Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 02:42:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....  (Przeczytany 2083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudnia 2021, 23:53:30 »
Moneta by dostała w NGC/PCGS najprawdopodobniej notę XF45, ewentualnie jesli zdjęcia nie oddają w pełni wszystkich detali, tzn. moneta wygląda lepiej niż na tym zdjęciu to wówczas AU50/AU53.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudnia 2021, 08:28:21 »
Rozumiem, że to Pana moneta. Jeśli się nie mylę to proszę napisać co znajduje się nad SIGIS, a dokładnie nad pierwsza literą I.
Może lepsze zdjęcie tego miejsca i fragmentu po drugiej stronie.
Norbert

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudnia 2021, 14:37:09 »
Obszar nad SI wygląda na ślad po usuniętej zawieszce-uszku.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Grudnia 2021, 17:25:01 »
A ja bym powiedział, że w tym miejscu jest fragment innej monety która przykleiła się do pokazanego trojaka i przy rozdzielaniu miała mniej szczęścia ;)

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudnia 2021, 18:21:06 »
....miałem monetę Grosz Elbląga z 1538r z podobnym defektem i sugerowano iż była tam dziurka a ktoś ją naprawił- dostała notę NGC AU58, otóż na tym trojaku nie ma nic poza defektem a moneta dostała notę w NGC AU 58 - nie XF 45 nie AU 50 czy 55, poza tym faktycznie najlepiej mieć monetę w ręku i ją obejrzeć z bliska bo nie ma tam większych skaz i ma piękne tło, ale nawet ze zdjęć widać że jest z wysokim reliefem i jeśli była by czyszczona tak jak to ktoś sugerował to by NGC wychwycił szybciutko,jak i dziurkę lub ślad po zawieszce.... :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Grudnia 2021, 01:04:12 »
A ja bym powiedział, że w tym miejscu jest fragment innej monety która przykleiła się do pokazanego trojaka i przy rozdzielaniu miała mniej szczęścia ;)
Zgoda, jeśli idzie o ten fragment nad I, to co jest nad S wygląda inaczej.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudnia 2021, 09:51:35 »
....tak jak mówię- NGC nie dopatrzył się niczego jeśli chodzi o ingerencje poprawiania,łatania,itp. inaczej była by wzmianka na slabie lub wcale nie została by ogradowana i oceniona.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Pozdrawiam. zdzicho

Paweł Lisiakiewicz

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: ....Trojak 1536 - jaki stan ?....
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Grudnia 2021, 15:15:47 »
...hehehe, ja nie mówię o nieomylności bo nie ma takiej firmy, istoty, etc. która się nie myli- myślę ,że NGC należy do firm które zważywszy na ogrom gradowanych monet z całego świata to i tak się myli w ułamku jakiegoś procenta i co innego jest ogradować "falsa" w znanej firmie np NGC, która pewnie akurat się pomyliła a co innego w znanej chyba upadającej polskiej firmie której nazwy nie wymienię i być może robi to ewidentnie wiedząc ,że jest to fals bo o notach już nie wspomnę. My rozmawiając tutaj również jesteśmy po to żeby dojsć do jakiś wniosków a mimo to ,że jest tu naprawdę duże grono ludzi ,którzy znają się na rzeczy jeśli chodzi o monety i i tak mają niekiedy nie-lada problem aby rozwiązać jakąś "zagwózdkę". Apropos- sam miałem do czynienia z rzadką monetą z Polską międzywojenną która była ogradowana w NGC a niestety był to falsyfikat- tyle ,że dobrze zrobiony. Nie polegam na tej firmie gradingowej w 100% ale przynajmniej mam odniesienie do ocen innych "znawców", którzy jednak się również mylą w ocenie stanu monet.....

 

R E K L A M A
aukcja monet