Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 16 Kwietnia 2024, 06:28:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fundacja CEBEZ  (Przeczytany 2330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Fundacja CEBEZ
« dnia: 30 Lipca 2021, 23:12:17 »
Zastanawiał się któryś z was o co w tym chodzi? Z jednej strony poszukiwaczy się tępi, a z drugiej jest fundacja, która poszukuję zabytki i czerpie z ich sprzedaży dochody na poczet własnego skarbca.
https://allegro.pl/uzytkownik/FUNDACJA_CEBEZ
A może to zasoby muzealne przeznaczone na wsparcie fundacji?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2021, 23:15:46 wysłana przez Szóstak »

Karaczan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2021, 05:03:48 »
Dużo monet srebrnych z różnych epok tego sprzedawcy ma podobną złotawą patynę. Ż zapytań wysłanych o jeden walor zero odpowiedzi.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipca 2021, 07:30:38 »
https://rejestr.io/krs/793429/fundacja-centrum-badan-epoki-zelaza

Akurat Marcin Rudnicki, to archeolog przychylny poszukiwaczom, a takim raczej trudno o granty państwowe i stąd poszukiwanie innych źródeł finansowania.
 "jest fundacja, która poszukuję zabytki i czerpie z ich sprzedaży dochody na poczet własnego skarbca. A może to zasoby muzealne przeznaczone na wsparcie fundacji?"
Uważam taki post za paskudny. Ma Pan jakieś dowody, że ta fundacja handluje zabytkami pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych lub zabytkami z muzeów? Jeśli ma Pan dowody na przestępczą działalność tej fundacji, to proszę je pokazać, a jeśli nie, to wycofać się z tych insynuacji.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2021, 08:11:47 wysłana przez zdzicho »
Pozdrawiam. zdzicho

jmskelnik

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipca 2021, 09:55:34 »
Fundacja Centrum Badań Epoki Żelaza znajduje się w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, w związku z czym co do zasady może prowadzić działalność gospodarczą. Z faktu, że Fundacja opowiada się za ułatwieniem poszukiwań nie wynika, że tak pozyskuje monety do sprzedaży. Tym bardziej, że z wysłuchanego wywiadu wynika, że prezes zarządu Fundacji ma obszerną wiedzę na temat konsekwencji jakie może przynieść tego typu działalność i jednocześnie ma dość ograniczone zaufanie do tego, że mógł by zostać potraktowany ulgowo :)

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca 2021, 10:40:46 »
Pewnie, że nie mam dowodów! Dlatego właśnie stawiam znaki zapytania na końcu zdania.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipca 2021, 11:14:23 »
Pewnie, że nie mam dowodów! Dlatego właśnie stawiam znaki zapytania na końcu zdania.

W tym zdaniu "jest fundacja, która poszukuję zabytki i czerpie z ich sprzedaży dochody na poczet własnego skarbca." nie ma znaku zapytania.
Proponuje zapoznać się z art.24 Kodeksu cywilnego.
Tak na marginesie, to jestem zdziwiony pańskimi insynuacjami wobec tego człowieka, który bardzo rozsądnie wypowiada się o poszukiwaniach zabytków, a to ma bezpośrednie przełożenie na możliwość legalnego pozyskiwania walorów przez kolekcjonerów. Takimi stwierdzeniami i pytaniami artykułowanymi w internecie można zniszczyć reputację człowieka czy fundacji zgodnie ze starym powiedzeniem, że nie wiadomo czy ukradł, czy jemu ukradli ale coś tam śmierdzi. Tak się nie postępuje moim skromnym zdaniem.
Pozdrawiam. zdzicho

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipca 2021, 12:23:43 »
Ta fundacja to alter ego firmy Archaizer. Tak tylko mówię :)

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipca 2021, 12:48:14 »
Witam,
To ta firma której nazwy tu nie można wymieniać, bo polecą pozwy.  :o
A swoją drogą, monety ponad 2000 lat, żadnego brudu, ni kruszynki. Błyszczą się jak psu ja..a. Nówki z pod stempla, na szybko robiona sztuczna benzynowa patyna... I na monetach republiki, na Cezarze, Batorym i każdym innym. Te monety nie są charakterystyczne dla epoki, tylko dla nich. :D W nowo wystawianych mogę bezbłędnie wskazać które są ich.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipca 2021, 14:35:28 »
https://rejestr.io/krs/793429/fundacja-centrum-badan-epoki-zelaza

Akurat Marcin Rudnicki, to archeolog przychylny poszukiwaczom, a takim raczej trudno o granty państwowe i stąd poszukiwanie innych źródeł finansowania.
 "jest fundacja, która poszukuję zabytki i czerpie z ich sprzedaży dochody na poczet własnego skarbca. A może to zasoby muzealne przeznaczone na wsparcie fundacji?"
Uważam taki post za paskudny. Ma Pan jakieś dowody, że ta fundacja handluje zabytkami pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych lub zabytkami z muzeów? Jeśli ma Pan dowody na przestępczą działalność tej fundacji, to proszę je pokazać, a jeśli nie, to wycofać się z tych insynuacji.

Nie widziałem tego filmu wcześniej i przyznać muszę, że zrobił na mnie zakładane przez pana wrażenie. Mianowicie przyznać muszę swój błąd w ocenie pana Rudnickiego. Wątek założyłem spontanicznie na skutek oburzenia wywołanego jedynie podejrzeniami i domysłami. Ta dyskusja raczej nie wniesie pozytywnych emocji na forum, a jeżeli zdaniem pana Zdzisława ma komuś zaszkodzić to wnioskuje do moderatora o jej usunięcie.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipca 2021, 14:36:06 »
https://rejestr.io/krs/793429/fundacja-centrum-badan-epoki-zelaza

Akurat Marcin Rudnicki, to archeolog przychylny poszukiwaczom, a takim raczej trudno o granty państwowe i stąd poszukiwanie innych źródeł finansowania.
 "jest fundacja, która poszukuję zabytki i czerpie z ich sprzedaży dochody na poczet własnego skarbca. A może to zasoby muzealne przeznaczone na wsparcie fundacji?"
Uważam taki post za paskudny. Ma Pan jakieś dowody, że ta fundacja handluje zabytkami pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych lub zabytkami z muzeów? Jeśli ma Pan dowody na przestępczą działalność tej fundacji, to proszę je pokazać, a jeśli nie, to wycofać się z tych insynuacji.

Nie widziałem tego filmu wcześniej i przyznać muszę, że zrobił na mnie zakładane przez pana wrażenie. Mianowicie przyznać muszę swój błąd w ocenie pana Rudnickiego. Wątek założyłem spontanicznie na skutek oburzenia wywołanego jedynie podejrzeniami i domysłami. Ta dyskusja raczej nie wniesie pozytywnych emocji na forum, a jeżeli zdaniem pana Zdzisława ma komuś zaszkodzić to wnioskuje do moderatora o jej usunięcie.

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipca 2021, 18:31:14 »
Obejrzałem kilka filmów o ludziach z wykrywaczami. Tacy infalntylni. I po drugiej stronie niemoty. Czyli ja nie wiem, on nie wie. BZDURA. Nikt nie jest idiotą. Czysta bajka i wciąganie w ... pułapkę. Nic się nie należy Polsce. Tylko frajerzy dają info, że coś znaleźli. Prędzej do kosza wyrzucę ;)
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipca 2021, 20:30:33 »
Druga strona jest niczym Smaug z" Hobbita" .Pazerne państwo. I  archeolodzy symbolizowani przez bezkresne magazyny  z "Poszukiwaczy zaginionej Arki" .Takie subiektywne odczucia...
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Fundacja CEBEZ
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpnia 2021, 20:10:34 »
Niestety, ale za często wracam myślami to tego co sam zacząłem. I o ile zaczynając, w pełni przekonany o swoich racjach i nieomylności swoich przeczuć, to kończąc czuje wstyd. I tym razem mając pewność, że nie mając podstaw naplułem na obcych mi ludzi starających się o dziwo robić coś dobrego, to muszę CEBEZ za to przeprosić. Jest tak, że każdy człowiek może myśleć, ale nie każdy powinien o tym mówić i pisać. W moim przypadku zaszły reakcję odwrotne. Pisze to dlatego, że zaczyna mnie to boleć i musiałem to z siebie wywalić.

 

R E K L A M A
aukcja monet