- KATARZYNA BALBUZA, POZNAŃ: „Udział kobiet w congiaria i liberalitates” – 45 min. wykładu + 15 min. dyskusji
-  AGATA KLUCZEK, KATOWICE: „Numizmatyczna opowieść o Amaltei (i) kozie” – 45 min. wykładu + 15 min. dyskusji
- przerwa kawowa / coffee break
-  ZENON MOJŻYSZ, CIESZYN: „Sol w mennictwie Cesarstwa Rzymskiego – ikonografia i przekaz”  – 1,5 godz. wykładu + 15 min. dyskusji.

Ponieważ formuła zdalna nie wymaga dodatkowych nakładów, udział w jest bezpłatny.

Curate, ut valeatis!

Bartosz
 

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maja 2021, 12:03:44 »
Świetna wiadomość Bartku! Bardzo cieszę się, że udało zorganizować się warsztaty w tych trudnych czasach. Na pewno wezmę w nich udział. Gratulacje dla Organizatora i wszystkich znamienitych Prelegentów za podjęty wysiłek. Co prawda e-konferencja nie jest tym samym co warsztaty w tradycyjnej formule na żywo, ale z pewnością lepsze takie warsztaty niż żadne!
« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2021, 17:27:50 wysłana przez barnaba »

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja 2021, 16:49:05 »
Super :)

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja 2021, 21:09:11 »
Drogi Barnabo,

dziękuję serdecznie za miłe słowa. Cieszę się, że dołączysz. Oczywiście, że e-konferencja / webinarium to jedynie namiastka Warsztatów. Dlatego zresztą nie chciałem jej nazywać po prostu kolejną edycją TWNA, bo elementu warsztatowego akurat będzie tu niewiele. Nie chciałem jednak, by kolejny rok upłynął zupełnie bez imprez spod znaku TWNA. Dobrze, że spotkamy się choć w okienkach, a poza sprawdzonymi już prelegentami z pewnością docenisz zarówno prezentację Yannisa (już od dawna chciałem go zaprosić, bo potrafi mówić zajmująco), jak też Arka i Kirilla.

Do zobaczenia zatem! :)


cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maja 2021, 17:40:06 »
Dziękuję Panie Bartoszu,
Postaram się zaliczyć kilka wykładów i prezentacji w tym roku!
Tegoroczne TWNA zawitają pod strzechy! ;)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Paweł 1261

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maja 2021, 22:25:59 »
Szanowny Panie Bartoszu,

Na wstępie serdeczne podziękowania i gorące gratulacje za dzień pierwszy. Niestety nie zdążyłem na pierwszy (pierwotnie drugi) z wykładów, więc od razu dopytam, bo fragment w którym mogłem uczestniczyć bardzo mnie zaintrygował, czy nagrania będą jeszcze do obejrzenia? Tym bardziej, że wykład drugi (pierwotnie pierwszy) był równie ciekawy! Jest to materiał do którego warto wrócić.
Jutro nie pracuję (choć jak się okazuje, niektórym praca w ogóle nie przeszkadza w śledzeniu Wykładów ;)), więc karnie i z wielką przyjemnością stawię się o 10.00!

Pozdrawiam,
Paweł
Pozdrawiam,
Paweł

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maja 2021, 22:32:37 »
Tak, koniecznie prosimy nagrać jutrzejszy dzień :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maja 2021, 05:30:49 »
Zgadzam się, pierwszy dzień był niezwykle ciekawy. Drugi będzie mi trudniej zaliczyć, ale spróbuję choć  kawałek. Mam nadzieję obejrzeć za to nagrania.
Dziękuję Panie Bartoszu!
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Paweł 1261

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maja 2021, 20:51:09 »
Dzień drugi za nami, jestem pod wrażeniem, wszystkie wykłady ciekawe, zastanawia mnie tylko tak skromna frekwencja. Na wyróżnienie, z mojego punktu widzenia (czytaj: z punktu widzenia ignoranta), zasługuje prelekcja, naszego forumowego Kolegi, Pana Zenona, piękna opowieść, uporządkowana, kompletna, a przy tym obejmująca ogrom materiału, co pozwoliło osobie niezaznajomionej z tematem poznać wiele niuansów, choć jak udowodniła rozmowa "po", temat dużo, dużo szerszy i pasjonatom zagadnienia postawił też sporo ciekawych pytań. Dziękuję!
Pozdrawiam,
Paweł

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maja 2021, 11:11:38 »
Drodzy Panowie,

dziękuję za miłe słowa. Przyznam, że o nagrywaniu w dniu pierwszym zapomniałem, w drugim natomiast nie wszyscy chcieli być nagrywani. Osobiście zresztą cenię sobie pewną ulotność wykładów TWNA. Część z wygłaszanych w minionych latach doczekała się kontynuacji w postaci książek i artykułów. Zapewne i teraz tak będzie. Zresztą znaczna część wykładu Arkadiusza Dymowskiego w postaci książkowej już jest: M. Bogucki, A. Dymowski, G. Śnieżko (red.): Slivers of Antiquity. The Use of Ancient Coins in Central, Eastern and Northern Europe in the Medieval and Modern Periods / Okruchy starożytności. Użytkowanie monet antycznych w Europie Środkowej, Wschodniej i Północnej w średniowieczu i w okresie nowożytnym, Warszawa 2020.


Pozdrawiam serdecznie

B.A.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maja 2021, 14:45:26 »
Bartku,

wielkie podziękowania za to, że znowu Ci się chciało i że udało się przeprowadzić Warsztaty w tej nowej, dziwnej formie.
Mam nadzieję, że nie stanie się to tradycją i jesienią wrócimy do standardowej, sympatycznej formy spotkań bezpośrednich.

Oby do miłego zobaczenia w Krakowie :)

Pozdrawiam,
  Tomek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maja 2021, 20:38:02 »
Ja także chciałbym podziękować, Tobie, Bartku i wszystkim prelegentom! Choć stałym bywalcom na pewno brakowało tej wyjątkowo miłej, towarzyskiej otoczki dotychczasowych spotkań na żywo, to i tak bardzo dobrze, że te warsztaty jednak się odbyły!
Następnym razem (w Toruniu lub w Krakowie) - miejmy nadzieję - już w normalnej formule!!!
Dzięki też za miłe słowa pod moim kierunkiem, które tu padły! Dla tych wszystkich, którym nie dość różnych póz i gestów, atrybutów, przypisań i substytucji, taki miły przykład Maksencjuszowej propagandy z najświeższego, bo dzisiejszego "odstrzału" - mała rzecz, a cieszy...
 ;)
 
AQS.jpgPierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!


Zenon M.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maja 2021, 23:11:16 »
Przyłączam się do podziękowań i gratulacji. Nie mogłem tym razem niestety uczestniczyć we wszystkich prelekcjach w całości, ale te kilka które obejrzałem były rewelacyjne, a zwłaszcza kapitalny wykład Zenona!

Do zobaczenia na kolejnej edycji (oby tym razem już na żywo w tradycyjnej formule)! 

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maja 2021, 23:23:18 »
zastanawia mnie tylko tak skromna frekwencja.

Frekwencja była raczej standardowa, tj. oscylowała wokół 20-25 uczestników w zależności od wykładu. Łącznie zaś pewnie z 40 osób zobaczyło chociaż jeden wykład (a może i więcej?). Na poprzednich edycjach w Toruniu lub Krakowie bywało podobnie.

W takim kameralnym gronie dyskusje po wykładzie są często ożywione, a kontakt z prelegentem bliski. Czego chcieć więcej?

Poza tym numizmatyka antyczna to jednak nie PRL czy II RP. To mimo wszystko nadal raczej nisza, chociaż miło widzieć że z roku na rok przybywa nowych adeptów.

Jest wreszcie pewne grono osób, które niby interesuje się numizmatyką antyczną, ale jakoś od 10 lat nie znalazło czasu, aby wziąć udział chociaż w jednej edycji TWNA, nawet tym razem, gdyby była ona darmowa i w formie wideokonferencji, co nie wymagało żadnej logistyki. No cóż, każdy ma swoje priorytety...     

Germański Oprawca

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Odp: Pierwsza e-konferencja TWNA: 21-22.05.2021. Zapraszam!
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maja 2021, 15:20:30 »
Ja po raz pierwszy uczestniczyłem w TWNA i to właśnie dzięki możliwości telekonferencji. Ponieważ z racji obowiązków raczej trudno mi się wybrać do Torunia w dzień pracujący, mam nadzieję, że chociaż częściowo uda się utrzymać możliwość uczestnictwa w warsztatach on-line.
Dziękuję wszystkim prelegentom za bardzo interesujące wykłady. Szczególnie jestem pod wrażeniem wykładu p. Zenona. Przyznam, że przez całe studia nie miałem wykładu tak długiego ;) a jednocześnie tak niezwykle interesującego! Słuchało się Pana z prawdziwą przyjemnością.
Dziękuję i pozdrawiam.

 

R E K L A M A
aukcja monet