Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 16:33:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o ocenę tej monety  (Przeczytany 1308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Proszę o ocenę tej monety
« dnia: 07 Maja 2021, 14:03:01 »
Witam,
Proszę o ocenę autentyczności tej monety. W 1 1/2 rubla jedynka bardzo odchylona do przodu. ZŁOTY też jakoś rozrzucony?
Czyżby odmiana stempla?
Dodałem też fotki chyba dobrych monet do porównania.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maja 2021, 20:17:00 »
Witam,
Dziękuję wszystkim ekspertom za pomoc. Prawie 200 wyświetleń i wielka pomoc (tzn nic). Okazuje się, że nikt tego nie zbiera. Przykre to, niby czasy prawie współczesne i wszyscy zamilkli. Nie pozdrawiam...

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 333
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maja 2021, 21:14:56 »
Czy na pewno warto obrażać się i innych?

Może nikt nie czuje się na siłach oceniać takie detale. Skoro Pan wymaga odpowiedzi to proponuję udać się po płatną ekspertyzę.
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2021, 21:16:57 wysłana przez Booboo »

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja 2021, 21:42:55 »
Szanowny Panie,
Pańska rada mnie powaliła. Zapomniał Pan dodać namiary na tego płatnego eksperta. Sądziłem, że pomagamy sobie gratis. Nie jest to chyba niszowy okres zbieractwa. Pomogłyby mi opinie typu " ja bym tego nie kupił bo..." "według mnie jest wszystko OK bo..." " Mam wątpliwości bo..." Z tego co wiem ten okres nie jest Pana obiektem zainteresowań? Więc wyjeżdża Pan z płatnym ekspertem? Żenada!

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 333
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maja 2021, 21:48:27 »
Żenadą jest obrażanie się na forum dla hobbystów za brak reakcji na posta. Nikt tu nic nie musi. Może nikt nie ma ochoty wypowiedzieć się w temacie, może kilku osobom umknął wątek, a Pan się piekli.

Może lepiej było by napisać interesującego posta mającego na celu zachęcić do reakcji na Pańskie pytanie, a nie pisać ironiczne słowa o ekspertach.

Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam :)

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maja 2021, 22:07:27 »
O ekspertach to Pan zaczął... (i na dodatek płatnych!) Ja się nie pieklę, tylko piszę co by pomogło w ocenie tego konkretnego numizmatu.. Wszystkim umknęło - niech tak będzie.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maja 2021, 22:25:09 »
Rozumiem frustrację, ale czasem - niestety - tak jest... Nikt się nie wypowie. Trzeba się z tym pogodzić.
Wszyscy działamy to dobrowolnie, i może być, że nikt nie potrafi, albo i nie chce się na jakiś temat wypowiedzieć...
Pocieszę Kolegę: ja tak często mam na FAC. Ciekawa moneta, robię dobre zdjęcia, wklejam, opisuję problem... - i nic...
Pozostaje wtedy albo, rzeczywiście, ekspert, albo "dłubanie własne" po katalogach, publikacjach, archiwach aukcji, różnych innych forach.
I tak się jakoś składa, że najczęściej jednak jestem po okresie takiego "dłubania" w stanie sobie swoje własne zdanie wyrobić. Czasem też i nie - ale wtedy problem kupić / nie kupić sprowadza się tylko do pytania, czy chce mi się za to coś, co do czego nie mam pewności, że jest tym, czym może lub powinno być, wydać określoną kwotę... I tyle...

Pozdrawiam
Zenon M.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Proszę o ocenę tej monety
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maja 2021, 23:05:06 »
Witam,
Dziękuję wszystkim ekspertom za pomoc. Prawie 200 wyświetleń i wielka pomoc (tzn nic). Okazuje się, że nikt tego nie zbiera. Przykre to, niby czasy prawie współczesne i wszyscy zamilkli. Nie pozdrawiam...

Przyznam, że jestem zdumiony. Jest Pan na forum już jakiś czas. Nie podano wagi monety i średnicy. Nie pokazał pan awersu monety. Oczekuje pan, że ktoś na podstawie takich informacji będzie się wygłupiał i odpowie czy to oryginał lub nie? A nawet gdyby te informacje były, to w tym wątku nie tak dawno napisałem: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12721.225.html  Tak na marginesie, to przez lata obecności na różnych forach bylem świadkiem jak ktoś uznający monetę za falsa wycofywał się rakiem, bo moneta okazywała się być oryginalna. Zdarzały się również odwrotne sytuacje. Bardzo trudno wydać jednoznaczną opinię przy dzisiejszych metodach fałszerzy tylko na podstawie zdjęć.
Jeśli Pan jest takim specjalistą, że bez podstawowych danych i tylko na podstawie jednej strony monety potrafi pan ocenić autentyczność monety, to chylę czoła i podziwiam.
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet