Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 17:33:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE  (Przeczytany 10490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Października 2021, 18:14:34 »
Zaktualizuję moją poprzednią wypowiedź: paczuszka doszła wczoraj...
Odprawiona przez - Pocztę Polską...
Musiałem dopłacić 8,50 PLN... - i tu się uśmiałem, bo to mniej niż kiedyś PP kasowała za procedurę...
Tyle że z powodu tych 8,50 PLN otrzymałem paczkę dwa tygodnie później...
I to jest smutne.

Zenon M.

PS. Mimo wszystko się cieszę, że nie musiałem korzystać z "usługodawców zewnętrznych"...

oster

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Października 2021, 19:53:11 »
Ale najważniejszą informacją, którą uzyskałem jest to, że 4 dni temu poczta dostała pozwolenie na odprawianie celne monet kolekcjonerskich !

Może w końcu uświadomili sobie ile stracą na niepobranych opłatach i zwrotach VATu portalom internetowym.

Minie pewnie jeszcze trochę czasu zanim wszystko będzie dograne.

Dostałem bardzo oszczędne w słowa info od Poczty.
Poczta dysponuje dwoma katalogami do odprawy: pozytywnym (co odprawią) i negatywnym (czego nie odprawią)
w słowniku negatywnym jest pozycja nr 26 - Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie - Antyki o wieku przekraczającym 100 lat - 9706 (kod nomenklatury towarowej) . Tu podpinali chyba też monety antyczne?
W słowniku pozytywnym CN (H7) jest pozycja nr 166 - Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie - Monety (inne niż monety złote), niebędące prawnym środkiem płatniczym - 7118 10 00 (kod nomenklatury towarowej) - o dziwo stawka 23% VAT
Ta druga pozycja dotyczy raczej monet młodszych niż 100lat. Ale może dołączą tu wszystkie monety?







pietrz44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
Odp: Zawiadomienie do dokonania odprawy celnej - zmiany w obsłudze przesyłek spoza UE
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Października 2021, 20:32:26 »
Dziś odebrałem monetę z poczty. Przesyłka była otwierana. Nie została naliczona opłata 8,50 zł.

Dodatkowo odebrałem 2 inne przesyłki z monetami z Wielkiej Brytanii. Nie było zawiadomienia do dokonania odprawy celnej. Na obu przesyłkach wpisany nr IOSS. Również nie zostały naliczone opłaty 8,50 zł.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Czy ktoś ma jakieś nowsze doświadczenia? Rozważam licytację w UK i chciał bym wiedzieć, czy Poczta Polska mnie rozliczy z cła, czy będę musiał się martwić inaczej?

pietrz44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
Czy ktoś ma jakieś nowsze doświadczenia? Rozważam licytację w UK i chciał bym wiedzieć, czy Poczta Polska mnie rozliczy z cła, czy będę musiał się martwić inaczej?

Ja nie miałem problemów od czasu opisanych w temacie przypadków. Ebay pobiera przy zapłacie VAT, sprzedający wpisują numer IOSS i poczta przepuszcza przesyłki bez zatrzymań.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
To nie będzie eBay, tylko aukcja stacjonarna.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Ja czekam na przesyłkę z UK od miesiąca. Nadana 18 października, zatrzymana do odprawy celnej w Warszawie (WER) 20 października. I do dzisiaj jej nie otrzymałem, ani nawet jakichkolwiek dokumentów do odprawy celnej itd. Frustrujące doświadczenie. 

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Ja czekam na przesyłkę z UK od miesiąca. Nadana 18 października, zatrzymana do odprawy celnej w Warszawie (WER) 20 października. I do dzisiaj jej nie otrzymałem, ani nawet jakichkolwiek dokumentów do odprawy celnej itd. Frustrujące doświadczenie.

Odswieżę trochę temat pytaniem czy ruszyła dalej pańska paczka, czy nadal tkwi w Oddziale Celno-Pocztowym?

Jaki ma Pan ostatni komunikat na trackingu bo możliwe, że jesteśmy w podobnej sytuacji również czekam na przesyłkę z UK i cały proces się bardzo wydłuża    :(
Janek

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Nadal bez zmian. Niczego nie otrzymałem do dzisiaj.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Ja zamówiłem książkę z UK i dziś mija 10 dni od kiedy opuściła wyspę (według Royal Mail) i do tej pory cisza. Na śledzeniu PP książka dalej w Brytfanii. Powinienem zacząć się niepokoić?

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Ja zamówiłem książkę z UK i dziś mija 10 dni od kiedy opuściła wyspę (według Royal Mail) i do tej pory cisza. Na śledzeniu PP książka dalej w Brytfanii. Powinienem zacząć się niepokoić?
Nie ma powodu to niepokoju, jest okres przedświąteczny Royal Mail jest przeciążona - pamiętam kiedyś list do mnie szedł ponad 2 mies - była to kartka urodzinowa  :D.
Janek

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
To jeszcze nie jest okres przedświąteczny, który miałby wpływ na czas podróży przesyłki, do tego jeszcze ze 2 tyg.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

NKOTF

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 257
    • nietylkomonety.pl
U mnie ostatnio wyglądało to tak, jak na poniższym załączniku. Przesyłka wylądowała w Polsce 16.09.2021, poczta odezwała się po dokumenty 10.10.2021. Dosłałem fakturę, dowód zakupu, pełnomocnictwo etc. max w ciągu tygodnia. Paczkę otrzymałem na początku listopada. A na końcu przy doręczeniu zapłata po raz drugi podatku Vat (pierwszy raz zainkasował ebay przy zakupie...).




Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Ja mam nadal taki komunikat:

Status przesyłki
Nazwa zdarzenia   Data i czas   Jednostka pocztowa
Nadanie   2021-10-18 14:57   International Postal System
Wysłanie przesyłki   2021-10-19 12:18   LANGLEY HWDC
Wysłanie przesyłki   2021-10-19 15:59   LONDON AMU
Etap przed zgłoszeniem celnym   2021-10-20 23:42   WER Warszawa
Przyjęto w Polsce   2021-10-20 23:42   WER Warszawa

Nie wiem jak koledzy, ale dla mnie tak długi okres oczekiwania i niepewności jest nieakceptowalny. Trzeba chyba ograniczyć się do polowania wyłącznie w ramach obszaru UE. Szkoda nerwów na sprowadzanie czegokolwiek z poza obszaru UE.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Z pominięciem Warszawy dotarło do Lublina? Mogę brać szturmem?

 

R E K L A M A
aukcja monet