Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:46:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kopertki ogólnie  (Przeczytany 2305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damianp_22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Zainteresowania: "Monety II RP","Monety PRL","..."
Kopertki ogólnie
« dnia: 21 Sierpnia 2021, 20:45:20 »
Witam wszystkich,
Pytanie kieruje do osób przechowujących swoje monety w kopertkach (zastanawiam się bardzo poważnie nad przejściem na ten typ przechowywania) - trochę się martwię, że podczas wkładania monet i ich wyciągania z kopertek mogą się rysować. Jakie macie zdanie na ten temat? Jakie macie doświadczenia ? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2021, 22:03:17 »
Ja trzymam swoje monety w kopertkach papierowych już ponad rok i żadnych nowych rys nie zauważyłem.
Pozdrawiam
Karol

damianp_22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Zainteresowania: "Monety II RP","Monety PRL","..."
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia 2021, 22:09:59 »
jakie monety przechowujesz w kopertach? biorę też pod uwagę monety AL, CuNi i M z okresu PRL w dość fajnych stanach

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2021, 22:20:57 »
jakie monety przechowujesz w kopertach? biorę też pod uwagę monety AL, CuNi i M z okresu PRL w dość fajnych stanach
Głownie follisy rzymskie i bizantyjskie. Do niedawna miałem w kopertkach też sporo sreberek z XVI-XVII wieku i nic złego się z nimi nie działo.
Pozdrawiam
Karol

Santodomingo5

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Legitymacja: TPZN nr 129
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpnia 2021, 13:21:19 »
Ja trzymam w kopertkach monety II RP, GG i kilka innych z podobnych lat (w tym porcelanowe). Większość z nich ma wysokie obrzeże, więc o zarysowania raczej się nie martwię. (Chociaż większość z nich i tak rzadko wyciągam. Jeśli już, to staram się je ostrożnie odkładać. Ogólnie jestem zadowolony z kopertek dużo bardziej niż z bokserów, gdzie obawiałem się reakcji monety z folią plus nie czułem bliskości tej monety. Dodatkowo mogę je ręcznie opisywać i mam na to sporo miejsca, a na holderze mógłbym jedynie przykleić kartkę z wydrukowanym opisem.

Kamilk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpnia 2021, 14:35:28 »
Czy korzysta któryś z Panów z kopertek przeźroczystych Saflip ? Jak wrażenia ?

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpnia 2021, 16:41:31 »
Tutaj ma Pan podobny temat, gdzie wypowiadałem się na temat zwykłych kopertek aukcyjnych:
http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15110.0.html

Generalnie bardzo często korzystam z tego sposobu przechowywania monet i cenię sobie to, że zajmuje mało miejsca. Same koperty z monetami można wsunąć w mały klaser, tzw niby kieszonkowy. Lub po prostu trzymać w szufladzie. Kopertki dają możliwość szybkiego wyjęcia, przez długie lata nie zauważyłem żeby papier na nie wpłynął. Tak samo nie doświadczyłem sytuacji żeby otwierająć zarysować monetę. Jedynie warto pamiętać, że lepiej wyciągać trzymając nad blatem, a nie stojąc, bo może się wymsknąć i moneta wyląduje z wysokości na podłodze ;)
Norbert

damianp_22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Zainteresowania: "Monety II RP","Monety PRL","..."
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpnia 2021, 18:41:45 »


Czy korzysta któryś z Panów z kopertek przeźroczystych Saflip ? Jak wrażenia ?
kupiłem kopertki przeźroczyste znanej firmy na L  ;)  i moim skromnym zdaniem źle to wygląda.

może ktoś z forumowiczów odważył się przechowywać w kopertkach PRL i ma już jakieś wnioski?

Santodomingo5

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Legitymacja: TPZN nr 129
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpnia 2021, 19:51:26 »
Ja używam kopertek Beskid Plus z papieru bawełnianego. Są półprzeźroczyste i teoretycznie mógłbym patrzeć na monetę pod światło bez otwierania, ale w praktyce wolę polegać na opisach na kopertce. O kopertkach słyszałem i widziałem zdjęcia monet w nich w niektórych ogłoszeniach, ale na żywo się z tymi kopertkami nie spotkałem.

Tak swoją drogą, jakich kopertek używają (lub czy w ogóle używają) domy aukcyjne przy wysyłaniu monet? Wiem na pewno, żę GNDM używa Lindnerów i WCN jakichś podobynych. A co z pozostałymi? Jest tu ktoś kto kupował i mógłby powiedzieć?

damianp_22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Zainteresowania: "Monety II RP","Monety PRL","..."
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpnia 2021, 20:10:41 »
Ja używam kopertek Beskid Plus z papieru bawełnianego. Są półprzeźroczyste i teoretycznie mógłbym patrzeć na monetę pod światło bez otwierania, ale w praktyce wolę polegać na opisach na kopertce. O kopertkach słyszałem i widziałem zdjęcia monet w nich w niektórych ogłoszeniach, ale na żywo się z tymi kopertkami nie spotkałem.

Tak swoją drogą, jakich kopertek używają (lub czy w ogóle używają) domy aukcyjne przy wysyłaniu monet? Wiem na pewno, żę GNDM używa Lindnerów i WCN jakichś podobynych. A co z pozostałymi? Jest tu ktoś kto kupował i mógłby powiedzieć?
Używasz ich do monety PRL ? Dokładnie mówię o tych samych kopertach z BeskidPlus (w piątek odebrałem przesyłkę)

Santodomingo5

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Legitymacja: TPZN nr 129
Odp: Kopertki ogólnie
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpnia 2021, 22:15:57 »
Cytuj
Używasz ich do monety PRL ? Dokładnie mówię o tych samych kopertach z BeskidPlus (w piątek odebrałem przesyłkę)

Nie, PRL część mam w holderach, a gorsze stany luzem w pudełku.

 

R E K L A M A
aukcja monet