Aktualności:

• 24 Październik 2021, 11:14:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE  (Przeczytany 1730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Październik 2021, 18:14:34 »
Zaktualizuję moją poprzednią wypowiedź: paczuszka doszła wczoraj...
Odprawiona przez - Pocztę Polską...
Musiałem dopłacić 8,50 PLN... - i tu się uśmiałem, bo to mniej niż kiedyś PP kasowała za procedurę...
Tyle że z powodu tych 8,50 PLN otrzymałem paczkę dwa tygodnie później...
I to jest smutne.

Zenon M.

PS. Mimo wszystko się cieszę, że nie musiałem korzystać z "usługodawców zewnętrznych"...

oster

• Stały bywalec
Odp: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Październik 2021, 19:53:11 »
Ale najważniejszą informacją, którą uzyskałem jest to, że 4 dni temu poczta dostała pozwolenie na odprawianie celne monet kolekcjonerskich !

Może w końcu uświadomili sobie ile stracą na niepobranych opłatach i zwrotach VATu portalom internetowym.

Minie pewnie jeszcze trochę czasu zanim wszystko będzie dograne.

Dostałem bardzo oszczędne w słowa info od Poczty.
Poczta dysponuje dwoma katalogami do odprawy: pozytywnym (co odprawią) i negatywnym (czego nie odprawią)
w słowniku negatywnym jest pozycja nr 26 - Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie - Antyki o wieku przekraczającym 100 lat - 9706 (kod nomenklatury towarowej) . Tu podpinali chyba też monety antyczne?
W słowniku pozytywnym CN (H7) jest pozycja nr 166 - Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie - Monety (inne niż monety złote), niebędące prawnym środkiem płatniczym - 7118 10 00 (kod nomenklatury towarowej) - o dziwo stawka 23% VAT
Ta druga pozycja dotyczy raczej monet młodszych niż 100lat. Ale może dołączą tu wszystkie monety?

pietrz44

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Październik 2021, 20:32:26 »
Dziś odebrałem monetę z poczty. Przesyłka była otwierana. Nie została naliczona opłata 8,50 zł.

Dodatkowo odebrałem 2 inne przesyłki z monetami z Wielkiej Brytanii. Nie było zawiadomienia do dokonania odprawy celnej. Na obu przesyłkach wpisany nr IOSS. Również nie zostały naliczone opłaty 8,50 zł.

R E K L A M A
aukcja monet