Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:23:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego  (Przeczytany 1929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« dnia: 02 Sierpnia 2021, 22:37:14 »
Mówią o nas.

No mówią… ale sam nie wiem co o tym sadzić  ::)

https://fb.watch/783SV0rja3/

Materiał udostępniony na stronie https://m.facebook.com/Monety-antyczne-i-nie-tylko-109670317938934/

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpnia 2021, 23:21:17 »
nic dodać nic ująć - oj zła patyna, bardzo zła i bardzo niedobra patyna :-)
Pozdrowienia, Tomasz

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia 2021, 23:57:16 »
Pewnie dzięki tej archaiczności w porównaniu do innych forów mamy się całkiem dobrze; forum Odkrywca praktycznie umiera, forum Poszukiwanieskarbow. com mające teoretycznie blisko 27 tyś użytkowników przegląda w tej chwili 22- też agonia. Nasze archaiczne forum odwiedziło dzisiaj 221 osób. ;)
Też jestem archaiczny, bo nie mam fejsbuka, telefon od 10 lat ten sam, a w samochodzie nie mam  MSR, ASR, EDS, HBA, XDS, DRIVER ALERT, Hill Hold Control, LANE ASSIST, FRONT ASSIST, EASY LIGHT ASSIST, LIGHT AND RAIN ASSIST, MANOEUVRE ASSIST i pewnie jeszcze jakichś assist i mimo tego od 40 nie miałem wypadku :) Nie pijam piwa Harnaś i podobnych, białej wódki, a tylko whisky bez lodu. Taki dziwak ;D
Pozdrawiam. zdzicho

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2021, 00:15:00 »
Ale, że białej wódki nie, to faktycznie dziwne..  8)

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2021, 10:37:16 »
Mówią o nas.
No mówią… ale sam nie wiem co o tym sadzić  ::)

Nie wiem: śmiać się, czy płakać...
Zmiana nazwy Towarzystwa, to z pewnością informacja nowa i zaskakująca...!!!
Szkoda jednak, że z filmiku nie można było dowiedzieć się czegoś więcej o tej "złej patynie" - oprócz tego, że nie jest dobra, a zła...
Ograniczenie się jedynie do maltretowania tego nieszczęsnego złomka nie było jakoś szczególnie pouczające... - choć sam temat jest w sumie bardzo ciekawy, bo takie monety dość często w różnych kontekstach występują.

ZM

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpnia 2021, 14:44:36 »
Uważam, ze to bardzo sympatyczny filmik. Nawet jeśli to przejęzyczenie w nazwie Towarzystwa było zamierzone, choc uważam, ze nie było, to cala wiadomość jest raczej pozytywna. Pozdrawiam tego Pana.

Jednocześnie uważam, ze nazwa "zła patyna" jest myląca, gdyż to, co było odskrobywane, było raczej grubsze od typowej patyny. W języku inżyniera byłoby to raczej cos w rodzaju korozji podpowierzchniowej. Powierzchnia pokryta patyną, a pod spodem warstwa kruchego materiału. Proszę zwrócić uwagę, ze dopóki nie obtłukły się brzegi i nie zaczął Pan ryć, moneta wyglądała na bardzo ładnie zachowaną. Widuję to bardzo często w przypadku XVI - XVII wiecznego srebra, choc tam ta warstwa wierzchnia wydaje się cieńsza.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpnia 2021, 15:03:26 »
nazwa "zła patyna" jest myląca, gdyż to, co było odskrobywane, było raczej grubsze od typowej patyny. W języku inżyniera byłoby to raczej cos w rodzaju korozji podpowierzchniowej. Powierzchnia pokryta patyną, a pod spodem warstwa kruchego materiału. Proszę zwrócić uwagę, ze dopóki nie obtłukły się brzegi i nie zaczął Pan ryć, moneta wyglądała na bardzo ładnie zachowaną.
...no właśnie...

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpnia 2021, 15:33:49 »
...

Ograniczenie się jedynie do maltretowania tego nieszczęsnego złomka nie było jakoś szczególnie pouczające... - choć sam temat jest w sumie bardzo ciekawy, bo takie monety dość często w różnych kontekstach występują.

ZM
Mam kilka monet, gdzie widać ze cos jest nie tak:
- bąble, niektóre pęknięte a pod nimi widać inny kruszący się material
- łuszczące się srebro na powierzchni monety

zapewne jest więcej takich "zmian" - według mnie nieodwracalnych/nienaprawialnych. Zapewne można zahamować proces lakierując monetę

Tomasz

 
Pozdrowienia, Tomasz

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2021, 18:12:09 »
Zmiana nazwy Towarzystwa, to z pewnością informacja nowa i zaskakująca...!!!

Myślę, że celowo i złośliwie zastała przekręcona nazwa! ;) Z patyną podobnie. Przynajmniej takie są moje odczucia...

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2021, 18:41:04 »
Zmiana nazwy Towarzystwa, to z pewnością informacja nowa i zaskakująca...!!!

Myślę, że celowo i złośliwie zastała przekręcona nazwa! ;) Z patyną podobnie. Przynajmniej takie są moje odczucia...

Wg mnie to zwykłe przejęzyczenie.Wskazuje na to dalsza tresc filmu w którym autor wymienia niektóry "persony".W jakim celu zadawał by sobie tyle trudu i naświetlał użytkowników forum mając na uwadze cele prześmiewcze.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Towarzystwo Przyjaciół Złomu Numizmatycznego
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sierpnia 2021, 10:14:25 »
Jak dla mnie też przejęzyczenie. W każdym razie dobrze , że ktoś reklamuje nasze forum.   ;)
Pozdrawiam
Karol

 

R E K L A M A
aukcja monet