Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 15:42:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Półtoraki od IgorMDL  (Przeczytany 1485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

partenosx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Półtoraki od IgorMDL
« dnia: 12 Października 2021, 18:57:49 »
Witam
Mam prośbę o ocenę autentyczności półtoraków do użytkownika Allegro podpisującego się IgorMDL z Ukrainy.

Proszę zobaczyć poniższe monety mennicze od tego użytkownika:
https://allegro.pl/uzytkownik/IgorMDL?string=p%C3%B3%C5%82torak%20menniczy

Może tylko ja mam takie spostrzeżenia, ale wydaje mi się że wszystkie monety są w dość podobny sposób uszkodzone. Dodatkowo użytkownik od dłuższego czasu sprzedaje bardzo duże ilości tych monet, jakby miał ich fabrykę. Podobne uszkodzenie jak i ich kolor bardzo mnie niepokoją. Mam nadzieję, że tylko mi się wydaje i przesadzam, ale proszę o ocenę Państwa. Jak się ogląda pojedyncze sztuki to nie widać tego, ale po obejrzeniu wielu u mnie pojawiła się niepewność.

Pozdrawiam

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 333
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Października 2021, 19:17:30 »
Specjalistą od tematu nie jestem ale jak dla mnie wyglądają dobrze. Większy problem widzę w myleniu stanu menniczego ze stanem trzecim.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Października 2021, 19:27:13 »
Na podstawie mojego doświadczenia mogę napisać, że Igor nigdy nie sprzedawał lewych monet. Owszem często fantazjuje w opisach, szpeci monety sztuczną patyną, ale podróbek nie sprzedaje. Jest na allego od lat. Nie słyszałem aby kogoś oszukał. Problem jest ale z pewnością dostawy. W ubiegłym roku służby ukraińskie podjęły działania na rzecz uniemożliwienia nielegalnego wysyłania monet do Polski. Doszło do zatrzymań, konfiskat przesyłek itp
Sam straciłem w ten sposób monetę. Po jakimś czasie Igor wznowił działalność. Po komentarzach widać, że przesyłki dochodzą, ale nikt nie może być pewny czy znowu jakiejś blokady nie będzie. No i musi mieć pan świadomość, że istnieje problem legalności posiadania monet z Ukrainy
Pozdrawiam. zdzicho

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Października 2021, 20:35:47 »
Kiedys sporo kupowałem od Igora.Żadna z zakupionych monet nie budziła wątpliwości.Należy natomiast nadmienić że nadużywa on zwrotu "menniczy stan".Oczywiście pozostaje to kwestia subiektywnej oceny ale w rzeczywistości te jego mennicze krążki niewiele maja wspólnego z menniczymi egzemplarzami,co nie zmienia faktu że można u niego trafić świetne sztuki

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Października 2021, 20:53:07 »
Z Igorem jest tak, że jak wspomniano lewizny nie sprzedaje, więc w zasadzie ma się gwarancję oryginalności. To jest niezparzeczalny plus ale bądźmy szczerzy - falsyfikatów półtoraków na rynku praktycznie nie ma (a jeśli już to dotyczą tych najrzedszych: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,16542.0.html).

Osobna kwestia to to, że u niego prawie wszystko jest "mennicze" i "bardzo rzadkie". Monety są też hurtowo pucowane. Wystarczy pośledzić trochę ukraińskie fora, by zobaczyć jak wyglądają tuż po wykopaniu z ziemi a potem w jakim stanie lądują na aukcjach (w tym u nas).
Ostatnią rzeczą to faktycznie transport przez wschodnią granicę. Jakiś czas temu była nagonka tamtejszych służb (coś jak nasze akcje "Pandora") i Igor oraz inni długo zawiesili działalnośc na allegro. Widać teraz jest spokojnie więc wznowił eksport.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

partenosx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Października 2021, 21:39:06 »
To jestem spokojniejszy, dziękuję bardzo za wszystkie informacje i pozdrawiam

Manusk

  • Gość
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2021, 09:11:23 »
reklama ?

partenosx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2021, 13:25:53 »
Z mojej strony - nie, ale co do odpisujących to nie wiem  :)

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Października 2021, 16:05:58 »
reklama ?

Uprzejme odpowiedzi na pytanie, to jest reklama? Proponuję następnym razem chwilę się zastanowić aby głupot nie napisać.
Pozdrawiam. zdzicho

espe

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Października 2021, 17:15:03 »
Nie wiem czy coś zmieniło się u Igora ale wysłane w poniedziałek monety otrzymałem już dziś. Dodam ze były nadane z terytorium Polski.
Pozdrawiam

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Października 2021, 17:43:28 »
Nie wiem czy coś zmieniło się u Igora ale wysłane w poniedziałek monety otrzymałem już dziś. Dodam ze były nadane z terytorium Polski.
Pozdrawiam
O, to nowość :D Na allegro nadal miejsce wysyłki podane jest Kijów, Ukraina.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

espe

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Półtoraki od IgorMDL
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Października 2021, 19:49:27 »
Zgadza się i koszt przesyłki również w wysokości przesyłek z Ukrainy a na kopercie kwota listu poleconego priorytetowego. Nie wiem czy to jednorazowa sytuacja czy stała zmiana. Mimo to i tak podwójna korzyść, raz ze nie trzeba czekać tyle za moneta a dwa ze odchodzi ryzyko przechwycenia monet przez służby celne.
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet