Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 17:42:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biblioteczka starożytnika  (Przeczytany 9041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lipca 2022, 18:40:38 »
Wawawewa!
Gratulacje, proszę pochwalić się recenzją po jakimś czasie ;)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipca 2022, 18:45:33 »
Wawawewa!
Gratulacje, proszę pochwalić się recenzją po jakimś czasie ;)

Bardzo chętnie tylko przy tej kolejce lektur i innych obowiązków na horyzoncie "jakiś czas" może się okazać rokiem  :P

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lipca 2022, 19:14:07 »
Wawawewa!
Gratulacje, proszę pochwalić się recenzją po jakimś czasie ;)

Bardzo chętnie tylko przy tej kolejce lektur i innych obowiązków na horyzoncie "jakiś czas" może się okazać rokiem  :P

Och! Doskonale Cię rozumiem, ale zawsze trochę dodatkowej presji nie zaszkodzi :P Na dobre rzeczy warto zresztą czekać!
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Sierpnia 2022, 15:34:10 »
Słońce świeci, ptaszek śpiewa
A Bebelon przyleciał z Italii.

Tak mi się nie zrymowało  :-X

Fajne wydanie, szczególnie marmurek w środku mi się podoba. Pozycja klasyczna :)

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpnia 2022, 08:36:29 »
Piękne wydanie. Genialne ryciny i kapitalny marmurek. Czy jezyk nie będzie przeszkadzał w lekturze? Niestety sporo artykułów numizmatycznych ukazuje się po francusku, którego znajomość nie jest obecnie zbyt powszechna. Mnie jakiś czas temu udało sie przeczytać ciekawy artykuł na temat monet Probusa z mennicy w Azji mniejszej dzięki google translate który bardzo dobrze tłumaczył z francuskiego na angielski.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpnia 2022, 11:22:23 »
Świetne zakupy. Niezwykle inspirujące. Podpisuję się natomiast pod pytaniem Bartka o lekturę ;)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpnia 2022, 14:17:34 »
Co do lektury to nie nastawiam się zbytnio, nie umiem francuskiego.
Kupiłem tę pozycję raczej jako "must have" dla pasjonatów Republiki, ostatecznie to taki numizmatyczny kamień milowy.

Ja jak mnie jakieś zagadnienie szczególnie zainteresuje to możliwości współczesnych translatorów są naprawdę imponujące. Chociaż trzeba przyznać, że znaczne obszary Bebelona są mocno zdezaktualizowane.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Sierpnia 2022, 18:38:52 »
Z niekłamaną przyjemność patrzę na pokazane biblioteczki, książki. Muszę przyznać, że przypadły mi do gustu słowa:

Co do lektury to nie nastawiam się zbytnio, nie umiem francuskiego.
Kupiłem tę pozycję raczej jako "must have" dla pasjonatów Republiki, ostatecznie to taki numizmatyczny kamień milowy.

Również pomimo mizernej, a raczej żadnej znajomości języka niemieckiego to i tak skusiłem się na zakup paru XIX wiecznych czasopism niemieckojęzycznych. Nawet bariera językowa nie umniejsza frajdy jaką mam z obcowania w dłoni ze starymi kartkami, tabelami z rysunkami.

 
IMG_0758.jpgBiblioteczka starożytnika
 
IMG_0759.jpgBiblioteczka starożytnika
 
IMG_0760.jpgBiblioteczka starożytnika


Ciekawi mnie, czy Panowie w swojej pasji do Rzymu skusiliście się na jakąś starą książkę, chociażby dla samej ryciny? Czy jedna strona ze starodruku jest istotnym dodatkiem?

Norbert

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Września 2022, 21:07:36 »

Ciekawi mnie, czy Panowie w swojej pasji do Rzymu skusiliście się na jakąś starą książkę, chociażby dla samej ryciny? Czy jedna strona ze starodruku jest istotnym dodatkiem?

Ja się jeszcze nie skusiłem. Chyba, że tak spojrzeć na Bebelona. Ale skuszę się, to tylko kwestia czasu  ;D

Tymczasem Mr. Thomsen wrócił z introligatorni:

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Września 2022, 10:15:48 »
Świetna robota, pięknie wyszło:)

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Ja, biedny facet.
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Września 2022, 11:32:01 »
Troche smutna wiadomosc z Niemiec nadeszla do mnie poczta pantoflowa. "Trierer Münzfreunde" ( https://www.muenzfreunde-trier.de/ ) przestaja istniec z koncem roku. Szkoda, Verein byla znana ze swoich wydan i znawcöw monet rzymskich. Blachy powöd- nikt nie chcial zostac przewodniczacym. Ale dlaczego pisze o tym tu - otöz rozwiazuja bibliteke klubu i maja jeszcze kilka egz. do sprzedania ( Auflösung der Bibliothek ). Strone mozna latwo przetlumaczyc w google. Oto zdjecia pozycji - to nie moja dzialka, wiec nie wiem czy to dobre wydania- niestety nie podaja cen. Moze dla niektörych rzymian moga byc przydatne. Pozdrawiam

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Września 2022, 12:09:59 »

Ciekawi mnie, czy Panowie w swojej pasji do Rzymu skusiliście się na jakąś starą książkę, chociażby dla samej ryciny? Czy jedna strona ze starodruku jest istotnym dodatkiem?

Ja się jeszcze nie skusiłem. Chyba, że tak spojrzeć na Bebelona. Ale skuszę się, to tylko kwestia czasu  ;D

Tymczasem Mr. Thomsen wrócił z introligatorni:

Mimo, że większość materiałów jest dostępna on-line to uważam, że prawdziwy papier, szczególnie ten starszy ma coś w sobie.
Bardzo ładna oprawa :)

Dorzucę jeszcze jedno zdjęcie. Tym razem z jedyną monetą jaką posiadam zahaczającą o ten temat ;) Oczywiście wiem, że rycina dotyczy zupełnie innego mennictwa, ale chciałem pokazać skalę rysunku.

 
IMG_0979.jpgBiblioteczka starożytnika
Norbert

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Września 2022, 15:46:38 »

chciałem pokazać skalę rysunku.

 
IMG_0979.jpgBiblioteczka starożytnika


W realu porównanie wygląda o wiele lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość reliefu na greckich tetradrachmach.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Listopada 2022, 22:42:13 »
A tym razem taka pozycja wpadła.

Niby przypadkiem kupiłem, w dobrej cenie. Niby nic szczególnego ale pierwsze wydanie (1927) w oryginalnej obwolucie cieszy :)

Oryginalna cena: 30 szylingów :)

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Biblioteczka starożytnika
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Listopada 2022, 10:06:34 »
A tym razem taka pozycja wpadła.

Niby przypadkiem kupiłem, w dobrej cenie. Niby nic szczególnego ale pierwsze wydanie (1927) w oryginalnej obwolucie cieszy :)

Oryginalna cena: 30 szylingów :)

Bardzo przyjemna :) Wygląda poważniej niż liczy sobie lat. Osobiście mam też słabość do okładek z "wybitą/wytłoczoną" w nich monetą. Przy okazji: jest na to jakaś fachowa nazwa? Np. Moneta Incusum  :)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

 

R E K L A M A
aukcja monet