Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:43:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dzień dobry!  (Przeczytany 1853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Olsztyn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Dzień dobry!
« dnia: 18 Czerwca 2021, 10:17:02 »
W końcu, po pół roku od rejestracji na forum i pewnie ok roku jego przeglądania jako niezarejestrowany użytkownik, stwierdziłem, że wypadałoby powiedziec:
Dzień dobry! :-)
Mam na imię Piotr, 35 lat, mieszkam w Olsztynie.
Zacząłem oczywiście od monety kolekcjonerskiej NBP, całe szczęście pierwszej i jedynej- pomyślałem, że nie można tego wyciągnąć z kapsla i dotknąć bezpośrednio - bez sensu.
Później było coś brytyjskiego z allegro i trafiłem na to forum. Czytając posty o falsach, pomyślałem, że może jednak moje zbieranie monet jest bez sensu, jednak ostatecznie postanowiłem zwrócić się w stronę dobrych domów aukcyjnych. Od tej pory, śledzę tygodniowe e-aukcje WCN i w sumie tam się narazie zaopatruje (narazie moja kolekcja jest malutka więc nie zagłębiam się w Onebid).
Oczywiście szukałem, tego co chciałbym zbierać więc mam kilka 5 markówek, jakieś ruble, franki itd. Raz kupiłem orta gdańskiego  ZIIIW, ale pomyślałem, że monety polskie osiągają często chore ceny więc znów zacząłem błądzić, aż zdecydowałem się sprawić sobie na Boże Narodzenie Tysiąc lat monety polskiej.
W czasach szkolnych, nigdy nie lubiłem historii poza historią starożytną- ta książka pokazała mi w jakim byłem błędzie. Dalej doszły katalogi jubileuszowe WCN (jeszcze nie zdążyłem wszystkiego przeczytać - 2 małe córki są bardzo absorbujące :-)) aż w końcu mniej więcej wykrystalizowały się moje zainteresowania: wszelkie szóstaki oraz Prusy Książęce (20 lat mieszkałem w Morągu). Rozpiętość zainteresowań szeroka, ale staram się zbierać tylko satysfakcjonujące mnie stany więc zbiór rośnie bardzo powoli.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
Piotr

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwca 2021, 10:27:03 »
Witam i życzę owocnych dyskusji na forum :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwca 2021, 12:44:28 »
Witam serdecznie na forum.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwca 2021, 13:47:08 »
Gratuluję dobrego podejścia. Mimo wszystko proponuję przeglądać ofertę na Onebid w celach edukacyjnych.

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwca 2021, 18:21:18 »
Witaj Piotrze,
Miło spotkać praktycznie krajana. Pochodzę spod Ornety, a od prawie dwóch dekad mieszkam w Gdańsku. W Morągu miałem rodzinę, ale niestety wujostwo już nie żyje. Monety Prus Książęcych to ciekawy pomysł. Tylko jest problem z osobnymi katalogami. Jako poboczny wątek pojawiają się w "Pieniądzu na ziemiach polskich X-XX wieku" Szwagrzyka. Ceny też mają jeszcze rozsądne.
Pozdrawiam

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwca 2021, 21:23:59 »
Witam nowego forumowicza.  :)
Pozdrawiam
Karol

Piotr Olsztyn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwca 2021, 18:28:35 »
Witaj Piotrze,
Miło spotkać praktycznie krajana. Pochodzę spod Ornety, a od prawie dwóch dekad mieszkam w Gdańsku. W Morągu miałem rodzinę, ale niestety wujostwo już nie żyje. Monety Prus Książęcych to ciekawy pomysł. Tylko jest problem z osobnymi katalogami. Jako poboczny wątek pojawiają się w "Pieniądzu na ziemiach polskich X-XX wieku" Szwagrzyka. Ceny też mają jeszcze rozsądne.
Pozdrawiam
Dziękuję, miło mi również!
Bardzo dziękuję za naprowadzenie mnie na literaturę - zapisane-  zaczynam obserwować aukcje z tą pozycją.
Teraz nie mogę tego nigdzie odszukać, ale wydaje mi się, że na forum przewinęła się kiedyś informacja, że w którymś czasopiśmie (w Przeglądzie Numizmatycznym?) pojawił się katalog monet Prus Książęcych. Jakby ktoś mógł potwierdzić, lub mnie jakoś naprowadzić na to, który to był numer to też z przyjemnością bym sobie tego na aukcjach poszukał

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie i pozdrawiam!

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwca 2021, 14:49:20 »
Witaj Piotrze jakbyś miał jakieś zapytania na temat półtoraków pruskich Jerzego Wilhelma to chętnie służę pomocą.
Janek

Piotr Olsztyn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dzień dobry!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwca 2021, 01:12:08 »
Witaj Piotrze jakbyś miał jakieś zapytania na temat półtoraków pruskich Jerzego Wilhelma to chętnie służę pomocą.
Bardzo dziękuję! Na ten moment posiadam tylko pospolitego półtoraka Jerzego Wilhelma z 1623, ale jeżeli trochę rozbuduję zbiór w tę stronę to na pewno "będę się uśmiechał o pomoc".
Pozdrawiam!

 

R E K L A M A
aukcja monet