Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 10:15:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....  (Przeczytany 3224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Stycznia 2022, 08:49:01 »
Jeżeli chce Pan mieć pewność, to sugerowałbym wysłanie monety do warszawskiego WCN, gdzie za darmo dostanie Pan opinię na temat oryginalności monety, a za opłatą również certyfikat ze zdjęciem.
Nie łudziłbym się jednak, bo moneta nie wygląda na bitą stemplem, a na odlewaną kopię.

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Stycznia 2022, 09:14:20 »
...nie łudzę się oczywiście ale dość dobrze odlana bo waga się zgadza  ;), no ale jak to się mówi-wygląd o niczym nie świadczy  :nerd:

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Stycznia 2022, 11:18:34 »
...zawsze mnie zastanawiało dlaczego w takim razie nie dolano więcej takich kopii bo przecież to jest zapewne nie lada praca- a egzemplarz tenże jest tylko jeden - przypuszczalnie "odlany" jak to kolega stwierdził. Gdzie szukać podobieństwa jeśli nie ma odniesienia z innego odlewu?-w oryginale?-jeśli nie to gdzie szukać innego odlewu-kopii do porównania???...

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Stycznia 2022, 11:30:07 »
....coś kojarzę firmę WCN- hehehe ale skąd wiadomo kolego khubeo ,że mają kompetencje jeśli chodzi akurat o tą monetę- jeśli nie mieli oryginału w cynie w rękach to to ,że są autorytetem w dziedzinie monet Polskich to nie znaczy ,że wszystkich Polskich tylko dlatego ,że są autorytetem... :'( ::) :scyth:

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Stycznia 2022, 12:19:51 »
....coś kojarzę firmę WCN- hehehe ale skąd wiadomo kolego khubeo ,że mają kompetencje jeśli chodzi akurat o tą monetę- jeśli nie mieli oryginału w cynie w rękach to to ,że są autorytetem w dziedzinie monet Polskich to nie znaczy ,że wszystkich Polskich tylko dlatego ,że są autorytetem... :'( ::) :scyth:

Widzę, że szkoda czasu.

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Stycznia 2022, 16:35:25 »
....no dla mnie jak najbardziej szkoda czasu, ale widzę ,że Pan jest bardziej doświadczony niż WCN skoro tak beztrosko osądza Pan innych i uważa się za znawcę to dlaczego jest pan sam w tych wnioskach??.. Ja potrzebuję opinii a nie kogoś takiego jak pan,który powie na forum "fals" i każdy uwierzy....skąd pan się urwał?...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Stycznia 2022, 19:56:51 »
Dostałeś polecenie do jednej z najbardziej doświadczonych firm na rynku. I dla ciebie to jest bleeee. Więc czego ty w ogóle oczekujesz? Bo chyba wszystko będzie za słabe na takiego "pro". Może tylko sam Parchimowicz ci został bo przecież opierasz się na jego katalogu.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Stycznia 2022, 20:06:42 »
...nie opieram się na żadnym katalogu ale nie lubię jak ktoś kogoś z góry ocenia bo najzwyczajniej nie pozwalam sobie na to , ja nie oceniam nikogo!- apropos dlaczego pan mi mówi przez "Per TY" ?? -Przechodziliśmy ceremonię Bruderszaft??

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 058
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Stycznia 2022, 20:44:13 »
Jet to forum, wiec ludzie wyrażają swoje opinie - a opinia Pana khubeo jest, ze hest to  falsyfikat (na podstawie zdjec) - naturalnie moze on sie mylic, kto wie ?
Podal on WCN - firma ktora ma wieloletnie doswiadczenie. Przeszly przez ich rece 10-tki tysiecy monet (jak nie wiecej). Znaja sie na technikach podrabiania zapewne lepiej niz kazdy z nas
Dadam, ze nie koniecznie WCN musial widziec oryginal (Cyna 100 Marek 1922) aby powiedziec czy Panska moneta to odlew czy nie

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Stycznia 2022, 20:58:21 »
...no i taką odpowiedź rozumiem , a nie ocenianie mnie odnośnie poglądu i innego spojrzenia na sprawę. Doskonale wiem ,że WCN jest jednym z nielicznych na rynku ,którzy są w stanie wiedzieć to czego inne firmy nie wiedzą ze względu na staż w branży ale nie są Guru żeby ich gloryfikować, dlatego rozmowa merytoryczna jest wskazana i prosiłbym aby każdy kto się wypowiada w moim poście przeczytał najpierw cały wątek od początku ze zrozumieniem a potem brał udział w wypowiedziach- jeśli są wątpliwości co do zrozumienia to zawsze można zadać pytanie- chętnie odpowiem na każde...

P.s.
Nikt nie jest władny władać!
                            Paweł Lisiakiewicz.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Stycznia 2022, 21:39:47 »
A ja się zastanawiam nad sensem wypowiedzi kolegów w pana wątkach.
Z jednej strony napisał pan: "mimo to chciałbym w końcu dojść do jakiś wniosków posiłkując się Wami..." czyli prosi pan użytkowników forum o opinie.
Ale jak jeden z kolegów opinie wyraził, to Pan mu odpowiada: "skąd pan się urwał?...
Najpierw pan pyta: "Więc gdzie ją oddać i czy warto, bo może ktoś tutaj zdecydowanie uzna ją za fals...?" a jak otrzymał pan odpowiedź, to się okazało, że "...coś kojarzę firmę WCN" , ale wątpi pan w kompetencje tej firmy , bo "nie mieli oryginału w cynie w rękach".
Skoro pan wie lepiej kto jest kompetentny, a kto nie, to po co pan tutaj pyta. Forma reklamy, autopromocja?
Proponuje wysłać do NGC :D
zgadzam się z kol. khubeo szkoda czasu :(

Pozdrawiam. zdzicho

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Stycznia 2022, 22:49:23 »
...pewnie ,że autopromocja  ;D skoro również uważam ,że to nie jest oryginał to nie znaczy ,że wiem to na pewno - więc ktoś kupi tę monetę??- kto da 10 tyś za odlew?? a może 15? - chętnych zapraszam o propozycje- inaczej oddam ją do NGC  :P - Widzę ,że jednak intencje każdy ma jakie ma- dla mnie nie są one prawdziwe i szczere a i brak empatii jest odczuwalny...
Moja mama zawsze mówiła- trzymaj się środka szeregu bo jak będziesz odstawał z jednej czy z drugiej strony to będą ci podcinać nogi- nie posłuchałem jej i dobrze mi z tym bo wiem ,że tylko ludzie obłudni tak postępują a ludzie prawdziwi ,których w Polsce jest znacząco mniej wiedzą co jet wartościowe  a mój priorytet to PRAWDA- i doskonale wiem ,że niestety nie jest modna- a ja zawsze będę w nią wierzył pomimo ignorancji innych ,którzy idą jak osły za większością- w środku szeregu.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2022, 22:51:50 wysłana przez Paweł Lisiakiewicz »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Stycznia 2022, 18:05:09 »
Proponuje wystudzić emocje.
 
Posiadanie przez Pana Lisiakiewicza monety znanej w czterech egzemplarzach musi budzić wątpliwości, i budzi, nawet u samego właściciela. Naturalne jest też, że chcialby, jak my wszyscy, aby jego egzemplarz był tym jedynym, niepowtarzalnym. Wiedza i intuicja jest jednak przeciw temu.
Nic więc dziwnego, że szuka pomocy na forum, gdzie zbierają się znawcy wielu dziedzin numizmatyki, wyjadacze, którzy widzieli tysiące monet.
Problem jest taki, że w dzisiejszych czasach genialnych falsów, trudno jest ocenić na podstawie nawet najlepszych zdjęć autentyczność czegokolwiek. Dodatkowo, mało kto to widział w przeszłości.

Moja rada: odrzucić ironię i zraniona dumę i kontynuować poszukiwania. Poczucie humoru to znakomita cecha, ale poważne poszukiwania wymagają skupienia i pewnej dozy pokory typu "wiem, że nic nie wiem". Jesli sie zadaje pytanie, to trzeba się sobie przyznać, ze szukamy odpowiedzi u ludzi, ktorzy moze wiedza cos wiecej.
Trzeba być przygotowanym na różne komentarze. Odwiedzić kilka domów aukcyjnych i zadawać pytania. Nie zawsze odpowiedź będzie poparta solidną wiedzą w temacie i to trzeba odseparować od odpowiedzi merytorycznych. Nie będzie to proces szybki i na to trzeba być przygotowanym.

Koledzy odpowiadający na pytania, tez prosze o cierpliwosc. Mieliśmy tu wielu użytkowników, którzy zadawali pytania kierowani różnymi motywami. Skupmy się na tematyce.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Stycznia 2022, 19:31:30 »
Proponuje wystudzić emocje.
 

Proszę wybaczyć, ale ciężko gada się z kimś, kto szuka wiedzy, ale ją odrzuca ironizując, kogoś kto szuka autorytetu a potem szydzi z podanych mu informacji. (Jeśli WCN - jedna z najbardziej doświadczonych firm mu nie odpowiada to kto mu będzie odpowiadał ? Kogoś, kto stawia za wzór prawdę a niektóre jego odpowiedzi brzmią jak brzmią.
Ps. Osobiście uważam, że przesadna poprawność polityczna vel empatia są równie złe jak jej całkowity brak.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: .... 100 Marek 1922r Józef Piłsudski....Cyna?, Fals?....
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Stycznia 2022, 20:15:40 »
No dobra, powiem to: pan Paweł ma manierę lekko drażniącą. Ale staram się na to przymknąć oko bo sam lekki w obyciu nie jestem  ;)
Co do monety już było pisane - zrobić tourne po gabinetach w Warszawie. Na pierwszym miejscy WCN, GNDM, Niemczyk... można dodać kogoś jeszcze. Przez te 3 domy aukcyjne przewinęło się tyle międzywojennych prób, że chyba wystarczy za rekomendację?
Oby to był zapomniany w piwnicy oryginał ale... jak kol. cancan62 swierdził ciężko nam w to uwierzyć. Nie róbmy tu słownych przepychanek. Nikomu to nie służy a chyba wszystkim zależy na poszerzaniu wiedzy i dążeniu do prawdy. Nie jestem moderatorem ale proponowałbym zamknąć wątek do czasu aż okaże się co i jak. Pan Paweł, gdy okaże się, że moneta jest oryginałem ogłosi nam kto i jak to potwierdził. Podyktowane jest to m.in. tym, że raczej nic więcej (mając nawet wielkiej rozdzielczości ale nadal niezbyt dobre zdjęcia) nikt nie stwierdzi nie mając monety w ręku... Zagra tym samym na nosie niektórym z nas (w tym i mi bo szczerze nie wydaje mi się ona "legalna") a jak nie to nikt nie będzie drążył dalej tematu.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2022, 20:19:19 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

 

R E K L A M A
aukcja monet