Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:52:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Denar Mieszka ?  (Przeczytany 14346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rademenes1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Denar Mieszka ?
« dnia: 24 Lutego 2010, 20:46:44 »
Czyżby kolejny fals.
Przeglądając e-bay.pl natknąłem się na taką aukcję :
POLEN, 11 JHR? UNBEKANNTE MÜNZE, MIESZKO? 1050?
http://cgi.ebay.pl/POLEN-11-JHR-UNBEKANNTE-MUNZE-MIESZKO-1050_W0QQitemZ120532302739QQcmdZViewItemQQptZM%C3%BCnzen_Medaillen?hash=item1c1048fb93

Wczesnośredniowiecznych denarków polskich nie mam w zbiorze, nie oglądałem w naturze, tym bardziej nie miałem w ręku.
Ciekawość sprowokowała mnie do założenia tego wątku.


Ps.Coś wstawienie linku mi nie wyszło. :(
Jeśli ktoś potrafi poproszę o wstawienie.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2010, 21:00:02 wysłana przez rademenes1 »
TPZN 039
Allegro - rademenes 1976

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2010, 21:22:56 »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2010, 21:42:12 »
Na allegro 15 zł na ebay już ponad 150 zł  ???
Nic tylko kupować/sprzedawać...
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

rademenes1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego 2010, 22:01:24 »
Dziękuję  :)
Prawdę mówiąc nie spodziewałem się niczego innego. Zresztą nie dokonuję zakupów tam zakupów. Interesują mnie osiągane ceny i przydaje się w identyfikacji.
Powszechnie wiadomo że na e-beyu, odbywa się polowanie na "jeleni" w stopniu jeszcze większym niż na "Alledrogo"
Dobrze że istnieje Caffe Allegro oraz takie strony jak nasza. :)
TPZN 039
Allegro - rademenes 1976

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lutego 2010, 22:09:00 »
Po "reformie" na alledrogo to dopiero będzie (a właściwie to już jest) polowanie na jeleni bez opcji ostrzeżenia delikwenta. Co do ebay'a to im większe możliwości dokonywania zakupów czyt. globalny market tym większe pole do nadużyć.

« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2010, 14:56:30 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

slawek1

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego 2010, 20:16:04 »
Jak sądzicie co "przyświęcało" tej reformie na allegro, bo ja jej absolutnie nie rozumiem, ale cóż nie dane jest mi wszystko na tym świecie zrozumieć  :P
Legitymacja TPZN 062

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lutego 2010, 20:31:07 »
Owa reforma na Allegro jest tam dosyć logicznie wytłumaczona. Ja generalnie uważam, że to dobre posunięcie dla bezpieczeństwa. [Mały OT]

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lutego 2010, 21:37:25 »
Owa reforma na Allegro jest tam dosyć logicznie wytłumaczona. Ja generalnie uważam, że to dobre posunięcie dla bezpieczeństwa. [Mały OT]

W zasadzie wszystko da sie logicznie wytłumaczyć, problem w tym czy faktycznie to dobre posunięcie. Jak już chcieli szaleć to powinni zostawić dowolność wyboru tak jak na ebay'u. Jak ktoś chce to sobie ustawia private listing albo buyer protection i jest chroniony a jak nie chce to wszystko odbywa się normalnie.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lutego 2010, 22:12:37 »
Ta rzekoma ochrona kupującego to w rzeczywistości ochrona nieuczciwego sprzedawcy. Obserwuję interesujące mnie aukcje od dłuższego czasu i mniej więcej orientuję się kto jest kim w tym całym zamieszaniu. Wiem kto i jakimi klonami się posługuje, wiem kto komu podbija i takie aukcje omijam łukiem. Teraz jestem udupiony za przeproszeniem. Pozostaje kupowanie od znajomych i sprawdzonych sprzedawców....

rademenes1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lutego 2010, 23:54:30 »
Dotychczas czułem się bezpiecznie na Allegro.
Kolejna nieudana zmiana "w imię naszego dobra".
Lubiłem wiedzieć z kim licytuję, kogo również interesuje "moja tematyka".
Nie ukrywam że uznane marki uczestniczące w licytacji, uwiarygodniały autentyczność wystawianych monet.
Choć zapewne i podbijało to cenę. (Akurat z tego powodu Allegro nie powinno być niezadowolone  ;)).
Ukrywając tożsamość licytujących, podobno dla mojego dobra, traktuje się mnie jak małe dziecko, pozbawione rozsądku i rozumu.
TPZN 039
Allegro - rademenes 1976

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lutego 2010, 23:59:28 »
Ukrywając tożsamość licytujących, podobno dla mojego dobra, traktuje się mnie jak małe dziecko, pozbawione rozsądku i rozumu.

Ale tu chodzi przede wszystkim o oszustów podszywających się pod sprzedającego i podających zwycięzcy swój numer konta, oraz o tych natrętów, którzy wysyłają niechciane przez nas reklamy swoich aukcji.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lutego 2010, 00:15:15 »
Każdy kij ma 2 końce. Podbijacze mają ułatwioną sprawę.
Moim zdaniem ktoś kto bierze udział w aukcji POWINIEN widzieć współuczestników
ktoś kto NIE bierze udziału w aukcji - już nie musi widzieć
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lutego 2010, 06:26:44 »
Ukrywając tożsamość licytujących, podobno dla mojego dobra, traktuje się mnie jak małe dziecko, pozbawione rozsądku i rozumu.

Ale tu chodzi przede wszystkim o oszustów podszywających się pod sprzedającego i podających zwycięzcy swój numer konta, oraz o tych natrętów, którzy wysyłają niechciane przez nas reklamy swoich aukcji.

Trzeba być wyjątkowo nierozsądnym żeby nabrać się na numer z lewym kontem....
Reklamy? Nie czytam, kasuję.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lutego 2010, 07:50:07 »
Moje zdanie jest podobne jak większości. To jest zła zmiana.
Nie chodzi mi tylko o podbijanie ceny.

Często gdyby licytowałem np. jakiś periodyk, a ktoś mnie przelicytował, wysyłałem do nabywcy prośbę o skan interesujące mnie artykułu. Innym razem prosiłem o opinię na temat określonej książki, którą ktoś wcześniej nabył.
Zdarzało się również i tak, że gdy znany mi użytkownik X kupił ciekawą monetę, prowadziliśmy dyskusję mailową na jej temat, to zawsze otwierało mi nowe horyzonty. W ten sposób m.in. uczyłem się rozpoznawać falsy z epoki.

Ponieważ jednak allegro jest monopolistą i nie ma szans na zmianę tego stanu, może robić wszystko. Nie pozostaje więc nic innego, jak się przyzwyczaić. Myślę, że racjonalniej by było, gdyby serwis dał prawo wyboru użytkownikom, czy chcą, aby ich login był widoczny, czy też nie.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Denar Mieszka ?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lutego 2010, 09:11:41 »
witam , podbijacze i tak widzą , że bierze udział  w aukcji ktoś kto ma ileś tam gwiazdek i w jakim kolorze oraz punkty , czyli widzi , że sie tą monetka interesują jako łakomym kąskiem i tego sie nie ustrzeżemy. wydaje mi sie że pomysł , by dla biorących udział była widoczna pełna nazwa użytkownika jest rozsądne ale i głos innego kolegi o prawie wyboru też jest słuszny . pytanie : co na to allegro , bo statnio jako praktycznie monopoliści , szczególnie w naszym kręgu zainteresowań , nie liczą sie z żadną opinią i maja wszystko i wszystkich w ..., chyba że to sprzedający i z dużym opunktowaniem - kury znoszącej złote jajka sie nie rusza ha ha
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet