Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:16:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wiedza tajemna?  (Przeczytany 12099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kecav

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wiedza tajemna?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Kwietnia 2010, 22:22:10 »
Jak czytam te różne pomysły, to dochodzę jednak do wniosku, że chyba nic z tego nie będzie  :( . Jeszcze nic powstało, a już podjęto próby ograniczania, formowania, zabraniania itd. Nikt nie pomyślał, że ewentualni autorzy muszą najpierw chcieć napisać jakieś artykuły, przygotować zdjęcia i opisy itp. Trzeba takie osoby zachęcić, a nie zniechęcić. Myślimy o dzieleniu się wiedzą, a jednocześnie "po polsku" od razu ograniczamy. Ech ...   :(
Pomysł nie jest przecież nowy, ale ma polegać na jakiś ciekawych opisach i zdjęciach, a nie wskazywaniu linków do opisów już istniejących.
Pozdrawiam, proszę i zachęcam osoby mające coś do zaproponowania i opisania. ( O ile admini dopuszczają taka formę na tym forum   :) )

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Wiedza tajemna?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwietnia 2010, 23:14:01 »
W sumie pomysł stworzenia bezy falsyfikatów nie jest nowy i jest fajny. Tylko pojawia się problem tego, jak by miała wyglądać. Żeby to miało sens, musiała by być możliwość dodawania falsów przez użytkowników i automatycznej (np. alfabetycznej) segregacji, by nie powstał jeden wielki chaos, z którego cięzko bedzie coś wyłowieć. Czy jest tu ktoś kto potrafiłby skonstruować odpowiednią stronę? Pozostaje też kwestia lokalizacji bazy na serwerze. Bazy, która bądź co bądź, mogłaby po niedługim czasie troszkę ważyć... Oczywiście na początek mnożna pomyśleć np. o bazie linków podwieszonej u góry na stałe w tym dziale, przedatnej dla nowicjuszy... może przydatnej.
Cytuj
z fotki  dobre fałszywki (np składane z dwóch części łączone na rancie) za żadną siłe ne da się rozpoznać.
Wiadomo, że nie zawsze (do się poznać), jednak znowu nie przesadzajmy. Zresztą odlewy są zwykle najłatwiejsze do rozpoznania. Sam się czasem zastanawiam nad tym, czy % nabytych falsów nie zależy częstokroć od skłonności do ryzyka kupujących (tych, którzy coś już wiedzą oczywiście). Często jest wiele symptomów lewizny, które kupujący olewają, bo po prostu chcą coś mieć i się łudzą, albo liczą na okazję. A wiadomo – ten, co myśli że sprzedawca kretyn i sprzedaje bóg wie co za bezcen, zwykle z myśliwego staje się zwierzyną, a jego pogłowie zdobi miejsce nad kominkiem... Sam mogę powiedzieć, że jak już dam się zrobić (co przytrafia się chyba wszystkim), to wynika to z mojej głupoty "(nie niewiedzy, a głupoty) :-).
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Wiedza tajemna?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwietnia 2010, 20:01:07 »
jest dużo prawdy w tym co napisałeś , o robieniu z siebie głupka na własne życzenie , też mi sie tak zdarzyło , moje poroże ma już paru łowców ha ha, a co do ograniczania , jeśli masz coś kolego do dodania w danym temacie i np kol admin lub ktoś inny wyznaczony przez triumwirat określi że karencja dla danego osbnika nie jest potrzebna , bo może duzo wnieść ( a nie wyczaić co juz jest w danej materii wiadomo i co w swej partaninie musi poprawić) to jest to jak sądze dobre rozwiązanie , nie można w tym temacie wykładać kawy na ławę , bo będziemy działać na własną szkodę
pozdrowionka
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Wiedza tajemna?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwietnia 2010, 20:19:59 »
a co do ograniczania , jeśli masz coś kolego do dodania w danym temacie

Ja tam jestem zagorzałym wrogiem wszelkich ograniczeń. to nie loża masońska. Zresztą fałszerze, ci niebezpieczni, to nie raz naprawdę dobrzy fachowcy, a nasze porady, są im zasadniczo rzecz biorąc (wg. mnie) psu na budę. Oni wiedza co i jak ma być. Często mają olbrzymia widzę w tym temacie. Ograniczeniem jest technologia i jak koszt. Krótko mówiąc relacja wrób – jakość – zysk musi być zachowana. I wiadomo, najgorsi są ci, co podrabiają nie dla zysku, a dla satysfakcji. Bo wtedy się liczy tylko, lub głównie jakość.
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Wiedza tajemna?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwietnia 2010, 22:06:45 »
Myślę, że niestety Kolega Sol Invictus ma rację, najgorsi fałszerze, to ci, którym zależy na własnej satysfakcji, a nie uzyskiwaniu doraźnych zysków.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet