Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 27 Kwietnia 2024, 23:17:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Film o monetach Probusa i Aureliana  (Przeczytany 3102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Stycznia 2022, 21:36:48 »
No z tym katalogiem, to mam nadzieję, że ta pańska ostrożna wypowiedź, bez jasnej deklaracji, była jedynie przykrywką, żeby nie zdradzać zaawansowania prac :)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Stycznia 2022, 22:18:24 »
Witam.
Trzeba przyznać, że oferta na tej aukcji wbija w fotel.
Mam małą uwagę do organizatora odnośnie pozycji 66   https://onebid.pl/pl/monety-hereniusz-etruskus-251-n-e-denar-rzym/1119226
Moneta Hereniusza Etruskusa opisana jest jako denar, natomiast w RIC IV poz. 143 mennicy rzymskiej jest opisana jako antoninian, na co też wskazuje waga monety.
Pozdrawiam

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Stycznia 2022, 22:32:48 »
No z tym katalogiem, to mam nadzieję, że ta pańska ostrożna wypowiedź, bez jasnej deklaracji, była jedynie przykrywką, żeby nie zdradzać zaawansowania prac :)

Wypowiedź była świadomie ostrożna, bo żadne prace nad katalogiem nie toczą się (przynajmniej na tym etapie). Ale pomysł już od jakiegoś czasu chodzi po głowie.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2022, 22:37:43 wysłana przez barnaba »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Stycznia 2022, 22:40:35 »
Trzeba przyznać, że oferta na tej aukcji wbija w fotel.

Oj, jeśli obecna oferta już wbija w fotel, to strach pomyśleć, co przyniesie przyszłość...:)

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lutego 2022, 09:59:13 »
Aukcja startuje już dzisiaj o godz. 17.30. Powodzenia!

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lutego 2022, 13:05:56 »
Jestem przygotowany.

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lutego 2022, 13:47:22 »
Jestem przygotowany.

Miłego oglądania  ;).

Ja też jestem przygotowany  :-\

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lutego 2022, 15:04:52 »
A po co tyle dźwigać...
100_million_front.JPGFilm o monetach Probusa i Aureliana
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lutego 2022, 15:39:39 »
Jestem przygotowany.

Miłego oglądania  ;).

Ja też jestem przygotowany  :-\

No takie uczestnictwo na pewno cieszy Barnabę bardziej  :)

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lutego 2022, 16:04:47 »
Jestem przygotowany.

Miłego oglądania  ;).

Ja też jestem przygotowany  :-\

No takie uczestnictwo na pewno cieszy Barnabę bardziej  :)

Potwierdzam ;D

kolega Adam

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Lutego 2022, 10:28:42 »
Aukcja kolekcji potoczyła szybko, ale chyba nie do końca po myśli sprzedających / kol. Barnaby i GNDM /. 13 monet / z 70-ciu/ nie znalazło nabywców. I to raczej nie dlatego, że były słabe, tylko ciągle rynek na te monety w Polsce jest niszowy. Zdaje się  8)to także potwierdzać brak oferty na na najlepszą pozycję tej kolekcji - 114. Cena wywoławcza, na polskie warunki, okazała się zaporowa. A zagranica nie dopisała? Może jednak pora tej aukcji nie była najlepsza ?

kolega Adam

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Lutego 2022, 11:02:17 »
Pomyliłem się o jedną monetę - nie było ofert na 12 pozycji.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 411
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Lutego 2022, 13:14:32 »
probus w polsce nie cieszy sie wzieciem.. ostatnio wystawiałem zdublowanego probusa w pełnym srebrzeniu to poszedł taniej niż justynian z bizancjum (popularna moneta) a i urbs roma sprzedąłem za 250 zł  aż się sam zdziwiłem ... niezbadane sa wyroki niebios i aukcje :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 005
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lutego 2022, 14:25:29 »
Skoro GNDM jest na biddr to nie można mówić, że nie ma wzięcia wyłącznie w Polsce.

Ojciec Walerian

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Film o monetach Probusa i Aureliana
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Lutego 2022, 16:09:00 »
Więc mój pierwszy post tutaj po przywitaniu.
Ceny wywoławcze Probusów były raczej na poziomie ich cen końcowych. Wcale ich nie spadło dużo - to specjalizowana kolekcja która znajduje amatorów nie wśród zbieraczy typu "a fajny rzymek dam 'stufke'", tylko jest przeznaczona dla killerów danego tematu którzy: 1-specjalizują się tylko w tym okresie/cesarzu (kryzys militarny nie jest aż tak popularny jak monetki z okresu rozkwitającego rzymu), 2-mają na to budżet (tajemnicą poliszynela jest że nawet jak ktoś się zaje**** zna na czymś i zjadł zęby, to niekoniecznie dysponuje kwotami z rzędu 1k euro na kolekcjonerskie fanaberie ;) )
Sam sprzedający mówił o tym na swoim filmiku że większość monet pójdzie za "cene wywoławczą plus niewielkie postąpienie". Człowiek zna się na tym i wie ile co jest warte.
To że coś się nie sprzedało dzisiaj (myśle o votisie) za 7k PLNów nie znaczy że się nie sprzeda w ogóle. Może po prostu nie było zainteresowanego, albo nie miał środków? Może monetka rozejdzie się wśród innych znawców tematu za taką samą kwotę jak cena wywoławcza, albo i większą? Kto wie..

Do Pana "okejosa" - nie prawda żę nie jest popularny. Jest, tylko tych monet w Polszy jest stosunkowo mało. Łatwo kupić fajnego Konstantyna, Dioklecjana, Galeriusza czy Licyniusza (fajnego, ale popularnego gwoli ścisłości), ale Probusy inne niż nudna aż do mdłości Clementia temp czy Restitvt orbis ze wschodnich mennic to raczej rzadsze zjawisko. Zbieraczy jest sporo co widać na tym forum. Jeszcze rok,może 2 lata temu wątki łowieckie to w 85% był tenże cesarz.
 O ile pamiętam to chciał Pan sprzedać na tpzn i fejsbuku ciekawego probusa z rewersem Restitvt Sec, ale niestety bez powodzenia. Poszedł natomiast na jednej z aukcji za większą kwotę niż Pan chciał tutaj ;) To chyba o czymś świadczy.

Do Pana "Optimus Prime" - oczywiście ma Pan rację. GNDM jest nie tylko obecne u zagranicznych brokerów aukcyjnych, ale również jednym z dwóch rozpoznawalnych polskich domów aukcyjnych na arenie międzynarodowej.

Dzięki za uwagę i mam nadzieję że fajnie się nam będzie pisało.
Walerian

 

R E K L A M A
aukcja monet