Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:14:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 wydanie katalogu "Monety Zygmunta III Wazy"  (Przeczytany 1671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fafnir

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
2 wydanie katalogu "Monety Zygmunta III Wazy"
« dnia: 14 Maja 2021, 09:33:41 »
Dzień dobry.
25 maja wychodzi nowe wydanie katalogu Edmunda Kopickiego  "Monety Zygmunta III Wazy". Jak na razie jedyne różnice do jakich samemu udało mi się dojść to że okładka nowego wydania będzie miała kolor czerwony zamiast niebieskiego oraz, że liczba stron będzie wynosić 416(informacje z oferty na allegro, która oferuje przedsprzedaż). Mnie nowe wydanie bardzo cieszy bo wreszcie będzie można dostać w rozsądnej cenie podstawowy katalog dla dużej części kolekcjonerów monet polski królewskiej, ale zastanawia mnie niewielka różnica w liczbie stron. Oczywiście może ona wynikać z tego, że z katalogu poza wprowadzeniem nowych odmian usunięto też dużo część tych które w praktyce nie istnieją, a w 2007 znalazły się w katalogu. Obawiam się jednak, że może to też wynikać z faktu, że niewiele w środku się zmieniło, a nowe wydanie to praktycznie 2 emisja tego samego katalogu co w 2007 która ma po prostu nasycić rynek na którym katalogów monet Zygmunta III Wazy jest chyba ewidentny deficyt skoro używane kilkunastoletnie książki osiągają tak astronomiczne kwoty. Ciekawy jestem również czy ryciny zostały zastąpione zdjęciami. Co Panowie o tym sądzą?   

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: 2 wydanie katalogu "Monety Zygmunta III Wazy"
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maja 2021, 21:06:49 »
Dziś miałem okazję przejrzeć 2 wydanie katalogu. Na pierwszy rzut oka wygląda jak reprint pierwszego. Dalej są rysunki, a nie zdjęcia. Nie wiem jak dokładna różnica w treści, trzeba oba wydania porównać. Trochę cena mnie zaskoczyła. Liczyłem że będzie zbliżona do katalogu ortów gdańskich, a ty jest wyższa.
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet