Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:28:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?  (Przeczytany 2137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« dnia: 18 Maja 2021, 16:38:06 »
15 maja br. na http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,11683.0.html umieściłem krytyczny komentarz dotyczący nieetycznego przytoczenia (wraz z podanym linkiem do strony internetowej) zjawiska niezmiernie smutnego, lecz  -  zdaniem Panów Korczaszko i cancan62 - zawierającego kolosalną dawkę  humoru.  Inicjatywę obu Panów szczerze docenił Kolega barnaba, czemu nie omieszkał dać wyraz, "śmiejąc się do łez".  Nadmienię, że - moim zdaniem - nastąpiło tu jawne złamanie pkt. 3  regulaminu forum TPZN.

Dalej rzeczy potoczyły się wartko. Pan Korczaszko wielce wymownie bronił swych intencji (skomentowałem...), Pan cancan62 wyraził ubolewanie po czym usunął link,  aczkolwiek nie omieszkał wskazać rzeczywistego winowajcy: YouTube (sic!).

Wreszcie, od słowa do słowa, grono Kolegów uznało, że faktycznie: głupio wyszło, smród się zrobił, trzeba działać. Niewiele myśląc, ugadano i zlikwidowano całą tę część wątku (!!!)  jako "wstyd przynoszącą" i nie licującą z zaszczytnymi ideałami forum. "Polacy nic się nie stało",  była sprawa - nie ma sprawy,  posprzątano, wywalono do kubła, kubeł na wysypisko śmieci ... Na wysypisko wywieziono także i mnie, i pojąć nie mogę; dlaczego?

Żądam wskazania tych punktów regulaminu forum TPZN, które naruszyłem swymi wypowiedziami, a na mocy których usunięto oba moje komentarze.

Z poważaniem,
Adam - arcze
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2021, 17:50:33 wysłana przez arcze »

Fafnir

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2021, 17:14:06 »
Nie jestem administratorem tego forum, ale ta część wątku o której Pan mówi została wydzielona i usunięta w ciągu 24 godzin ze względu na brak protestu ze strony żadnego z użytkowników.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2021, 18:03:24 »
Jako, że zostałem zacytowany "wstyd przynoszący" i optowałem za usunięciem wypowiedzi Kolegów pozwolę sobie odpowiedzieć.
1/  Nie uważam, ze nic się nie stało. Myślę, że Pański komentarz- za co bardzo dziękuję- i reakcja administracji forum spowodowały, że użytkownicy forum rozważniej zamieszczać będą wiadomości na forum.
2/ Skoro wobec braku protestów zdecydowaliśmy o usunięciu wpisów użytkownika, który to wpis wywołał nie tylko Pańskie oburzenie, to oczywistym dla mnie jest usunięcie wypowiedzi ten wpis komentujących. Trudno raczej pozostawić komentarze do nieistniejącej wypowiedzi.
3/ Mnie nie oburza usunięcie moich postów, bo najważniejsze jest żeby takie wypowiedzi nie pojawiały się na forum.
Pozdrawiam. zdzicho

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2021, 19:52:52 »
Panie Adamie,
Jako, ze w elokwentny sposób napiętnował Pan moje niecne poczynania, czuje się w obowiązku odpowiedzieć.
Pański wpis nie naruszał żadnych norm przyjętych na tym forum. Powiem więcej, był on przyjęty pozytywnie jako słuszna krytyka i w odpowiedzi na niego zostałem poproszony przez kilku Autorów by usunąć ich wpisy. Niestety tak się złożyło, ze po usunięciu wszystkiego innego, Pański wpis zawisłby w próżni. Zakładając, ze po przeczytaniu Pańskiego wpisu inni użytkownicy przyznali Panu racje i wyciągnęli wnioski, postanowiłem dać 24 godziny na odpowiedzi i zapowiedziałem wtedy, ze jeśli nie będzie protestów to wątek usunę. Usunąłem kiedy czas upłynął i nikt nie zaoponował.

Popełniłem błąd pomagając w dodaniu linka, który nie powinien być dodany, gdyż sądziłem, że taka jest moja rola: pomagać użytkownikom. Przeprosiłem za to otwartym tekstem i nie wstydzę się do tego przyznać.
Obaj autor i ja uznaliśmy nasz błąd, który nie wynikał z niezdrowej sensacji a raczej z niezrozumienia tła tego filmiku. Nie, nie przeprowadziłem pełnego śledztwa i nie doszedłem do dna sprawy, bo miałem malowanie i nie mam czasu ścigać każdego nonsensu na YouTube.
Tego człowieka nie znam z Polsatu, jak mi potem ktoś wyjaśnił i ponieważ nie mam wpływu na to co on publikuje odmawiam przyjęcia jakiejkolwiek odpowiedzialności za jego cierpienia przyniesione na świat przez matkę alkoholiczkę, czy ściągnięte na samego siebie poprzez niekontrolowane filmiki na YT.

Tak, czy inaczej, nie udajemy, ze nic się nie stało, ale przyznając się do błędu, usuwamy treści mogące być uznane za niemile, szkodliwe lub obraźliwe dla autora filmiku na YT. Zrobiłem to także by uniknąć dalszego rozszerzania się reklamy tego filmu.

Niestety, oprócz wyrażenia ubolewania z powodu straty Pańskich dwóch wpisów niewiele mogę Panu dziś zaoferować. Jedyna pociecha, ze nie były to wpisy numizmatyczne.

Jednocześnie zapraszam Pana do dalszego kontaktu na PW w celu dalszych wyjaśnień.




Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Odp: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maja 2021, 18:08:25 »
Panie Jacku.
Porzucając elokwencję na rzecz kolokwializmu, odpowiem: jest oki.
Adam

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Rzetelna moderacja czy bezmyślny "cleaning"?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maja 2021, 21:11:56 »
Panie Adamie,
Z mojej strony też, nie gasnący szacunek. Wątek zamykam.
Jacek
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet